Jakub BieleckiJakub Bieleckiczwartek, 13 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 877
Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować zabawki do wysyłki?

W 2023 roku branża e-commerce jest tak mocna, jak nigdy dotąd. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w sklepach internetowych, czy w serwisach z ogłoszeniami. Powodem takiego wzrostu popularności handlu przez Internet jest między innymi pandemia, która rozpoczęła się w 2019 roku. Trend ten dotknął również artykułów dla dzieci, w tym zabawek. Część osób, zarówno sprzedawców, jak i ludzi sporadycznie wysyłających paczki, zastanawia się jak zapakować zabawki do wysyłki. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wiele zależy od rodzaju pakowanego towaru. W dzisiejszym poradniku postaramy się jednak odpowiedzieć na to pytanie.

Dlaczego wybór odpowiedniego opakowania  na zabawki jest tak ważny?


Wysyłka każdego towaru wiąże się z koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia go. Często produkt posiada już swoje fabryczne opakowanie, które jest wystarczające do wysyłki. W tej sytuacji wystarczy tylko umieścić taką rzecz w najprostszym i najtańszym opakowaniu wysyłkowym. Do pakowania zabawek nie wymagającej dodatkowej ochrony wystarczy:
 • folia stretch
 • papierowa koperta
 • koperta bąbelkowa
 • papier pakowy
 • foliopak kurierski
Niektóre produkty możemy też wysłać bez dodatkowego opakowania wysyłkowego. Wtedy wystarczy skleić ich pudełko i dołączyć etykietę adresową. Może to jednak uszkodzenie lub zabrudzenie fabrycznego opakowania produktu. Zalecamy więc użycie jednego z wspomnianych wcześniej produktów.

Jak pakować zabawki do wysyłki

Problem pojawia się jednak wtedy, gdy musimy zapewnić dodatkową ochronę podczas wysyłki zabawki. Jak spakować zabawki do wysyłki, jeśli potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie?

Jakie materiały najlepiej sprawdzają się podczas pakowania zabawek?


W zależności od rodzaju zabawki, podczas jej wysyłki musimy ochronić ją przed następującymi czynnikami:
 • uszkodzeniem mechanicznym
 • dostępem wody, wilgoci
 • skrajnymi temperaturami
 • wystawieniem na promienie światła, UV
Nieco inaczej należy więc zapakować pluszową przytulankę, a innej ochrony wymaga zdalnie sterowany samochodzik na baterie. Aby podczas pakowania zabawek zapewnić im kompleksową ochronę, możemy natomiast użyć kilku materiałów do pakowania naraz. Do najbardziej przydatnych materiałów pakowych należą:
 • kartonowe pudełka
 • folia bąbelkowa
 • pianka polietylenowa
 • wypełniacze do paczek
 • papier pakowy


Wypełniacze i folia bąbelkowa zapewniają świetną amortyzację wstrząsów, czy niwelują skutki upadków paczki. Kartony zwykle stanowią natomiast bardzo dobrą ochronę przed zgnieceniem paczki, zarysowaniem, czy innymi uszkodzeniami.
Materiały do pakowania

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Materiały do pakowania

Przygotowanie zabawek do wysyłki


Nie tylko opakowanie zabawki ma wpływ na dostarczenie jej do odbiorcy w należytym stanie. Równie istotne jest przygotowanie zabawki do wysyłki, szczególnie jeśli nie ma ona własnego opakowania (np. pudełka producenta).  Dotyczy to więc w dużej mierze używanych zabawek, na przykład sprzedawanych w serwisach ogłoszeniowych typu OLX lub Facebook Marketplace. Wtedy warto podjąć następujące działania:
 • wyjąć z zabawki baterie lub akumulator
 • zdemontować delikatne, wystające elementy (jeśli to możliwe)
 • zabezpieczyć ruchome elementy (np. koła)
 • zabawkę z ruchomymi elementami złożyć, aby zajmowała jak najmniej miejsca

Dzięki tym kilku prostym zabiegom znacznie zwiększamy szansę dotarcia przesyłki z zabawką do odbiorcy w nienagannym stanie.

Jak zapobiec uszkodzeniom podczas wysyłki zabawek?


W trakcie wysyłki zabawek, są one w największej mierze narażone na uszkodzenia mechaniczne. Chodzi o wszelkiego rodzaju wstrząsy, drgania, czy uderzenia, na które paczka jest narażona w transporcie. Problem ten dotyczy szczególnie zabawek z ruchomymi, odstającymi elementami, jak śmigła helikoptera, ręce lalki i tym podobne. Warto szczególnie zadbać o właśnie te elementy.

pakowanie zabawek

Częstym problemem podczas wysyłki różnych produktów jest też niekontrolowane przemieszczanie się zawartości paczki. Aby mu zapobiec, warto po prostu użyć pudełka o odpowiedniej wielkości. Jego wnętrze można dodatkowo uzupełnić wypełniaczem do paczek, papierem pakowym lub użyć folii bąbelkowej.

Jakie opakowanie ozdobne do wysyłki zabawki wybrać?


Jeśli szukają Państwo ozdobnego opakowania do wysyłki zabawki, znajdą je Państwo w Neopak. W tym celu zalecamy zadbać o poprawę walorów estetycznych paczki. Jako jej wypełnienie można użyć kolorowego wypełniacza do paczek z papieru lub wełny drzewnej. Ten ekologiczny produkt występuje w wielu kolorach, przez co można go dopasować do upodobań dziecka - odbiorcy paczki. Zamiast typowego kartonowego pudełka, możemy użyć jego ozdobnej odmiany. Wtedy warto całość umieścić w foliowym worku kurierskim lub owinąć warstwą folii stretch. Ten zabieg pozwoli zachować estetyczny wygląd opakowania. Zabawka nadaje się wtedy do wręczenia jako prezent niemal od razu po odebraniu paczki.Mniejsze zabawki możemy również zapakować do koperty bąbelkowej. Aby poprawić wygląd takiego opakowania, zachęcamy do wyboru metalizowanej koperty bąbelkowej. Jej powierzchnia jest błyszcząca, a przy tym samo opakowanie jest znacznie sztywniejsze i bardziej wytrzymałe od zwykłych kopert z papieru. Takie koperty metaliczne znajdą Państwo w Neopaku w różnych kolorach i formatach.
Jak zapakować zabawki do wysyłki?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie