Paweł SaigomadePaweł Saigomadeśroda, 8 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 13193
Ilość komentarzy: 0

List do Stanów Zjednoczonych

List do Stanów Zjednoczonych - jak go zaadresować?


Możliwość zwiedzenia niemalże całego świata jest przepiękną wizją. Podróż do Afryki, Włoch, Niemiec czy na Islandię - to spełnienie marzeń wielu ludzi. Chcą oni zobaczyć Colosseum, zorzę polarną oraz dzikie zwierzęta w rezerwatach. Jednak nie tylko w ramach wycieczek udajemy się obecnie w podróże - zarówno te mniejsze, jak i te większe. Otwarte granice sprawiają, że często wyjeżdżamy też w poszukiwaniu pracy, lub za miłością swojego życia. A to oznacza, że możesz np. mieć rodzinę lub przyjaciół w Stanach Zjednoczonych. I choć komunikacja za pośrednictwem telefonu i komputera jest znacznie szybsza i wygodniejsza, to jednak zdarzyć się może, że będziesz wysyłać list lub np. zaproszenie. W takiej sytuacji warto wiedzieć jak zaadresować list do Stanów Zjednoczonych, prawda? Musisz pamiętać, że działające w naszym kraju zasady - znajdziesz je opisane naszym artykule "Banalne i proste adresowanie koperty". Jeśli jedna chcesz dowiedzieć się, jak zaadresować list do osoby mieszkającej w USA, to zapraszamy do dalszej lektury.

Flga USA i znaczek ze Statuą Wolności

Wysyłka listu do USA - jak zaadresować kopertę?


Adresując kopertę do osoby mieszkającej w Stanach Zjednoczonych, musisz pamiętać o tym, że w adresie odbiorcy dochodzi do pewnej zmiany. Rozmieszczenie go jest trochę inne niż w przypadku wysyłki listu na naszym rodzimym terenie. Wysyłając list na terenie Polski, adres odbiorcy umieszczasz w prawym dolnym rogu. Z kolei wysyłając list do USA, adres odbiorcy powinien znaleźć się na samym środku koperty. Dobrze jest też pamiętać o tym, aby wyrównany był on od lewej strony.
Koperty

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty

Zwroty grzecznościowe - wysyłka listu do USA


Stosowanie zwrotów grzecznościowych w wysyłce listów do Stanów Zjednoczonych jest dość popularne. Jakich zwrotów, należy używać?
 • Miss - wysyłka listu do panny;
 • Mrs - wysyłka listu do kobiety zamężnej;
 • Ms - wysyłka listu do kobiety, w przypadku gdy nie chcesz nawiązać do jej stanu cywilnego, lub go nie znasz;
 • Mr - wysyłka listu do mężczyzny;
 • Sir - niezwykle rzadko stosowany zwrot, używany przede wszystkim, gdy adresatem listu jest mężczyzna i chcesz mu szczególnie okazać szacunek.

Jak zapisać adres odbiorcy listu w Stanach Zjednoczonych?


Skrzyżowanie ze znakami na których znajdują się nazwy ulic

Nazwa ulicy i numer domu


Na początek warto zaznaczyć, że konstrukcja adresu amerykańskiego, jest zupełnie inna niż adresu polskiego. Przede wszystkim różni się tym, że najpierw w przypadku adresu amerykańskiego wpisać musisz numer budynku, a dopiero następnie nazwę ulicy. Co ważne, zapamiętaj, umieszczając numer budynku na kopercie, że w momencie podawania numeru lokalu nie należy oddzielać liczb od siebie ukośnikiem. To kolejna różnica w starciu adresowanie koperty do Polski kontra adresowanie koperty do US. Jak w takim razie zapisuje się numer mieszkania? Znaleźć ma się on za nazwą ulicy. A dokładniej umieszczasz tuż za ulicą skrót "Apt", który pochodzi od słowa "apartament". Następnie wpisujesz symbol "#" i numer lokalu.

Kod pocztowy i nazwa miejscowości


Wiesz już jak zapisać nazwę ulicy i numer domu. Jak procedura adresowania listu do USA ma wyglądać dalej? W następnej linijce umieszczasz nazwę miejscowości, skrót pochodzący od nazwy stanu, w którym znajduje się ta miejscowość a na koniec wpisujesz kod pocztowy. Pamiętaj, że nie ma on myślników. Upewnij się co do kodu pocztowego, ponieważ to on w dużej mierze przyczynia się do dostarczenia koperty pod wskazany adres.

Nazwa kraju


Na sam koniec - w ostatniej linijce, należy umieścić nazwę państwa. W tym przypadku "Stany Zjednoczone/USA". Dzięki temu zapis jest w języku polskim oraz angielskim.

Nadawca - jak masz zapisać swój adres na kopercie?


Jak już dowiedziałeś się z wcześniejszych naszych wpisów na temat adresowania kopert, umieszczanie adresu nadawcy na kopercie nie jest koniecznością. Jednak zdecydowanie ułatwia zadanie pracownikom poczty lub innych placówek. Weźmy np. sytuację, kiedy list nie dociera do odbiorcy, umieszczenie Twojego adresu w odpowiednim miejscu sprawi, że list wróci do Ciebie. Adres umieszczasz w lewym górnym rogu. W ostatniej linijce dopisz nazwę kraju - zarówno w języku polskim, jak i angielskim - "Polska / Poland".

Jak powinna być zaadresowana koperta ze Stanów Zjednoczonych do Polski?


Najważniejszą kwestią podczas wysyłania listów jest to, aby pamiętać, dostosować reguły adresowania koperty do zasad panujących w danym kraju. Dlatego, jeśli wysyłać chcesz list ze Sanów Zjednoczonych do Polski, adresowanie koperty powinno odbyć się zgodnie z naszymi zasadami. A to oznacza, że adres odbiorcy umieszczony powinien być w prawym dolnym rogu.

Koperta ze znaczkiem

Jak już wspomnieliśmy, adresowanie kopert powinno odbywać się zgodnie z zachowaniem zasad panujących w danym kraju. Pamiętaj też o tym, aby wysyłając list w tak daleką podróż wybrać odpowiedniej jakości koperty papierowe. Znajdziesz je między innymi w naszej ofercie. Jeśli chcesz dodać do listu jakiś drobny upominek, możesz skorzystać, chociażby z kopert bąbelkowych. Nie dość, że zabezpieczą one ten delikatny przedmiot, to jeszcze zapobiegną zamoczeniu się listu. Do dyspozycji masz także koperty na zaproszenia i koperty dekoracyjne. A także koperty Double bag.
Dwóch mężczyzn podających sobie rękę na tle flag polski i stanów zjednoczonych
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie