Jakub BieleckiJakub Bieleckiczwartek, 16 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 804
Ilość komentarzy: 0

Minimalizowanie kosztów wysyłki - jak zaoszczędzić?

Wysyłka zamówień to jedno z najważniejszych elementów działalności sklepu internetowego. Klienci oczekują szybkiej i niezawodnej dostawy, a jednocześnie chcą, aby koszty wysyłki były jak najniższe. Dlatego ważne jest, aby w sklepie internetowym zawsze działać na rzecz minimalizowania kosztów wysyłki. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów, jak to osiągnąć. W Neopaku znajdą Państwo szereg opakowań dla e-commerce. Są wśród nich zarówno dobrze znane i popularne materiały (np. karton, papier pakowy), jak i nowoczesne opakowania. Przykładem mogą być tu pudełka automatyczne z paskiem kleju.

Nie tylko opakowanie, ale też najlepszy sposób wysyłkiNajważniejszym sposobem minimalizacji kosztów wysyłki jest wybór odpowiedniego opakowania. Musi łączyć niską cenę i wystarczający poziom zabezpieczenia towaru. Istotne jest także wybranie niedrogiego, ale sprawdzonego przewoźnika.. Zanim zdecydują się Państwo się na jedną firmę kurierską, warto sprawdzić oferty konkurencji. Zestawiając koszty, czas dostawy i opinie na temat przewoźnika można łatwo wybrać najlepszą opcję. Także  oferowane usługi, takie jak śledzenie paczki, dostawa w sobotę czy opcja odbioru w punkcie mogą okazać się przydatne. Poza firmami kurierskimi rynek daje też inne możliwości, np. wysyłkę paczkomatem.

Popularne rodzaje opakowań wysyłkowych to:
 • pudełka z kartonu
 • koperty papierowe
 • koperty bąbelkowe
 • opakowanie z papieru pakowego
 • foliowe worki kurierskie


Dla lepszego zabezpieczenia przesyłek, dobrym pomysłem jest etż użycie dodatkowych materiałów do pakowania:

Rodzaje kartonów, jakich warto używać do pakowania wysyłek


Kartonowe pudełka są jednymi z najczęściej wybieranych opakowań wysyłkowych. Nic dziwnego - są zarówno niedrogie, jak i dają dobrą ochronę zawartości. W Neopaku mamy następujące rodzaje kartonów:
 • kartony automatyczne z paskiem kleju
 • pudełka do paczkomatu
 • ozdobne pudełka
 • kartony klapowe
 • pudełka wykrojnikowe
 • i inne


Materiały do pakowania

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Materiały do pakowania

Optymalizacja wagi i rozmiaru paczek


Waga i wymiary paczek mają duży wpływ na koszty wysyłki. Im większa paczka, tym większy koszt przesyłki. Dlatego ważne jest, aby dobrze zapakować produkty i unikać zbyt dużych opakowań. Używając właściwych materiałów do pakowania, takich jak te oferowane przez sklep internetowy Neopak, można liczyć na niższe ceny wysyłki. W celu minimalizacji kosztów wysyłki dobrze jest użyć możliwie niedużego opakowania, np. pudełka. Dodatkowe zabezpieczenie i wypełnienie paczki również powinno być lekkie.

jak zminimalizować koszty pakowania

Rabaty w firmach kurierskich


Jeżeli wysyłają Państwo dużo paczek, warto rozważyć wykorzystanie zniżek. Wiele firm kurierskich oferuje zniżki dla stałych klientów lub dla osób, które wysyłają wiele paczek. Można skontaktować się z dostawcą i zapytać o możliwość uzyskania rabatu. Warto również śledzić oferty promocyjne i wykorzystywać kody rabatowe.

Niższe ceny wysyłki możemy też znaleźć korzystając z internetowych wyszukiwarek kurierów.


Warto rozważyć oferowanie darmowej wysyłki swoim klientom. Jest  to dobry sposób na zwiększenie sprzedaży i jednocześnie minimalizowanie kosztów wysyłki. Można wtedy ustawić minimalną wartość zamówienia, powyżej której klient otrzymuje darmową wysyłkę. W ten sposób zachęcimy klientów do większych zakupów, a jednocześnie un

Niedrogie opakowania, których warto użyć do zabezpieczenia towarów


Wysyłka zamówień to nieodłączny element działalności sklepów internetowych. Jednym z aspektów wysyłki jest konieczność odpowiedniego zapakowania towaru. Opakowanie, które zabezpiecza produkt przed uszkodzeniem podczas transportu nie może być przy tym zbyt drogie. Istnieje wiele opcji opakowań do wysyłki, ale wiele z nich jest drogich i skomplikowanych w użyciu. W tym artykule przedstawimy kilka niedrogich i prostych w użyciu opakowań, które będą idealne dla Twojego sklepu internetowego.

kartony neopak

Jakie cechy ma dobre opakowanie wysyłkowe:
 • dobrze chroni towar
 • pozwala na szybkie i łatwe pakowanie
 • jest niedrogie
 • nie zajmuje zbyt wiele miejsca
 • ma niską wagę
 • jest przyjazne dla środowiska
Dodatkowymi zaletami będzie możliwość wielokrotnego wykorzystania opakowania. 

Jakie akcesoria mogą przyspieszyć pakowanie?


Dobrym pomysłem jest również wyposażenie się w akcesoria, które przyspieszają pakowanie. Przykładem może być korzystanie z wózka magazynowego, który pozwala jednocześnie transportować wiele towarów. Innym przydatnym urządzeniem jest zaklejarka do kartonów. Pomaga w szybkim aplikowaniu taśmy pakowej.
wózki magazynowe

Minimalizowanie kosztów pakowania i wysyłki


Podsumowując, najlepsze sposoby na minimalizację kosztów związanych wysyłką to wybór odpowiedniego opakowania i niedrogiej firmy wysyłkowej. W tym celu warto poświęcić trochę czasu na poznanie możliwości, jakie daje rynek. Niekiedy niewielkie zmiany w sposobie pakowania, czy współpraca z innym przewoźnikiem mogą od razu zaprocentować.

Sposoby na zmniejszenie kosztów wysyłki:
 • znalezienie niedrogich opakowań
 • korzystanie z usług niedrogiego przewoźnika
 • znalezienie promocji, rabatów w firmie kurierskiej
 • używanie możliwie małej ilości materiałów do pakowania
 • skorzystanie z narzędzi i akcesoriów usprawniających pakowanie
Minimalizowanie kosztów wysyłki - jak zaoszczędzić?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie