Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskasobota, 19 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3084
Artykuł oceniony na 3.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Koperty bąbelkowe – poznaj rozmiary i zastosowanie

Koperty bąbelkowe poznaj rozmiary i zastosowanie


Koperty bąbelkowe inaczej zwane pęcherzykowatymi, są jednym z najpopularniejszych produktów do pakowania delikatnych rzeczy. Zastosowanie tego rodzaju opakowania znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia zawartości przesyłki. Sposób pakowania jest bardzo prosty i poradzą sobie z tym nawet dzieci. Wystarczy zapakować przedmiot i zakleić kopertę. Nie wymaga to czasu jak w przypadku kartonów, które trzeba złożyć, a następnie skleić taśmą.

Koperta bąbelkową


Koperty bąbelkowe – kilka słów wstępu 


Koperty pęcherzykowe dostępne są w różnych rozmiarach, co pozwala na wybór odpowiedniej do wielkości pakowanego przedmiotu. W przesyłce nie trzeba używać dodatkowych wypełniaczy w celu ochrony zawartości, wystarczy sama bąbelkowa koperta. Koperty pęcherzykowe zbudowane są zazwyczaj z dwóch warstw zewnętrznej papierowej lub foliowej oraz wewnętrznej kieszonki wypełnionej folią bąbelkową. Ze względu na swoją budowę chroni towar przed wilgocią i zalaniem.


Poznaj rozmiary kopert bąbelkowych


Wymiary kopert pęcherzykowych zapisuje się w porównywalny sposób jak format papieru. W przypadku kopert stosuje się liczby zamiast cyfr. Nie ma w tym nic skomplikowanego, a oto kilka przykładów kopert wykonanych w formatach: Najczęściej wykorzystywanymi rozmiarami, są F16, G17 i H18, w które można włożyć wrażliwy materiał formatu A4. Należy zwrócić uwagę, że rozmiar wnętrza koperty, różni się o około 2,5 cm od rozmiaru zewnątrz. Wynika to z tego, że folia jest zgrzewana na krawędziach, które w zależności od metody produkcji mogą wynieść maksymalnie 3,5 cm.

Koperty z folią bąbelkową
Koperty bąbelkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty bąbelkowe

Zastosowanie kopert bąbelkowych


Koperty pęcherzykowe, są najczęściej stosowane podczas wysyłki małych delikatnych lub kruchych przedmiotów, ponieważ zapewniają odpowiednie zabezpieczenie –służą do pakowania różnego rodzaju przedmiotów i produktów, które mają małe lub średnie rozmiary i mogłyby się stłuc podczas transportu. Warto dodać, że papierowe koperty bąbelkowe można także utylizować, co czynie je ekologicznymi. Powinieneś jednak wiedzieć o tym, że koperta bąbelkowa musi być odpowiednio dobrana – należy wybrać dobre parametry techniczne i być idealnie dopasowana do rozmiaru paczki. Koperty pęcherzykowe szeroko dostępne na rynku posiadają również ,różny poziom zabezpieczeń i ochrony zawartości, co warto wziąć pod uwagę przed ich zakupem.

Wady i zalety kopert bąbelkowych


Kopert pęcherzykowych używa się w wielu branżach, ponieważ bardzo dobrze spełniają swoją zabezpieczająca rolę. Można ich również używać oczywiście w charakterze opakowań na stare zdjęcia i oczywiście dokumenty. Wykonywane są one z materiałów syntetycznych lub papieru. Mają wiele zalet i kilka wad, z których można różnić następujące:

Koperta papierowa klasyczna


Zalety kopert bąbelkowych 


Bezpieczeństwo – w procesie wysyłkowym paczki muszą być wytrzymałe na uszkodzenia. Pęcherzyki powietrza zapewniają produktom odpowiednią elastyczność. Chroni zawartość przed zarysowaniami oraz różnego rodzaju uszkodzeniami

Estetyka i funkcjonalność – sama koperta może być ozdobiona nadrukiem lub innymi elementami dekoracyjnymi.

Doskonała izolacja termiczna – taka koperta chroni przed ciepłem i chłodem, a także przed promieniami UV i dostaniem się wilgoci do wnętrza paczki.

Budowa – ze względu na swoją elastyczność może ona utrzymać większe przedmioty, niż standardowe koperty papierowe.

Łatwość użytkowania – koperta bardzo łatwo się składa. Wystarczy włożyć przedmiot i zakleić kopertę.

Szerokie zastosowanie – może za jej pomocą wysyłać różne przedmioty i dokumenty. Między innymi elektronikę

Wady kopert bąbelkowych 


Papierowe opakowania mają mniejszą elastyczność niż te ze standardowego polistyrenu
Koperty szybko się rozpadają, jeśli nie są przechowywane w suchym, ciepłym miejscu.

Folia bąbelkową vs Koperty bąbelkowe – różnice


Koperty pęcherzykowe to rodzaj kopert, które mają wewnątrz folię bąbelkową. Są one zazwyczaj używane do celów wysyłkowych. I folia i koperty  służą do ochrony przed uszkodzeniami. Folia bąbelkowa jest używana do owijania produktów, takich jak meble, sprzęt AGD i inne duże przedmioty. Koperty z folii pęcherzykowej, służą do ochrony mniejszych przedmiotów, takich jak książki, albumy i małe elektroniki. Używanie kopert daje dużą oszczędność czasu.

W jakich branżach używa się bąbelkowych kopert?


Powłoka bąbelkowa jest często stosowana w branży elektronicznej, aby chronić delikatne urządzenia przed uszkodzeniami. Bąbelki mogą być również używane w opakowaniach do żywności, ponieważ zapobiegają one rozmażaniu się produktów. Również w branży e-commerce, wykorzystywane do wysyłki bibelotów i biżuterii.
Koperty bąbelkowe – rozmiary
Wyślij emailem
  • Jakie zalety mają koperty bąbelkowe?

    Koperty bąbelkowe to produkt, z którego od lat korzysta wiele firm i osób prywatnych. Są uniwersalne, mają szerokie zastosowanie i wiele zalet. Przede wszystkim doskonale zabezpieczają nawet najdelikatniejsze przedmioty w czasie transportu. Pęcherzyki powietrza z łatwością amortyzują wstrząsy, co pozwala na uniknięcie uszkodzeń mechanicznych w czasie wysyłki. Mają szczelne zamknięcie w postaci paska samoprzylepnego, który generuje oszczędność czasu przy procesie pakowania. Kosztują niewiele, można je kupić już za kilkadziesiąt groszy. Zabezpieczają również przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami jak kurz.
    Dobrej jakości koperty bąbelkowe w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl. W ofercie sklepu znajdziemy również inne koperty w niskich cenach jak koperty ozdobne czy koperty bezpieczne.
     

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie