Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 14 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 679
Ilość komentarzy: 0

Jakie są szerokie zastosowania stretcha?

Folia stretch – to produkt, o którym każdy z nas zapewne słyszał, a być może także wielokrotnie używał w różnych okolicznościach. Na uwagę zasługuje już sama folia jako taka, jest bowiem wyrobem, który w dzisiejszych czasach odgrywa niezastąpioną wręcz rolę, nie tylko w branży pakowniczej, ale też wielu innych dziedzinach i gałęziach gospodarki. Warto wiedzieć jak najwięcej o tym niesamowitym produkcie. Wychodząc od jego właściwości fizycznych możemy rozpocząć niesamowitą podróż po świecie stretcha, jednocześnie poznając jego szerokie zastosowania.
Jakie-s-szerokie-zastosowania-stretcha

Czemu klienci chętnie używają stretcha?


Aby zrozumieć fenomen jakim jest folia stretch należy przyjrzeć z bliska temu produktowi. Otóż stretch wykonywany jest w taki sposób, że cechuje go zarówno elastyczność jak i rozciągliwość oraz plastyczność. To wszystko sprawia, że klienci chętnie wybierają ten produkt, gdyż w bardzo wielu przypadkach jest on po prostu adekwatną odpowiedzią na ich potrzeby. Folia ma to do siebie, że może po rozciągnięciu zwiększyć swoją objętość od 5 do 6 razy. Natomiast, jeśli jest to potrzebne może ona wrócić do pierwotnego kształtu. Kolejną ważną cechą produktu jest jego trwałe przyleganie do danej powierzchni. Jest to bardzo istotne, gdyż dzięki temu chronimy dane produkty przed wilgocią czy też zanieczyszczeniami. Folia stretch jest bardzo odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jest więc to produkt trwały, który potrafi przetrwać nawet trudne warunki. Ważne jest także to, że produkt jest przeźroczysty, więc widać, co się pod nim skrywa.

Na zastosowanie folii ma wpływ jej rodzaj


Folie stretch możemy podzielić na kilka rodzajów. Pierwsze, co rzuca się w oczy to różne warianty kolorystyczne. Możemy zatem wybierać w foliach od białej do czarnej. Jednakże o wiele bardziej istotna jest grubość stretcha. Cienkie folie sprawdzą się bowiem na innych polach niźli folie grube. Natomiast, jeśli ktoś prowadzi działalność gospodarczą opierającą się w dużej mierze na wysyłce towaru do klienta, to tutaj egzamin zda na pewno folia maszynowa.
Jakie-s-szerokie-zastosowania-stretcha-1
Folia stretch

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia stretch

Użytkowość folii stretch


Gdzie i w jaki sposób folia stretch może dowieść swej użyteczności? Należy dokładnie przyjrzeć się różnym możliwym okolicznościom, gdzie produkt ten będzie nawet nie tyle ewentualnością, co koniecznością. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu podkreślimy jak istotny jest to produkt na rynku.

Zastosowanie folii stretch w pakownictwie


Folia stretch pełni bardzo ważną rolę w przygotowywaniu paczek do wysyłki. Sprawdzi się ona zarówno przy zawijaniu kartonów w celu dodatkowego ich zabezpieczenia oraz zapewnienia stabilizacji, jak i owijania dużych sprzętów RTV i AGD – np. lodówek czy pralek - do wysyłki. Trudno sobie wyobrazić udany transport produktu bez udziału stretcha, który zwiększa bezpieczeństwo naszych pakunków przy przewożeniu.

Zastosowanie folii stretch w gastronomii


Każdy z nas codziennie robi zakupy i na pewno przy tej okazji zauważa, w co pakowana jest żywność. Gdy podchodzimy do stoiska z mięsem lub serami i prosimy o kawałek kiełbasy, szynkę czy goudę pokrojoną w plastry, to ekspedientka zawsze używa kawałka folii stretch do szczelnego owinięcia artykułów spożywczych. Można to robić dlatego, że folia stretch jest w 100% bezpieczna w zetknięciu z żywnością.

Zastosowanie folii stretch w budownictwie i przy remontach


Folia stretch to produkt, który także sprawdza się w branżach remontowej oraz budowlanej. Jeżeli chodzi o budowę, to folia znakomicie zabezpieczy wszelkie otwory drzwiowe oraz kuchenne. Dzięki temu tumany kurzu i pyłu nie przedostaną się do pomieszczeń. Z kolei przy remoncie taka folia posłuży nam do przykrycia mebli czy podłóg, dzięki czemu również unikniemy zakurzenia tychże powierzchni, ale też uchronimy je przed kapiącą farbą.

Zastosowanie folii stretch przy żniwach


Rolnicze zastosowanie folii stretch jest sezonowe, jednak jakże praktyczne mowa tu bowiem o zabezpieczeniu balotów siana, które powstają w trakcie żniw. Obecnie na rynku dla rolników są dostępne specjalne folie stretch do siana, dzięki czemu nasze baloty możemy bezpiecznie przechowywać przez całą zimę. Nie trzeba chyba podkreślać jak to konkretne zastosowanie w szerszym aspekcie wpływa na gospodarkę oraz produkcję żywności.

Zwróć też uwagę na nietypowe zastosowania


Wszystko, co dotychczas zostało omówione przez nas powyżej można zakwalifikować do tzw. standardowych użyć folii srtetch. Niemniej oprócz jej niewątpliwej użyteczności w branży pakowniczej, budowlanej, remontowej, w gastronomii czy rolnictwie folia stretch posiada także całą masę różnych, nietypowych zastosowań. Nie sposób wymienić wszystkiego, ale na pewno warto wspomnieć o paru. Mianowicie folia stretch już do lat jest wykorzystywana przez twórców do tworzenia prac artystycznych. Znalazła także swoje zastosowanie jako materiał dydaktyczny w w szkole. To wszystko świadczy o uniwersalności tego produktu.
Jakie są szerokie zastosowania stretcha?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie