Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 4 października 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 438
Ilość komentarzy: 0

Jak zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się na schodach?

Jak zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się na schodach?


Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne nie tylko w zakładach pracy, ale także w miejscach publicznie dostępnych dla wszystkich ludzi, ale także na terenie prywatnej posesji, czy po prostu domu mieszkalnego. W trudnych warunkach atmosferycznych nietrudno jest o poślizgnięcie się na płaskiej powierzchni, nie wspominając już nawet o schodach. W okresie zimowym powierzchnie mogą zostać oblodzone, w trakcie opadów deszczu, powierzchnie wykonane ze słabych materiałów mogą stać się śliskie. W takich warunkach pogodowych na schodach naprawdę nie jest trudno o poślizgnięcie się i zrobienie sobie krzywdy.

W tym artykule przyjrzymy się znacznie bliżej temu, dlaczego poślizgnięcie się na schodach jest niebezpieczne? Co wpływa na zwiększone ryzyko poślizgnięcia się na schodach, a także to, jak w skuteczny sposób zapobiegać poślizgnięciom się na schodach i w jaki sposób mogą nam w tym pomóc taśmy antypoślizgowe, samoprzylepne? Zaczynajmy więc.

antypoślizgowa taśma schodowa


Dlaczego poślizgnięcie się na schodach jest niebezpieczne?


Czym jest poślizgnięcie się, każdy z nas wie, każdy z nas może się również domyślać tego, jak może się skończyć poślizgnięcie się na schodach. Największym ryzykiem, z jakim się spotykamy w związku z poślizgnięciem się na schodach, są naprawdę poważne obrażenia fizyczne, jakich możemy doznać. O ile siniaki i stłuczenia nie będą największym problemem, o tyle złamania, i zwichnięcia kończyn będą już naprawdę poważną konsekwencją niezachowania uwagi. Czy tylko nieuwaga jest przyczyną poślizgnięć się na schodach? Na ten temat napiszemy nieco więcej w kolejnej części tego artykułu.

Warto jednak wrócić do tematu konsekwencji z tytułowym zdarzeniem. Otóż w wyniku niefortunnego poślizgnięcia się na schodach człowiek może stracić nie tylko zdrowie, ale również życie. Dodatkowo warto wymienić takie aspekty jak koszty związane z leczeniem oraz opieką zdrowotną, cierpienie samego poszkodowanego, a także długofalowe skutki poślizgnięcia się na schodach i uszczerbku na zdrowiu.

czarna taśma antypoślizgowa samoprzylepna
Taśmy antypoślizgowe schodowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy antypoślizgowe schodowe


Co wpływa na ryzyko poślizgnięcia się na schodach?


Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, a wręcz wielokrotnie złożona, ponieważ możemy wymienić trzy podstawowe czynniki, które będą w sposób znaczący wpływały na to, czy dojdzie do poślizgnięcia się na schodach, czy też nie.

Pierwszym z tych czynników, jest oczywiście czynnik ludzki. Nie ukrywajmy tego, że jeśli ktoś jest niezdarą, to nawet na najlepiej zabezpieczonych schodach, może poślizgnąć się w słoneczny, bezwietrzny dzień, przy 25 stopniach Celsjusza na plusie. Nieostrożność, nieodpowiednie stawianie stóp na schodach, bieganie po schodach – każde z wymienionych ma duży wpływ na ryzyko poślizgnięcia się. Ponadto duże znaczenie ma również to, w jakim obuwiu porusza się człowiek – jeśli podeszwa obuwia jest śliska, sami wpływamy na zwiększenie ryzyka poślizgnięcia się.

Drugim z czynników jest to, z czego wykonane są stopnie schodów, a także, w jakim stanie się znajdują na daną chwilę. Wiadome jest, że nie zawsze można wykonać stopnie schodów z odpowiednich materiałów. Czasami lśniące powierzchnie są wskazane w pewnego rodzaju budynkach. Chropowate powierzchnie schodów znacząco wpływają na bezpieczeństwo osób korzystających z takich schodów. Istotny jest również stan schodów, to czy nie są zniszczone, zużyte, czy uszkodzone.

Ostatnim czynnikiem są oczywiście warunki atmosferyczne, czyli już wcześniej wspomniane opady deszczu, wilgotność, rosa czy śnieg i oblodzenie. Warunki pogodowe znacząco wpływają na to, jak bardzo schody mogą przyczynić się do poważnych uszkodzeń ciała czy nawet utraty zdrowia.

wąska, żółta taśma antypoślizgowa, samoprzylepna


Czym są taśmy antypoślizgowe samoprzylepne?


Jednym z najlepszych rozwiązań, które zwiększają bezpieczeństwo na schodach, przed poślizgnięciem się jest nic innego jak taśma antypoślizgowa, samoprzylepna. Taśmy antypoślizgowe samoprzylepne to klucz do tego, by znacznie zwiększyć bezpieczeństwo na śliskich schodach. Taśmy antypoślizgowe są bardzo wytrzymałymi produktami, o szerokim spektrum zastosowań na różne powierzchnie. To nic innego jak forma wzmocnionej taśmy, która posiada specjalny, bardzo przyczepny klej, na nośniku, a więc na drugiej stronie posiada specjalny, antypoślizgowy materiał.

antypoślizgowa taśma


Jakie korzyści dają taśmy antypoślizgowe samoprzylepne?


Taśmy antypoślizgowe samoprzylepne znacznie zwiększają przyczepność na powierzchni schodów, w szczególności na ich skrajnych elementach. Są dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, odpowiednio dopasowanego. Taśmy antypoślizgowe są bardzo łatwe w montażu, poradzi sobie z tym nawet największy laik. Wystarczy pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu powierzchni, docięciu odpowiedniego rozmiaru kawałka taśmy antypoślizgowej i odpowiedniej aplikacji takiej taśmy.

mocna taśma antypoślizgowa, samoprzylepna

Gdzie kupić taśmy antypoślizgowe samoprzylepne?


Zakup dobrej jakości taśmy antypoślizgowej, która będzie w stanie przylegać do różnego rodzaju powierzchni, nawet tych najtrudniejszych, może nie być łatwym zadaniem. Dlatego już teraz, od razu, zapraszamy Cię do naszego sklepu internetowego pod adresem neopak.pl, gdzie znajdziesz wysokiej jakości taśmy antypoślizgowe samoprzylepne, które z pewnością zwiększą bezpieczeństwo na większości śliskich powierzchni, takich jak schody czy inne podłogi.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór taśm antypoślizgowych, zarówno pod względem rozmiarów, ale także kolorystycznym. Zapewniamy szybką wysyłkę, bardzo atrakcyjne ceny, jak również w pełni profesjonalną obsługę.
 
schodowa taśma antypoślizgowa
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie