Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 21 września 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 936
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jaka jest najmocniejsza taśma dwustronna?

Jaka jest najmocniejsza taśma dwustronna?


Świat taśm klejących jest obszerny i naprawdę ogromny. Historia tego typu produktów jest również dość ciekawa, jednak do tego przejdziemy nieco później. W tym artykule przyjrzymy się nieco bliżej produktom, które dzięki swojej wielozadaniowości nadają się naprawdę do wielu zastosowań.

Mowa oczywiście o taśmach dwustronnych. To produkt, który łączy, spaja i nie pozwala na niekontrolowane zniszczenie takiego połączenia. Czym dokładnie jest taśma dwustronna, jakie posiada właściwości, zalety oraz wady? Przyjrzymy się również temu, jaka taśma dwustronna jest najmocniejsza i najbardziej wytrzymała. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany dalszą częścią naszego wpisu, to już teraz kontynuuj zapoznanie się z naszym artykułem.

dwustronna taśma


Co to jest taśma dwustronna?


Taśma dwustronna to nic innego jak materiał o różnej szerokości oraz długości, który posiada tak zwany nośnik, a także klej po obu swoich stronach. Dzięki klejącym właściwościom na obu stronach taśma dwustronna pozwala na mocowanie różnych materiałów, takich jak papier, tkaniny, plastik, metal czy drewno, bez konieczności korzystania z innych elementów mocujących, jak gwoździe czy śruby. Jest to praktyczne i wszechstronne narzędzie używane w różnych zastosowaniach, od rzemiosła po przemysł, pomagające w szybkim i trwałym łączeniu różnych elementów. Taśma powstała już wiele lat temu, a jej dwustronna wersja w obecnych czasach zyskuje coraz więcej zadowolonych użytkowników, ze względu na łatwość montażu, a przede wszystkim swoją skuteczność.

silikonowa taśma dwustronna
Taśmy dwustronne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy dwustronne


Jakie są właściwości taśmy dwustronnej?


Taśma dwustronna to produkt, który ma naprawdę wiele ciekawych właściwości, to między innymi dzięki tym właściwościom zdobywa ona coraz większą rzeszę fanów i zadowolonych użytkowników. Dzięki niej przede wszystkim możemy naprawić coś praktycznie bezinwazyjnie, możemy połączyć dwa różne elementy, zarówno plastikowe, metalowe, drewniane czy papierowe, bez konieczności wiercenia dziur czy innych otworów w konstrukcji takich przedmiotów. Jakie są konkretne właściwości taśm dwustronnych? Wymieniamy je poniżej:
 • Dwustronna powierzchnia klejąca – fakt posiadania przez taką taśmę kleju mocującego po obu stronach znacznie zwiększa jej możliwości zastosowania, a także wpływa na trwałość połączeń. Taśma dwustronna to niezastępowalny produkt, który jest w stanie połączyć praktycznie większość materiałów.
 • Trwałe klejenie – w zależności od rodzaju zastosowanego kleju, taśma dwustronna jest w stanie wytrzymać naprawdę duże obciążenia, w przypadku wzmocnionego nośnika, jest w stanie na stałe połączyć nawet drewniane lub metalowe przedmioty, które w trakcie użytkowania będą „pracowały”.
 • Odporność – pod tym hasłem można znaleźć wiele wytłumaczeń, dobrej jakości taśmy dwustronne będą odporne na warunki atmosferyczne, nieprzyjazne warunki zewnętrzne, działanie promieni UV, wilgoć, a także zanieczyszczenia.
 • Estetyczność oraz łatwość w użyciu – taśmy dwustronne mogą być z łatwością używane nawet przez osoby, które nie mają z nimi doświadczenia, ich aplikacja jest niesamowicie prosta, intuicyjna, a użycie to po prostu bułka z masłem. Nie trzeba posiadać żadnych fakultetów do tego, by móc połączyć dwa elementy ze sobą za pomocą taśmy dwustronnej. Jej elastyczność sprawi, że nawet te elementy, które będą pracowały podczas użytkowania, nie rozłączą się przypadkowo, chyba , że w wyniku niewłaściwej aplikacji.

taśma dwustronna z siatką


Jakie są wady taśmy dwustronnej?


Poniżej wymieniamy wady taśmy dwustronnej:
 • Słabe taśmy dwustronne mają podatność do pozostawiania swojego kleju na powierzchni w razie konieczności ich usunięcia. Warto jednak pamiętać, że usunięcie takiego kleju jest niesamowicie proste.
 • Cena – kwota, jaką trzeba zapłacić za naprawdę dobrą i wytrzymałą taśmę dwustronną może zniechęcić wielu potencjalnych użytkowników.
 • Aplikacja taśm dwustronnych odpowiedniego przygotowania. Aby taśma dwustronna odpowiednio trzymała się powierzchni, ta musi być nie tylko wyczyszczona z powierzchownych zabrudzeń, musi być też odpowiednio odtłuszczona.

taśma dwustronna piankowa


Jaka jest najmocniejsza i najbardziej wytrzymała taśma dwustronna?


Najmocniejsza i najbardziej wytrzymała taśma dwustronna to zazwyczaj ta, która wykorzystuje specjalnie opracowane kleje i konstrukcje, aby zapewnić najwyższą przyczepność i wytrzymałość. Jednak warto zauważyć, że "najmocniejsza" taśma może zależeć od konkretnych potrzeb aplikacyjnych, a różne sytuacje mogą wymagać różnych poziomów wytrzymałości. Warto jednak pamiętać o tym, że mówiąc o najwytrzymalszej taśmie dwustronnej, trzeba wziąć pod uwagę jej konkretne zastosowanie.

Do najbardziej wytrzymałych taśm dwustronnych zalicza się taśmy VHB (Very High Bonding), czyli takie, do których produkcji wykorzystywane są najbardziej wytrzymałe kleje akrylowe, VHB, to najczęściej taśmy piankowe. Taśmy tekstylne, taśmy metalowe, a także taśmy z włókna szklanego to jedne z najbardziej wytrzymałych taśm. Istnieją również taśmy PTFE wykonane z teflonu, który jest niesamowicie odporny na wysokie temperatury.

pojedyncza taśma dwustronna piankowa


Gdzie kupić wytrzymałą taśmę dwustronną?


Wytrzymałe taśmy dwustronne mogą być dostępne w hipermarketach, tych ogólnych, jak również w wyspecjalizowanych, a więc budowlanych. Jednak czy warto marnować swój czas, na poszukiwanie odpowiedniej taśmy klejącej jeżdżąc po mieście i szukając takiej taśmy? Prawdopodobnie nie. Dlatego też już teraz zapraszamy Was do naszego sklepu internetowego pod adresem neopak.pl. Znajdziesz u nas szereg różnego rodzaju i zastosowania taśm, dwustronnych, które są wytrzymałe, efektywne, a także w najlepszej obecnie dostępnie cenie. Sprawdź już teraz!
taśma dwustronna
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie