Paweł SaigomadePaweł Saigomadeniedziela, 30 października 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 804
Ilość komentarzy: 0

Niezbędnik w magazynie - czego możesz potrzebować?

Kartony, taśmy pakowe, różnego rodzaju folie i dyspensery - to wszystko są artykuły, bez których ciężko wyobrazić sobie pracę na magazynie, czy w dowolnym innym miejscu, w którym podstawą prowadzenia działalności jest przygotowywanie różnego rodzaju paczek. Mowa jest tutaj np. o sklepach internetowych. Najczęściej praca z tego typu akcesoriami jest niezwykle prosta. A takie urządzenia jak np. dyspensery sprawiają, że staje się ona także szybsza. Przemyślane wykorzystywanie akcesoriów magazynowych to także kwestia oszczędności. Pamiętaj, że większość tych wszystkich narzędzi, których celem jest usprawnienie pracy magazynowej, przyczynia się do zmniejszenia zużycia materiałów pakowych. Mowa o takich artykułach jak np. wypełniacze do paczek, czy taśmy pakowe. Czego dokładnie potrzebujesz, żeby magazyn lub sklep online funkcjonował sprawnie? Wszystkie niezbędne akcesoria i narzędzia zaprezentujemy Ci poniżej. Zapraszamy do lektury.

Wkładanie koca do kartonu

Jak odpowiednio zapakować towar w magazynie?


Branża e-commerce jest jedną z najlepiej rozwijających się. Otwiera się coraz więcej nowych sklepów internetowych, a przeniesie sprzedaży przynajmniej w jakimś stopniu do sieci, to m.in. oszczędność związana z wynajmowaniem mniejszej przestrzeni w galerii. Wiąże się to jednak też z koniecznością przygotowywania dużej ilości przesyłek. Jak robić to sprawnie? Pomocne mogą być przy tym różnego rodzaju akcesoria.

Dlaczego sprawne przygotowywanie paczek ma tak duże znaczenie?


Jeszcze w chwili, w której rynek sprzedaży online tak naprawdę rozkręcał się dopiero w naszym kraju, największe znaczenie przy zakupie danego produktu miała cena. Wraz z upływem czasu jednak zarówno świadomość, jak i oczekiwania Klientów zaczęły rosnąć. Oprócz ceny zaczęły liczyć się też inne aspekty, w tym np. koszt przesyłki, obsługa Klienta, a także szybkość realizacji zamówienia. Szczególnie przez największe sklepy online na rynku Klienci rozpieszczani są błyskawiczną dostawą. Przyzwyczajeni oni są do tego, że przesyłka doręczana jest w całości, w możliwie jak najkrótszym czasie, często w ciągu 24 godzin. Żeby pokazać swoim Klientom, że również dbasz o ich czas i że są dla Ciebie ważni, powinieneś dbać o to, aby przesyłki dobrze zabezpieczone docierały do odbiorcy jak najszybciej.

Pakowanie przez mężczyznę butów do kartonu

Z jakich produktów korzystasz jako pracownik magazynu w celu spakowania różnego rodzaju towarów?


Produktów, które mają wpływ na to, w jakim stanie przesyłka dojedzie do odbiorcy, jest mnóstwo na rynku. Wśród nich wymienić można przede wszystkim:
 • kartony;
 • taśmy pakowe;
 • wypełniacze do paczek;
 • folię stretch;
 • folię bąbelkową lub papier nacinany.
Akcesoria magazynowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Akcesoria magazynowe

Kartony i inne opakowania - duży wybór przysparza o zawrót głowy


Do najpopularniejszych opakowań, które wykorzystywane są w sklepach internetowych i na magazynach należą oczywiście kartony. Wybór odpowiednich rozmiarów - w miarę możliwości dopasowanych do wysyłanych przedmiotów, jest kluczowym zadaniem. Nie mogą być one ani za małe, ani za duże - zarowno w jednym, jak i drugim przypadku jesteś narażony na straty. W jaki sposób? Gdy karton będzie za mały i produkt (szczególnie ten kruchy i delikatny) będzie dotykał ścianek, to może okazać się, że naciska na karton, będzie od razu przekładał się na nacisk na produkt i zostanie on uszkodzony. W przypadku zbyt dużego kartonu może okazać się, że będziesz zużywać zbyt dużo wypełniaczy do paczek.

Koperty bąbelkowe leżące na biurku

Co zamiast kartonów?


W sklepie Neopak znajdziesz szereg opakowań, które bez problemu są w stanie zastąpić kartony. Wysyłając np. odzież czy zabawki możesz wykorzystać foliopaki. Książki i zeszyty możesz np. wysyłać korzystając z kopert bąbelkowych. To, który rodzaj opakowania wybierzesz, zależy od Ciebie i od produktów, które oferujesz swoim Klientom.

Taśmy pakowe - jeden z najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych produktów na magazynie


Taśma pakowa jak doskonale Ci wiadomo, służy do zamykania wszelkiego rodzaju opakowań, w tym np. kartonów. W momencie, w którym nie masz odpowiedniego opakowania, a musisz wysłać jedną, niewielkich rozmiarów rzecz, możesz też np. owinąć ją folią bąbelkową lub papierem nacinanym i szczelnie obkleić taśmą. Podczas pracy z taśmą pakową mogą przydać Ci się też dyspensery do taśmy.

Dyspensery do taśmy - ułatwiaj sobie pracę


Będąc przy taśmie pakowej nie sposób zapomnieć o dyspenserach. Są to urządzenia, które pozwalają na wyjątkowo szybkie i proste zaklejanie kartonów. Lekkie urządzenie wyposażone jest w ergonomiczny uchwyt, który wygodny jest w trzymaniu jedną ręką. Dyspenser pozwala Ci na aplikowanie taśmy w odpowiednim miejscu. Nie musisz też męczyć się z odcinaniem taśmy ani biegać w poszukiwaniu noża czy nożyczek. Wystarczy, że dociśniesz ząbki do taśmy i zostanie ona przerwana.

Karton wypełniony wypełniaczem sizzlepak

Wypełniacze do paczek - nie tylko zajmują wolną przestrzeń, ale również zdobią


Nawet jeśli dobrze dopasujesz kartony do produktów, które sprzedajesz, potrzebne mogą być wypełniacze do paczek. Są to materiały, które sprawiają, że wysyłany przedmiot nie lata po całym kartonie. W zależności od tego, jakie produkty sprzedajesz możesz zdecydować się na:
 • wypełniacze Skropak;
 • wypełniacze SizzlePak;
 • piankę rosnącą Instapak;
 • poduszki powietrzne do pakowania;
 • wypełniacze papierowe w boksach;
 • sizal dekoracyjny.
Chcesz dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni wypełniacz do paczki? Zachęcamy Cię do kliknięcia link i przejścia do naszego artykułu. Znajdziesz tam więcej porad dotyczących prawidłowego dobierania wypełniaczy do paczek, do rodzaju towaru, który sprzedajesz.

Folia bąbelkowa - najcześciej wykorzystywana do zabezpieczania delikatnych przedmiotów


Folia bąbelkowa to materiał, który pozwala na szybkie, a przede wszystkim skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju produktów na czas zarówno wysyłki, jak i przechowywania. Do zalet folii bąbelkowej zaliczyć można m.in. amortyzację wstrząsów, ochronę przed wilgocią, niski koszt zakupu oraz możliwość dopasowania do różnych kształtów. Szukasz może bardziej ekologicznego rozwiązania? Polecamy Ci papier nacinany.

Przesyłka paletowa owinięta folią stretch

Folia stretch - jakie zalety niesie wykorzystywanie jej?


Bardzo często na magazynie znaleźć można też folię stretch. Jest to materiał, który służy do ochrony kartonów i różnego rodzaju opakowań, w tym np. kopert bąbelkowych. Co może zachęcać do korzystania z materiału, jakim jest folia stretch? Między innymi:
 • jest to materiał jednocześnie rozciągliwy i wytrzymały;
 • łatwy w wykorzystaniu;
 • chroni nie tylko przed wilgocią, ale też przed zarysowaniami;
 • w przypadku np. wysyłek paletowych pozwala na połączenie paczek;
 • niski koszt zakupu;
 • szeroki wybór.

Podsumowanie, czyli usprawnij sobie pracę i korzystaj z rabatów


Mam nadzieję, że zgodzisz się ze stwierdzeniem, że przemyślany zakup i wykorzystanie narzędzi typu dyspensery do taśm, koperty bąbelkowe czy foliopaki mogą przyczynić się do zrewolucjonizowania procesu pakowania. A tym samym do zabezpieczania towarów na czas wysyłki. Praca przy pakowaniu przesyłek będzie znacznie przyjemniejsza, gdy będziesz ja sobie maksymalnie ułatwiać. Decydując się na zakupy w sklepie Neopak masz też pewność, że wybierasz produkty w bardzo korzystnych cenach. A przy zakupie większej ilości możesz liczyć na dodatkowy rabat. Jak duży? Wszystko zależy od tego, ile sztuk danego produktu kupujesz. Szczegóły sprawdzisz na kartach produktowych.
Wkładanie foremek szklanych do kartonu
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie