Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 21 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1045
Ilość komentarzy: 0

Jakie są zalecenia przechowywania opakowań tekturowych?

Jakie są zalecenia przechowywania opakowań tekturowych?


Opakowania tekturowe oraz pudełka kartonowe to obecnie jedne z najpopularniejszych opakowań wykorzystywanych praktycznie w każdej możliwej branży. Codziennie spotykamy się z tego rodzaju opakowaniami. W sklepie spożywczym znajdziemy je na półkach z pudełkami z płatkami śniadaniowymi, ryżem, kaszą, każdym produktem, który posiada swoje opakowanie. W innych sklepach choćby z chemią gospodarczą, opakowania takie wykorzystywane są do zapakowania proszku do prania. Drogerie? W takich opakowaniach znajdziesz różne kremy, szczoteczki czy pasty do zębów.

Kartonowe opakowania są stosowane praktycznie wszędzie, w każdym rodzaju sklepu, niezależnie od branży. Jako ciekawostkę na samym początku warto napisać, że pudełka kartonowe oraz tekturowe opakowania  są również świetnym polem do popisu dla działów marketingu, które wykazując się swoją inwencją i nieszablonowością, mogą stworzyć również nietypowy nośnik reklamowy, który będzie zwracał uwagę potencjalnego klienta.

Dlaczego opakowania tekturowe oraz pudełka kartonowe są tak bardzo popularne? W jaki sposób powinno się przechowywać tego rodzaju opakowania na magazynie, przed ich użyciem? Jakie są podstawowe zasady magazynowania złożonych opakowań kartonowych i tekturowych? Odpowiedzi udzielamy w dalszej części tego artykułu, dlatego też, jeśli potrzebujesz takich informacji, czytaj dalej.

tektura falista


Czym są i jakie zalety posiadają opakowania z tektury i kartonu?


Opakowania z tektury, ale również z kartonu cieszą się niesamowicie wielką popularnością ze względu na niewielki koszt produkcji. Są to jedne z najtańszych opakowań obecnie dostępnych na rynku, a możliwości, jakie dają, są praktycznie nieograniczone, w szczególności, jeśli chodzi o ich zadruk i wykonanie marketingowych działań. Ponadto kartonowe pudełka oraz tekturowe opakowania, nie muszą być nudne i w kształcie prostopadłościanu, odpowiedni projekt może sprawić, że osoba kupująca dany towar w ciekawie zaprojektowanym opakowaniu poleci takowy swoim znajomym.

Wracając do zalet, warto też wspomnieć, że większość z tego rodzaju opakowań jest wykonana tylko i wyłącznie z papieru, a więc aspekt proekologicznego podejścia będzie zachowany zarówno przez producenta danego towaru, jak i również osoby nabywającej dane dobra.

opakowania z papieru
Kartony tekturowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony tekturowe


Jak magazynować opakowania tekturowe i pudełka kartonowe?


Wiadome jest, że większość producentów, różnego rodzaju towarów, projektując i zamawiając opakowania, musi się liczyć z tym, że zajdzie konieczność magazynowania tego typu opakowań. Niestety tylko największe firmy produkcyjne mogą sobie pozwolić na model JIT, czyli Just in Time, kiedy to niezbędne elementy podczas całego procesu produkcji są dostarczane praktycznie na czas, bez konieczności ich magazynowania.

Jeśli jednak musi magazynować opakowania z tektury oraz pudełka kartonowe do naszych produktów to powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych faktach. Karton i tektura to produkty wykonane z naturalnych materiałów, które niekoniecznie będą odporne na długotrwałe działanie wilgoci, a co za tym idzie pleśń. Długotrwałe działanie, nieodpowiedniej, zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury również będzie negatywnie oddziaływało na opakowania z papieru. Nieodpowiednie przechowywanie tekturowych opakowań oraz pudełek kartonowych może skutkować tym, że opakowania te przestaną być zdatne do jakiegokolwiek użytku. Jakie więc warunki powinny być zapewnione w trakcie przechowywania opakowań z tektury? Poniżej wymieniamy podstawowe aspekty:
  • Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu magazynowym to jeden z najbardziej znaczących czynników. Powinna ona znajdować się pomiędzy 5, a 30 stopniami Celsjusza. Warto poza tym pamiętać, że temperatura powinna być w miarę możliwości stała, ciągłe skoki temperatury są niewskazane, a same opakowania nie powinny się z tego powodu znajdować w najbliższym otoczeniu źródeł ciepła (w celu uniknięcia skoków temperatury).
  • Jeśli temperatura to również poziom wilgotności powietrza w takim pomieszczeniu powinien wahać się w granicach od 30 do 70 procent. Podobnie jak w przypadku temperatury, nie można dopuścić do gwałtownych zmian poziomu wilgotności powietrza.
  • Podłożem opakowań tekturowych nie może być bezpośrednio podłoga pomieszczenia magazynowego. Tego typu kartonowe i tekturowe opakowania chłoną wilgoć w taki sam sposób jak papier. Podłoże powinno być oddzielone, materiałem odpornym na wilgoć, a najlepiej, gdyby opakowania tekturowe znajdowały się ponad powierzchnią podłoża, na przykład na drewnianych paletach.
  • Zabezpieczenie przed pyłem i kurzem, a także odkształceniami. Folia może skutecznie zabezpieczyć kartony przed zabrudzeniami, natomiast odpowiednie, wyważone dociążenie złożonych kartonowych opakowań, może zapobiegać ich odkształceniu. Ponadto warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu kartonów przed rozsypaniem się, na przykład w postaci folii stretch (która jednocześnie będzie chronić przed zabrudzeniami) lub taśm spinających.

karbowana tektura


Gdzie kupić opakowania tekturowe?


Wszelkiego rodzaju, różnego rozmiaru opakowania tekturowe możesz zamówić w naszych sklepach internetowych neopak.pl oraz opako.com.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór opakowań tekturowych, pudełek kartonowych, pudełek automatycznych, kaszerowanych i wiele, wiele innych.

Przy zakupach na większą skalę możesz liczyć na możliwość negocjacji cen hurtowych oraz wsparcie profesjonalnego zespołu doradców, którzy podpowiedzą Ci, jakie rozwiązanie jest najlepsze.
tektura
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie