Aneta BurzyAneta Burzywtorek, 25 kwietnia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 830
Ilość komentarzy: 0

Jak zrobić pudełko na zdjęcia?

Jeśli masz wiele pięknych zdjęć, ale nie wiesz, jak je przechowywać, to pudełko na zdjęcia może okazać się doskonałym pomysłem. Możesz samodzielnie stworzyć piękne i praktyczne pudełko na zdjęcia, którym będziesz mógł się pochwalić swoim gościom. W tym artykule podpowiemy jak stworzyć pudełko na zdjęcia krok po kroku, a także jak zabezpieczyć już wydrukowane zdjęcia.

Krok 1: Wybierz materiały


Aby stworzyć pudełko na zdjęcia, musisz wybrać odpowiednie materiały. Będziesz potrzebował kartonu lub gotowego pudełka, nożyczek, kleju, linijki, ołówka i materiałów ozdobnych - papieru ozdobnego, czy materiału. Możesz także dodać własne elementy, takie jak wstążki, guziki, czy koronki, aby dodatkowo spersonalizować pudełku.

Krok 2: Przygotuj pudełko


Następnie musisz przygotować pudełko. Wytnij kawałki kartonu na odpowiednią wielkość, aby stworzyć pudełko. Możesz wybrać dowolny rozmiar, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Wytnij kawałki na dolną i górną część pudełka oraz na boki. Następnie złóż kawałki razem i sklej je klejem. Jeśli pracujesz z gotowym pudełkiem możesz pominąć ten krok.

pudełko na zdjęcia, jak przechowywać zdjęcia, w czym chować zdjęcia, przechowywanie zdjęć, pudełka, wykorzystanie pudełek, projekty DIY, instax, polaroid
Pudełka ozdobne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Pudełka ozdobne

Krok 3: Ozdób pudełko


Teraz przyszedł czas na ozdabianie pudełka. Możesz użyć papieru ozdobnego lub wybranej tkaniny aby pokryć pudełko. Możesz to zrobić tylko z zewnątrz lub zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Ponadto nie krępuj się i dodaj różne elementy dekoracyjne, takie jak taśmy, guziki, koronki lub wstążki. Kreatywność pozwoli na nadanie własnego stylu pudełku.

Krok 4: Dodaj wnętrze pudełka


Kolejnym krokiem jest ozdobienie wnętrza pudełka. Można użyć materiału lub papieru ozdobnego, jak proponowaliśmy wyżej, albo pomalować wewnętrzne ścianki farbami. Styl dowolny - nie musi nawet pasować do zewnętrznych ścianek pudełka na zdjęcia. 

Krok 5: Umieść zdjęcia w pudełku


Ostatnim krokiem jest umieszczenie zdjęć w pudełku. Zdjęcia można ułożyć według własnych preferencji - wydarzeń lub rozmiarów. Można użyć kopert by posegregować zdjęcia zgodnie z wybranym kluczem albo użyć własnoręcznie wykonanych przegródek, które rozdzielą zdjęcia. Aby łatwo odszukać konkretnych materiałów można użyć etykiet, czy naklejek by je opisać. 

pudełko na zdjęcia, jak przechowywać zdjęcia, w czym chować zdjęcia, przechowywanie zdjęć, pudełka, wykorzystanie pudełek, projekty DIY

Jak zabezpieczyć wydrukowane zdjęcia?


Aby zabezpieczyć wydrukowane zdjęcia i zapobiec ich uszkodzeniu, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, jak to zrobić:
  • Wybierz odpowiedni papier do druku - aby zdjęcia były trwałe i odporne na blaknięcie, należy wybrać papier o wysokiej jakości, który zapewni długotrwałą trwałość kolorów.
  • Unikaj kontaktu z wodą - zdjęcia należy trzymać z dala od wody, która może zniszczyć papier oraz powodować rozmazywanie kolorów.
  • Unikaj narażenia na światło słoneczne - zdjęcia należy trzymać z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Promieniowanie UV może powodować blaknięcie kolorów oraz uszkodzenie papieru. Dlatego najlepiej przechowywać zdjęcia w miejscach ciemnych i chłodnych.
  • Unikaj zginania i zniszczeń mechanicznych - zdjęcia należy trzymać w miejscach, gdzie nie będą narażone na zginanie lub zgniatanie, ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie papieru.
pudełko na zdjęcia, jak przechowywać zdjęcia, w czym chować zdjęcia, przechowywanie zdjęć, pudełka, wykorzystanie pudełek, projekty DIY
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie