Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 13 kwietnia 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 486
Ilość komentarzy: 0

Kiedy do paczki wsadzić pochłaniacz wilgoci?

Kiedy do paczki wsadzić pochłaniacz wilgoci?


Coraz częściej i chętniej wykorzystujemy możliwości, jakie dają nam operatorzy przesyłek pocztowych i paczek kurierskich. Jeśli chodzi o osoby prywatne, wzrost zainteresowania takimi przesyłkami wiąże się między innymi z coraz większą ilością serwisów internetowych umożliwiających, chociażby sprzedaż używanej odzieży. Takie serwisy najczęściej posiadają zintegrowana możliwość wysyłki paczki dla osoby, która kupiła naszą odzież lub inne elementy garderoby. Ceny takich usług są coraz tańsze, a sama wysyłka staje się coraz prostsza choćby dzięki operatorom, którzy udostępniają możliwość wysyłki paczek za pomocą automatów paczkowych.

Jednym z najważniejszych elementów podczas procesu wysyłania paczki, jest jej odpowiednie przygotowanie. Przygotowanie w taki sposób byśmy mieli pewność, że opakowanie, jakiego użyliśmy, nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie transportu, że towar, który zapakowaliśmy do wnętrza, nie zostanie uszkodzony w wyniku działania wilgoci czy opadów atmosferycznych. Jak prawidłowo zapakować paczkę do wysyłki? Wszystko oczywiście zależy od tego, co planujemy wysłać w takiej paczki, jednak istnieje kilka podstawowych zasad, o których zawsze powinniśmy pamiętać podczas pakowania przesyłek. Jakie to zasady? Jakie są najważniejsze rzeczy, o których nie możemy zapomnieć podczas pakowania przesyłki kurierskiej?

naklejka nie zamoczyć


Jakie są podstawowe zasady pakowania przesyłki kurierskiej?


Zapakowanie sprzedanych, nieużywanych przedmiotów do wysyłki, to wcale nie taki trudny proces jakby się mogło wydawać. Brzmi to jedynie strasznie na papierze, a tak naprawdę potrzebujemy jedynie odpowiedniej wiedzy, akcesoriów i minimum zdolności manualnych, by z sukcesem zapakować paczkę do wysyłki.

Po pierwsze wybór odpowiedniego opakowania. Lepiej, żeby opakowanie było za duże, aniżeli okazało się podczas pakowania, że musimy towar upychać na siłę. W przypadku odzieży czy innych „elastycznych” przedmiotów nie jest to wielkim problemem, jednak upychanie nawet elementów garderoby nie jest wskazane, ze względu na możliwe odkształcenia i ryzyko otwarcia się paczki w trakcie transportu, jeśli paczka nie zostanie odpowiednio zabezpieczona przed taką sytuacją. W przypadku gdy nasze opakowanie jest większe, zapakowany towar ma więcej miejsca, a nadmierne, puste przestrzenie powinniśmy wypchać odpowiednim wypełniaczem w postaci makulatury, folii bąbelkowej czy jakiegokolwiek innego materiału, który sprawdzi się jako amortyzacja wstrząsów, uderzeń i skutków upuszczenia paczki. Opakowania mogą być różne, w zależności od rodzaju towaru, jednak najczęściej wykorzystywane są kartonowe lub tekturowe opakowania, koperty bąbelkowe czy też coraz bardziej popularne foliopaki.

Kolejny aspekt oprócz opakowania, został już częściowo poruszony – chodzi oczywiście o odpowiednie wypełnienie pustych przestrzeni wewnątrz paczki. Zawsze należy pamiętać o tym, że nie ważne co byśmy pakowali do wysyłki, w opakowaniu powinno znajdować się nieco więcej miejsca z każdej ze stron, około dwóch centymetrów od każdej ścianki opakowania, w przypadku tekturowych opakowań czy kartonowych pudełek, wtedy też te miejsca powinny być wypełnione odpowiednim wypełniaczem. W przypadku kopert bąbelkowych czy foliopaków dodatkowym zabezpieczeniem może być owinięcie takiego przedmiotu folią bąbelkową.

Ostatnim etapem będzie odpowiednie zamknięcie pudełka z przesyłką. Oczywiście do tego celu potrzebna nam będzie odpowiednia taśma pakowa, która będzie posiadała mocny klej, a także wytrzymały nośnik. Większość taśm pakowych posiada nośnik z tworzywa sztucznego, a jednym z najlepszy używanych przy produkcji taśm pakowych klejów, jest klej kauczukowy. Warto również wspomnieć o ekologicznym rozwiązaniu, jakim jest taśma pakowa papierowa, która swoimi właściwościami nie odbiega w znaczącym stopniu od tych tradycyjnie używanych taśm pakowych. Dodatkowo do zabezpieczenia opakowania tekturowego lub kartonowego warto użyć folii stretch, która zabezpieczy naszą przesyłkę przed wilgocią. To świetne rozwiązanie, które chroni przesyłany towar przed negatywnym wpływem wilgoci, sprawdzi się przede wszystkim przy wysyłce odzieży, w szczególności w porze jesiennej, zimowej i wiosennej, kiedy wilgotność powietrza i ryzyko wystąpienia opadów atmosferycznych jest dość duże. Czy da się w inny lub dodatkowy sposób zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią? Ciekawym rozwiązaniem mogą być pochłaniacze wilgoci, o których napiszemy w kolejnym akapicie.

tekturowe opakowanie
Opakowania e-commerce

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania e-commerce


Kiedy do przesyłki dodać pochłaniacz wilgoci?


Pochłaniacz wilgoci, jak sama nazwa wskazuje, jest produktem, który ma na celu niwelowania zbyt wysokiego poziomu wilgotności powietrza znajdującego się wewnątrz przesyłanego opakowania. Tego rodzaju pochłaniacze są najczęściej stosowane przez producentów elektroniki, w szczególności w przypadku przesyłek, które mają pokonać długą drogę, na przykład drogę morską. W przypadku długiego oddziaływania wilgoci, na powierzchni paczki wewnątrz, może zacząć pojawiać się pleśń.

Pochłaniacz wilgoci sprawdzi się także na krótszych trasach w okresach zimowych, kiedy wilgotność powietrza jest duża. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, aby dodatkowo zabezpieczyć drogie przedmioty, które mogą zostać uszkodzone w trakcie transportu w wyniku nieodpowiedniego przechowywania.

chronić przed wilgocią


Gdzie kupić opakowania i pochłaniacze do wysyłki?


Wszelkiego rodzaju opakowania, takie jak kartony, pudełka tekturowe oraz większość akcesoriów takich jak taśmy pakowe, folie stretch, folia bąbelkowa czy papier do wypełnienia, możesz kupić w naszym sklepie internetowym znajdującym się pod adresem neopak.pl.

Znajdziesz tam szeroki wybór różnego rodzaju opakowań do wysyłki, dodatkowych materiałów do zabezpieczania przesyłek, a także wiele innych akcesoriów, które w znaczący sposób ułatwią Ci pracę przy pakowaniu przesyłek. Dodatkowo zapewniamy najniższe możliwe ceny, a także możliwość negocjacji cen w przypadku zakupów hurtowych. W przypadku wątpliwości lub pytań nasi specjaliści z chęcią udzielą Ci niezbędnych informacji. 
wilgoć na szkle
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie