Michał KrajniakMichał Krajniakpiątek, 16 grudnia 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2358
Ilość komentarzy: 0

Nietypowe zastosowania worków na śmieci

Worki na śmieci to produkt, z którym na pewno każdy z nas jest dobrze zaznajomiony. Tradycyjnie umieszczane są one w koszach na śmieci w domu, pracy, biurze, urzędzie, sklepie, szpitalu czy na ulicy. Trudno wyobrazić sobie normalne życie bez tego produktu. Nie ma bowiem skutecznej alternatywy do gromadzenia odpadów, które potem będziemy poddawać utylizacji. To jest proste – każdy, kto chce żyć higienicznie musi używać worków na śmieci. Ale wcale nie jest powiedziane, że produkt ten musi mieć tylko takie zastosowanie.
Nietypowe-zastosowania-workw-na-mieci

Czy worki na śmieci muszą być nudne?


Spójrzmy na dzieci i na ich wybujałą wyobraźnię. Nasze pociechy zawsze są w stanie wymyślić coś, co dorosłym nigdy by nie przyszło do głowy. Aby wymyślać dzieciom rozrywkę i dobre zabawy trzeba wejść w ich świat i samemu porozmawiać ze swym wewnętrznym dzieckiem. Właśnie osoby z takim nastawieniem i potrafiące myśleć dokładnie w ten sposób wpadły na pomysł jak uskutecznić worki na śmieci tak, aby te były efektywne w nietypowym zastosowaniu. A warto dodać, że akurat w tym przypadku mamy bardzo szerokie pole do popisu.

Pomysły na nietypowe wykorzystanie worków na śmieci


Musimy ogólnie wspomnieć o dziedzinach, w których to nasze worki na śmieci idealnie wręcz zdadzą egzamin. Na początek warto przytoczyć organizację zabaw – ale tutaj worki na śmieci nie będą służyły tylko do zbierania pustych opakowań po żywności i napojach. Dalej zwróćmy uwagę na przebieg remontów czy prac budowlanych. Kolejną kwestią jest organizacja miejsca na przechowywanie różnych rzeczy. Worki na śmieci sprawdzą się także wtedy, kiedy planujemy bardzo długi wyjazd. Produkt ten można także skutecznie przerobić na worek próżniowy i zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim sporo miejsca. Wreszcie przypatrzymy się workom wykorzystanym jako termoizolatory. Wszystkie te nietypowe zastosowania omówimy sobie dokładnie oraz przytoczymy konkretne przykłady.

Worki na śmieci a organizacja zabaw


Kiedy trwają urodziny, imieniny czy też zwyczajne domówki wiadomo, że wszystkie odpady, kartony czy butelki powinny trafić do worków na śmieci. Jednakże czyste worki na śmieci możemy wykorzystać tak, że staną się one atrakcyjnym elementem naszej zabawy. Przykładowo taki worek możemy napełnić helem, po czym szybko, szczelnie i mocno zakleić wylot taśmą klejącą. Wówczas otrzymamy balon. Jeżeli nie chcemy by miał nudną, jednolitą barwę worka jeszcze przed napompowaniem ozdóbmy go naklejkami albo namalujmy na nim śmieszne i ciekawe wzory. Możemy także nasypać do takiego worka konfetti, a gdy już będzie napompowany w niespodziewanym momencie go przebić, tym samym obsypując gości konfetti. To na pewno przyniesie dużo dobrej zabawy.
Nietypowe-zastosowania-workw-na-mieci-1

Zabezpieczenie rzeczy przy remoncie


Codziennie ktoś robi remont i zapewne jeśli jeszcze sami nigdy żadnego nie robiliśmy, to możemy raczej się spodziewać, że i nas to czeka w przyszłości. Warto w takiej sytuacji wykorzystać worki na śmieci do zakrycia mebli, powierzchni płaskich czy też innych elementów mieszkania, przestrzeni albo sprzętu. W ten sposób uchronimy nasze rzeczy przed kurzem, kiedy następuje jakieś drobne przebudowanie lokalu, a także przed farbą, kiedy odmalujemy pokój. Warto jednak pomyśleć i tym samym zachować pewną równowagę między używaniem folii malarskiej i worków. Na przykład, jeśli chcemy przykryć większą powierzchnię, podłogę czy też cały blat stołu to zdecydowanie folia będzie tutaj praktyczniejsza. Natomiast worki będą miały tę przewagę, że dzięki nim będziemy mogli zakryć krzesła, fotele, lampy, a nawet nieduże stoliki czy regały narożnikowe.

Przenoszenie i przechowywanie rzeczy


Nieraz i nie dwa będziemy w życiu chcieli zrobić generalny przegląd posiadanych przez nas rzeczy. Warto wówczas zastanowić się nad praktycznym wykorzystaniem worków na śmieci w tej sytuacji. Mowa tutaj chociażby o takim przypadku, kiedy to zdajemy sobie sprawę, że w naszych szafach zalegają dziesiątki kilogramów ubrań, które nie są nam potrzebne i których raczej nigdy już nie założymy. Warto spakować takie rzeczy w duży worek na śmieci, a następnie oddać na rzecz potrzebujących. Inną sytuacją będzie np. wyniesie do piwnicy rzeczy, które później mogą nam się przydać. Tutaj także warto użyć worków. Możemy także spakować w nie książki czy np. wiatrak, który chłodził nas latem, ale jesienią i zimą nie jest koniecznie potrzebny.
Nietypowe-zastosowania-workw-na-mieci-2

Wyjeżdżasz na długo? Worki na śmieci przydadzą Ci się!


Niektórzy ludzie prowadzą taki tryb życia, że przynajmniej raz w roku opuszczają swoje domostwo na co najmniej miesiąc, a nierzadko nawet o wiele dłużej. Inni posiadają więcej niż jeden dom i korzystają z nich sezonowo. Pół roku spędzają w domku letniskowym, a pozostałe pół w swojej „głównej siedzibie”. Wiadomo, że w domu, w którym nie będą długo przebywać pozostanie całe wyposażenie i meble. Warto wówczas skorzystać z worków na śmieci i przykryć nimi meble oraz sprzęt RTV i AGD. Dzięki temu można uniknąć zakurzenia, a także zanieczyszczenia tych przedmiotów.

Jak zaoszczędzić miejsce dzięki workom na śmieci?


Wspominaliśmy już o tym, że w worki na śmieci możemy powkładać ubrania celem ich przeniesienia czy też przechowywania. Jednakże, kiedy rzeczy nagromadziło nam się naprawdę dużo, a nie posiadamy olbrzymich, przepastnych szaf czy też piwnic rozciągających się pod ziemią jak lochy. Umówmy się – nawet pakując ubrania w liczne worki możemy potrzebować dużej przestrzeni, aby to wszystko pomieścić. Dlatego też warto skorzystać ze sposobu na zaoszczędzenie miejsca. Kiedy już włożymy do worka na śmieci ubrania, możemy z niego wyssać powietrze za pomocą odkurzacza. W ten sposób otrzymamy worek próżniowy, który pozwoli nam lepiej zagospodarować miejsce.

Zrób termoizolację z worków na śmieci


Czy wiesz o tym, że worki na śmieci są w stanie skutecznie uchronić różne inne przedmioty i miejsca przed niekorzystnym działaniem ekstremalnych temperatur? Jest to jak najbardziej możliwe. Dużym zmartwieniem osób hodujących rośliny są przymrozki czy też załamania pogodowe na pograniczu lata i jesieni oraz jesieni i zimy. Wówczas możemy osłonić nasze rośliny -znajdujące się w ogrodzie czy na cmentarzu – osłaniając je workami. Możemy także owinąć workiem na śmieci nasze doniczki – dzięki temu nie popękają one od mrozu. Ale to nie wszystko. Z pełnym powodzeniem możemy wykorzystać worki np. do ochrony lusterek samochodowych. W ten sposób także je ochronimy przed zamarznięciem.
Nietypowe-zastosowania-workw-na-mieci-3
Worki na śmieci

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki na śmieci

Worki na śmieci – jaki rozmiar wybrać?


Jaki rozmiar worków na śmieci będzie najlepszy dla nietypowych zastosowań? Otóż nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jakie zastosowanie mamy na myśli. Jeżeli chcemy pakować bieliznę do worka, to wystarczy rozmiar 60 l. Małe worki o pojemności 35 l świetnie sprawdzą się jako balony na imprezę. Worki 120-litrowe posłużą do przechowywania w nich dużej ilości ubrań – możemy także zrobić z nich worki próżniowe. Natomiast worki które mają 160 l oraz 240 l znakomicie sprawdzą się do przykrycia mebli czy też sprzętu RTV i AGD.
Nietypowe zastosowania worków na śmieci
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie