Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 12 sierpnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 972
Ilość komentarzy: 0

Koperty bąbelkowe, nieznane korzyści i zastosowania.

Koperty bąbelkowe, korzyści i zastosowania, o których nie wiesz

Obecnie branża opakowaniowa jest niezwykle rozwinięta i każdy, kto chciałby wysłać dowolny przedmiot na pewno znajdzie coś dla siebie w gąszczu różnych rodzajów produktów, takich jak taśmy, folie stretch, folie bąbelkowe, koperty czy też koperty bąbelkowe. Za każdym razem oprócz standardowych zastosowań danych produktów, znajdziemy również inne, nietypowe, ciekawe, zaskakujące. Dlatego też w tym artykule przyjrzymy się bliżej nietypowym zastosowaniom kopert bąbelkowych, a także korzyściom, które możemy uzyskać ze stosowania tego rodzaju opakowań. Na początku jednak przyjrzyjmy się historii kopert bąbelkowych, od czego to wszystko się zaczęło.

koperta bąbelkowa
Historia kopert bąbelkowych – w skrócie

Na samym początku trzeba wspomnieć o tym, że gdyby nie powstanie folii bąbelkowej, to nie moglibyśmy teraz mówić o kopertach bąbelkowych. Warto więc zaznaczyć, że swoje początki, folia bąbelkowa miała w roku 1957, została wynaleziona zupełnie przez przypadek przez dwóch inżynierów, którzy pierwotnie zaprojektowali plastikową tapetę 3D, która jednak w późniejszym czasie nie trafiła do „seryjnej” produkcji, jednak jej powstanie dało początek folii bąbelkowej, która obecnie jest wykorzystywana tak powszechnie i dosłownie wszędzie, że nie musieliśmy długo czekać na powstanie kopert bąbelkowych, które najzwyczajniej w świecie lepiej chronią wysyłane przedmioty, niż zwykłe koperty papierowe.

Co ciekawe, powstanie folii bąbelkowej możemy nie tylko określić jako przypadek, a po prostu niepowodzenie wcześniej zaplanowanego procesu produkcji trójwymiarowej tapety. Zamiast tego rodzaju produktu, inżynierowie otrzymali grubą folię, na której powierzchni można było dostrzec liczną ilość zamkniętych pęcherzyków powietrza.

Nie trzeba było długo czekać, by ktoś inny mógł wykorzystać powstałą folię bąbelkową do produkcji kopert bąbelkowych, które w obecnych czasach, są naprawdę najchętniej wykorzystywanymi kopertami w sprzedaży wysyłkowej, ponieważ dzięki swoim właściwościom naprawdę dobrze chronią wysyłane w nich produkty. Na chwilę obecną istnieje wiele wariacji, jeśli chodzi o rozmiar, grubość kopert bąbelkowych czy też kolorystycznych aspektów. Wszystkiego na ten temat dowiemy się w dalszej części tego artykułu.
Koperty bąbelkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty bąbelkowe

metalizowane koperty bąbelkowe
Z czego wykonane są koperty bąbelkowe i jakie rodzaje kopert możemy kupić?

Nie skłamiemy, jeśli powiemy, że koperta bąbelkowa to po prostu kombinacja papieru oraz plastiku, a więc polietylenu. W zależności od rodzaju koperty bąbelkowej, w jej skład może wchodzić jedynie inny papier, bardziej wytrzymały, odporny na wilgoć. Często możemy też spotkać się z kopertami bąbelkowymi wykonanymi w całości z polietylenu, przez co koperta taka będzie w stu procentach wodoodporna, ale nie będzie przepuszczała w żaden sposób powietrza. Wiąże się to z gromadzeniem się wilgoci wewnątrz niej, warto mieć to na uwadze.

Jak więc zdążyliśmy zauważyć, koperty bąbelkowe nie są do końca ekologiczne ze względu na to, że wyściełająca je od wewnątrz folia bąbelkowa to po prostu nic innego jak plastik, ale dzięki odpowiedniej segregacji odpadów, możemy dać nowe życie zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej warstwie każdej koperty bąbelkowej.

Przejdźmy jednak do tego, jakiego rodzaju koperty bąbelkowe możemy kupić na chwilę obecną w wielu sklepach internetowych oraz w sklepie neopak.pl.

Ilość różnego rodzaju kopert bąbelkowych może przyprawić niektóre osoby o zawrót głowy, bo dlaczego niby mielibyśmy wybrać białe koperty, a nie brązowe? Dlaczego brązowe, a nie żółte? Jeśli chodzi o zewnętrzną warstwę koperty bąbelkowej, mamy do wyboru standardową kolorystykę, w postaci białego koloru, lub ekologiczną wersję w postaci brązowego koloru, niebarwionego żadnymi specyfikami. Ponadto, w ofercie wielu sklepów internetowych znajdziemy oczywiście inne kolory kopert bąbelkowych w zależności od naszych wymagań.

Drugim aspektem, który zawsze bierze się pod uwagę w wyliczaniu rodzajów kopert bąbelkowych, jest oczywiście ich rozmiar. Tutaj możemy śmiało powiedzieć, że każdy, dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ważne czy chodzi o naprawdę niewielką kopertę w rozmiarze 5 × 5 centymetrów, czy o kopertę wielkości 30 × 15 centymetrów. Oczywiście są dostępne też większe koperty, ale to wszystko zależy do naszego zapotrzebowania.

Ostatnią rzeczą, o której warto wspomnieć, jest zewnętrzna powierzchnia koperty, która może być standardowa, wykonana z papieru lub też wykonana ze wzmocnionego papieru, który będzie miał właściwości ochronne przed wilgocią. Jako dodatek warto wspomnieć, że każda koperta bąbelkowa jest zgrzewana w taki sposób, by podczas transportu czy magazynowania różnego rodzaju przedmiotów nie doszło do rozerwania brzegów. Możemy być pewni, że brzegi koperty bąbelkowej są odporne na przypadkowe rozerwania czy otworzenie. Większość kopert bąbelkowych jest wyposażona w pasek klejący, który raz zamknięty, daje nam pewność skutecznego zamknięcia takiej koperty, do momentu otworzenia jej przez odbiorcę.

koperta bąbelkowa do wysyłki
Korzyści, jakich możemy się spodziewać dzięki wykorzystaniu kopert bąbelkowych

Wykorzystanie kopert bąbelkowych zarówno w naszej firmie, jak i w życiu codziennym niesie ze sobą wiele korzyści. Można wymienić naprawdę wiele zalet tego rodzaju opakowania, jednak w tym artykule skupimy się na tych najważniejszych.

Przede wszystkim koperta bąbelkowa to idealna alternatywa dla opakowań kartonowych w sprzedaży wysyłkowej. Jej kompaktowa budowa, a także szeroki zakres rozmiarów dostępnych w sprzedaży sprawia, że możemy znacząco obniżyć koszty ponoszone przez naszą firmę, jeśli mówimy o kosztach wysyłki. Kompaktowa budowa, mniejsza waga, ale jednocześnie ten sam poziom ochrony wysyłanych produktów. Coraz większa ilość małych i średnich firm zaczyna korzystać z kopert bąbelkowych. Pakowanie towarów do kopert jest również o wiele szybsze i łatwiejsze. Po zapakowaniu wystarczy odkleić pasek zabezpieczający i zakleić kopertę. W przypadku kartonowych opakowań proces ten jest dłuższy i bardziej wymagający od osoby, która pakuje towary.

Koperty bąbelkowe są dostępne w różnych rozmiarach, od tych najmniejszych, po to większe. Jest to ogromna zaleta, w połączeniu z ich niewielką ceną. Rozmiary, jakie najczęściej możemy kupić rozpoczynają się od niewielkiego A11 po największy chyba dostępny, L21. Koperty są wytrzymałe i proste w użyciu, zapakowanie przedmiotów naprawdę nie sprawi problemu nawet najmniejszym dzieciom. Oszczędność czasu, pieniędzy, a często także nerwów, to korzyści, które na pewno doceni każdy przedsiębiorca.

Dodatkowym atutem koperty bąbelkowej jest możliwość dowolnego zadrukowania jej powierzchni. Stanowić to może bardzo dobre medium do zwiększenia działań marketingowych na rzecz naszej firmy. Specjalnie zamówione koperty bąbelkowe mogą posiadać logotyp naszej firm, hasło reklamowe, krótką ofertę. Zawsze należy pamiętać o tym, że nawet opakowanie przesyłki może podnieść wartość naszej firmy w oczach potencjalnych klientów.

Niemniej jednak, koperty bąbelkowe możemy wykorzystywać również w domu. Jeśli zależy nam, by przez dłuższy czas trzymać jakiś cenny przedmiot w szafie, warto pomyśleć o kopercie bąbelkowej. Dla przykładu w kopertę bąbelkową możemy schować jakąś pamiątkę rodzinną. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że taki przedmiot będzie chroniony przed kurzem, wilgocią, a także ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi w przypadku, gdyby taka koperta miała upaść – warstwa folii bąbelkowej skutecznie ochroni przedmiot przed zniszczeniem i uszkodzeniami.

Przechowywanie delikatnych przedmiotów w mieszkaniu staje się o wiele łatwiejsze dzięki wykorzystaniu kopert bąbelkowych przede wszystkim ze względu na wygodę pakowania. Nie musimy owijać takich przedmiotów folią bąbelkową, czy szukać starych gazet jako wypełniacza pustych przestrzeni w kartonie.

czerwona koperta bąbelkowa
Co można wysłać, przechowywać w kopercie bąbelkowej?

Na chwilę obecną nie ma żadnych poważniejszych regulacji, jeśli chodzi o to, co możemy przechowywać lub wysyłać w kopertach bąbelkowych. Jedynymi restrykcjami są te, narzucane przez firmy kurierskie czy przesyłkowe. W swoich regulaminach mają oni stosowane informacje, jakich przedmiotów oraz towarów nie można zapakować i wysłać za ich pośrednictwem. Innych regulacji nie ma, jedynym, kolejnym ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia oraz aktualne zapotrzebowanie.

Mówiąc inaczej, do koperty bąbelkowej możemy zapakować dosłownie wszystko. Uda się to nam dzięki ogromnej gamie rozmiarów takich kopert bąbelkowych. Grubość folii bąbelkowej, grubość papieru, wytrzymałość zgrzewów, czy nawet kolorystyka koperty, wszystko to możemy wybrać i dobrać w sklepie neopak.pl.

Warto również wspomnieć, że koperta bąbelkowa może występować także w wersji metalizowanej. Są to zazwyczaj niewielkich rozmiarów koperty bąbelkowe, które zamiast papierowej, wierzchniej warstwy posiadają metalizowaną, plastikową warstwę, które występuję w wielu różnych wariacjach kolorystycznych i dodatkowo pięknie mieni się w świetle. Wykorzystanie takiej koperty bąbelkowej może być świetną alternatywą do standardowego pakowania prezentów. Mamy stu procentową pewność, że tego rodzaju opakowanie na prezent równie dobrze sprawdzi się, co najbardziej wzorzysty i barwny papier pakowy do prezentów.

Koperty bąbelkowe metalizowane sprawdzą się również w przechowywaniu przedmiotów w domu. Chociażby do segregacji drobnej biżuterii czy innych małych przedmiotów jak, chociażby zabawki, kredki czy nawet śrubki. Możliwości, jakie dają nam koperty bąbelkowe, metalizowane są ogromne i ograniczone jedynie naszym aktualnym zapotrzebowaniem. Podobnie jak zwykłe koperty bąbelkowe, tak samo koperty metalizowane znajdziemy w wielu różnych rozmiarach, a także wersjach kolorystycznych, dlatego też każdy z nas ma praktycznie stu procentową pewność tego, że znajdzie coś dla siebie.

Szeroki wybór zwykłych, standardowych kopert bąbelkowych, jak również kopert bąbelkowych metalizowanych znajdziemy na stronie sklepu internetowego neopak.pl. Wystarczy, że przejdziesz do odpowiedniego działu na naszej stronie internetowej, by znaleźć to, czego szukasz!
koperty bąbelkowe
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie