Edyta SiedleckiEdyta Siedleckipiątek, 11 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 28853
Artykuł oceniony na 3.71 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak zawiązać sznurki w torebce prezentowej?

Nieszablonowa koperta to nieodłączny element własnoręcznie robionych kartek z życzeniami. Choć zazwyczaj korzystamy z tych gotowych, powszechnie dostępnych opakowań, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić kopertę własnoręcznie. Czy to trudne? Wprost przeciwnie! Sprawdź, jak zrobić kopertę!

Akcesoria niezbędne do samodzielnego zrobienia koperty


Wbrew pozorom samodzielne wykonanie koperty na zaproszenia jest bardzo łatwe. Możesz się o tym przekonać czytając nasz artykuł.

Wystarczy brązowy, biały lub kolorowy papier o gramaturze 80-120 g/m2, nożyczki do przycięcia papieru, linijka do składania papieru i rysowania linii pomocniczych, a także ołówek oraz ewentualnie szablon.

Matryce do tworzenia kopert są powszechnie dostępne w sieci. Zazwyczaj różnią się one między sobą mało istotnymi szczegółami, ale nie brakuje też wzorników, które zachwycają oryginalnym kształtem i wyjątkowym wykończeniem.

Klasyczna koperta DIY - krok po kroku


Jak krok po kroku zrobić kopertę?
Zacznij od narysowania wymarzonej koperty na kartce lub wykorzystaj do tego celu matrycę. Jeśli chcesz, aby Twoja koperta ozdobna miała standardowy rozmiar, jej wymiary powinny być zbliżone do 114 mm x 162 mm. Zaczynamy!

U góry koperty narysuj jej zamknięcie. Może być tradycyjne lub nieco bardziej kreatywne. Wszystko jest kwestią Twojej inwencji i ostatecznego przeznaczenia koperty. W zależności od pożądanego efektu końcowego, kształt tego fragmentu może być na przykład trójkątny bądź prostokątny.


Po bokach narysuj zakładki o szerokości centymetra. Na dole wykonaj natomiast część stanowiącą tył koperty. Aby zachować odpowiednie proporcje, powinna być ona odrobinę niższa niż przód opakowania. Po zakończeniu tego etapu, przystąp do wycinania.

Pierwsza, samodzielnie wykonana sztuka koperty, może też posłużyć jako szablon dla kolejnych egzemplarzy.

Teraz zagnij boki papieru i nałóż klej bądź dwustronną taśmę klejącą na dwie wąskie zakładki znajdujące się po bokach. Przyłóż do nich tył koperty i mocno dociśnij, aby wszystkie elementy połączyły się ze sobą na stałe. I gotowe! Prawda, że proste?Źródło: https://makingfriends.com/swap_envelope/
Torby papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Torby papierowe

Koperta na czterech kółkach czy z czterech kółek?


Choć pomysł wydaje się szalony, kopertę możesz wykonać z czterech kółek o jednakowej średnicy. Aby efekt był jeszcze lepszy, wykorzystaj do tego celu nieco sztywniejszy papier ozdobny , taki jak kolorowy bristol.

Narysuj na papierze cztery identyczne koła. Następnie złóż wszystkie na pół, rozłóż i połącz w taki sposób, aby miejsca zgięć utworzyły boki koperty. Sklej ze sobą fragmenty stanowiące tył koperty, a części z przodu wykorzystaj jako zamknięcie tak, jak na załączonej fotografii.Źródło: https://www.johnschneideronline.com/pomysy-na-rkodzieo/zo-koperty-w-ronych-rozmiarach-i-ksztatach-12/

Koperta od serca


Ludzka wyobraźnia jest niewiarygodna. Czy wiesz, że można zrobić kopertę z serca? Wystarczy wyciąć ten kształt z dowolnego papieru ozdobnego i popuścić wodze fantazji.

Aby koperta prezentowała się naprawdę efektownie, postaraj się wyciąć serce maksymalnie symetryczne. Teraz chwyć górną część serca po obu stronach boków i zagnij je do środka. Otrzymasz w ten sposób na dole trójkąt, który będzie pełnił rolę zamknięcia.

Następnie złóż kartkę na pół, wzdłuż krawędzi bocznych i sklej. To wszystko.https://thecraftyblogstalker.com/how-to-make-paper-envelopes/

Ozdabianie koperty DIY


Własnoręczne wykonanie koperty to dopiero początek. W przypadku rękodzieła liczy się także kreatywne ozdabianie. Jak zatem pomysłowo udekorować kopertę?

Możliwości jest mnóstwo. Można wykorzystać między innymi wstążki ozdobne, kokardki, wzory wycięte z kolorowego celofanu, albo błyszczące naklejki . Jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest Twoja fantazja i pomysłowość.

Dlaczego warto zrobić własną kopertę?


Klasyczne koperty są sztampowe, natomiast te wykonane ręcznie zachwycają na każdym kroku. Możesz w ten sposób stworzyć egzemplarz, który wywoła prawdziwe WOW, szczególnie jeśli jest to koperta ozdobna z zaproszeniem na ważną rodzinną uroczystość, taką jak ślub, chrzciny czy jubileusz pożycia małżeńskiego.

Kopertę możesz także zrobić, kiedy musisz wysłać list, a w domu jest tylko papier. Wystarczy zaledwie kilka chwil, aby stworzyć praktyczne opakowanie na list lub dokumenty do wysyłki.

Klasyczne i ozdobne koperty w OPAKO


Koperty to opakowania, które pełnią wiele różnych funkcji. Jeśli szukasz klasycznych rozwiązań do wysyłki listów lub dokumentów albo nieszablonowych kopert ozdobnych - sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego OPAKO. Posiadamy asortyment, który zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów biznesowych i indywidualnych.Zadzwoń lub napisz do nas, jeśli chcesz kupić klasyczne koperty papierowe, koperty ozdobne czy też koperty kartonowe . Wiemy o nich wszystko i chętnie podzielimy się naszą wiedzą z Tobą!

Źródło: Zdjęcie autorstwa Elena Golovchenko z Pexels
Cztery kolorowe torebki ozdobne z papieru
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie