Marlena KopaczMarlena Kopaczponiedziałek, 24 stycznia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2300
Ilość komentarzy: 0

Naklejki ostrzegawcze - rodzaje i zastosowanie

Po co nakleja się na paczki naklejki ostrzegawcze? Jakie są ich rodzaje? Co to jest wskaźnik przechyłów? Na te pytania oraz na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tym oto artykule. Zaczynamy!

Naklejka ostrzegawcza

Naklejki ostrzegawcze na paczki służą do tego, aby poinformować przewoźnika o tym, że musi się ostrożnie obchodzić z Twoją przesyłką. Takie oznaczenie możesz umieścić bezpośrednio na pudełku lub na ostrzegawczej taśmie pakowej. W naszym asortymencie mamy bardzo szeroki wybór właśnie tego rodzaju taśm. Musisz pamiętać o tym, że gdy zastosujesz tego rodzaju naklejkę, to przewoźnik może żądać od Ciebie dodatkowej opłaty za obsługę przesyłki. Jednak korzyści ze stosowania tego rodzaju naklejek jest bez wątpienia o wiele więcej, niż minusów.  Postaramy się tutaj sporo wspomnieć o plusach i minusach takiego rozwiązania. jednak ostateczną decyzję oczywiście pozostawimy Tobie. W końcu jest to Twój biznes oraz Twoi klienci. Twoje ewentualne reklamacje również. Tak przy okazji, tylko o tym przypominamy.

Co to są naklejki ostrzegawcze na paczki?

Jeżeli zależy Ci na prawidłowym zabezpieczeniu przesyłki, to nie wystarczy, że zapewnisz jej solidne opakowanie i zabezpieczenie od wewnątrz. Do tego ostatniego celu służą oczywiście wypełniacze do paczek. Szeroki ich wybór również znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego Neopak. Musisz również pamiętać o tym, żeby nakleić na przesyłce naklejkę ostrzegawczą. Jest to wyjątkowo ważne, gdy wysyłasz przedmioty, które są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim szkło oraz inne, delikatne przedmioty. Mogą się one bardzo łatwo uszkodzić w czasie ich transportu. Do tej kategorii z pewnością możemy zaliczyć też ceramikę i elektronikę.
Wypełniacz do paczki

Wracając jeszcze do wspomnianych wcześniej naklejek, to ich podstawową zaletą jest fakt, że są dobrze widoczne. Nawet z daleka. Widnieją na nich jasne i czytelne dla każdego komunikaty. Naklejki ostrzegawcze są odporne na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Stosuje się w nich specjalne kleje, które bardzo dobrze przylegają do powierzchni. Symbole przedstawione na naklejkach ostrzegawczych są uniwersalne. Właśnie to powoduje, że możesz ich używać nie tylko do przesyłek krajowych, ale również do tych wysyłanych za granicę.


Jakie są rodzaje naklejek ostrzegawczych na paczki?

Może omówmy je tutaj po kolei? Tak będzie zdecydowanie łatwiej. Pierwsza pewnie bardzo dobrze Ci znana naklejka ostrzegawcza to naklejki, etykiety Uwaga Szkło, Fragile. Możesz je naklejać na paczki, w których transportujesz nie tylko przedmioty szklane, ale również delikatne ze swojej natury. Takie, które są niezwykle podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Fragile

A co oznaczają strzałki do góry? Jest to kolejny rodzaj naklejki ostrzegawczej. Informuje ona o tym, że w środku znajduje się delikatna zawartość. Wskazuje równie, gdzie jest góra paczki i jak powinno się ją przenosić. Dla porządku dodamy jeszcze, że ta naklejka ostrzegawcza musi się obowiązkowo znaleźć na wszystkich paczkach, w których przewozisz ciecze.

Co znaczy naklejka Keep Dry? Nie mamy jej w naszej ofercie, ale wspomnimy o niej. Ze względu na to, że jest ona równie chętnie wykorzystywana. Nawet jako konsument powinieneś mieć świadomość, co tak naprawdę ona oznacza. Stosuje się ją przy wysyłce takich towarów, którym wilgoć może zaszkodzić. Przejdźmy teraz do kolejnej naklejki ostrzegawczej, bo jeszcze trochę nam ich zostało.

Kolejna naklejka to Produkty Niebezpieczne. Również niestety nie mamy jej w naszej ofercie. Chyba będziemy musieli to jak najszybciej nadrobić. Wracając jednak do głównego tematu, to ta naklejka ostrzegawcza informuje przewoźnika o rodzaju niebezpieczeństwa przewożonych produktów. Możesz ją z powodzeniem stosować przy wszystkich typach transportu. Mamy tutaj oczywiście na myśli transport morski, lotniczy, kolejowy i drogowy.

Co oznacza naklejka ostrzegawcza Nie piętrować? Tutaj wyjaśnienie jest bardzo proste. Mianowicie informuje o tym, że istnieje zakaz układania palet jednej na drugiej. Przechodzimy już szybciutko dalej.
Ostrożnie!

Jakie jest znaczenie naklejki ostrzegawczej Faktura Wewnątrz/ Documents Enclosed? Tutaj możemy się już pochwalić tym, że posiadamy w naszym asortymencie tego rodzaju naklejkę ostrzegawczą. Dokładniej mówiąc jest to: Naklejka Faktura Wewnątrz 100x50mm 100szt. Informuje ona o tym, że do paczki zostały dołączone ważne dokumenty.

Zamiast naklejek ostrzegawczych na paczki można wykorzystywać również taśmy pakowe ostrzegawcze. Może to być na przykład Taśma Ostrzegawcza CZERWONA 50mm/33m klej PVC. Skoro praktycznie wszystkie naklejki ostrzegawcze mamy już omówione to teraz przyszła pora na wyjaśnienie, czym jest ten słynny wskaźnik przechyłów.
Naklejki ostrzegawcze

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Naklejki ostrzegawcze

Co to jest wskaźnik przechyłów?

Wiele sklepów internetowych w swojej ofercie poza naklejkami ostrzegawczymi na paczki ma również specjalne wskaźniki przechyłów. Co to takiego? Może zaczniemy od tego, że służą one do tego, abyś przykleił je na przesyłce i miał pewność, że się nie odkleją. Musisz je przymocować do paczki przy użyciu taśmy klejącej 3M. Może to być na przykład:  Taśma pakowa SCOTCH Brąz 48mm/66m 3M. Charakteryzuje się ona tym, że bardzo łatwo przykleja się do wszelkiego rodzaju kartonów oraz do drewnianych skrzynek. Chcemy tutaj również wspomnieć o tym, że gdy zastosujesz tego rodzaju wskaźnik przechyłu, to wtedy transportowanie przedmiotów stanie się o wiele bezpieczniejsze. W jaki sposób on działa?

Musisz go przykleić na Twoją przesyłkę, tak jak już wcześniej wspominaliśmy. Następnie, gdy tylko odbierzesz towar, to wtedy powinieneś sprawdzić wynik. Czerwone zabarwienie czujnika wstrząsu mówi o tym, że w czasie przewożenia ładunek przechylił się o dziewięćdziesiąt stopni. Wtedy masz prawo do złożenia reklamacji na fakturze dostawy. Tyle w temacie samego wskaźnika przechyłu. Chcielibyśmy tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że bardzo duży wybór naklejek ostrzegawczych znajdziesz na stronie naszego sklepu internetowego Neopak. Specjalizujemy się w produkcji i sprzedaży wszelkiego rodzaju materiałów opakowaniowych.

Czy naprawdę etykiety ostrzegawcze na paczki zwiększają ich bezpieczeństwo w transporcie?

Jeżeli bardzo zależy Ci na tym, żeby paczka w niezmienionym stanie trafiła do adresata, to zachęcamy Cię do dalszej lektury tego artykułu. Pragniemy tutaj bardzo mocno i jasno podkreślić, że przy wysyłce jakiegokolwiek towaru warto ważne jest jego staranne zapakowanie i oznaczenie. Na pewno w dużym stopniu to zadanie ułatwią Ci naklejki ostrzegawcze. Dzięki nim w łatwy i skuteczny sposób zwiększysz bezpieczeństwo wysyłanych do klientów paczek. Dlaczego powinieneś w nie zainwestować już dzisiaj?
Na pewno powinieneś je mieć w swoim sklepie wysyłkowym, magazynie czy firmie przewozowej i logistycznej. Komunikaty znajdujące się na naklejkach ostrzegawczych na paczki są skierowane do każdej osoby, która może mieć bezpośredni kontakt z przesyłką.
Uwaga szkło!

To znaczy najpierw do magazyniera, później do kuriera, a na samym końcu oczywiście do adresata. Zadaniem podstawowym naklejek ostrzegawczych jest zwiększenie bezpieczeństwa paczki. Dzięki nim ma ona szansę na to, aby dotrzeć do adresata w idealnym i niezmienionym stanie. Przykładowe naklejki ostrzegawcze już wcześniej omawialiśmy, ale tutaj chcielibyśmy jeszcze wspomnieć o kilku. Są one równie ważne, jak te już wcześniej opisane.


Na jakie niebezpieczeństwa narażone są naklejki ostrzegawcze?

Etykiety samoprzylepne na paczki produkuje się z wytrzymałych materiałów. Zawsze znajduje się na nich czytelny nadruk. Zazwyczaj ma on biało- czerwony kolor. Jest odporny na negatywne działanie promieni UV, nadmierną wilgotność, czy wreszcie na zmienne temperatury. To wszystko sprawia, że naklejki ostrzegawcze mogą się świetnie spisywać nawet w naprawdę ekstremalnych warunkach.

Dobrze radzą sobie między innymi ze wspomnianą już wcześniej wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi, czy nagłymi skokami temperatur. To wszystko za sprawą stosowanego w nich bardzo wysokiej jakości kleju. Doskonale przywiera on do różnego rodzaju powierzchni. Możemy tutaj wymienić na przykład: karton, papier, czy folię. Naklejki ostrzegawcze pozostaną na tych powierzchniach przez bardzo długi czas.


Jakie jeszcze mogą być etykiety ostrzegawcze na paczki?

We wcześniejszej części artykułu omówione zostały już przez nas: naklejka na paczkę „Góra”, naklejka na paczkę „Uwaga szkło” / „Fragile”, naklejka na paczkę „Dokumenty w środku”. O czym musimy tutaj jeszcze wspomnieć? Na pewno została nam do opisania naklejka na paczkę „Nie rzucać”. Od razu dla wyjaśnienia dodamy, że w naszym asortymencie nie mamy takiej naklejki, ale za to posiadamy taśmę. Dokładniej mówiąc, jest to: Taśma OSTROŻNIE NIE RZUCAĆ PL/ENG 48mm/66m. Na takiej naklejce ostrzegawczej bardzo często znajduje się grafika kieliszka. Dodamy jeszcze, że obowiązkowo musi być on wyszczerbiony. Tego rodzaju naklejkę powinieneś umieszczać przede wszystkim na delikatnych i wartościowych przedmiotach. Chodzi nam tutaj o takie rzeczy, które są szczególnie podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Przejdźmy teraz płynne i spokojnie do kolejnej naklejki ostrzegawczej.

Jest to oczywiście naklejka na paczkę „Sprawdź zawartość”. Inaczej mówiąc, jest to etykieta ostrzegawcza z napisem: „Przy odbiorze sprawdzić zawartość przesyłki w obecności przewoźnika”. Może się on trochę różnić. Na przykład w naszym asortymencie znajduje się Naklejka SPRAWDŹ PRZY KURIERZE 100x50mm 100szt. Stanowi ona oczywiście informację dla kuriera, że odbiorca ma obowiązek sprawdzić zawartość przesyłki w czasie jej doręczenia. Takie naklejki umieszcza się przede wszystkim na elektronice, na przykład na laptopach albo na telewizorach.


Kilka słów podsumowania

Najważniejszym celem tego artykułu było wyjaśnienie, czym są naklejki ostrzegawcze i do czego one służą. Kolejnym naszym zadaniem, było przekonanie Cię do tego, że wysyłanie paczek bez naklejek ostrzegawczych jest naprawdę bardzo niebezpieczne. Może Cię kosztować dużo nerwów i pieniędzy, gdy będziesz miał do czynienia z maksymalnie zdenerwowanym klientem.
Naklejki ostrzegawcze - rodzaje i zastosowanie
Wyślij emailem
 • Po co umieszczać na paczce naklejki ostrzegawcze?

  Każdy komu zależy, aby skutecznie zabezpieczyć przesyłkę, powinien odpowiednio ją zapakować i oznakować. Do tego ostatniego warto wykorzystać praktyczne naklejki ostrzegawcze dostępne w sklepie NEOPAK. Jest to szczególnie istotne, kiedy wysyłasz kruche i delikatne przedmioty narażone na uszkodzenia mechaniczne. Mowa przede wszystkim o szkle, ceramice oraz sprzęcie elektronicznym. Naklejki ostrzegawcze to gwarancja, że przedmiot dotrze do adresata w idealnym stanie.
   
 • Gdzie kupić naklejki ostrzegawcze?

  Naklejki ostrzegawcze można kupić w naszym sklepie internetowym NEOPAK. Gwarantujemy błyskawiczną dostawę i świetne ceny. Aby Twoje paczki zostały dostarczone do adresata wybierz naklejki dopasowane do rodzaju towaru. Każdy klient z pewnością doceni sprzedawcę, który tak bardzo troszczy się o wysłany towar. Jeśli nie wiesz jaką naklejkę wybrać, skontaktuj się z naszym specjalistą. Wspólnie wybierzemy produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą na naklejki ostrzegawcze.
   
 • Jaką funkcję pełnią naklejki ostrzegawcze na opakowaniu?

  Informowanie zarówno kurierra jak i klienta jest bardzo istotną sprawą, szczególnie w przypadku, gdy wysyłamy naprawdę delikatne przedmioty. Obecnie są dostępne różnego rodzaju naklejki, które mogą pomóc osobie transportującej przesyłkę zapewnić to, że przesyłka dotrze cała i niezniszczona. 

  Naklejki ostrzegawcze to przede wszystkim pewność tego, że:
  • Kurier nie odwróci kartonu do góry nogami.
  • Klient sprawdzi przesyłkę przy kurierze.
  • Kurier będzie obchodził się delikatnie ze szklanymi, czy też delikatnymi produktami.
  • Klient będzie wiedział, że faktura znajduje się w środku opakowania.
  Większość naklejek ostrzegawczych jest zaprojektowana tak, by mogła przetrwać cały proces transportu. Są wytrzymałe na wilgoć, na warunki zewnętrzne.

  Naklejki ostrzegawcze możemy kupić na stronie https://neopak.pl/magazyn/etykiety-i-naklejki.
   

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie