Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskawtorek, 30 listopada 20216 minut czytanialiczba wyświetleń: 1106
Ilość komentarzy: 0

O kopertach pęcherzykowych słów kilka

Koperty pęcherzykowe - rodzaje i zastosowanie


Koperty bąbelkowe swoją popularność zawdzięczają wysokiej gwarancji bezpieczeństwa podczas wysyłki. Stworzone są z dwóch warstw: zewnętrznej wykonanej z różnego rodzaju materiału oraz wewnętrznej tak zwanej kieszeni stworzonej za pomocą folii bąbelkowej. Ich największą zaletą jest przede wszystkim brak wpływu warunków atmosferycznych na pęcherzyki. Nawet wysyłając drobną elektronikę, nie ma potrzeby martwić się o zapakowaną rzecz.  Łatwa dostępność oraz niska cena, to właśnie to, co najbardziej wpływa na duże zainteresowanie tym produktem. Koperty bąbelkowe to również świetna alternatywa kartonów wysyłkowych; szczególnie kiedy do wysłania jest wiele przedmiotów. Czas poświęcony na dobór rozmiaru pudełka, zabezpieczenia oraz wypełniacza można spożytkować na zupełnie inne zajęcia.

Zazwyczaj po ten rodzaj kopert sięga się, chcąc wysłać sprzedane w sklepie internetowym artykuły. Warto jednak wiedzieć, iż koperty bąbelkowe posiadają inne ciekawe zastosowania; idealnie sprawdzą się podczas przechowywania małych przedmiotów narażonych na działanie wilgoci lub słońca. Mogą również służyć jako organizery do dokumentów. Możliwości zastosowań jest wiele, wystarczy podejść do tematu w kreatywny sposób. 
Koperty bąbelkowe


Jak powstała folia bąbelkowa? 

Podobno najbardziej przydatne produkty same wpadają naukowcom do głowy i zazwyczaj wtedy, kiedy nikt się ich nie spodziewa. Tak samo było w przypadku powstania folii bąbelkowej. Ciężko jest wyobrazić sobie obecny etap pakowania oraz wysyłania towaru nie używając tego niezbędnego produktu. Swoją wdzięczność posiadacze sklepów internetowych powinni okazać dwóm mężczyznom, a dokładnie amerykańskim inżynierom Alfredowi Fieldingowi oraz Marcowi Chavannesowi. To właśnie oni w 1957 roku wpadli na pomysł stworzenia plastikowej tapety, która miała być prawdziwym hitem lat 50. Dobrze pamiętać, iż okres ten w Stanach Zjednoczonym do dziś uznawany jest za największy innowacyjny skok technologiczny. Nowe rozwiązania i pomysły można było spotkać, spacerując po każdej większej ulicy Nowego Jorku. Jednak wracając do bąbelków; plastikowa tapeta miała być jednym z nowoczesnych odkryć- totalnym hitem sprzedażowym, a z właścicieli uczynić milionerów. Wyszło trochę inaczej. Maszyna stworzona przez inżynierów, której zadaniem było produkowanie tapety, postanowiła zrobić kawał i zamiast oczekiwanego produktu, mężczyźni otrzymali folię bąbelkową. 

Panowie dobrze wiedzieli, co należy zrobić z wynalazkiem, aby zarobić na nim krocie. Swoją porażkę przekuli w sukces, a swój produkt sprzedawali na szeroką skalę. Trafili do lokalnych sprzedawców oraz dostawców i w łatwy sposób nawiązali z nimi współpracę. Swoje innowacyjne odkrycie przedstawili szerszej publice, jako idealny sposób do zabezpieczania przedmiotów w przeróżnym celu, a nie tylko podczas wysyłki towaru. 
Koperty bąbelkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty bąbelkowe

Rodzaje pierwszej warstwy kopert pęcherzykowych

Koperta powinna zapewnić bezpieczeństwo podczas transportu wysyłanej rzeczy. Prowadząc sklep i sprzedając produkty najwyższej jakości, dbałość o szczegóły ma ogromne znaczenie. Towar nie może dotrzeć porysowany, obity czy popsuty, dlatego dobór odpowiedniej koperty jest niezwykle istotny. Posiadając lata doświadczenia i bazując na statystykach sprzedażowych, można wyrobić sobie pewne myślenie na temat kopert bąbelkowych. Niestety zła wiadomość jest taka, że pędzący rynek ciągle oferuje nowe produkty. Dobrze jest wiedzieć, jakie rodzaje kopert wysyłkowych są dostępne do zakupu, ponieważ być może znajdzie się lepsza alternatywa produktu używanego do tej pory. Poniżej kilka przykładów kopert bąbelkowych, którymi warto się zainteresować. 

Najczęściej spotykaną wersją jest zwykła klasyczna biała koperta pęcherzykowa. Można łatwo dostać ją w każdym sklepie papierniczym, ale najbardziej opłaca się zamawiać ją na stronie sklepu Neopak. Cena koperty zależna jest od jej rozmiaru oraz miejsca zakupu. Natomiast jest to jedna z tańszych opcji bezpiecznej wysyłki towaru. Jest odporna na wstrząsy i upadki z niedużej wysokości. Klasyczna koperta pęcherzykowa potrafi ochronić wysyłaną rzecz przed zalaniem oraz wilgocią. Dzięki swoim wodoodpornym właściwościom idealnie sprawdzi się w przesyłce przedmiotów, które z wodą nie powinny mieć żadnej styczności. 

Solidne zamknięcie koperty na pasek samoklejący sprawia, że produkt nie jest w stanie wypaść z opakowania. Stworzona jest do wysyłki własnego wyrobu rękodzieła, galanterii, kosmetyków i wielu innych przedmiotów narażonych na zniszczenie. 

Dobrze znając właściwości klasycznej koperty pęcherzykowej, warto poznać się bliżej z jej metaliczną siostrą. Stworzona została, aby zapewnić bezpieczeństwo najbardziej kruchym i podatnym na zniszczenia przedmiotom.  Folia oraz mocny papier dobrze chronią towar przed czynnikami atmosferycznymi, dzięki czemu wysyłając produkt do klienta, posiada się 100% pewności, że dotrze on bez żadnych komplikacji, a opinia wystawiona w internecie będzie jak najbardziej pozytywna. Ponadto niezawodne zamknięcie usprawnia proces pakowania towarów oraz szykowania ich do wysyłki. Koperty metalizowane zapewniają nie tylko komfort, ale również efekt wow podczas odpakowywania zamówionego przedmiotu. Rzadko spotyka się opakowanie w kolorach różu czy też szlachetnej czerwieni; a przecież tak małe szczegóły mają największy wpływ na postrzeganie firmy, jako profesjonalnej. W kopertach bąbelkowych można wysyłać dosłownie wszystko; od artykułów kuchennych, po zabawki i inne przedmioty codziennego użytku. 

koperty metaliczne
Chcąc wysłać przedmiot o niestandardowych wymiarach,  posiada się wyjątkowo utrudnione zadanie. Producenci, mając to na uwadze, wychodzą do klientów z propozycją wygodnego rozwiązania tego problemu; Mianowicie na rynku dostępne są koperty zwane double bag.  Jak sama wskazuje, wyprodukowane są z dwóch warstw papieru. Często nazywa się je również kopertami 3D lub trójwymiarowymi. Ich boki zostały specjalnie poszerzone, tak aby pomieścić przedmioty o naprawdę specyficznych kształtach. Mimo swojej konstrukcji są odporne na czynniki zewnętrzne i zapewniają wysłanym towarom najwyższej jakości ochronę.  Dobrze sprawdzą się podczas wysyłki poufnych danych, ponieważ bardzo ciężko jest otworzyć taką kopertę, a każda próba dostania się do zawartości zostawia po sobie mocno widoczne ślady.  Double bag to również możliwość przechowywania dokumentów oraz pełnych segregatorów w bezpiecznym miejscu. Koperta chronią kartki papieru przed wilgocią oraz innymi mechanicznymi uszkodzeniami. 

Koperty typu double bag można podzielić na podkategorie:

Extreme, czyli niesamowicie wytrzymała koperta przeznaczona do zadań specjalnych. Stworzona z  grubego papieru o wysokiej gramaturze, aby zapewnić najwyższą jakość ochrony przechowywanym towarom. Dobrze sprawdzi się podczas transportowania przedmiotów posiadających wyjątkowo ostre rogi. Dzięki tej innowacyjnej kopercie wysyłka sprzedażowa jeszcze nigdy nie była tak prosta, sprawna i szybka. Pasek mocnego kleju jest nie do ruszenia; co oznacza, że bez obaw można przechowywać nawet najbardziej tajne dokumenty. 

Wersja strong przeznaczona jest dla firm, które dbają o swoje wydatki i chcą niskim kosztem zapewnić najlepsze warunki dostawy. Towar jest bezpieczny, nie grozi mu żaden negatywny wpływ promieni słonecznych ani wody. Stawiając na double bag w tym wydaniu posiada się pewność, iż przedmiot nie zostanie narażony na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiedni dobór koperty bąbelkowej przychodzi z niezwykłą łatwością. Double bag strong dostępne są w sklepie internetowym Neopak w wielu przydantych rozmiarach: od od A2 do A4. 

Light, jak sama nazwa wskazuje jest najbardziej delikatną wersją kopert double bag. Natomiast nie oznacza to, że nie sprawdzi się w wyżej wymienionych sytuacjach równie dobrze, jak jej inne wersje. Stworzona do bezpiecznego transportu sterty dokumentów oraz książek, czasopism i segregatorów o małej masie. Koperta light posiada wytrzymałe zapięcie składające się ze wbudowanego paska z taśmą klejącą, który dodatkowo zabezpieczyć można drugą warstwą papieru.  Każda próba dostania się do zawartości koperty skończy się niepowodzeniem oraz pozostawi po sobie mocno widoczny ślad. 

Ostatnią dostępną wersją jest double bag w wydaniu standard. Nazwa nie powinna sugerować żadnych właściwości koperty. W tym przypadku standard oznacza coś znacznie więcej niż zwykłą nudę. Koperty te są bardzo wytrzymałe i przydatne podczas archiwizacji dokumentów. Double bag w wersji standard to właśnie ten przedmiot, który powinien znajdować się w każdej firmie, zawsze pod ręką.

Każda koperta powinna zostać dobrze dopasowana do wielkości wysyłanego przedmiotu. Nie może ona być zbyt duża, aby wysłany towar nie uległ zniszczeniu w transporcie. Mimo iż folia bąbelkowa dobrze chroni przed różnymi wstrząsami, to źle dopasowany rozmiar koperty może wpłynąć negatywnie na kondycje  przedmiotu.  Oczywiście zasada działa również w drugą stronę; brak przestrzeni może doprowadzić do porwania koperty przez przedmiot lub utracenia przez kopertę właściwości amortyzujących. Zbyt duży nacisk na folię bąbelkową skutkuje jej popękaniem. Przedmioty wymagające delikatności w podróży dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć oraz odpowiednio oznaczyć, aby dostawca wiedział, jak powinien obchodzić się z przesyłką. 
Koperty double bag

Dlaczego powinno się mieć koperty pęcherzykowe zawsze pod ręką? 

Łatwo wyobrazić sobie trudną i czasochłonną sytuację, jaką jest  wysyłka 100 różnych telefonów komórkowych; jednego dnia, w inne miejsca, mając dwie pary rąk do pracy. Ile czasu może zająć spakowanie towaru, dobranie odpowiedniego zabezpieczenia oraz opakowania? Nawet cały dzień, który mógłby wyglądać zupełnie inaczej, kiedy decyzja padłaby na zakup 100 kopert pęcherzykowych. Wtedy pakowanie może wyglądać lepiej i nawet sprawiać przyjemność.  Folia bąbelkowa to gotowe zabezpieczenie towaru. Wystarczy wsunąć przedmiot i zakleić kopertę... Gotowe. Cały proces zajmie kilka sekund i oszczędzi monotonnej pracy. Warto wziąć jeszcze pod uwagę, iż kupując hurtowo opakowania w Neopak oszczędza się nie tylko cenny czas, ale również pieniądze. 
O kopertach pęcherzykowych słów kilka
Wyślij emailem
 • Czy koperta bąbelkowa jest produktem ekologicznym?

  Każdy z nas obecnie chce dbać o środowisko naturalne, wybieranie ekologicznych produktów, niekupowanie jednorazowych torebek foliowych, segregowanie śmieci. Przy wysyłaniu produktów, najczęściej wykorzystuje się koperty bąbelkowe, jednak czy są one produktem ekologicznym? Warto wiedzieć, że koperta bąbelkowa jest wykonana z papieru, który jest ekologiczny, jednak wewnętrzna warstwa to już polietylen. 

  Chcąc stwierdzić, że koperta bąbelkowa to produkt ekologiczny, powinniśmy zadbać o to, by przy jej wyrzucaniu na śmieci, odpowiednio oddzielić papier od folii bąbelkowej. Dopiero wtedy, papier trafi do ponownego użytku, a folia bąbelkowa zostanie poddana procesowi recyklingu.

  Koperty bąbelkowe możemy kupić na stronie neopak.pl.
 • Czy metalizowana koperta bąbelkowa to dobre opakowanie na prezent?

  Opakowanie prezentu, to bardzo ważny element każdego podarunku. Każdy z nas chce, by takie opakowanie robiło wrażenie. Niektórzy idą w wymyślne torebki prezentowe, papier prezentowy, ekologiczne opakowania prezentowe w postaci papierowych torebek czy papieru pakowego. Jednak dość ciekawym rozwiązaniem może okazać się metalizowana koperta bąbelkowa.

  To bardzo eleganckie opakowanie, które zazwyczaj jest wykorzystywane do pakowania niewielkich przedmiotów do wysyłki lub przechowywania przedmiotów w domu. Jednak metalizowana koperta bąbelkowa sprawdzi się również jako opakowanie na prezent. Oprócz eleganckiego wyglądu jej wielkim atutem będą na pewno właściwości ochronne, dzięki temu, że wykonana jest z folii bąbelkowej.

  Metalizowane koperty bąbelkowe możemy kupić na stronie neopak.pl.

   

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie