Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaczwartek, 3 listopada 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1199
Ilość komentarzy: 0

Koperty na listy przewozowe, przylgi kurierskie. Jak używać?

Koperty na listy przewozowe, przylgi kurierskie.Jak używać?


Każdy biznes wymaga ułatwień, które umożliwią przyjemną pracę i pomogą pracownikom dopracować każdy szczegół. Firmy spedycyjne i kurierskie również mają narzędzia, które ułatwiają pracę, a także przyśpieszają proces pakowania i adresowania paczek – są nimi przylgi kurierskie, inaczej zwane kangurkami. Ten rodzaj koperty został stworzony po to, aby przechowywać w nim ważne dokumenty, takie jak faktury i listy przewozowe. Korzystają z nich kurierzy, przedsiębiorcy i rękodzielnicy wysyłający do klienta własnoręcznie stworzony produkt. Czym są przylgi kurierskie? Jak należy ich używać?

Przylgi kurierskie w kilku rozmiarach

Czym są przylgi kurierskie? 


Przylgi kurierskie to produkt, który najłatwiej jest porównać do przezroczystych, klasycznych kopert – takich samych, w jakich wysyła się lisy. Jedyne, co je równi (oprócz bezbarwności) to fakt, że są one samoprzylepne, aby kurier w łatwy sposób mógł przykleić je na wierzch przesyłki. Czy tzw. kangurki są niezbędne? Nie ma konieczności korzystania z takiego rozwiązania – jeśli wysyłasz paczkę, możesz napisać przy pomocy markera docelowy adres, a fakturę (jeśli szykujesz paczkę dla klienta) wrzuć do kartonu. Nie jest to jednak profesjonalne; paragony lub inne dokumenty związane z zamówieniem gubią się, a list przewozowy naklejony przy pomocy klasycznej taśmy podatny jest na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli więc nie jesteś osobą prywatną, która od czasu do czasu wysyła przesyłkę do najbliższych, tylko przedsiębiorcą zajmującym się handlem, to przylgi kurierskie będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem i z pewnością najbardziej profesjonalnym. 

Czy przylgi kurierskie są drogie? 


Prowadząc biznes, a dokładnie skupiając się na handlu internetowym, przedsiębiorcy często liczą koszty inwestycji w nowe narzędzia lub przedmioty ułatwiające pracę – nie ma w tym nic dziwnego. Przylgi kurierskie kupowane w hurcie nie są drogie, a patrząc na koszt jednej sztuki, to oscyluje on w okolicach kilku groszy i nie wpływa na całkowity koszt wysyłki, ponieważ kangurki nie zmieniają wagi paczki. Warto poświęcić kilka groszy, aby klient zobaczył, że Twoja firma podchodzi poważnie i profesjonalnie do jego zamówienia. Do koperty kurierskiej włożysz instrukcję obsługi danego przedmiotu, paragon lub fakturę, ale najczęściej wkładane są do niej listy przewozowe i informacje dotyczące transportowania, aby kurier otrzymał niezbędną wiedzę i mógł prawidłowo obchodzić się z przesyłką.  

Przylga kurierska
Przylgi kurierskie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Przylgi kurierskie


Jak używać przylgi kurierskie?


Skoro już wiesz, że przylgi kurierskie odmienią Twoją firmę i sprawią, że klient będzie czuł się bardziej zaopiekowany, to powinieneś wiedzieć również, w jaki sposób używać tego dodatku, aby było to prawidłowe. Spokojnie, nie ma w tym nic trudnego – zanim jednak kupisz wybrane kangurki, dobrze zastanów się, czego tak właściwie potrzebujesz. 


Przylgi kurierskie a ich rozmiar 


Przylgi kurierskie stworzone zostały w kilku rozmiarach i nie tylko, dlatego że kartony również produkowane są o różnych wielkościach, ale przede wszystkim po to, byś mógł zapakować w nie dowolny dokument. Wyobraź sobie, jak nieestetycznie wyglądałaby faktura wciskana w malutką przylgę kurierską przeznaczoną do zabezpieczenia paragonu. Taka wpadka z pewnością byłaby zauważona przez klienta, dlatego rozmiar kangurka dopasuj do dwóch rzeczy: 
  • Wielkość kartonu – mała przylga nie będzie widoczna dla kuriera, jeśli zostanie przyklejona do kartonu u naprawdę sporych rozmiarach, dlatego wybierz przylgę, która stanowi chociaż 1/5 powierzchni boku danego pudła. Oczywiście to nie jest główna zasada, dlatego kieruj się własnymi odczuciami. 
  • Pakowany dokument – zupełnie inna przylga kurierska zostanie wykorzystana do zapakowania faktury, a zupełnie inna do instrukcji obsługi lub listu przewozowego, dlatego dobrze zastanów się, jakie dokumenty i wydruki będą umieszczane w kangurkach. 

Przylga kurierska niemiecka


Jak przyklejać przylgi kurierskie? 


Przyklejanie przylgi kurierskiej trwa dosłownie kilka sekund i nie wymaga żadnego dodatkowego narzędzia. Wystarczy, że umieścić dokument w kangurku, a następnie przykleisz go do kartonu, korzystając z samoprzylepnej strony. Czy miejsce umieszczenia przylgi kurierskiej jest istotne? Tak, nawet bardzo. Wybierz bok, a dokładnie jego górne rogi, aby kurier nie musiał przekręcać kartonu w każdą możliwą stronę, by znaleźć list przewozowy. Przylga kurierska powinna być widoczna z daleka. 
Ekologiczne przylgi kurierskie
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie