Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 4 stycznia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 927
Ilość komentarzy: 0

Jakie trzeba mieć akcesoria do bandowania wysyłki palety?

Jeżeli trochę rozejrzymy się po współczesnym świecie to na pewno dostrzeżemy jak często różne przedmioty są pakowane i wysyłane. Gdy się nad tym zastanawiamy, to często mamy przed oczami zwykłe, standardowe paczki zapakowane w kartony. Niemniej oprócz takiego rodzaju przesyłek istnieją także inne, na przykład pakunki przewożone na paletach. Dotyczy to w większej mierze towarów ciężkich i posiadających pokaźne gabaryty. Jednakże, aby myśleć o takiej wysyłce, to trzeba najpierw paletę z danym towarem odpowiednio zabezpieczyć. Jak zrobić to prawidłowo i jakich akcesoriów użyć, aby było to skuteczne?
Jakie-trzeba-mie-akcesoria-do-bandowania-wysyki-palety

Czym jest bandowanie palet?


Bandowanie palet to, najprościej rzecz ujmując – proces zabezpieczania towaru na palecie do wysyłki. Proces ten pozwala nam na osiągnięcie takiego efektu, że w trakcie przejazdu cała przesyłka jest bardzo stabilna, a ryzyko wystąpienia niepożądanych zjawisk, mogących uszkodzić towar jest zminimalizowane. Odpowiednio zabandowana paleta z towarem nie jest narażona na wstrząsy, a efekt siły bezwładności nie jest w stanie zrzucić towaru z palety. Jednakże bandowanie to nie jest czynność, którą możemy zrobić byle jak, w ciągu 5 minut. Aby dokładnie zabandować daną paletę z towarem potrzebujemy kilku niezbędnych ku temu akcesoriów.

Akcesoria do bandowania – jakie wybrać?


Wśród wielu akcesoriów do bandowania musimy za każdym razem przywiązywać szczególną uwagę do ich parametrów technicznych. Warto też uważnie czytać opisy produktów – akcesoria często współpracują ze sobą, ale ze względu na ich specyfikę nie wszystkie będą do siebie pasować, trzeba więc wybrać te o odpowiednim przeznaczeniu.

Pierwsze zabezpieczenie przesyłki – taśmy spinające


Kiedy mamy już nasz towar wstępnie zapakowany (np. w kartony czy folię) i ułożony na palecie, to wówczas całość należy szczelnie i starannie owinąć. Do tego celu posłuży nam taśma spinająca. Taka owijka z taśmy jest pierwszym zabezpieczeniem przesyłki. Taśmy spinające mają to do siebie, że cechuje je bardzo wysoka wytrzymałość, potrafią więc przetrwać nacisk ogromnej masy i nie pęknąć. To powoduje, że sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach. Również bardzo ważną cechą tego produktu jest to, że taka taśma wykazuje odporność na promieniowanie ultrafioletowe.
Jakie-trzeba-mie-akcesoria-do-bandowania-wysyki-palety-1

Mocowanie taśmy możliwe z napinaczem


Skoro już kupiliśmy taśmę spinającą, to wciąż pozostaje otwarte pytanie: jak skutecznie taką taśmą owinąć naszą paletę z towarem? Otóż wówczas powinniśmy sięgnąć po kolejne akcesoria, którymi będą napinacze. Te urządzenia sprawdzają się znakomicie, kiedy zależy nam na tym, aby nasza przesyłka była naprawdę szczelnie i mocno owinięta. Napinacze mają to do siebie, że naniosą naszą taśmę o wiele lepiej i sprawniej niż gdybyśmy mieli wykonywać to ręcznie. Stosując to urządzenie nigdy nie stracimy pewności, że prawidłowo owinęliśmy taśmą naszą przesyłkę. Warto tutaj zaznaczyć, że różne napinacze nadają się do różnych taśm. Sprawdźmy dokładnie opis produktu, aby dowiedzieć się do jakiej grubości taśmy dany napinacz się nadaje. Jeśli bowiem kupimy napinacz źle dobrany do naszej taśmy, to wówczas nie będziemy mogli z tymi akcesoriami pracować efektywnie.

Wybierasz taśmy stalowe? Kup też paskowacz!


Przed wyborem paskowacza staniemy wówczas, kiedy zdecydowaliśmy się owijać naszą przesyłkę taśmą stalową. Produkt, jakim jest paskowacz jest bowiem przeznaczony właśnie do współpracy z taśmamy stalowymi. Dzięki niemy możemy dokonać szczelnej, bezpiecznej i skutecznej owijki naszej palety z towarem w bardzo szybki i prosty sposób. To powoduje także, że oszczędzamy czas oraz musimy włożyć mniej wysiłku w takie pakowanie. Dodatkowo paskowacz nanosi taśmę bardzo precyzyjnie, dzięki czemu nawet jej małe odcinki się nie marnują.
Jakie-trzeba-mie-akcesoria-do-bandowania-wysyki-palety-2

Zadbaj o odpowiednie mocowanie – wybierz zapinki do bandowania


Nanoszenie taśm spinających to jedno, ale jak sprawić aby one na pewno pozostały na swoim miejscu? Warto w tym celu użyć zapinek do bandowania, które zapewnią odpowiednio mocne i skuteczne mocowanie naszych taśm na paczce. Dodatkową, bardzo ważną cechą tego produktu jest to, że pozwala on nam połączyć dwie taśmy ze sobą. Jest to bardzo ważne szczególnie wtedy, kiedy decydujemy się na kilkukrotnie owinięcie pakunku taśmą z różnych stron.
Zestawy do bandowania

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Zestawy do bandowania

Najlepsze akcesoria do bandowania kupisz w sklepie Neopak


Skoro już wiemy, jakie akcesoria na pewno przydadzą się w procesie bandowania, to wówczas należy też dowiedzieć się, gdzie takowe można kupić. Otóż w sklepie Neopak możemy nabyć takie akcesoria najwyższej jakości. Ważną informacją dla klientów jest to, że mamy szeroki wybór, dlatego też bez problemu można ten sprzęt dopasować do potrzeb. Chcemy także zwrócić uwagę na to, że obecnie sklep Neopak oferuje akcesoria do bandowania w bardzo atrakcyjnej cenie. Zakup tych produktów nawet w większej ilości nie wymaga wielkich nakładów finansowych.
Jakie trzeba mieć akcesoria do bandowania wysyłki palety?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie