Michał KrajniakMichał Krajniakczwartek, 29 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 719
Ilość komentarzy: 0

Jakiej taśmy używać do klejenia kartonów i gdzie kupić?

Chcąc przygotować paczkę do wysyłki bliskiej lub dalekiej nigdy nie powinniśmy zapominać o wszystkich krokach, dążących do skutecznego zabezpieczenia takiego pakunku. Sęk tkwi natomiast w tym, abyśmy zawsze do pakowania używali takich produktów, które skutecznie spełnią swoje zadanie, zagwarantują nam najwyższą jakość oraz przyczynią się do, że sami będziemy czuli, iż nasz pakunek podróżuje bezpiecznie. I w związku z tym dzisiaj chcemy mówić taśmy klejące.
Jakiej-tamy-uywa-do-klejenia-kartonw-i-gdzie-kupi

Po co w ogóle zaklejać karton?


Kiedy mówimy: „paczka”, to mamy na myśli prostopadłościenny kształt, który odzwierciedla nasze opakowanie zewnętrzne. Tym opakowaniem zewnętrznym będzie karton tekturowy. Jednakże taki karton posiada również swoje zamknięcia – są to oczywiście klapy. Karton nie posiada jako takiego wbudowanego systemu zamykania i otwierania tych klap. Dlatego też po zapakowaniu do środka tego, co chcemy wysłać, będzie tu niezbędne zaklejenie tych klap przy pomocy taśmy klejącej. Gdybyśmy tego nie zrobili, nasza zawartość w trakcie transportowania mogłaby nagle znaleźć się na zewnątrz. Tak więc taki zabieg jest czymś, bez czego przy przygotowywaniu paczek nie możemy się obejść.

Która taśma będzie najlepsza to zaklejania paczek?


Jeżeli chcemy dokonać wyboru taśmy, która potem będzie służyła nam do zaklejania kartonów, to powinniśmy zawsze pamiętać o tym, że na półkach sklepowych będziemy mieli dostępnych wiele różnych rodzajów taśm. Wśród nich, są takie taśmy, którymi możemy z powodzeniem zaklejać kartony. Jednak zanim przejdziemy do ich omówienia, to powinniśmy najpierw wspomnieć choć słowem o tych taśmach, których przeznaczenie jest inne. Nie wszystkie bowiem sprawdzą się w pakownictwie. I tak, na pewno nie powinniśmy używać taśm naprawczych. Taśmy izolacyjne sprawdzają się raczej w takich branżach jak elektryka, hydraulika czy klimatyzacja. Z kolei taśmy malarskie i taśmy maskujące to produkt typowy dla budownictwa i branży remontowej. Tych produktów do pakowania kartonów nie kupujemy.

Taśma pakowa solvent


Taśma pakowa solvent jest to produkt, który znakomicie sprawdzi się przede wszystkim przy przygotowywaniu dużych paczek. Solidnie zaklei wielkie klapy kartonowe, a dzięki temu, że ma wysoki parametr przylepności, bardzo trudno będzie ją oderwać. Oznacza to więc, że przylgnie na stałe do naszego kartonu. Taką taśmę można nakładać ręcznie, ale też nic nie stoi na przeszkodzie by była ona aplikowana bezpośrednio na paczkę za pomocą odpowiedniego podajnika. Taka taśma idealnie sprawdza się w dużych firmach, na halach produkcyjnych oraz w fabrykach.
Jakiej-tamy-uywa-do-klejenia-kartonw-i-gdzie-kupi-1

Czerwona taśma akrylowa


Czerwona taśma akrylowa posiada charakterystyczny kolor. Dzięki temu możemy jej używać wtedy, kiedy chcemy osiągnąć efekt kontrastu, bądź też wtedy, gdy chcemy w szczególny sposób zwrócić uwagę kuriera na pakunek – i na znajdujące się na nim napisy ostrzegawcze. Ten rodzaj taśmy posiada klej kauczukowy. Co ciekawe, taśma ta znalazła swoje zastosowanie nie tylko w pakownictwie, ale też do wykonywania prac plastycznych.

Ekologiczny wybór – taśma papierowa


Wielu klientów pyta nas o to, czy stosowanie taśm nie jest groźne dla środowiska? Oczywiście, że nie pod warunkiem, że po zużyciu odpowiednio zutylizujemy daną taśmę. Natomiast, żeby mieć 100% pewności, możemy używać papierowej taśmy samoprzylepnej. Jak sama nazwa wskazuje jest to produkt ekologiczny, gdyż wykonany w 100% z biodegradowalnych materiałów. W związku z tym jego stosowanie jest przyjazne dla natury.
Jakiej-tamy-uywa-do-klejenia-kartonw-i-gdzie-kupi-2

Taśmy ostrzegawcze


Co zrobić, kiedy będziemy chcieli transportować przedmioty kruche, szczególnie narażone na zniszczenie w trakcie przewozu? Wówczas samo zaklejenie kartonu może się okazać niewystarczające. Czy można zatem jeszcze jakoś dodatkowo zabezpieczyć zawartość? Oczywiście, że tak! Można to zrobić w bardzo prosty sposób przy pomocy taśm ostrzegawczych. Przykładowo taśma ostrzegawcza z napisem UWAGA SZKŁO!!! wspaniale nadaje się wtedy, kiedy przewozimy wyroby szklane. Jeśli natomiast w środku naszego pakunku znajduje się coś innego, ale także narażonego na uszkodzenie, to wówczas zastosujmy naklejkę z napisem OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ. Takie komunikaty będą jasną informacją dla kuriera, ma on obchodzić się z naszym pakunkiem w sposób wysoce ostrożny.
Taśmy pakowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy pakowe

Gdzie kupić taśmy do zaklejania kartonów?


Najlepsze taśmy do zaklejania kartonów znajdziesz w sklepie Neopak. Nasza oferta jest bardzo szeroka – oferujemy nie tylko to, co zostało opisane w tym artykule, ale też całą masę innych produktów. Każdy klient może znaleźć takiej taśmy, której na dany moment potrzebuje? A dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? Nasze taśmy bardzo trudno się zrywają, są produktami najwyższej jakości, a posiadamy także wśród nich warianty w 100% ekologiczne. Dodatkowo za zakupem taśm ze sklepu Neopak przemawia konkurencyjna cena. To sprawia, że nawet wtedy, kiedy zdecydujesz się na zakup większej ilości taśmy, to nie musisz mieć na to wielkich nakładów finansowych.
Jakiej taśmy używać do klejenia kartonów i gdzie kupić?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie