Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaniedziela, 3 lipca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2609
Ilość komentarzy: 0

Kreatywny sposób na gumki recepturki

Kreatywny sposób na gumki recepturki 


Gumki recepturki zna chyba każdy. Używa się ich w życiu codziennym, a więc nie trzeba się specjalnie starać, aby mieć z nimi styczność. Mają one wiele zastosowań. Zaczynając od przemysłu, poprzez bankowość, prace biurowe, ogrodnictwo, modelarstwo, archiwizację dokumentów, a na sprzedaży kończąc. Można nimi zastąpić taśmę, sznurki i różnego rodzaju mocowania. Niektórzy śmiałkowie używają gumek recepturek do wiązania włosów, ale my osobiście nie polecamy – wiąże się to z bolesnymi doświadczeniami. Recepturka sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba coś związać, zawiązać, zamocować czy zabezpieczyć. Ma ona wiele zalet, a wad można szukać, ale na próżno. Mocowanie za pomocą gumek ma wiele zalet; jest wygodne, bezpieczne i ekonomiczne, dlatego jest bardzo popularne. Warto dodać, że recepturki są elastyczne, wytrzymałe, a przy tym tanie – czego chcieć więcej? Czasem zdarzyć się może sytuacja, że pod ręką znajduje się wiele gumek, a brakuje pomysłu, co stworzyć z posiadanej, pokaźnej kolekcji. Podpowiadamy. 

gumki recepturki


Jakie właściwości mają gumki recepturki? 


Recepturki mają pewne cechy, które sprawiają, że stają się one niezastąpione w firmach, domach czy też na magazynach. Kiedy tylko potrzeba jest coś szybko związać, zabezpieczyć czy odpowiednio przymocować, to wystarczy sięgnąć po ten produkt i raz-dwa wykonać zadanie.  Gumki recepturki służą na poczcie, a nawet bankach – to właśnie tam spina się pliki banknotów przy ich pomocy. Wykorzystywane są również przez przedsiębiorców. Szczególnie na różnego rodzaju targach, gdzie dowieźć trzeba duże ilości materiałów reklamowych. Gumki recepturki trzymają razem ulotki, broszury i inne informatory. O jakich cechach tego produktu mowa? 

Wysoka trwałość – wystarczy pociągnąć gumkę z dwóch stron, aby przekonać się o jej wytrzymałości i sprężystości. Recepturkę niezwykle trudno jest rozerwać – oczywiście znaleźli się śmiałkowie, którzy próbowali, ale było to z pewnością dla nich bolesne przeżycie. 

Odporność – tylko na co? Gumki recepturki odporne są na uderzenia i wstrząsy – to wydaje się banalne, prawie każdy produkt dostępny w sklepie internetowym Neopak odporny jest na wyżej wymienione niebezpieczeństwa. To tutaj zaskoczymy czytelników. Gumki recepturki odporne są również na chemikalia i rozpuszczalniki. To oczywiście nie wszystko. Nie wpłynie na ich kondycję również ozon czy olej. 

Właściwości izolacyjne – tutaj nie trzeba za wiele się rozpisywać. Recepturki cechują się wysoką wytrzymałością dielektryczną. 

Niezmienny kształt – gumkę rozciągać można w dowolny sposób, a ona i tak wróci do swojego pierwotnego kształtu. Jest to tzw. zdolność do regeneracji po odkształceniu. 

Gumki recepturki krzyżowe
Gumki recepturki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Gumki recepturki

Krótka historia gumek recepturek 


Jak to się stało, że tak banalny produkt stał się częścią wielu biznesów i nieodłącznym elementem niezliczonej ilości branży? Historia powstania gumek recepturek jest dość ciekawa i znana tylko mniejszej publiczności. Wszystko zaczęło się w 1845 roku, kiedy to pewien niesamowity człowiek z otwartym umysłem opatentował swój pomysł. Był on jedyny w swoim rodzaju. Londyńskie wizjoner Stephen Perry – warto zapamiętać, chociażby inicjały, szukał sposobu na uporządkowanie drobnych elementów służących do wysyłania przesyłek pocztowych. Twórca chciał, aby jego listy, papeteria koperty i inne przedmioty zawsze znajdowały się na właściwym miejscu, dlatego pociął gumowe rurki na krótkie odcinki. Los jednak lubi płatać figle i wynalazek został przejęty na potrzeby farmacji. Wynalezione recepturki pomagały w mocowaniu recept do leków.W ten prosty sposób zrewolucjonizowano branżę medyczną, a gumki recepturki po dziś dzień stanowią niezastąpione rozwiązanie w różnych dziedzinach życia. W obecnych czasach dostępne są one w różnych rozmiarach, grubościach i kolorach. Kiedyś nie było w czym wybierać. 

Co można zrobić z gumek recepturek? 


Prawdopodobnie wszyscy wiedzą, w jaki sposób zastosować można gumki recepturki. Jeśli nie, to wystarczy spojrzeć na ten sprytny wynalazek i w głowie od razu pojawiają się pomysły. Na targu sprzedawcy wiążą za ich pomocą włoszczyznę, w sklepach z używaną odzieżą często służą do przytwierdzania metek do ubrań, a w dyskontach mogą być świetnym sposobem do zamontowania kartki z najnowszą promocją. Gumki sprawdzą się dosłownie wszędzie – sposób na nie znaleźć można w biurze, sklepie, lokalu gastronomicznym i domu. Mogą one być używane również w bardziej kreatywny sposób. I nie mówimy tutaj o wiązaniu banknotów, a czymś bardziej odlotowym. Jakie są ciekawe sposoby na gumki recepturki?


Piłka stworzona z gumek recepturek 


Z gumek recepturek można zrobić, na przykład piłkę o naprawdę imponujących rozmiarach! Tworzenie takiego przedmiotu do zabawy, nie jest jednak czymś wyjątkowo łatwym. W internecie dostępnych jest wiele tutoriali – dokładnych poradników, jak krok po kroku stworzyć piłkę przy pomocy gumek recepturek. Jest to zadanie czasochłonne, ale efekt z pewnością zachwyci. Do tego celu warto użyć kilku kolorów – aby stworzony przedmiot był bardziej barwny. W Neopak dostępnych jest wiele rodzajów gumek recepturek. Przebierać można w grubościach, długościach i oczywiście kolorach. Tworząc piłkę, powinno wybrać się kilka barw, na przykład fioletową i czerwoną lub coś bardziej stonowanego jak siwy, delikatny brąz i morski. Wybór kolorów zostawiamy już twórcom – my możemy za to doradzić w kwestii zakupu jakościowej gumki, aby spełniła ona swoje przeznacznie właściwie. 

Piłka z gumek recepturek

Sposób na organizację kabli w domu 


W domu pełno jest kabli. Ciężko jest ich uniknąć. Komputer potrzebuje prądu, telewizor, a mikser niepodłączony za pomocą kabla będzie mało użyteczny. Wiadomo, że nie da się wyeliminować elektroniki z domowej przestrzeni. A jeśli nawet jakiś śmiałek będzie próbował, to będzie miał on trudności. My jednak widzimy trochę inne rozwiązanie tego problemu. Nie trzeba pozbywać się całej elektroniki z domu, aby mieć spokój z kablami. Wystarczy odpowiednio związać je przy pomocy gumek recepturek. Kable organizować można na dwa sposoby – specjalnie wiązać je ze sobą, aby tworzyły jedną całość lub skracać dany kabel przy pomocy gumki recepturki. Często produkt ten zastąpić może trytytki. 

Proca do zabawy na podwórku 


Czasem fajnie jest wrócić do czasów dzieciństwa, kiedy to tworzyło się strzały, łuki i proce. Były to niezapomniane czasu świetnej zabawy, a jakby tak wykorzystać artykuły dostępne pod ręką i stworzyć przedmioty bitewne dla dzieci? Być może to nie jest za bezpieczne rozwiązanie, ale przecież nie trzeba strzelać w siebie nawzajem. Jak zagwarantować dzieciom miło spędzony czas na świeżym powietrzu? Wystarczy wyposażyć się w butelki (ewentualnie puszki lub inne przedmioty, które znajdą się pod ręką), gumki recepturki – im grubsze i dłuższe, tym lepiej, oraz gałązkę przypominającą literę Y. Tyle przedmiotów starczy, aby stworzyć procę i bawić się w strzelanie do wyznaczonego celu. Strzelać można również przy pomocy palców, ale jest to o wiele bardziej niebezpieczne rozwiązanie. Jeśli jednak znajdują się na sali śmiałkowie, to podpowiemy, jak robić to prawidłowo. Wystarczy przeciągnąć drugi koniec gumki za kciukiem i zahaczyć o czubek opuszka w palcu wskazującym. Następnie należy puścić mały i serdeczny palec, a gumka sama wystrzeli. 

Proca do zabawy

Rodzaje gumek recepturek 


Ci, którzy posiadają w swoim domu pokaźną kolekcję gumek recepturek, mogą zauważyć, że nie są one takie same – a wręcz mogą się one od siebie dość mocno różnić. Recepturki, tak jak inne produkty dostępne w sklepie internetowym Neopak charakteryzują się swoją różnorodnością. Mogą one być większe, mniejsze, kolorowe lub szare. Wybrać należy właściwą zgodnie z jej przeznaczeniem. W domu przydadzą się raczej niewielkie gumki o standardowej grubości, natomiast podczas tworzenia piłek lub innych dekoracji czy też zabawek lepiej postawić na produkt wytrzymały, gruby, a przy tym długi. Jakie rodzaje gumek recepturek dostępne są w sklepie internetowym Neopak? 

Klasyczne gumki recepturki – tworzone są z wyjątkowo solidnego, czystego kauczuku, co oczywiście świadczy o ich jakości. Charakteryzują się wytrzymałością, długą żywotnością i estetyką. Używa się w ich w branży sprzedażowej – najczęściej na straganach z owocami i warzywami, w oddziałach pocztowych, jak i kwiaciarniach. Dzięki tego typu opakowaniom towar jest dobrze zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu po kraju lub za granicą.

Gumki recepturki krzyżowe – ten rodzaj gumek rzadziej spotykany jest w życiu codziennym, ale za to biura księgowe korzystają z nich każdego dnia. Recepturki krzyżowe ułatwiają segregację dokumentów, ponieważ służą to łączenia ze sobą większych plików faktur, wydruków czy umów. Jest to świetnie rozwiązanie dla każdego, kto nie lubi, kiedy dokumenty rozłożone są na całym biurku. 

Gumki recepturki lateksowe – są one znacznie mocniejsze od klasycznej wersji, więc można uznać je za przedmiot idealny do zadań specjalnych. One również wykonane są w 100% z materiału pochodzenia naturalnego, jakim jest kauczuk. Pozyskuje się go z pni wyższych drzew lub z plantacji z rejonów tropikalnych. Ponadto gumki lateksowe są o wiele bardziej wytrzymałe na rozciąganie niż klasyczne recepturki — warto się nimi zainteresować.

Gumki recepturki zaczepowe– mamy jeszcze jeden rodzaj gumek recepturek. Mowa tu o zaczepowych, czyli produkcie, który wyposażony został w mechanizm blokujący, dzięki któremu można bezpiecznie łączyć różnego typu materiały. Cechują się bardzo dobrą przyczepnością, ponieważ zostały stworzone z czystej gumy. Można łączyć je za pomocą specjalnych haczyków. Rodzajów tego niezastąpionego przedmiotu jest naprawdę wiele – który wybrać? To już zależy od przeznaczenia, potrzeby i profilu działalności danej firmy. Niemniej jednak warto skorzystać ze wszystkich możliwości i poznać je dokładniej. Wybór wtedy będzie o wiele łatwiejszy.
gumki recepturki
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie