Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 5 maja 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 601
Ilość komentarzy: 0

Jakie zalety i zastosowania mają plomby samoprzylepne?

Jakie zalety i zastosowania mają plomby samoprzylepne?


Obecnie istnieje wiele różnych zabezpieczeń przed nieautoryzowanym dostępem czy użyciem poszczególnych przedmiotów. Często widzimy swego rodzaju plomby gwarancyjne na sprzętach elektronicznych, które zwyczajnie zabezpieczają dany sprzęt przed nieautoryzowanymi naprawami lub dostępem do ich wnętrza. Samoprzylepne plomby są rozwiązaniem wszechstronnym i bardzo ciekawym, nawet w przypadku zwykłych towarów, nie tylko elektroniki.

Dzięki plombom zabezpieczającym można sprawić, że klient będzie pewien autentyczności kupionego przez siebie towaru, a także tego, że nikt wcześniej nie zaglądał do jego wnętrza. Czym konkretnie są plomby samoprzylepne? Jakie zalety możemy wymienić jeśli chodzi o korzystanie z plomb samoprzylepnych? Jakie są główne zastosowania plomb samoprzylepnych? Gdzie można kupić proste plomby samoprzylepne?

Na wszystkie wyżej postawione pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule, dlatego też, jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do kontynuowania czytania naszego wpisu.

niebieskie plomby samoprzylepne


Czym są plomby samoprzylepne?


Plomby samoprzylepne to nic innego jak produkt, który dzięki swoim cechom pozwala na solidne i dokładne zabezpieczenie każdego opakowania przed manipulacją lub dostępem osób niepowołanych. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji, po naklejeniu natychmiast pozostawią ślad na opakowaniu, jednoznacznie wskazujący na próbę nieautoryzowanego dostępu do zawartości znajdującej się wewnątrz danego opakowania. Raz naklejona plomba może zostać usunięta dopiero przez finalnego nabywać danego opakowania, w innym przypadku, każda próba otwarcia takiego pudełka będzie widoczna gołym okiem, co w razie wystąpienia powinno być niezwłocznie zgłoszone nadawcy.

Tak więc plomby samoprzylepne służą przede wszystkim do zabezpieczania opakowań przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich, w trakcie transportu, magazynowania czy innych procesów logistycznych.
Plomby, naklejki do opakowań

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Plomby, naklejki do opakowań


czerwone plomby samoprzylepne

Jakie konkretne zastosowania mają plomby samoprzylepne?


Odpowiednia ochrona przesyłanych paczek i towarów, przed wpływem osób niepowołanych, osób trzecich, to podstawa zabezpieczenia wysyłanych towarów. Taką funkcję spełniają właśnie plomby samoprzylepne. Plomby samoprzylepne mogą służyć do zapieczętowania przesyłki w taki sposób, że tylko odbiorca będzie mógł otworzyć finalnie swoją przesyłkę, każda wcześniejsza próba otworzenia takiej przesyłki.

Plomby samoprzylepne mogą być stosowane nie tylko w zamykaniu opakowania towaru. Z powodzeniem można je wykorzystać również w przypadku dokumentów, dzięki specjalnym kopertom i użyciu plomby samoprzylepnej, możemy skutecznie zabezpieczyć plik dokumentów. Dobrym przykładem użycia tego rodzaju plomb są, chociażby arkusze egzaminacyjne maturzystów, każdy z nich dostaje komplet egzaminacyjny zaplombowany specjalną plombą, dzięki czemu mają pewność, że arkusze egzaminacyjne są oryginalne i nie doszło do wcześniejszej ingerencji. Plombami samoprzylepnymi można również zabezpieczyć koperty bezpieczne z ważnymi dokumentami, kasetki bankomatowe, a nawet sejfy.

plomba samoprzylepna z kuponem kontrolnym


Jakie zalety mają plomby samoprzylepne?


Plomby samoprzylepne to przede wszystkim druk bardzo wysokiej jakości, dlatego też, używając tego rodzaju zabezpieczenia, możemy być pewni, że nadrukowane na nich informacje będą czytelne nawet w przypadku bardzo długiego narażenia na światło UV czy inne warunki zewnętrzne. Ponadto często takie plomby posiadają nośnik wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dlatego też są one odporne na wilgoć czy zmiany temperatur.

Plomby samoprzylepne wykonane na zamówienie mogą mieć dosłownie każdy kształt i rozmiar, ogranicza nas jedynie to, czego potrzebujemy i jaką mamy wyobraźnię. Na plombach może znajdować się numer seryjny, logo czy inne niezbędne informacje. Ponadto plomby mogą występować wraz z dodatkowym kuponem, dzięki któremu w ewidencji będziemy mogli oznaczyć, do którego opakowania, koperty, czy kompletu dokumentów trafiła plomba samoprzylepna o konkretnym numerze seryjnym.

Przy próbie otworzenia, zdarcia tak naklejonej plomby zostawiać ona będzie klej na powierzchni, do której została przyklejona, a na powierzchni nośnika, kleju nie będzie w ogóle w odpowiednich miejscach, tworząc najczęściej napis w języku angielskim „VOID”, oznaczający w dosłownym tłumaczeniu „nieważny”.

Plomba samoprzylepna na pewno może zwiększyć wiarygodność naszych towarów, jeśli jesteśmy producentem lub wyłącznym importerem produktów niszowych, które mogą być narażone na fałszowanie. Wykorzystanie tego rodzaju zabezpieczenia zwiększa pewność konsumenta, że nabył towar oryginalny i pełnowartościowy. Projektując odpowiedni wzór naklejki zabezpieczającej, zmniejszamy prawdopodobieństwo narażenia się na fałszerstwa.

czerwone plomby samoprzylepne


Gdzie kupić plomby samoprzylepne?


Plomby samoprzylepne wykorzystywane są nie tylko przy wysyłce wartościowych towarów, które powinny być dodatkowo zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych. Można je wykorzystać na naprawdę wiele innych sposobów. Plomby samoprzylepne można kupić w specjalistycznych sklepach, jednak, zamiast marnować swój czas, już teraz wejdź na naszą stronę internetową neopak.pl w celu sprawdzenia naszego asortymentu w dziale plomby samoprzylepne.

W naszej ofercie znajdziesz samoprzylepne plomby, również te z kuponem kontrolnym i unikalnym numerem seryjnym, znajdziesz również plomby samoprzylepne VOID, które zostawią po sobie ślad na opakowaniu. Ceny, jakie oferujemy to jedne z najbardziej konkurencyjnych i najkorzystniejszych, a w przypadku większych zakupów oferujemy rabaty cenowe. Sprawdź naszą ofertę już teraz.
 
plomba void
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie