Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 12 sierpnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1170
Ilość komentarzy: 0

Niecodzienne użycie taśm pakowych samoprzylepnych.

Niecodzienne użycie taśm pakowych samoprzylepnych

Taśmy samoprzylepne to produkt, z którym już najmłodsi uczniowie mogą spotkać się w szkole. Typowa, zwykła taśma biurowa również należy do grupy taśm samoprzylepnych. Jaka jest historia wynalezienia taśmy samoprzylepnej? Jakie są jej najczęstsze zastosowania? Jakie rodzaje taśm pakowych samoprzylepnych możemy wyróżnić? Czy istnieją ciekawe, niestandardowe zastosowania taśm samoprzylepnych, o których każdy z nas powinien wiedzieć?

W tym artykule w dalszej jego części odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania dotyczące tego niezwykłego produktu, jakim jest taśma pakowa samoprzylepna. Wszystkie informacje znajdziecie poniżej.
taśma brązowa

Historia wynalezienia taśmy samoprzylepnej

Taśmę samoprzylepną opatentowano już 1930 roku. Wynaleziona została przez Amerykanina Richard’a Drew’a. Pracował on dla amerykańskiej firmy 3M, którą każdy dziś powinien kojarzyć. Jednak już o wiele wcześniej można było usłyszeć o wynalazkach, które do złudzenia przypominały właśnie taśmę samoprzylepną.

W roku 1845 chirurg, Horace Day stworzył taśmę chirurgiczną na bazie kleju aktywowanego pod ciśnieniem. Następnie po ponad pięćdziesięciu latach, niejaki Oscar Troplowitz, farmaceuta z Niemiec stworzył samoprzylepny plaster o nazwie Leukoplast, jednak był to nieudany wynalazek, ponieważ plaster bardzo dobrze przylegał do skóry, ale straszliwie ją drażnił. Po wielu próbach i wynalazek ten udoskonalono i do obiegu wprowadzono plastry samoprzylepne o nazwie Citoplast. Zastosowanie tego produktu znajdowano najczęściej w dziedzinach technicznych.

Wcześniej wspomniany Richard Drew, zanim wynalazł tak zwaną Scotch Tape, pięć lat wcześniej eksperymentował nad taśmą maskującą, która z powodzeniem była wykorzystywana w warsztatach samochodowych podczas lakierowania. Co ciekawe, opatentowana taśma z celulozy nosiła swoją nazwę Scotch Tape ze względu na skąpe podejście swoich producentów, skąpe niczym Szkoci, ponieważ pierwotnie taśma ta posiadała warstwę klejącą jedynie na swoich brzegach, a nie na całej powierzchni. Rozpoznawalny znak towarowy pozostał po dziś dzień, choć amerykańska firma z czasem zaczęła zapełniać całą powierzchnię taśmy klejącej.

Ostatnim ważnym wynalazkiem była taśma izolacyjna, która powstała praktycznie na potrzeby amerykańskiego wojska podczas Drugiej Wojny Światowej. Zapotrzebowanie na szybkie naprawy, skuteczne, wytrzymałe i przede wszystkim wodoodporne, sprawiło, że szybko wynaleziono taśmą izolacyjną, idealną właśnie do takich zadań.

Przestańmy jednak zanudzać i przejdźmy szybko do głównych zalet oraz podstawowych zastosowań, które zostały wyznaczone dla taśm pakowych samoprzylepnych.
taśma pakowa
Taśmy samoprzylepne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy samoprzylepne

Zalety oraz standardowe zastosowanie taśm pakowych samoprzylepnych

Taśmy samoprzylepne niewątpliwie ułatwiły życie wszystkim osobom, które zajmują się pakowaniem najróżniejszych przedmiotów w magazynach wysyłkowych. Nie ma co ukrywać, że bez taśm pakowych samoprzylepnych praca takich osób była by znacznie trudniejsza i bardziej czasochłonna. Któż by sobie w dzisiejszych czasach wyobrażał pakowanie kartonów i ich zamykanie za pomocą sznurka lnianego?!

Do najważniejszych zalet taśm samoprzylepnych trzeba zaliczyć na pewno ich niewielką cenę w standardowych wydaniach. Oczywiście na rynku możemy spotkać się z bardziej zaawansowanymi technicznie taśmami samoprzylepnymi, jednak nie ma co ukrywać, że ich najbardziej podstawowe odmiany nie są aż tak drogie. Ponadto taśmy samoprzylepne występują w wielu wariantach kolorystycznych, na większości z nich możemy jeszcze podczas procesu produkcji zlecić wykonanie nawet naszego własnego logo, co znacznie wpłynie na rozpoznawalność naszej firmy w trakcie transportu samej przesyłki. Taśmy pakowe samoprzylepne są dostępne w różnych szerokościach, a w zależności od zapotrzebowania, możemy kupić nawet o wiele dłuższe szpule z taśmą pakową samoprzylepną, by ta starczyła nam na dłużej.

Taśmy pakowe samoprzylepne są najczęściej wykorzystywane do pakowania przesyłek. Odpowiednie zabezpieczenie opakowania, kartonu czy koperty to podstawa, by mieć praktycznie stuprocentową pewność tego, że przesyłka dotrze nienaruszona i nierozpakowana do naszego odbiorcy. Taśmy samoprzylepne możemy również wykorzystać do wielu innych zadań, tych mniej, jak również bardziej oczywistych. Jednak do tych mniej oczywistych przejdziemy za chwilę.

Taśmy samoprzylepne są w dzisiejszych czasach ogólnie dostępne, łatwo możemy je zamówić przez internet i bez problemu dobrać odpowiednią dla nas taśmę. Ogromny wybór taśm pakowych samoprzylepnych możecie znaleźć w naszym sklepie internetowym neopak.pl. Wystarczy wejść w odpowiedni dział i kategorię.
czerwona taśma pakowa

Jakie są nietypowe zastosowania taśm samoprzylepnych?

Chyba każdy z nas uwielbia filmiki, w których autorzy przedstawiają tak zwane Life Hacki, dzięki którym, nasze codzienne życie może stać się łatwiejsze, czy zastanawialiście się jednak w jaki sposób można wykorzystać taśmy pakowe samoprzylepne właśnie w codziennym życiu, a zastosowanie to nie było wspomniane przez producentów? Poniżej wymieniamy kilka ciekawych zastosowań, które zostały wymyślone przez ludzi.
 • Nie masz stojaka na szczoteczkę? Żaden problem, jeśli odpowiednio użyjesz taśmy samoprzylepnej, wykonasz proste „trzymadełko” do szczoteczki do zębów czy też maszynki do golenia. Wystarczy, że utniesz dłuższy kawałek tak zwanej taśmy duct tape, w dwóch jej miejscach dokleisz po kolejnym małym kawałku, tak by nie przykleiła się do ściany, a następnie wykonując dwie „fałdki”, przykleisz całość do ściany. I Voila! Szybki i niezawodny uchwyt do naszej szczoteczki do zębów w łazience mamy gotowy.
 • Nie możesz dosięgnąć produktów w głębokim słoiku? Na to też mamy sposób. Taśma samoprzylepna idealnie sprawdzi się do połączenia dwóch łyżek ze sobą, by w znaczący sposób przedłużyć możliwości takiego „urządzenia”. Teraz możesz wyciągnąć z głębokiego słoika na przykład oliwki, bez rozlewania zalewy po całym stole.
 • W kuchni nie masz pojemnika na odpady pod ręką? Taśma samoprzylepna również w tym przypadku przyjdzie Ci na ratunek. Przyklej worek na śmieci do krawędzi blatu, by stworzyć sobie podręczny śmietniczek na odpady podczas przygotowywania obiadu.
 • Zabrudzona klawiatura, a pod ręką nie masz sprężonego powietrza? Użyj zwykłej, szerokiej taśmy samoprzylepnej i centymetr po centymetrze przyklejaj ją do powierzchni klawiatury, aż uzyskasz odpowiedni i zadowalający Cię efekt.
 • Pomylona walizka na lotnisku? Chyba nie ma nic prostszego od wykonania specjalnego oznaczenia na swojej walizce przy pomocy taśmy samoprzylepnej. Najlepiej wybierz taśmą o jaskrawym kolorze. Może okleić walizkę wzdłuż i wszerz, dzięki temu dodatkowo będziesz mieć pewność, że jej zawartość nie rozsypie się w luku bagażowym czy na taśmie bagażowej, nawet jeśli zamek w walizce przestanie z nami współpracować.
 • Brak oświetlenia na schodach, a w nocy nic nie widzisz? Nic prostszego. Taśma samoprzylepna to produkt o wielu wariantach i zastosowaniach. Możesz wykorzystać taśmę fluorescencyjną do tego, by oznaczyć brzegi schodów, dzięki czemu w nocy będą one widoczne, a jednocześnie nie będą przeszkadzały większości domowników.
 • Zakurzone zamszowe buty to zmora każdej z kobiet! Idealnym rozwiązaniem może okazać się taśma biurowa, która również jest taśmą samoprzylepną. Sukcesywnie przyklejaj i doklejaj taśmę na powierzchni butów, by pozbyć się zabrudzeń. Buty już po kilku minutach będą nie do poznania!
 • Nie masz spinki do krawatu? Jeśli znacząco irytuje się latająca tylna część krawatu, a nie zdążyłeś dorobić się spinki do krawatu, wykorzystaj kawałek taśmy samoprzylepnej do tego, by skutecznie, a także w niewidoczny sposób unieruchomić latającą mniejszą część krawatu.
 • Potrzebujesz kilku zakładek do swojego notesu, a masz tylko jedną? Wykorzystaj spinacze biurowe oraz dobrodziejstw taśmy pakowej, aby stworzyć z nich ciekawe i łatwe w zastosowaniu zakładki. Takie zakładki sprawdzą się idealnie na przykład w notesie z przepisami kulinarnymi!
 • Taśma dwustronna nie chce zejść ze ściany? Użycie taśmy dwustronnej na ścianę, w celu przymocowania obraz to czasami ostateczność. Co jednak zrobić, by usunąć taki kawałek taśmy, gdy nie jest już nam potrzebny? Wystarczy użyć kawałka taśmy pakowej, najlepiej duct tape’a, by przykleić go do warstwy klejącej zewnętrznej i łatwo usunąć pozostałość ze ściany.
 • Nadmiar sierści lub włosów na ubraniu? Żaden problem wystarczy, że owiniesz kawałek taśmy samoprzylepnej wokół dłoni, klejącą stroną do zewnątrz, a następnie kilkukrotnie, aż do momentu całkowitego pozbycia się niechcianych towarzyszy, przytkniesz klejącą stroną taśmy do odzieży. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku, kiedy nie mamy pod ręką rolki ściągającej sierść, ale zawsze znajdzie się kawałek taśmy.
 • Ślizgasz się w swoich butach na panelach? Może to być dość dziwne rozwiązanie, jednak użycie szarej taśmy samoprzylepnej, na podeszwie swojego buta, może znacząco zmniejszyć efekt ślizgającego się obuwia!
 • Taśma samoprzylepna i jej początek. Któż z nas nie doświadczył problemu ze znalezieniem początku taśmy samoprzylepnej? Przed zakończeniem korzystania z taśmy samoprzylepnej wystarczy owinąć w końcówkę takiej taśmy spinacz biurowy. Znalezienie początku taśmy samoprzylepnej przy następnym użyciu nie będzie łatwiejsze.
 • Nie masz sznurówek, a potrzebujesz wyjść? Szybkim i dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie taśmy izolacyjnej złożonej na trzy. Ich wytrzymałość nie jest najwyższa, aczkolwiek jako tymczasowe rozwiązanie sprawdzi się idealnie.
 • Odwijające się nogawki? Użyj dwustronnej taśmy samoprzylepnej, by skutecznie zablokować odwijanie się nogawek. Najpierw w jedną stronę, a potem w drugą, z już z odklejoną drugą warstwą zabezpieczającą. 
 • Nie możesz odkręcić słoika? Użyj szarej taśmy samoprzylepnej do tego, by odkręcić słoik, którego nie możesz odkręcić. Utnij kawałek szarej taśmy, następnie metodą dźwigni  pociągnij za taśmę, by odkręcić słoik.
zielona taśma pakowa

Taśmy pakowe samoprzylepne to idealne rozwiązanie praktycznie do wszystkiego!

Obecnie taśmy pakowe samoprzylepne są powszechnie dostępne i możemy je kupić dosłownie wszędzie. Jak widać po powyższym artykule, możemy je zastosować praktycznie wszędzie. Taśmy samoprzylepne to produkt, który możemy wykorzystywać praktycznie wszędzie i zawsze. Większość taśm samoprzylepnych możemy kupić na stronie neopak.pl. Serdecznie zapraszamy!
taśma pakowa
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie