Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnysobota, 23 września 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 796
Ilość komentarzy: 0

Jak zrobić sztuczne kwiaty z bibuły marszczonej?

Jak zrobić sztuczne kwiaty z bibuły marszczonej?


Wykonywanie dekoracji kwiatowych w dzisiejszych czasach nie polega tylko i wyłącznie na użyciu żywych roślin. Wiadome jest, że żywe rośliny nie są wieczne, a z czasem po prostu zwiędną i będzie trzeba taką dekorację wymienić. Jeszcze trudniej jest w przypadku kwiatów ciętych, których trwałość, w zależności od warunków może sięgać nawet kilkudziesięciu godzin w wysokiej temperaturze i mocno nasłonecznionym miejscu.

Z czego więc można wykonywać dekoracje o kwiecistych wzorach? Jakie dekoracje będą bardziej wytrzymałe, a jednocześnie bardziej opłacalne ekonomicznie? Dziś przyjrzymy się materiałowi, jakim jest bibuła marszczona, a także temu, w jaki sposób możemy ją wykorzystać do tworzenia dekoracji.

marszczona kolorowa bibuła


Co to jest bibuła marszczona?


Bibuła marszczona to rodzaj papieru, który został poddany procesowi marszczenia lub falowania. Jest zazwyczaj dostępna w wielu kolorach, niejednokrotnie jeden arkusza może posiadać kilka kolorów naraz, w zależności od użytego procesu produkcji. Proces produkcji bibuły marszczonej polega na tworzeniu regularnych fałd, składów lub marszczeń w papierze, nadając mu charakterystyczną strukturę. Bibuła marszczona jest zazwyczaj cienkim i lekkim papierem, który może być jednostronnie lub dwustronnie marszczony. Fałdy lub marszczenia nadają mu trójwymiarowy wygląd, co sprawia, że jest popularnym materiałem w sztuce, rękodziele i dekoracjach.

Jest szeroko stosowana do różnych celów, w tym do tworzenia ozdób, kwiatów sztucznych, girland, ozdób choinkowych, dekoracji stołu, a nawet w pracach plastycznych, takich jak origami. Dostępna jest w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach, co umożliwia jej zastosowanie w zróżnicowanych projektach twórczych.

czerwona bibuła marszczona


Czy bibuła marszczona jest bezpieczna i ekologiczna?


Bibuła marszczona to produkt wykonany z papieru, a więc już na starcie możemy odpowiedzieć, że odpowiednio użyta, a następnie odpowiednio poddana recyklingowi, bibuła marszczona jest w stu procentach ekologiczna. Co jednak z aspektem bezpieczeństwa? W jaki sposób bibuła marszczona jest farbowana? Czy jest ona bezpieczna dla człowieka? Bibuła marszczona to produkt bezpieczny dla człowieka, w szczególności jeśli chodzi o kontakt ze skórą człowieka. Farbuje się ją za pomocą substancji nieposiadających składników toksycznych czy szkodliwych dla zdrowia człowieka.

Niemniej jednak w przypadku używania bibuły przez dzieci zaleca się zachowanie odpowiedniej ostrożności, by bibuła nie miała kontaktu z oczami lub przypadkowo nie została połknięta przez dziecko (jak zresztą większość produktów, które mogą użytkować dzieci).

różowa marszczona bibuła
Bibuła marszczona

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bibuła marszczona


W jaki sposób wykonywać sztuczne kwiaty z bibuły marszczonej?


Sztuczne kwiaty to najczęściej wykonywana ozdoba z bibuły marszczonej, jak jednak tego dokonać? Najpierw przyjrzyjmy się, co może nam się przydać do tego, by wykonać tego rodzaju ozdobę.

Co jest potrzebne do wykonania sztucznych kwiatów z bibuły marszczonej?

  • Bibuła marszczona – dobrana w odpowiednim kolorze, w odpowiedniej ilości do zakładanego przez nas projektu. Pamiętaj, lepiej mieć więcej bibuły marszczonej, aniżeli miałoby jej nam zabraknąć podczas tworzenia.
  • Nożyczki i nożyk – będziemy również potrzebowali nożyczek do rozcięcia bibuły na odpowiednie części, a także ostrego nożyka do tego, by móc wykonać detale w naszym projekcie.
  • Drut florystyczny i klei – to element, dzięki któremu mocno i dokładnie połączymy poszczególne elementy naszego projektu. Za pomocą kleju będziemy mogli ukryć pewne niedoskonałości naszego tworu.

kolorowe marszczone bibuły

Jak wykonać sztuczny kwiat za pomocą bibuły marszczonej?


Na samym początku musimy pociąć bibułę marszczoną, odpowiedniego koloru, na odpowiednie kwadraty. Wiadomo, że im większe kwadraty, tym większy kwiat otrzymamy w finalnym efekcie. Przygotowane, wcześniej wycięte prostokąty lub kwadraty składamy w całość, rogi można delikatnie zaokrąglić nożyczkami. Kielich tworzymy z prostokątnego kawałka bibuły marszczonej.

Przygotuj łodygę. To proces jeden z najprostszych w tworzeniu sztucznych kwiatów. Łodygę tworzymy w sposób bardzo prosty, zwijając zieloną bibułę w rulon, a także owijając jeden koniec rulonu kielichem wcześniej przygotowanym z prostokątnych lub kwadratowych kawałków bibuły marszczonej, która miała posłużyć do stworzenia płatków i kielicha.

Pamiętaj, aby zabezpieczyć zarówno kielich jak i samą łodygę drucikiem florystycznym, tak by te elementy nie rozleciały się w późniejszym czasie. Drucik florystyczny łatwo można schować pod bibułą, dodatkowo używając odrobiny kleju.
Poniżej zamieszczamy jeden z ciekawszych filmów dostępnych w sieci, obrazujący to, jak w łatwy sposób można wykonać sztuczne kwiaty z bibuły marszczonej.


Gdzie kupić bibułę marszczoną?


Bibułę marszczoną możemy kupić w każdym sklepie papierniczym oraz sklepie z ozdobami. Jeśli jednak nie masz czasu na to, by chodzić od sklepu, do sklepu to już teraz wejdź na stronę neopak.pl. To nasz sklep internetowy, w którym znajdziesz szereg ciekawych produktów, które będziesz mógł wykorzystać do stworzenia bardzo ciekawych dekoracji w postaci sztucznych kwiatów z bibuły marszczonej.
Na stanie posiadamy bibułę marszczoną, krepinę włoską, a także płaski arkusze bibuły. Nie zwlekaj i sam sprawdź nasz asortyment. Ze swojej strony zapewniamy naprawdę atrakcyjne ceny, profesjonalną obsługę, a także niezwykle szybki czas realizacji zamówień!
sztuczne kwiaty z bibuły
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie