Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyniedziela, 19 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 736
Ilość komentarzy: 0

Jakie naklejki oznaczeniowe można kupić na opakowania?

Jakie naklejki oznaczeniowe można kupić na opakowania?


Dobrze zapakowany towar to bezpieczny w transporcie towar. Sentencja bardzo prosta, wręcz można powiedzieć popularna w branży e-commerce, jednak nie do końca stosowana lub często pomijana przez nowych graczy na tym rynku, w tej branży. Dlaczego zapakowanie przesyłki w odpowiedni sposób jest takie ważne? Co możemy uzyskać, a czego uniknąć dzięki odpowiedniemu zapakowaniu towaru na czas transportu? Na pewno przyjrzymy się również etykietom onzaczeniowym oraz ostrzegawczym naklejkom, które powinniśmy umieszczać na opakowaniach paczek. Sprawdzimy także jakie zalety posiada takie rozwiązanie, ile kosztują takie naklejki.

naklejka ostrzegawcza


Dlaczego odpowiednie zapakowanie towaru jest połową sukcesu w transporcie do klienta?


Na zadowolenie klienta wpływać będzie wiele czynników, jeśli mówimy o szeroko pojętym e-commerce. Jednym z wielu czynników na pewno będzie cena oferowanych przez nas produktów. W dobie internetu bardzo łatwo jest porównać ceny danych produktów w różnych sklepach. Istnieją również specjalne porównywarki, dzięki którym możemy wyszukać najtańszą ofertą w wielu sklepach internetowych.

Kolejnym aspektem będzie również łatwość zamówienia, a także późniejszego śledzenia takiej przesyłki. Do tej grupy możemy zaliczyć przede wszystkim różnego rodzaju metody płatności, czas realizacji zamówienia, a w tym także informacje przekazywane na bieżąco po dokonaniu zakupu, do momentu dostarczenia przesyłki.

Sposób zapakowania przesyłki to kolejny aspekt, który jest uważany za połowę sukcesu, jeśli zrobimy to prawidłowo. Obecnie kartonowe pudełka, tekturowe opakowania czy koperty bąbelkowe w większości przypadków powinny nam wystarczyć. Oczywiście nie mówimy tutaj o towarach, które są już odpowiednio zabezpieczone przez producentów, jak sprzęt AGD, RTV, czy inne wielkogabarytowe towary.

Do zapakowania przesyłki możemy wykorzystać kopertę bąbelkową, to jedno z tańszych rozwiązań, które przede wszystkim oszczędza czas pakowania oraz dobrze zabezpiecza drobny towar. Nieco cenniejsze i bardziej wymagające przedmioty powinniśmy zapakować do kartonowego pudełka, następnie odpowiednio wypełnić pozostałe wolne przestrzenie, by finalnie użyć taśmy pakowej, która skutecznie zapieczętuje opakowanie. Na koniec etykieta nadawcza i w drogę. Jednak czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Jeśli zapakowaliśmy przedmioty delikatne, które mogą się stłuc w transporcie, powinniśmy poinformować o tym osoby opiekujące się paczką w trakcie całej jej podróży, jak?

etykieta ostrzegawcza
Naklejki ostrzegawcze

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Naklejki ostrzegawcze


Czym są naklejki oznaczeniowe i ostrzegawcze?


Odpowiedzią na ostatnie pytanie w poprzednim akapicie są naklejki oznaczeniowe, które są skuteczne, a mimo wszystko nie zawsze stosowane przez osoby prowadzące działalność gospodarczą opierającą się na sprzedaży wysyłkowej.

Naklejki oznaczeniowe oraz etykiety ostrzegawcze to specjalne narzędzie do tego, by móc w skuteczny sposób ostrzec osobę, która transportuje naszą paczkę. Dzięki takiej informacji, kurier, magazynier w centrum przeładunkowym, czy ktokolwiek inny dzierżący naszą paczkę będzie wiedział, że może dojść do uszkodzenia towaru, jeśli paczka nie będzie odpowiednio „traktowana”. Wszelkie uszkodzenia w transporcie i wynikłe z tym szkody są pokrywane z ubezpieczenia takich firm, każda szkoda wpływa nie tylko na renomę danej firmy przewozowej.

oznaczenie paczek


Jakie rodzaje naklejek ostrzegawczych możemy obecnie kupić?


Obecnie naklejki ostrzegawcze i informacyjne (zwane również oznaczeniowymi) mogą informować o różnych aspektach związanych z paczką. Mogą to być informacje zarówno skierowane do kuriera, jak i samego klienta, który będzie odbierał paczkę.

Do najpopularniejszych naklejek ostrzegawczych możemy zaliczyć te, które informują o konieczności delikatnego obchodzenia się z paczką. Mogą to być naklejki z napisami „Ostrożnie”, „Nie rzucać”, „Uwaga szkło!”, czy też popularne z angielskiego słowo „Fragile!”. Dzięki takiej informacji, bezpieczeństwo przesyłanych towarów znacząco wzrasta, choć nie ma co ukrywać, że nie mamy wpływu na zachowanie kurierów i osób obsługujących naszą przesyłkę.

Etykiety kierunkowe – a więc naklejki, które w jasny i niepozostawiający żadnych wątpliwości sposób oznaczą to, w jaki sposób powinna być ułożona paczka podczas transportu. Wiele produktów tego wymaga, by nie doszło do różnego rodzaju wycieków oraz pozostałych uszkodzeń tym spowodowanych.

Naklejki informujące samego odbiorcę to przede wszystkim takie naklejki informacyjne, jak te, które mówią o konieczności sprawdzenia paczki i jej stanu przy kurierze, a także ewentualnym spisaniu raportu, jeśli wykryjemy pewne niezgodności co do stanu przesyłki. Ponadto często w paczkach znajdują się towary, które możemy uszkodzić podczas otwierania, dlatego naklejka informacyjna o tym, by ostrożnie otwierać paczkę przy użyciu nożyka do tapet, jest koniecznością, by na ostatnim etapie zakupu klient sam nie uszkodził towaru.

naklejka oznaczeniowa


Gdzie kupić naklejki ostrzegawcze i etykiety informacyjne?


Etykiety ostrzegawcze, jak również naklejki informacyjne, to specjalistyczne produkty, które raczej ciężko będzie zdobyć w zwykłym sklepie. Dlatego też powinniśmy poszukiwać tego rodzaju naklejek w miejscach, gdzie nadawać będziemy przesyłki. Oczywiście jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku sporadycznego nadawania przesyłek. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży wysyłkowej powinniśmy zaopatrzyć się w większe ilości tego typu naklejek ostrzegawczych.

Świetne ceny, duży wybór oraz profesjonalną obsługę znajdziesz na stronach sklepów internetowych neopak.pl, a także opako.com.pl. Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu.
naklejki ostrzegawcze
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie