Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskawtorek, 21 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 997
Ilość komentarzy: 0

Jakie akcesoria warto zakupić do biura?

Jakie akcesoria warto zakupić do biura? 


Biuro to miejsce (może to być również odpowiednio zaaranżowana przestrzeń), które w pewien sposób jest wizytówką firmy – to właśnie tam podpisywane są najważniejsze umowy oraz odbywają się spotkania z klientami lub kontrahentami. Właśnie dlatego biuro powinno zostać właściwie umeblowane i wyposażone. Trudno byłoby sobie wyobrazić miejsce, gdzie przechowuje się faktury, bez odpowiedniej ilości szafek, specjalnych segregatorów czy innych artykułów służących to segregacji dokumentów. W Neopak mamy specjalną sekcję produktów biurowych; znaleźć w niej można wszystko, co niezbędne jest dla przedsiębiorcy i sekretarki. Każdy element jest niezwykle istotny, więc warto przyjrzeć się jemu bliżej. Być może, dzięki naszemu blogowemu wpisowi czytelnik zobaczy przedmiot, którego akurat mu brakowało. Jakie biurowe akcesoria polecają się do zakupu? 

Biurko, komputer, notes

Jaka jest rola biura? 


Z pewnością każdy właściciel firmy prężnie działającej i systematycznie rozwijającej swoje możliwości, zastanawiał się przez chwilę – po co mu tak właściwie biuro? Czy będzie z niego korzystał? A jeśli tak, to w jakim celu? Pytań jest dość wiele, a odpowiedzi na nie – na próżno szukać w internecie, dlaczego? Każda firma jest inna. Ma swoje własne zasady i sposoby funkcjonowania. Niektóre marki nie dałyby rady funkcjonować bez biura, ponieważ to właśnie tam odbywają się najważniejsze rozmowy i podpisywane są kluczowe umowy współpracy lub świadczenia usług. Inne firmy wykorzystują biurową przestrzeń do przechowywania faktur, certyfikatów i innego rodzaju firmowych dokumentów. Niektórzy przedsiębiorcy wykorzystują swoją przestrzeń do organizowania pracy swoim pracownikom, planowania dostaw i drukowania specjalnych etykiet wysyłkowych. Jedno jest pewne – biuro zawsze warto mieć, ponieważ wpływa to profesjonalizm danej firmy. Do czego wykorzystać można biurową przestrzeń? 

Marketing – rozwój w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważny. Przedsiębiorcy robią wszystko, aby być o krok do przodu w stosunku do swojej konkurencji. Uczą się, szkolą, oglądają webinary i pobierają darmową wiedzę – a jest ona dostępna prawie wszędzie. Wystarczy rozejrzeć się dobrze i obserwować największych biznesowych graczy. Spójrzmy jednak z innej perspektywy. Osoby dzielące się wiedzą to również przedsiębiorcy tylko tacy, którzy wybrali drogę nauczyciela. Mają oni również swoje biznesy, a także biura – służą im one w celach marketingowych. Powstają w nich podcasty, filmy video, webinary i specjalne live'y, które wrzucone zostaną na portale społecznościowe. Każdy właściciel firmy może dzielić się wiedzą. Może być pewnego rodzaju nauczycielem – sprzedawać swoją wiedzę, którą zdobył przez lata. Właśnie do tego celu przydaje się biuro. To tam powstają wszelkie materiały marketingowe; te do nauki i promocji firmy. 

Biuro, komputer, pracownik

Spotkania z klientami – firmy świadczące usługi mają ciężki orzech do zgryzania – muszą wybrać one miejsce spotkań z osobami zainteresowanym ich ofertą. Będzie to przestrzeń, gdzie prezentowana będzie dana usługa i zadawane najważniejsze pytania. Czy wypada przyjąć kluczowego klienta w kawiarni? To już zależy od profilu firmy; natomiast zapraszając zainteresowanych do miejsc publicznych, trzeba liczyć się z tym, że inni ludzie mają prawo z w nich przebywać – mogą rozmawiać przez telefon, robić zdjęcia lub nagrywać filmiki. Z pewnością nie będzie to komfortowe. A co najważniejsze, klient może uznać to za mało profesjonalne. Właśnie dlatego większe firmy mają swoje biura – gwarantuje to spokój, ciszę i zero rozpraszaczy, które mogą przerwać ważną, biznesową rozmowę. Własna przestrzeń to miejsce, gdzie zaprezentować można produkt, a nawet usługę w najlepszy możliwy sposób i nie trzeba zabierać ze sobą laptopów, wyświetlaczy czy specjalnych makiet. 

Przechowywanie firmowych dokumentów – faktury, umowy, certyfikaty, pozwolenia, koncesje... Wymieniać można w nieskończoność. Lista druków i papierów, które przechowywać trzeba przez długie lata, nie ma końca. Firmy mają obowiązek trzymać faktury z ostatnich 5 lat, a nie wszyscy przedsiębiorcy decydują się na rozwiązanie, jakim są specjalne magazyny. Właśnie do tego celu przydadzą się firmowe biuro – może zostać one podzielone na dwie strefy. Jedna służyć będzie w celach biznesowych, a druga wyposażona zostać może w szafy, w których znajdować się będą specjalne segregatory i teczki z najważniejszymi dokumentami. 

tablica korkowa do biura
Biuro

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Biuro

Przydatne akcesoria biurowe – co warto zakupić?


Skoro wyjaśnione zostało już, po co tak właściwie potrzebne jest biuro. Można przejść do jego wyposażenia – to jest dopiero ciekawy temat. Przestrzeń biurowa to zazwyczaj biurko znajdujące się na środku, wygodny fotel i komputer; może być on w wersji stacjonarnej. Na tyłach znajdują się szafki, a z przodu można zauważyć stolik z wodą dla klientów. Jednak biuro to nie tylko meble, a specjalne akcesoria, które ułatwiają pracę. Nie kosztują one wiele, za to są niezastąpione i potrafią bardzo mocno wpłynąć na łatwość w wykonywaniu przeróżnych firmowych zadań. Które produktyJakie ze sklepu internetowego Neopak polecają się najbardziej? 

Artykuły piśmiennicze – choć notowanie na telefonie lub laptopie stało się niezwykle modne, to i tak w żaden sposób nie zastąpi to wygody oferowanej przez kalendarze czy znajdujące się pod ręką zeszyty przeznaczone na zapiski. Zapisuje się w nich pomysły, najważniejsze informacje lub numery telefonu, na które trzeba oddzwonić w wolnej chwili. Długopis i notes to podstawa. Te dwa przedmioty powinny zawsze znajdować się na biurku, aby służyć pomocą, kiedy tylko będzie taka potrzeba. W kategorii artykuły piśmiennicze znaleźć można bogaty wybór długopisów, piór, pisaków, markerów, cienkopisów, zakreślaczy czy ołówków. Posłużą one do podkreślana najważniejszych informacji lub tworzenia kolorowych map myśli. Dzięki akcesoriom dostępnym w sklepie internetowym Neopak można malować, kolorować, zakreślać, skreślać, a nawet podkreślać – możliwości jest naprawdę wiele. Jedno jest pewne. Sam papier nie będzie wystarczający, dlatego warto postawić na specjalne artykuły piśmiennicze. 

Przechowywanie w biurze – tak, jak zostało już wyżej wspomniane, biuro to miejsce, w którym przechowuje się różne rodzaje dokumentów. Mogą to być faktury, pozwolenia, koncesje, umowy współpracy czy też dane zatrudnionych, byłych i obecnych pracowników. Wymagają one specjalnego przechowywania (często przez wiele lat). Muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, często odpowiednio posegregowane i opisane. Do tego celu warto wykorzystać produkty dostępne w sklepie internetowym Neopak, takie jak: segregatory, teczki, skoroszyty czy też specjalne pudła archiwizacyjne (to już dla najbardziej zaawansowanych firm). Warto mieć na uwadze, że wraz z rozwojem danego przedsiębiorstwa stopniowo będzie wzrastała ilość wytwarzanych i przechowywanych w biurze dokumentów. Ich przechowywanie w zorganizowany sposób zapewnią oferowane przez NEOPAK produkty w kategorii przechowywanie biurowe. W kategorii tej dostępne są produkty niezbędne w każdym biurze. Kuszą one swoją ceną i jakością. 

Artykuły higieniczne w biurze – pandemia pokazała przedsiębiorcom, że wyposażenie biura powinno być dopasowane do obecnie panującej sytuacji na świecie. Wszystkim znany wirus wywołał konieczność szczególnego dbania o higieniczne warunku pracy w biurach. Dezynfekcja, rękawiczki, maseczki i przyłbice ochronne stały się nieodłącznym elementem pracy nie tylko w służbie zdrowia czy gastronomii, ale również w biurach. Ciężko na ten moment wyobrazić sobie spotkanie, na którym choć jedna ze stron nie jest wyposażona w odpowiednie akcesoria przeznaczone do zabezpieczenia się przed zarazkami. W Neopak wiemy, jak ważne jest zdrowie, dlatego oferujemy możliwość zakupu maseczek, rękawiczek oraz innych akcesoriów chroniących zdrowie, które znaleźć można w kategorii artykuły higieniczne. Czasem lepiej jest zainwestować niewielkie pieniądze w maseczki czy rękawiczki niż męczyć się z gorączką i silnymi objawami. 

kobieta w maseczce

Urządzenia biurowe – co kryje się w tej kategorii? Wszystko, co niezbędne jest w biurze. Wszelkie narzędzia pracy, które ułatwią wykonywanie codziennych zadań. Tablice korkowe i suchościeralne, metkownice, temperówki, dyspensery do taśm klejących, zszywacze i rozszywacze, dziurkacze, zszywki, kalkulatory i inne. To wszystko znaleźć można w sklepie internetowym Neopak. Czy warto inwestować, w takie dodatki? Zawsze! Tablice korkowe to świetny sposób na łatwą, sprawną i szybką organizację oraz kontrolę zaplanowanych działań. Może ona przydać się również do przechowywania najważniejszych informacji czy też wizytówek firm, z którymi warto się skontaktować – wystarczy zapisać je na kartce i przypiąć przy pomocy spinacza. Zszywacze pomogą w segregacji dokumentów i podzieleniu je na właściwe kategorie. Natomiast kalkulatory... Tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć – po prostu przydadzą się w najmniej oczekiwanym momencie.  Szczególnie kiedy do wyceny będzie specjalne zamówienie. 

Dlaczego warto mieć dobrze zorganizowane biuro? 


Najlepiej odpowiedzieć na wyżej zadane pytanie pokazując przykładową sytuację. Przy biurku siedzi sobie wygodnie przedsiębiorca. Ma on właśnie spotkanie z potencjalnym klientem – duża firma, ciesząca się renomą i nieskazitelną opinią. Można by powiedzieć, że jest to usługobiorca idealny. Trzeba wypaść najlepiej, jak tylko się da. Rozmowa przebiega zgodnie z planem. Nagle potrzebny jest długopis, w celu zobrazowania najważniejszych informacji – niestety nigdzie go nie ma, bo nikt wcześniej nie pomyślał o przyborach do pisania. Klient również nie zabrał ze sobą czegokolwiek, co pomogłoby w zapisaniu najważniejszych informacji. Osoby będące na spotkaniu tracą czas na szukanie, pytanie, wychodzenie z sali. Kiedy długopis został zorganizowany, okazało się, że nie ma żadnego papieru, który obecnie jest wręcz niezbędny. Ciągle coś. Takich sytuacji może być wiele, jeśli biuro nie zostanie odpowiednio wyposażone.
Akcesoria do pracy
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie