Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 8 lutego 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2832
Ilość komentarzy: 0

Jakie woreczki strunowe do szpitala?

Jakie woreczki strunowe do szpitala?


Przechowywanie różnych przedmiotów w taki sposób, by nie miały na nie wpływu warunki zewnętrzne, zawsze było zagwozdką dla wielu osób. Niezależnie od tego, czy chcemy spakować rzeczy do walizki, na czas podróży, rzeczy w mieszkaniu, do dłuższego przechowywania, czy też innych celów. Obecnie istnieje kilka ciekawych i bardzo skutecznych rozwiązań do tego, by móc przechowywać różne rzeczy, tak by były chronione przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz, wilgoć czy inne zanieczyszczenia.

Do przechowywania rzeczy, takich jak odzież, książki, obuwie i tym podobne można wykorzystać, chociażby plastikowe pojemniki, ogólnie dostępnie w sklepach takich jak Pepco czy Tedi. Jest o jedna z wielu metod. W przypadku, gdybyśmy chcieli przechowywać przedmioty w dłuższym okresie, a zależy nam na kosztach takiej operacji, bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się folia stretch, dzięki której zapewnimy ochronę przed kurzem i wilgocią.

Istnieją również woreczki strunowe, które są świetnym zabezpieczeniem zarówno do żywności, jak i innych przedmiotów. Czym są woreczki strunowe, dlaczego warto się nimi zainteresować, jak powstały? Wszystkiego możemy dowiedzieć się w dalszej części tego artykułu.
woreczki strunowe

Co to woreczki strunowe?


Historia tego rodzaju opakowań sięga lat 50. ubiegłego wieku, kiedy to niejaki Pan Madsen wynalazł, a następnie opatentował swego rodzaju pierwowzór woreczka strunowego. Choć warto już na samym początku wspomnieć, że pierwowzór ten nie miał nic wspólnego z rodzajem zamknięcia, które znamy dzisiaj, to zamysł samego opakowania był istotny. Opakowanie, które będzie można szczelnie zamknąć, a do tego będzie minimalna utrata wolnego miejsca.

Początkowo tego rodzaju opakowanie miało zapięcie podobne do zamka błyskawicznego. Produkcja tego rodzaju opakowań niestety nie było ekonomicznie opłacalna. Firma Flexgrip chciała zacząć stosować to rozwiązanie w produktach z papieru, jednak musiała zastanowić się nad ulepszeniem procesu produkcji, materiały ciągle były zbyt drogie, a w związku z tym produkcja – nieopłacalna. Jeden z projektantów tej firm wpadł na pomysł, który miał ulepszyć sposób zamykania takich opakowań, system zamknięcia, który został wtedy przez niego przedstawiony, znamy po dziś dzień.

Tak więc woreczek strunowy to nic innego, jak foliowe opakowanie wykonane z folii LDPE (polietylen). Sposób zamknięcia jest niesamowicie prosty, przesuwając suwak, po powierzchni zamka łączymy lub rozłączamy dwie części zamka, który działa na zasadzie wciśnięcia się jednego elementu w drugi.
worki strunowe
Woreczki strunowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki strunowe

Jakie zalety posiadają woreczki strunowe?


Jak większość produktów opakowaniowych wykonanych z tworzywa sztucznego, tak również woreczki strunowe posiadają bardzo dużo zalet, dzięki którym stały się tak popularne praktycznie na całym świecie. Jakie to zalet? Przede wszystkim:
  • Wytrzymałość – materiał, z którego wykonane są woreczki strunowe, sprawia, że trudno je uszkodzić, rozerwać, już nawet cienka warstwa takiego materiału sprawia, że woreczek strunowy jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne.
  • Odporność na warunki zewnętrzne – woreczki strunowe są nie tylko odporne na warunki zewnętrzne, ale również chronią produkty znajdujące się wewnątrz przed negatywnym działaniem tego rodzaju czynników, dzięki specyficznemu zapięciu są niezwykle szczelne.
  • Wielokrotnego użytku – w razie konieczności, woreczek wystarczy wypłukać ciepłą wodą, wysuszyć i użyć ponownie, chociaż biorąc pod uwagę cenę woreczków strunowych, warto zaopatrzyć się w większą ilość.

torebki strunowe

Czy woreczki strunowe nadają się do szpitala?


W sieci można znaleźć wiele pytań dotyczących woreczków strunowych, a także wiele ich nietypowych zastosowań. Jednym z ciekawszych, a jednocześnie działających zastosowań, jest przechowywanie swoich prywatnych przedmiotów podczas pobytu w szpitalu.

Jest to rozwiązanie naprawdę dobre, ponieważ woreczki strunowe zapewniają stuprocentową szczelność, dlatego też przedmioty umieszczone wewnątrz są bezpieczne przed wszelkimi elementami znajdującymi się w powietrzu otaczającym woreczek strunowy.

Jakie woreczki strunowe wybrać do szpitala? Jest to pytanie dość istotne, ponieważ woreczki muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenie, które pod żadnym pozorem się nie rozszczelni  Najlepsze woreczki strunowe to woreczki spożywcze, które posiadają suwak na zamknięciu, dzięki czemu, mamy stu procentową pewność tego, że woreczek strunowy z zawartością będzie szczelnie zamknięty.
czerwona torebka strunowa

Gdzie kupić woreczki strunowe do szpitala?


Obecnie woreczki strunowe możemy kupić w każdym większym sklepie, takim jak supermarket, hipermarket czy inny sklep wielkopowierzchniowy. Najbardziej skuteczne woreczki strunowe to woreczki na żywność, które posiadają dodatkowy suwak. Większość różnego rodzaju torebek strunowych możemy kupić na stronie sklepu internetowego neopak.pl oraz opako.com.pl. Posiadamy tam naprawdę szeroki wybór produktów, począwszy od kwestii rozmiaru, poprzez grubość ścianek, jak również samą kolorystykę.
woreczki strunowe
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie