Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskasobota, 14 maja 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1223
Artykuł oceniony na 3.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Kątowniki paletowe – kiedy się przydają?

Kątowniki paletowe – dlaczego są niezbędne w firmie? 


W Neopak mamy wiele ciekawych produktów, o których klienci nawet nie słyszeli, a mogą one zmienić ich sposób przygotowywania i przesyłania towaru. Stworzone zostały, by ułatwiać i zmieniać pracę na magazynie na lżejszą rzecz jasna. Chcemy przedstawić je wszystkie, aby pomóc rozwijać się przedsiębiorcom, bo to jest nasz główny cel. Takich produktów są tysiące – na naszym blogu poznać można nowe możliwości, zastosowania i ułatwienia. Jednym z artykułów wpływających na jakość pakowania i wysyłania towaru jest kątownik kartonowy. Cóż to takiego? Pewnie nazwa brzmi nowo, a więc śpieszymy z odpowiedzią – dokładną i najlepszą, jaką tylko możemy stworzyć. 

Kątownik nacinany

Czym są kątowniki paletowe? 


Można by powiedzieć, że kątowniki kartonowe dają wiele możliwości. Są wykorzystywane w bardzo szerokim zakresie i przez zupełnie inne firmy. Kątownikii są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, ataki fizyczne i różnego typu chemikalia, co czyni je idealnym artykułem używanym w przemyśle ciężkim. Mimo wielkiej odporności na czynniki niszczące są one elastyczne, miękkie i sprężyste. Można je stosować nie tylko w dużych opakowaniach kartonowych, ale łatwo dopasować do mniejszych powierzchni. Kto korzysta na co dzień z narożników kartonowych produkowanych z tektury litej? Sklepy, hurtownie, magazyny zajmujące się pakowaniem towaru do wysyłki, zakłady produkcyjne, wszelkiego rodzaju firmy, a szczególnie transportowe i spedycyjne. Ciężko byłoby wyobrazić sobie wyżej wymienione działalności bez kątników kartonowych. Ich głównym zadaniem jest ochrona najbardziej delikatnych przedmiotów i tych, które uznawane są za najważniejsze. Żaden nacisk nie jest im straszny, ponieważ kątowniki są na niego odporne. Odpowiednio zabezpieczony narożnikiem karton dostarczony zostanie do klienta w stanie wręcz idealnym, a przedmiot znajdujący się w środku w żaden sposób nie ucierpi. Pakunek jest bezpieczny. Tekturowe narożniki uznawane są za niezwykle skuteczne, jeśli chodzi o ochronę przed kradzieżą – wręcz niemożliwe jest zabranie towaru zabezpieczonego w ten sposób. Redukują one również uszkodzenia powstałe na skutek przemieszczania się pakunków i innych kartonów podczas transportu. I to, o czym warto wspomnieć – kątowniki nadają się do recyklingu i nie wpływają negatywnie na matkę naturę, a dla nas jest to niezwykle istotne, ponieważ chcemy otaczać się prawidłowo rozwijającą się przyrodą. 

Kątowniki chronią również przed innymi uszkodzeniami, takimi jak zarysowania czy pęknięcia. Mogą ochraniać elektronikę, ubrania, kosmetyki – tak naprawdę wszystko, co można spakować do kartonowego pudła. Zabezpieczanie za pomocą kątowników jest istotne dla firm sprzedających wiele produktów w małym odstępie czasowym, czyli najprościej mówiąc na raz. Uszkodzone opakowanie to zazwyczaj wada, przez którą klient może nawet odrzucić przedmiot znajdujący się na sklepowej półce – co oczywiście oznacza, że nie zostanie on sprzedany lub sprzeda się po dłuższym czasie, a przecież firmom zależy na tym, by wszelkie artykuły były kupowane przez klientów regularnie i ustępowały miejsca następnym przedmiotom przeznaczonym do tego. Czasem wysyłanie paczek bez użycia kątowników może sprawić, że wysyłający poniesie zbędne straty. Czy kilka złotych – a nawet dużo mniej – jest warte ryzykowania, tych wszystkich zwrotów i problemów z klientami? Czasem lepiej zainwestować w niezbędną ochronę i cieszyć się jakością. 
Narożniki tekturowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Narożniki tekturowe

Jakie są główne cechy kątowników?


Jesteśmy specjalistami, dlatego moglibyśmy godzinami opowiadać o produktach dostępnych w sklepie Neopak. Natomiast zależy nam na czymś więcej. Chcemy, by nasi klienci znaleźli produkt idealny – taki, który spełni ich wszelkie oczekiwania i sprawdzi się w firmie jak żaden inny do tej pory. Właśnie dlatego przedstawiamy kątowniki kartonowe oraz tekturowe z tektury litej. Są one cenione na całym świecie, niezbędne podczas wysyłki towaru i chętnie kupowane. Być może to właśnie produkt idealny? 

Kątownik kartonowy


Kątowniki mają wiele zalet i cech, które uważane są za idealne. Wiele można byłoby mówić o ich lekkości, wytrzymałości i atrakcyjnej cenie, ale to wiedzą wszyscy. Porozmawiajmy o mniej banalnych atutach. Kątowniki są niezwykle łatwe w obsłudze – to nic skomplikowanego dopasować je do kartonu, każdy sobie z tym poradzi, ponieważ to produkt wyjątkowo prosty w użyciu. Mają mniejszy wpływ na środowisko, co jednocześnie czyni je artykułami łatwymi do utylizacji. Wystarczy użyć kątownika, a kiedy jego stan będzie już fatalny, to można poddać go procesowi recyklingu. Każdy kątownik posiada dwie warstwy tektury falistej, które są ze sobą sklejone, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe i trudno je uszkodzić, a jeszcze ciężej wpłynąć negatywnie na produkt, który ochraniają. W Neopak cenimy indywidualne podejście do klienta, bo wiemy, ile znaczy i jak ciężkie jest prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach, dlatego kątowniki możemy wyprodukować  zgodnie z wymiarami, ilością i pożądanym przez klienta kolorem. Nie ma nawet potrzeby wychodzenia z domu – kontakt z nami jest niezwykle łatwy, wystarczy wysłanie wiadomości mail lub wykręcenie numeru i kliknięcie zielonej słuchawki. Kiedy kątowniki będą gotowe, wyślemy je pod adres firmy za pomocą kuriera. 

Dlaczego tak ważne jest, aby kątowniki były tak łatwe w użyciu? Przede wszystkim, dlatego że korzystają z nich różne firmy – te, które mają czas i te, które go nie posiadają, więc wymagają łatwego w użyciu produktu. Nie skomplikowanego artykułu o trudnej budowie i ciężkiej strukturze. Kątowniki mają być łatwe w użyciu i oferować bezkonkurencyjną jakość – właśnie na tym nam najbardziej zależało. W ofercie sklepu internetowego Neopak znaleźć można wiele różnego rodzaju kątowników tekturowych. Można zamawiać je w hurcie, jak i detalu, aby na spokojnie wypróbować ich możliwości. Nasza cena jest bezkonkurencyjna. Kątownik to produkt, który powinien znajdować się w każdej firmie, szczególnie tej zajmującej się wysyłką towaru na cały kraj, jak i świat. Jakie kątowniki dostępne w sklepie Neopak warte są szczególnej uwagi? Dlaczego warto postawić na ten produkt? 

Z pewnością w magazynie przyda się kątownik kartonowy o długości aż 110 centymetrów i wymiarach 3,5x3,5 centymetrów. Jest to bez dwóch zdań niezbędne akcesorium w każdym magazynie wysyłkowym. Dlaczego? A, dlatego że zabezpieczy on paczki każdego rodzaju i nawet jeśli długością nie będzie do nich pasował, to wystarczy go pociąć na mniejsze elementy. Można go dopasować na wiele sposobów, co czyni go produktem uniwersalnym i jedynym w swoim rodzaju. To niepozornie małe akcesorium ma dużą wagę w transporcie paczek – nawet tych najbardziej cennych. Przesyłki ochronie przy pomocy kątownika kartonowego nie zostaną uszkodzone w żaden sposób. Rysy, nacisk wagi innych paczek, które akurat się zsunęły w samochodzie transportowym – to niewielkie wyzwanie dla kątownika. Uderzenia mechaniczne również nie są niczym specjalnym. Zagięty kształt umożliwia przyłożenie kątownika do danego przedmiotu lub rogu kartonu bez konieczności dodatkowej taśmy. Kątownik może być używany z dowolnym wypełniaczem, a ich w Neopak jest wiele; od ekologicznych, ekonomicznych wypełniaczy po te trochę droższe, stworzone dla wyjątkowo solidnej ochrony. 

Narożnik tekturowy

W naszym sklepie można dostać również narożniki tekturowe o wymiarach 1800x300 milimetrów. Ułatwiają one przewożenie wielkogabarytowych rzeczy – szczególnie sprzętu AGD i RTV, które w żaden sposób nie powinny przesuwać lub przemieszczać się w transporcie, bo mogą bardzo łatwo zostać uszkodzone. Co ciekawe nie tylko firmy transportowe inwestują w tak dobre rozwiązanie, jak kątowniki, ale również przedsiębiorcy prowadzący działalność związaną z przeprowadzkami, ponieważ narożniki tekturowe ochronią wszelkie przewożone rzeczy z miejsca, do miejsca i sprawią, że żadne uszkodzenia mechaniczne nie będą miały  racji bytu. Często razem z kątownikiem używane są różnego typu wypełniacze i niezawodna folia bąbelkowa. Kątowniki to świetny sposób na ochronę kątów i krawędzi kartonów przed zniszczeniem oraz zachowanie estetyki, która w obecnych czasach znaczy coraz więcej. Jeśli więc przedsiębiorca szuka taniego i skutecznego sposobu na wysyłkę, to właśnie kątownik sprawdzi się najlepiej. 

Do czego służą kątowniki? 


To jest bardzo dobre pytanie, ponieważ zazwyczaj wiele mówi się o zaletach danego towaru jego możliwościach i materiałach, z których jest stworzony, ale coraz rzadziej opowiada się do czego, tak naprawdę został on stworzony – nie zawsze dobry, jakościowy produkt musi mieć swoje przeznaczenie. Natomiast w wypadku kątowników jest tak, że one są niezbędne przy wysyłce, bo pełnią wiele funkcji. Niektórzy pracownicy magazynów otwarcie mówią, że bez narożników tekturowych nie wyobrażają sobie pracy, bo przecież co innego tak dobrze ochroni paczkę czy zabezpieczy ją przed wszelkimi uszkodzeniami, jak nie kątowniki? Lubimy słuchać o produktach, które znaczą tak wiele w życiu codziennym przedsiębiorców. Jeśli ktoś nadal zastanawia się, do czego one służą i po co są kupowane, to właśnie poniżej można znaleźć odpowiedź na zadane pytania. 

Kątowniki stosowane są w celu odpowiedniego zabezpieczenia opakowania zbiorczego. Karton wyposażony w prawidłowo dobrane narożniki dociera do adresata w stanie nienaruszonym – nie ma on żadnych zagięć, dziur czy innych defektów wpływających na efekt wizualny.  Duże firmy spedycyjne, transportowe, zakłady produkcyjne od zawsze wykorzystują tego typu produkty, w celu zabezpieczenia boków zapakowanych palet i kartonów. Cały proces logistyczny jest po prostu prosty i przyjemny, kiedy pod ręką znajdują się kątowniki kartonowe i zapewne każdy, kto choć raz miał okazję ich używać, o tym wie. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie pakowane są paczki i ładowane palety w dużych ilościach. Bardzo ważne jest to, aby kątowniki dobrać na podstawie potrzeb firmy, a nie sugerować się wyborami innych.
Kątownik do kartonu
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie