Marlena KopaczMarlena Kopaczpiątek, 1 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1143
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować szklanki do wysyłki?

Jak zapakować przedmioty szklane? Dziś przygotowaliśmy parę porad dotyczących tego, jak prawidłowo pakować przedmioty do wysyłki. Dzięki nam, już nigdy nic Ci się nie stłucze w czasie podróży. Podpowiemy Ci, jak najlepiej zapakować szklanki.
Uwaga! Szkło!

Od czego zacząć?

Problem z artykułami szklanymi i kruchymi polega na tym, że powinieneś je bardzo dokładnie zapakować. Nawet najbardziej przykładający się do swojej pracy kurier nie będzie Ci w stanie zagwarantować, że przesyłka dotrze w całości pod wskazany adres. Właśnie z tego względu powinieneś wdrożyć w życie zaprezentowane tutaj przez nas poniżej porady. Powodów uszkodzeń mechanicznych może być naprawdę mnóstwo. To powoduje, że bardzo mało firm kurierskich decyduje się na przyjmowanie tego rodzaju paczek. Możemy nawet powiedzieć, że unikają ich jak ognia. W przeciwnym razie niestety firmy kurierskie narażają się na konieczność wypłaty odszkodowań swoim klientom, gdy coś pójdzie nie tak.

Musimy tutaj bardzo mocno podkreślić, że firmy kurierskie, które podejmują to ryzyko i transportują przedmioty szklane, mogą nie przyjąć reklamacji w sytuacji, gdy przesyłka zostanie uszkodzona. Zresztą tak stanowi również prawo przewozowe. Mówi ono o tym, że przewoźnik jest zwolniony z odpowiedzialności za uszkodzenie przesyłki, gdy przewożony przedmiot był wyjątkowo podatny na uszkodzenia mechaniczne. Jednym z rodzajów takich zniszczeń jest oc

zywiście stłuczenie. Co w związku z tym masz zrobić z tymi szklankami? Już zaraz do tego przechodzimy. Jeżeli kurier już wyrazi zgodę, aby przyjąć przedmioty szklane do transportu, to Twoim obowiązkiem będzie jak najlepsze zabezpieczenie przesyłki. Skoro mamy to już wyjaśnione, to przejdźmy dalej.

Jak powinno wyglądać opakowanie przesyłki, w której są przedmioty szklane?

Do zapakowania przedmiotów kruchych najbardziej odpowiedni będzie zwykły karton. Tak samo jak w przypadku pozostałych przedmiotów, pudełko kartonowe nie może posiadać żadnych uszkodzeń mechanicznych. Mamy tutaj na myśli między innymi jego zalanie, rozdarcie, zagniecenie, wybrzuszenie lub załamanie. Nie możesz też do tego celu używać zużytych opakowań lub uszkodzonych. Zacznij od szacunkowego określenia wagi przedmiotu przeznaczonego do wysyłki i upewnij się, czy nie jest on cięższy niż przewiduje producent opakowania.

Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że karton powinien mieć jak największą sztywność. Najlepiej, aby był on zrobiony z kilku warstw. Wtedy będzie miał o wiele niższą podatność na uszkodzenia mechaniczne. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że paczki, które zawierają takie oraz bardzo zbliżone przedmioty mogą wymagać zastosowania dodatkowego materiału amortyzacyjnego. Taką funkcję może spełniać między innymi wypełniacz do paczek lub drugie pudełko. Skoro mamy to już wyjaśnione, to przejdźmy płynnie dalej.
Folia bąbelkowa szerokość 20cm - B1

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa szerokość 20cm - B1

Co może pełnić rolę wypełnienia do paczki ze szklankami?

Szkło, które znajduje się w środku przesyłki nie powinno się w niej przesuwać. W tym celu musisz zastosować wypełniacze do paczek. Ich zadaniem jest skuteczna amortyzacja wstrząsów.
Jak zapakować szklanki do wysyłki?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie