Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 12 stycznia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 98
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować w nietuzinkowy sposób butelkę z alkoholem?

Jak zapakować butelkę z alkoholem?


Wybór odpowiedniego prezentu w zależności od okazji to często dość problematyczna sprawa dla wielu z nas. W przypadku osoby, która ma być obdarowana i jest dorosła, najczęściej wybór pada na alkohol, oczywiście w przypadku, kiedy naprawdę nie mamy totalnie innego, sensownego i pewnego pomysłu. Dobry alkohol w postaci whisky, wina czy innego trunku to zawsze trafny wybór, ponieważ nawet jeśli taka osoba stroni od alkoholu, to taka butelka będzie mogła zostać wykorzystana w późniejszym czasie przy innej okazji, na przykład przy spotkaniu ze znajomymi.

Jeśli więc mamy już pomysł na uniwersalny prezent dla dorosłej osoby, to przejdźmy do zagadnienia, które niektórym osobom, może spędzać sen z powiek, a mianowicie… Jak zapakować butelkę z alkoholem?

W dalszej części tego artykułu postaramy się być ratunkiem dla osób, które nie wiedzą w jaki sposób, ładnie i skutecznie, mogą zapakować butelkę z alkoholem na prezent. Postaramy się opisać najciekawsze i najbardziej nietuzinkowe sposoby zapakowania butelki z alkoholem na prezent.

opakowanie wina


Jak w sposób nietypowy zapakować butelkę z alkoholem na prezent?


Sposobów na zapakowanie butelki alkoholu w sposób nietuzinkowy, a przede wszystkim zaskakujący jest naprawdę wiele. Jedyne co nas ogranicza, to przede wszystkim nasza wyobraźnia i dostępność poszczególnych materiałów, jakie mamy pod ręką.

ciekawe opakowanie alkoholu


Sama torebka na wino jest nudna!


Jednym z ciekawszych sposobów na zapakowanie butelki z alkoholem jest wykorzystanie papierowej, ozdobnej torebki. Jednak jest jeden mały haczyk, sama torebka prezentowa jest niezwykle nudna. Dlatego też warto pomyśleć o pewnych dodatkach w postaci, chociażby celofanu. Celofan to nic innego jak barwiona folia, która w specyficzny sposób szeleści, jest najczęściej wykorzystywana w kwiaciarniach i właśnie do pakowania prezentów. Pakując butelkę z alkoholem, pamiętaj o dobraniu kontrastujących kolorów. Na przykład do czarnej torebki prezentowej dobierz celofan w kolorze złotym, owiń butelkę z alkoholem celofanem, włóż do torebki prezentowej, a na koniec dodaj dekoracje w postaci ozdobnej kokardy tego samego koloru co celofan. Wyraz zaskoczenia na twarzy osoby obdarowanej gwarantowany.

efektywne opakowanie butelki


Bibuła lub ekologiczny papier szary


O bibule, czy też papierze bibułkowym słyszał chyba każdy z nas, wie, jak on wygląda, z czego jest wykonany i w jakich kolorach występuje. Zapakowanie butelki alkoholu w taki papier bibułkowy jest niezwykle proste, a dzięki szerokiemu wyborowi kolorów na pewno dobierzemy coś do okazji. Po owinięciu butelki alkoholu warto zawiązać papier trwale i skutecznie za pomocą wstążki ozdobnej lub innego elementu dekoracyjnego, który zapobiegnie otwarciu się takie ozdobnego opakowania. Zamiast bibuły, możemy również wykorzystać szary, przede wszystkim ekologiczny papier. W dzisiejszych czasach, dbanie o środowisko naturalne jest bardzo popularne, dlatego też świadomość ludzi na temat wykorzystania ekologicznych opakowań znacznie wzrasta z dnia na dzień.

eleganckie opakowanie alkoholu na prezent


Krasnal na święta musi być!


W przypadku tej ozdoby na butelkę z alkoholu warto wspomnieć na samym początku, że sprawdzi się ona przede wszystkim na święta. Czego potrzebujemy? Przede wszystkim odrobinę czasu, chęci i samozaparcia do tego, by wykonać taką czapkę na butelkę z alkoholem. Potrzebna nam również będzie wata, ozdobne koraliki, a także sztywny papier lub filc, jeśli takowy posiadamy. Formując stożek na górze, powinniśmy umieścić „pomponik” z waty, natomiast brodę wykonamy za pomocą trzech „kupek” waty. Nos takiego krasnala powinniśmy przytwierdzić do krawędzi stożka, tak by krasnal wyglądał, jakby miał zasłonięte oczy.

alkohol w opakowaniu


Butelka z alkoholem, której jest zimno


Ciekawą ozdobą na butelkę z alkoholem, szczególnie jeśli prezent przewidziany jest na święta Bożego Narodzenia lub w okresie zimowym, jest szaliczek, sweterek lub niewielka czapeczka na samym czubku butelki z alkoholem. Jak taką dekorację wykonać? Najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny sposób, to szydełkowanie. Jednak jeśli posiadamy jakiś stary szalik lub sweter, którego nie potrzebujemy, to z łatwością możemy wykonać taką dekoracją właśnie przy wykorzystaniu zbędnego szalika. Jak to zrobić? W prosty sposób wymierzyć odpowiedni kawałek materiału, który będzie nam potrzebny, a następnie go zszyć. Oczywiście możemy zamówić w Internecie tego rodzaju ozdoby, jednak chyba największą satysfakcję dam nam własnoręczne wykonanie.

piękne opakowanie alkoholu


Gdzie kupić ozdobne opakowania na butelkę alkoholu?


Biorąc pod uwagę powyższe pomysły, a także różnego rodzaju kolaboracje wszelkich, wyżej wymienionych produktów, może sami na coś wpadniecie, jak ciekawie i nietuzinkowo można zapakować butelkę alkoholu w prezencie. Serdecznie spieszymy przypomnieć, że większość produktów potrzebnych do wykonania ciekawego opakowania prezentowego na butelkę alkoholu znajdziecie na stronach internetowych naszych sklepów, pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl.
Zapraszamy do sprawdzenia naszej szerokiej oferty produktów ozdobnych, które na pewno pomogą Wam w zapakowaniu wszelkiego rodzaju prezentów!
 
wino w opakowaniu

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie