Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaśroda, 22 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1299
Ilość komentarzy: 0

Jak zaplanować remont na własną rękę?

Jak zaplanować remont na własną rękę? 


Remontowanie na własną rękę jest dość częstym zjawiskiem. Kobiety uwielbiają zmiany – z resztą nie tylko one. Nowy kolor ścian, wymiana podłogi czy dekorowanie salonu cieszy każdego. W taki sposób niewielkim kosztem można osiągnąć efekt wow – goście z pewnością pytać będą, jaka firma stworzyła takie arcydzieło. Remont niestety nie jest łatwą i prostą czynnością. Często coś pójdzie nie tak, jak zostało zaplanowane – farba rozleje się na nową kanapę, podłoga zostanie uszkodzona przez upadek ciężkiego narzędzia lub krusząca się ściana zniszczy domową przestrzeń. Nie da się całkowicie uodpornić na wydarzenia losowe, ale można zabezpieczyć pewne elementy, a przede wszystkim własne mienie. W sklepie internetowym Neopak znaleźć można wiele produktów, które przydadzą się podczas remontu. Wpłyną one na bezpieczeństwo, uchronią meble przed uszkodzeniami mechanicznymi czy niebezpiecznymi substancjami. Jakie artykuły polecają się remontującym? 

przybory do remontu

Jakie produkty przydadzą się przed przystąpieniem do pracy? 


Pierwszym krokiem do remontu powinno być prawidłowe przygotowanie się. Co oznacza to w praktyce? Jeśli zamierza się samodzielnie wykonać pracę lub jej większą, mniejszą część to w kosztorysie renowacji powinno się uwzględnić nie tylko ceny materiałów budowlanych, ale również wszelkich artykułów, które ułatwią pracę i zapewnią bezpieczeństwo. Bez nich trudno byłoby pracować. Mogą to być różnego rodzaju pędzle, folie, plandeki, a nawet worki na gruz. Lista materiałów, które warto kupić przed rozpoczęciem remontu ,jest naprawdę długa. Oczywiście nie wszystko jest niezbędne – choć może wpłynąć na komfort pracy, warto zainteresować się tymi przedmiotami, które są najbardziej potrzebne. Jakie materiały warto kupić, aby przygotować pomieszczenie do planowanych prac? Zacznijmy od specjalnych folii, do których zalicza się:

Folia osłonowa – inaczej zwana ochroną. Jest to pierwsza rzecz na naszej liście – trudno o niej zapomnieć, a jeśli już pominie się ją, tworząc listę zakupów, to osoba remontująca szybko o niej pomyśli, bo jest naprawdę niezbędna. Zabezpiecza ona różne przedmioty przed zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, pył, rozlana farba i o wiele więcej.  W Neopak dostępne są  odporne na uszkodzenia mechaniczne folie osłonowe w różnych wymiarach, np. 20x5 m. W ofercie znaleźć można również specjalne folie transparentne, które ochronią dywan. 

Folia ochronna do szkła – zazwyczaj myśli się o zabezpieczeniu dywanów, sofy, kanapy czy też ulubionego biurka, przy którym każdego ranka pije się kawę, przeglądając najnowsze informacje ze świata. Mało kto myśli o tym, aby zabezpieczyć też elementy budynku, takie jak okna czy drzwi – a przecież one również mogą zostać uszkodzone i co wtedy? Będzie trzeba inwestować w nowe produkty, co jest dość kosztowną opcją. Właśnie dlatego pomyśleć trzeba o zabezpieczeniu szklanych powierzchni. W tym celu produkowana jest folia ochronna. To folia samoprzylepna, która skutecznie chroni przed zabrudzeniami, zadrapaniami czy zarysowaniami.

Folia malarska

Folia malarska – jest ona znana i lubiana na całym świecie. To właśnie po nią sięga się w pierwszej kolejności. Co warto o niej wiedzieć? Jak sama nazwa wskazuje, folia malarska jest przeznaczone do zabezpieczania prawie wszystkiego. Używa się jej do podłóg, sof, foteli – dosłownie wszystkiego, co może zostać ubrudzone podczas malowania. Farba jest cieczą. Wystarczy chwila, zła koordynacja ruchowa i kolor, który miał znaleźć się na ścianie, ubrudzi meble. W Neopak kupisz folię malarską o wymiarach 4x5 m, w tym również o podwyższonej wytrzymałości – to folia malarska gruba, folia malarska extra gruba czy folia malarska super gruba.

Warto wspomnieć o specjalnych plandekach. One również przydają się podczas remontu – szczególnie tego, który organizowany jest na własną rękę. Plandeki z powodzeniem zastępują zarówno folię ochronną, jak i folię malarską – można je wykorzystać do zabezpieczenia przedmiotów lub podłogi.Niestety nie zastąpią one folii ochronnej przeznaczonej do szkła. Trudno sobie nawet wyobrazić, jak zabezpieczyć, na przykład okna przy użyciu specjalnych plandek – czy w ogóle jest to możliwe? Wszystko jest, ale niestety nie idzie to w parze z praktycznością i niezawodnością. Zakup plandeki może być dobrym pomysłem, jeżeli planujesz remont domu. Plandeka to produkt uniwersalny – z powodzeniem znajdziesz dla niej zastosowanie np. w ogrodzie. Warto również dodać, że w przeciwieństwie do folii, które wyrzucić trzeba kiedy spełnią swoje zadanie właściwie, plandeki są wielorazowego użytku. Nie trzeba rozstawać się z nimi po jednym remoncie, ale z drugiej strony, gdzie przechowywać takie gabaryty? 
Remont

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Remont


Czy worki na odpady przydadzą się podczas remontu? 


To zależy. Samo malowanie ścian czy też odświeżanie mieszkania nie wymaga zakupu specjalistycznych worków stworoznych dla remontujących – natomiast kiedy w ruch wchodzą już ciężkie przedmioty, takie jak młotek, a ściany zostają wyburzane, to wtedy warto siegnąć po specjalne worki na odpady remontowe. Gruz jest ciężki, często ostry i wymaga wytrzymałych, jakościowych produktów. Takich, które nie zostaną przez niego uszkodzone. Do tego celu stworzone zostały worki dostępne w sklepie internetowym Neopak. Które najbardziej polecają się do użytku? 

Worki na gruz Big-Bag – Są to specjalne, przenośne kontenery, które można wygodnie złożyć i zabrać ze sobą w miejsce, w którym odbywa się remont. Ich największym atutem jest pojemność – dzięki niej nie ma konieczności inwestowania w niezliczone ilości artykułów do pakowania gruzu. Wystarczy kilka. Worki Big-Bag służą do służą do transportu odpadów remontowych – w tym gruzu. Można do nich wrzucać m.in. gruz ceglany, gruz tynkarski, szkło okienne czy płyty kartonowo-gipsowe. Kiedy spełnią one swoje zadanie mogą być oddane lub sprzedane następnym osobom planującym remont. 

Worek na gruz

Worki na gruz LDPE – są to specjalne worki stworzone, aby można byłoby gromadzić w nich gruz. Są one mniej pojemne niż wyżej wymieniony produkt, ale sprawdzą się wręcz idealnie przy niewielkich remontach, na przykład małych pomieszczeń typu lokale usługowe. Często wykorzystuje się je do składowania tych odpadów, których nie należy umieszczać w większych workach. Są ekonomiczne, wytrzymałe i gatunkowe. Ich dobra jakość sprawia, że często wybierane są one przez specjalistyczne firmy. 

Worki polipropylenowe –to wytrzymałe worki przeznaczone do transportu materiałów sypkich, w tym węgla. Wiadomo nie od dziś, że niektóre remonty wymagają specjalistycznych budulców, które sprzedawane są właśnie w takiej formie – sypkiej.  Worki te sprawdzą się również podczas przechowywania rzeczy podatnych na zniszczenia podczas remontu. Mowa tutaj o ubraniach, dekoracjach, ozdobach i różnego typu artykułach znajdujących się w domu. 

Czy podczas remontu wykorzystuje się piankę polietylenową? 


Remont wymaga odpowiedniego przygotowania pomieszczeń. Nakłada się folię ochronną na obrazy, lampy, elementy kuchennego wyposażenia – wszędzie, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia. Trzeba również pamiętać o konieczności usunięcia przedmiotów znajdujących się w domu. Wynosi się wtedy sprzęt elektroniczny, wszelkie przedmioty szklane, jak i plastikowe, a nawet często meble – wtedy praca jest o wiele sprawniejsza i komfortowa. Malowanie ścian, kiedy do krawędzi przysunięta jest kanapa to dopiero wyzwanie. Właśnie dla lepszej ochrony stworzona została pianka polietylenowa. Zabezpiecza ona przed zniszczeniami: 

Pianka polietylenowa

Meble – a dokładnie blaty, krawędzie stołu, krzesła, regały, biurka – dosłownie wszystkie meble znajdujące się w remontowanej przestrzeni. Można również użyć jej do owinięcia przedmiotów gabarytowych, które wynoszone będą z domu. Często zdarza się, że kanapa obija się o ścianę i pozostawia nieładne, mało estetyczne ślady. Używając pianki polietylenowej, zapomnieć można o uszkodzeniach. 

Sprzęty AGD i RTV – korzystając z pianki polietylenowej, można bezpiecznie przetransportować lampy (wiszące, stojące) czy zabezpieczyć lodówkę. Telewizor również skorzysta na zakupie tego niezawodnego produktu. Żadna elektronika nie ucierpi przez wstrząsy czy też mało delikatne przenoszenie. Remont jest inwestycją samą w sobie, po co generować kolejne koszta? 

Przedmioty szklane – ponieważ pianka polietylenowa jest miękka i amortyzuje wstrząsy, może być wykorzystana również przy transporcie luster czy ceramiki użytkowej. Można nią zabezpieczyć okna i sprawić, że jeśli uderzy o nie ciężki przedmiot, to szyby będą odpowiednio chronione. Warto pamiętać o tym produkcie kupując inne akcesoria niezbędne podczas remontu, takie jak folie ochronne, plandeki, rękawiczki czy specjalne maski przeciwpyłowe. Artykuły dostępne w sklepie Neopak sprawdzą się podczas małego, jak i większego remontu. 


Co powinno wiedzieć się przed remontem? 


Jeśli w planach jest zwykłe malowanie, to tak naprawdę nie wymaga ono specjalnego przygotowania. Sprawa komplikuje się nieco, kiedy decyzja pada na remont, który wymaga zadbania o odpowiednie formalności. Wtedy trzeba udać się do odpowiedniego rzędu, przygotować wydruki i odpowiednio je wypełnić. Jest to dość łatwe zadanie, ale czasochłonne. Zgłoszenia dokonać trzeba, jeśli planowany remont obejmuje: 
 • Przegrody zewnętrzne
 • Elementy konstrukcyjne
 • Adaptację poddasza na cele mieszkaniowe
 • Tynkowanie i ocieplenie ścian zewnętrznych
 • Modernizację kotłowni

Pominięcie zgłoszenia może być fatalne w skutkach. Urzędnik nałożyć może kary finansowe i to nie niskie, a w skrajnym przypadku urzędnicy będą wymagać przywrócenia stanu poprzedniego. Właśnie dlatego warto zainteresować się niezbędnymi dokumentami odpowiednio wcześniej. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności i sprawi, że remont przebiegać będzie zgodnie z planem.
Narzędzia do remontu
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie