Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaczwartek, 30 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1127
Ilość komentarzy: 0

Jakie wózki używane są na magazynie?

Jakie wózki używane są na magazynie?


Praca na magazynie jest ciężka – nie ma co ukrywać – ale są sposoby, aby skutecznie ją usprawniać i dążyć do tego, by w efekcie stała się lekka. Komfort pracowników jest niezwykle ważny, właśnie dlatego w Neopak dbamy o bogaty asortyment wózków ułatwiających pracę firmom logistycznym czy dużym hurtowniom. Najlepiej nadają się one do transportu ciężkich przedmiotów, których nie trzeba podnosić powyżej pasa. Wózki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przemieszczanie się jest utrudnione – natomiast powierzchnia w takim miejscu musi być równa, a także duża i płaska. Jakie wózki powinny stanowić główny element magazynów? 

Wózek platformowy

Czym są wózki platformowe? 


Wózki transportowe zostały wyprodukowane, aby każdego dnia ułatwiać i przyśpieszać pracę na magazynie, hali produkcyjnej czy też centrach spedycyjnych. Dzięki nim transport dużych i ciężkich przedmiotów nie stanowi żadnego wyzwania dla pracowników. Przewożenie wielu towarów – nawet podczas jednego kursu jest bezpieczne. Niezależnie, czy na wózku znajdują się kartony, czy inne przedmioty już rozpakowane – sprawdzi się on tak samo dobrze. Ręczne noszenie może być wyjątkowo męczące. Pracownik, który będzie musiał przenieść o własnych siłach paczki zapakowane i przygotowane do przesyłki, z pewnością zniechęci się do pracy. Czy mało produktywny, przemęczony zatrudniony człowiek będzie skuteczny? Raczej nie. Zadbanie o komfort pracy i ciągłe ułatwianie jej sprawi, że pracownicy chętniej wykonywać będą powierzone im zadania.  Pracodawca powinien szukać rozwiązań, które pozwalają na oszczędność siły, czasu i kręgosłupa. Warto też zauważyć, że wózek transportowy znacznie zwiększa bezpieczeństwo przenoszenia różnych rzeczy. Prawdopodobieństwo, że pracownik przewróci się, pchając wózek, jest o wiele mniejsze niż w przypadku, kiedy to idzie on z dużą paczką zasłaniającą mu widok na drogę. Nasze wózki platformowe wyposażone są w cztery skrętne koła i sporą  powierzchnię do pakowania różnych ładunków. Wózki na dwóch kołach wyróżnia natomiast nieco inna, mniejsza konstrukcja i konieczność podtrzymywania części ciężaru przez pracownika.

Platforma do przewożenia
Wózki i Taczki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wózki i Taczki


Konstrukcja wózków platformowych 


Konstrukcja wózków platformowych nie jest skomplikowana  – za to dokładnie przemyślana, co sprawia, że produkt ten świetnie sprawdza się w typowych zastosowaniach. Jak więc wygląda ten rodzaj wózka stosowanego na wielu magazynach? Patrząc na wózek widać solidną platformę, która pomieści paczki o różnej wielkości. Jest ona zazwyczaj w kształcie prostokątna, ale na rynku spotkać można również wózki o kwadratowej platformie. Do wyżej wymienionego elementu, przymocowane są cztery solidne koła. Obracają się one w pełnym zakresie, co oznacza, że mogą one obracać się o 360 stopni – niesamowicie wpływa to na skrętność. Podobnie jest w przypadku sklepowych wózków spotykanych w marketach. One również robią pełen obrót. Dzięki tym duże i ciężkie wózki załadowane do granic swoich możliwości wciąż są łatwe do prowadzenia, zwinne i pozwalają na manewrowanie. Co dalej? Platforma łączy się z metalowym stelażem, zwanym inaczej pałąkiem – jest to wygodny uchwyt. Pomaga on w prowadzeniu wózka i jest wsparciem przy ładowaniu towaru — część ciężaru może spoczywać właśnie na takim wytrzymałym pałąku. 

Czy warto zakupić wózki półkowe? 


Wózki półkowe są ogromnym ułatwieniem dla przedsiębiorców. Dzięki nim transport różnych przedmiotów staje się o wiele prostszy, ponieważ pracownicy mogą posegregować (i poukładać na oddzielnych półkach) w zależności od przeznaczenia, rozmiaru czy też wagi. Należy pamiętać, że inne zastosowania dla wózków półkowych będą w prywatnych domach, jeszcze inne w biurach i kancelariach, czy na magazynach. Czy to znaczy, że wózki półkowe spełniają szerokie spectrum zastosowań? Oczywiście, że tak! Wózki o większej masie, czyli tzw. bułkowe sprawdzą się świetne na magazynach, natomiast mniejsze – półkowe pomogą w transporcie dokumentów, teczek i faktur w biurach o większych powierzchniach. Warto wspomnieć, że ten rodzaj wózków wyposażony jest w blokadę kółek, co sprawia, że produkt ten może być używany jako półki z asortymentem, na przykład w sklepach budowlanych. Wózki półkowe są świetnym rozwiązaniem dla mniejszych sklepów i biur o ograniczonej powierzchni magazynowej – jak firm dysponujących o wiele większą powierzchnią, na przykład hal produkcyjnych. 

Wózek półkowy

Wózki warsztatowe – co powinno się o nich wiedzieć? 


Jak wygodnie byłoby pracować, gdyby wszystkie narzędzia były pod ręką i przemieszczały się razem z  ich właścicielem. Zaraz, ale przecież jest to możliwe – wystarczy zakupić odpowiednio dobrany wózek warsztatowy – tak to ten, który upatrzony został przez prawie wszystkich mechaników i to nie tylko tych samochodowych. Produkt ten, dzięki wygodnym kółkom przemieszczać można razem z całą zawartością. Wygodne prawda? Jeśli natomiast właściciel wózka nie chce, aby przesuwał się on bez jego wiedzy, na przykład kiedy stoi on lekko pod górkę, to wystarczy zablokować kółka. To oczywiście nie wszystko. Liczne dostępne układy półek pozwalają na wybór rozwiązania, które będzie najwygodniejsze dla Twoich potrzeb. Niektóre wózki dostępne w sklepie internetowym Neopak wyposażone są w wygodną ściankę narzędziową, dzięki czemu wszystkie nakrętki, uszczelki, śrubokręty i inne akcesoria będą zawsze pod ręką. Dodatkowo, wózki te pozwalają na umieszczenie różnych sprzętów, takich jak lampy czy urządzenia elektryczne. Warto poszukać produktów, dzięki którym warsztaty mogą stać się bezpieczniejsze lub bardziej komfortowe.

Wózki warsztatowe cieszą się dużą popularnością – szczególnie wśród firmy, które świadczą usługi związane z naprawą pojazdów. Produkty te wyposażone są w wygodne szuflady, uchwyty i inne dodatki ułatwiające segregację oraz sprawne obsługiwanie wózka. Warto wiedzieć, że półki mogą być regulowane, a nawet składane, kiedy tylko pojawia się konieczność przetransportowania wózka z jednego warsztatu do drugiego. W zależności od wielkości szafka może zawierać kilka szuflad – pomieszczą one dosłownie wszystkie narzędzia, które powinny znajdować się pod ręką złotych rączek czy mechaników. Jeśli zaczyna brakować miejsca na sprzęt, wystarczy dokupić skrzynkę materiałową lub specjalny spornik trzpieniowy. 

Jakie jest przeznaczenie wózków schodowych? 


W przypadku wózków schodowych to już sama nazwa wiele zdradza. Można łatwo się domyśleć, jakie jest ich przeznaczenie. Są one przydatne wszędzie tam, gdzie występują stopnie, schody i trudne do pokonania poziomy – wbrew pozorom na magazynie również można je spotkać. Mają wyjątkowo przemyślaną konstrukcję i zostały stworzone specjalnie na najbardziej wymagających użytkowników. Manewrowanie nimi nie sprawia żadnych problemów. Są wyposażone one w  pneumatyczne opony. Jest to szczególnie przydatne przy transporcie towarów wrażliwych, np. butli z gazem. W ofercie sklepu internetowego Neopak znaleźć można wiele rodzajów wózków schodowych. Oferowana przez nas różnorodność może wywoływać problemy podczas dokonywania wyboru, ale spokojnie – nasi pracownicy chętnie pomogą w doborze wózka idealnego na dany magazyn czy innego miejsca pracy. Warto wiedzieć, że cechą charakterystyczną wózków schodowych jest przede wszystkim podwozie wyposażone w specjalne kółka tzw. wchodzące. Cała konstrukcja ułatwia przemierzanie pięter nawet w blokach mieszkalnych. 

Wózek schodowy

Dokonanie wyboru może być wyjątkowe trudne. Często nie ma się nawet pojęcia, który wózek będzie tym właściwym. Przyjrzymy się bliżej ofercie. Zanim jednak dokona się wyboru, trzeba pamiętać, że liczy się kilka aspektów – należy wziąć wszystkie pod uwagę. Kupujący powinien sprawdzić, jaki jest udźwig – czy jest on wystarczający, a może dany wózek nie podniesie paczek przeznaczonych do wysyłki? Są takie modele wózków schodowych, które przystosowane zostały do przewozu określonych ładowności. Dobrym przykładem jest schodówka AP-710.209, której ładowność wynosi aż 200 kg. 

Równie ważna jest wielkość platformy – zupełnie inna sprawdzi się podczas przewozu butli z gazem, a inna przy transporcie paczek, na przykład przez dostawcę. Ostatnim bardzo ważnym elementem jest jakość wykonania. Na szczęście wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie wykonane są z wysokogatunkowych materiałów. W dużym stopniu wpływa to na trwałość urządzenia. Oprócz tego ważna jest też estetyka.

Czy wózki gospodarcze przydają się w firmie?


Firmy ogrodnicze czy też świadczące usługi sprzątania lub oczyszczania danych terenów, powinny zainteresować się bogatą ofertą wózków gospodarczych. Są one niezbędne na każdej budowie, w ogrodzie i gospodarstwie rolnym. Można transportować za ich pomocą, materiały sypkie i luźne, takie jak piach, nawozy, siano, skoszona świeżo trawa. Niektórzy porównują je do taczek – te częściej spotkać można przy różnych domostwach, natomiast wózki gospodarcze są o wiele bardziej pakowne,  mają o wiele większy udźwig i prezentują się profesjonalnie. No i oczywiście trzeba przyznać, że nic nie jest tak wygodne w użytkowaniu niż wózki gospodarcze. Ich nazwa może być trochę mylna, ponieważ produkt ten można używać nie tylko w gospodarstwie, ale również na budowie czy innym miejscu pracy, gdzie przewożenie różnych materiałów jest na porządku dziennym. Ładowność. wynosi 150-200 kilogramów. 

Wózek na wiadro


Wózki gospodarcze, a może komunalne? 


Wózki gospodarcze obejmują wózki komunalne, czyli sprzęt przeznaczony dla firm odpowiedzialnych za utrzymanie czystości, a także wszelkie działania miejskie, na przykład koszenie trawy w miejscach publicznych. Takie wózki sprawiają, że sprzątanie staje się o wiele łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem. Można przewozić w nich komplet niezbędnego wyposażenia i narzędzi, aby były one zawsze pod ręką – nigdy nie wiadomo, kiedy przydadzą się najbardziej.Na wózku komunalnym znajdzie się miejsce na szczotki, miotły, grabie, plastikowe worki oraz inne akcesoria, które można umieścić w zamocowanej na wózku metalowej skrzyni. Wózki komunalne, a dokładnie ich konstrukcja składa się ze spawanych stalowych rur, dzięki czemu cechują się one dużą wytrzymałością i jakością, a ich udźwig przekracza 150 kilogramów.
magazyn przesyłki
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie