Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 22 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1483
Ilość komentarzy: 0

Jakie są rodzaje kleju stosowanego w taśmach pakowych?

Jakie są rodzaje kleju stosowanego w taśmach pakowych?


Taśmy pakowe w dzisiejszych czasach to obok taśm biurowych, najczęściej wykorzystywane taśmy klejące w wielu branżach. Przewaga w ilości używanych taśm pakowych bierze się przede wszystkim z tego, że jest to rodzaj taśmy klejącej, który na ogromną skalę jest wykorzystywany w różnych zakładach produkcyjnych, magazynach czy sklepach internetowych, które zajmują się sprzedażą wysyłkową.

Dlaczego taśmy pakowe są tak chętnie wykorzystywane w wyżej wymienionych miejscach? Jakie zalety posiada taśma pakowa, dla których tak chętnie sięgają po nie firmy z branży logistycznej, firmy produkcyjne, sklepy internetowe? Jakiego rodzaju taśmy pakowe możemy kupić? Czy klej w taśmach pakowych jest zawsze taki sam?

Odpowiedzi na wymienione powyżej pytania znajdziesz w dalszej części artykułu, dzięki tym odpowiedziom będziesz wiedział, jaką taśmę pakową powinieneś wybrać do swoich zadań. Zachęcamy do dalszego czytania.

karton z taśmą pakową


Co to taśma pakowa?


Odpowiednie zabezpieczenie towaru i ładunku, to w dzisiejszych czasach bardzo istotny element, praktycznie każdego zakupu internetowego. Jednym z produktów, który najczęściej jest wykorzystywany do zabezpieczania takich towarów to taśma pakowa. To nic innego jak taśma klejąca, czyli materiał służący do zaklejania opakowań różnego rodzaju, którego budowa jest bardzo prosta, składa się on z nośnika, najczęściej z tworzywa sztucznego oraz odpowiedniego kleju, który znajduje się na jeden ze stron taśmy paskowej. Jakie zalety posiada tego rodzaju taśma klejąca?

Jeśli chcemy mówić o zaletach taśmy pakowej, jakie posiada, to na pewno powinniśmy wymienić następujące zalety:
 • Cena taśmy pakowej w podstawowej wersji jest bardzo niska, w porównaniu taśmy pakowej na poziomie cena – jakość, możemy śmiało napisać, że nie znajdziemy innego, lepszego produktu, którym będziemy mogli zabezpieczyć kartonowe opakowanie czy tekturowe pudło.
 • Możliwości marketingowe – na taśmach pakowych, pod specjalne zamówienie, producent może wykonać dodatkową grafikę, na której może znajdować się logo firmy, a także niezbędne wskazówki dotyczące odbieranej paczki, takie jak „Uwaga szkło!”, czy „Sprawdź stan przesyłki w obecności kuriera”.
 • Szeroki wybór produktów – obecnie możemy kupić taśmy pakowe w najróżniejszych rozmiarach, oczywiście pod względem szerokości i długości.
 • Zastosowanie różnych klejów w taśmie pakowej, dzięki czemu ich zakres zastosowania znacząco się rozszerza, między innymi o zakres temperatur, w jakich skuteczność taśmy pakowej będzie na zadowalającym poziomie. Różne rodzaje klejów mają różne właściwości i zastosowania, jednak nie ma wątpliwości, że liczy się przede wszystkim wysoka przyczepność do oklejanej powierzchni, a najczęściej jest to opakowanie tekturowe.
brązowa taśma pakowa
Taśmy pakowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy pakowe

Jakie są rodzaje kleju stosowanego w taśmach pakowych?


Taśmy pakowe, choć będą nam się kojarzyć od razy z rolką brązowej, błyszczącej, szerokiej taśmy, to nie tylko jeden rodzaj, którego wszyscy używają. Jedną z podstawowych kategorii podziału taśm pakowych jest podział ze względu na użyty rodzaj kleju do jej produkcji. Na chwilę obecną możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje klejów, które są używane do produkcji taśm pakowych.

Podstawowe trzy rodzaje klejów używanych do produkcji taśm klejących:
 • Klej akrylowy – nie ma co ukrywać, że jest to najtańsza opcja, a więc jednocześnie najmniej wytrzymała opcja kleju. Taśmy z tego typu klejem nadają się raczej do opakowań śliskich i jednocześnie niepylących. Jednak do podstawowego pakowania opakowań kartonowych i tekturowych sprawdzi się jak najbardziej. To najpopularniejszy rodzaj taśmy pakowej ze względu na swoją cenę. Nadają się do użytku w dodatnich temperaturach, wykazują przyzwoitą odporność na wilgoć, promienie słoneczne oraz działanie podstawowych środków chemicznych.
 • Klej hot melt, inaczej kauczuk syntetyczny – w porównaniu do najtańszego poprzednika, jest to racjonalna alternatywa pod względem przyczepności oraz siły klejenia do różnych podłoży. Taka taśma sprawdzi się przy takich powierzchniach jak papier, tektura, plastik, czy szkło. Średnia i duża waga przesyłek to dla nich żaden problem. Taśma pakowa z klejem hot melt ma większy zakres optymalnego klejenia niż taśma akrylowa (w szczególności, jeśli chodzi o dolne, minusowe temperatury).
 • Klej solvent – to nic innego jak klej wyprodukowany z naturalnego kauczuku, jest to najdroższa, ale również najlepsza opcja jeśli chodzi o wybór taśm pakowych. Zakres temperatur, w jakich przyczepność taśmy pakowej z klejem solvent jest bardzo dobra to od 60 stopni Celsjusza, aż do -20 stopni Celsjusza.

Wszystkie taśmy powinny być naklejane na opakowania w temperaturze dodatniej, ponadto do naklejania warto wykorzystać dyspensery do taśmy, tak by móc je porządnie docisnąć do opakowania. Niezwykle istotne jest to, by pamiętać o tym, że różnego rodzaju klej potrzebuje nieco więcej czasu, by uzyskać swoją maksymalną siłę przyczepności (po naklejeniu na opakowanie).

taśma pakowa z oznaczeniami

Gdzie kupić taśmy pakowe z różnymi rodzajami kleju?


Zakup taśm pakowych to indywidualna kwestia każdego z nas, w zależności od tego, jakie mamy wymagania, możemy nabyć takie taśmy nawet w hipermarketach. Jednak jakiej jakości będą to taśmy? Czy w ofercie znajdziemy taśmy pakowe z klejem solvent? Jeśli masz wątpliwości co do oferty stacjonarnych sklepów, koniecznie musisz odwiedzić nasze branżowe sklepy pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl.

Dzięki naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, w naszej ofercie taśm pakowych posiadamy tylko najwyższej klasy taśmy, które przy niskich cenach zadowolą praktycznie każdego klienta. Znajdziesz u nas taśmy pakowe z każdym z trzech wyżej wymienionych klejów zastosowanych do produkcji. Przy zakupie większych ilości produktów, zawsze masz możliwość negocjowania cen.
taśma pakowa na kartonie
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie