Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczwtorek, 29 marca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1629
Ilość komentarzy: 0

Opakowania, a zwiększenie wydajności w e-commerce

Opakowania-a-zwikszenie-wydajnoci-w-ecommerce
W dzisiejszych czasach zakupy przez Internet stały się bardzo szybko nowym standardem życia wielu osób. Choć najbardziej powszechne są wśród młodych pokoleń, również i starsi coraz częściej korzystają z wygody zakupu produktów bez konieczności wychodzenia z domu. Do znaczącego wzrostu popytu na zakupy internetowe przyczyniła się między innymi pandemia. Przez pewien czas jedyną możliwością robienia zakupów było zamawianie produktów ze sklepów internetowych, co spowodowało, że również przeciwnicy tego rozwiązania mieli okazję przekonać się o jego wygodzie. Dziś, choć nie ma już takich ograniczeń w stacjonarnych zakupach, sprzedaż internetowa nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Na tyle, że wiele marek zrezygnowało z otwarcia lokali, skupiając się jedynie na sprzedaży przez Internet, tym samym rezygnując z kosztów wynajmu powierzchni. Czy odpowiednio dobrane opakowania na produkty sprzedawane internetowo mają wpływ na funkcjonowanie danej firmy? Jak wiele kwestii zależy od formy pakowania? Czy może ono wpłynąć na szybkość realizacji zamówień oraz zyski wypracowywane przez dany sklep? I wreszcie jak opakowania zwiększają wydajność sprzedaży i zyski w rekordowym sezonie e-commerce? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Dobrze dobrane opakowanie


Opakowania-a-zwikszenie-wydajnoci-w-ecommerce-1Choć wśród oferty opakowań możesz znaleźć wiele dostępnych materiałów i wariantów, największym uznaniem cieszą się dedykowane opakowania kartonowe e-commerce. Tektura, z której powstają pudełka kartonowe niesie za sobą wiele zalet. Wyjątkowo wytrzymała i odporna na czynniki zewnętrzne takie, jak wilgoć czy zabrudzenia, a jednocześnie lekka i odpowiednio elastyczna. Opakowania kartonowe to również szereg konkretnych produktów, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa przedmiotom w nich transportowanym. Karton jest materiałem powszechnym oraz łatwo dostępnym, dzięki czemu nie trzeba wiele wysiłku, by zapewnić sobie dostawy tego surowca w ilości odpowiedniej do generowanych zamówień. Opakowania kartonowe to także produkt, który bez trudu dopasuje się do każdego rodzaju sprzedawanych przedmiotów. Tektura zapewnia odpowiedni stopień amortyzacji, uniemożliwia obijanie się elementów, chroni je przed wpływem temperatury oraz wilgoci. Przy zastosowaniu odpowiednich wypełniaczy staje się profesjonalną warstwą ochronną towaru, także w przypadku długich podróży między krajami czy kontynentami. Korzystanie z ekologicznych wypełniaczy także może wpływać na pozytywny wizerunek marki. Dzięki szerokiemu wyborowi rozmiarów pudełek kartonowych, w prosty sposób dobierzesz idealne wymiary pod konkretne towary. Dokładne dopasowanie opakowania pozwala na zachowanie wszystkich cech zabezpieczających produkt.

Szybkość pakowania


Opakowania e-commerce zostały stworzone z myślą o całym procesie pakowania oraz wyzwaniach, jakie są podczas niego stawiane. Jeżeli brakuje Ci miejsca do przechowywania pudełek, warto postawić na zamawianie oraz magazynowanie opakowań w formie rozłożonej. Kartonowe pudełka zapewniają ten komfort, dzięki możliwości złożenia oraz ponownego rozłożenia. Pozostawiając nieużywane pudełka w formie rozłożonej, stawiasz na przechowywanie ich niezbędnej ilości, nie martwiąc się jednocześnie o przestrzeń do tego potrzebną. Taka forma pakowania przesyłek pozwoli Ci zaoszczędzić niezbędne miejsce na hali, a co za tym idzie, da możliwość postawienia dodatkowych stanowisk do pakowania lub rozszerzenia działalności w inny sposób. Tym samym przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstwa tak, aby spełniało najwyższe wymagania klientów. Pudełka e-commerce cechują się również wyjątkową łatwością w użytkowaniu. Kartony wykrojnikowe, które są niezwykle popularne w branży przesyłkowej, zostały zaprojektowane tak, by ich złożenie nie wymagało dodatkowych środków klejących w postaci taśmy. Pozwala to na łatwe złożenie pudełka, szybkie zapakowanie zawartości, a następnie zamknięcie, zabezpieczenie i dodanie etykiety. Cały proces zostaje maksymalnie skrócony, aby zaoszczędzić jak najwięcej czasu. Można również postawić na wcześniejsze składanie odpowiedniej ilości pudełek lub oddelegowanie do tego zadania konkretnej osoby. W ten sposób zostanie zachowana płynność przy pakowaniu, a zamówienia szybko trafią w ręce kurierów.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Prosta wysyłka


Opakowania-a-zwikszenie-wydajnoci-w-ecommerce-3

Kartonowe opakowania pośród swoich licznych zalet, mają również kilka przekładających się bezpośrednio na sam proces wysyłki. Dzięki swojej lekkości nie powodują dodatkowego obciążenia paczki, a co za tym idzie nie generują kosztów z nim związanych. Powoduje to, że oszczędzasz konkretną sumę, decydując się na opakowania kartonowe. Jednocześnie nie rezygnujesz z najwyższego bezpieczeństwa Twoich produktów, ponieważ tektura odznacza się niezwykłą wytrzymałością, również na wilgoć czy uderzenia. Działanie amortyzujące pozwala pochłonąć część energii wstrząsów, co powoduje, że zawartość pudełka pozostaje w nienaruszonym stanie. Zapewnia bezpieczeństwo również w długich, trudnych trasach. Pudełka e-commerce zaprojektowano w taki sposób, aby odznaczały się pewnym stopniem odporności na zgniatanie, co jest niezwykle ważne, gdy paczka podróżuje z dużą ilością innych towarów. Odpowiednie oznaczenia kartonów za pomocą dedykowanych taśm lub naklejek pozwolą na identyfikację produktów ze szkła lub innego kruchego tworzywa. W ten sposób przewoźnik będzie miał na uwadze, że ta paczka zawiera delikatne przedmioty, a więc należy się z nią obchodzić ostrożniej.

Niewielkie koszty


Opakowania-a-zwikszenie-wydajnoci-w-ecommerce-4

Dzięki popularności kartonu oraz jego łatwości pozyskania jest to materiał niezwykle tani. Jego cena za jedno pudełko zwykle nie przekracza kilku złotych, a przy zamówieniach hurtowych można liczyć na korzystne rabaty. Przedsiębiorcy stawiają na wykorzystanie opakowań e-commerce z kartonu ze względu na połączenie niskich kosztów z wysoką jakością materiału oraz odpowiednim zabezpieczeniem przesyłek. Lekki, wytrzymały karton nie wpływa również na dodatkowe koszty dostaw, co przekłada się na kolejną oszczędność firmy. Zaoszczędzone pieniądze pozwalają na rozwój danego sklepu pod kątem rozszerzenia oferty, postawienia dodatkowej linii produkcyjnej czy zatrudnienia większej ilości personelu. 

Wygoda dla klienta


Specjalne pudełka e-commerce to także szereg zalet dla samego klienta. Lekki materiał pozwala na wygodne odebranie paczki na poczcie lub w innym punkcie odbioru, w tym również z Paczkomatów. Kartonowe pudełka są wygodne w transporcie, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza przy cięższej zawartości. Ten typ opakowań niesie za sobą także prostotę w rozpakowywaniu. Stawiając na kartony wykrojnikowe, odbiorca nie musi angażować w proces rozpakowywania przesyłki żadnych ostrych narzędzi. Karton wykrojnikowy bez trudu da się otworzyć, a dzięki swojej budowie może zostać wykorzystany ponownie, na przykład przy przechowywaniu. Równie wygodnym rozwiązaniem jest pudełko z paskiem klejącym. Przeważnie jest wyposażone w specjalną tasiemkę, która umożliwia szybkie otwarcie, poprzez pociągniecie wskazanego kawałka materiału. Pasek kartonu przymocowany do tasiemki zostaje bez trudu oderwany, a zawartość pudełka staje się szybko dostępna dla konsumenta. Zaoszczędzi to nerwy i dodatkowe minuty, poświęcone na rozcinanie lub rozrywanie opakowania. Choć z pozoru takie szczegóły mogą wydawać się nieistotne, klient szybko doceni czas, jaki dana firma zainwestowała w dobranie wygodnego, szybkiego do rozpakowania pudełka. Jego zadowolenie może przełożyć się na częstsze zakupy w Twoim sklepie internetowym. Drobne udogodnienia dla Twoich klientów mogą przynieść bardzo pozytywny efekt w postaci stałego zainteresowania oraz rozszerzenia grona odbiorców, co przełoży się na zwiększenie zysków firmy. 

Z dbałością o środowisko naturalne


Odpowiednie pudełka e-commerce to nie tylko obniżenie kosztów, najwyższe bezpieczeństwo produktów czy satysfakcja ze strony klienta. Kartonowe opakowania to również ważny krok w temacie ekologii Twojej firmy. Dlaczego? Ponieważ materiał ten pozyskiwany jest z makulatury. Oznacza to, że wyprodukowanie kartonowych pudełek nie ma negatywnego wpływu na gospodarkę leśną. Jako produkt powstający podczas recyklingu jest także biodegradowalny oraz może zostać ponownie przetworzony. Korzystanie z opakowań kartonowych zamiast plastikowych przyczynia się bezpośrednio do zmniejszenia zapotrzebowania na produkcję tworzyw sztucznych. Idąc głębiej tym tropem, wpływa to na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz zużywania naturalnych surowców, niezbędnych przy produkcji plastikowych opakowań. Umożliwia także stopniowe ograniczenie wyrzucania plastikowych odpadów do środowiska naturalnego, w którym mogą być one rozkładane przez setki lat. Mogłoby się wydawać, że jedno kartonowe pudełko nie ma większego znaczenia w temacie ochrony ekosystemu. Jednak biorąc pod uwagę ilość zamówień, generowanych przez cały czas funkcjonowania danej firmy, wybór kartonowych opakowań nabiera większego znaczenia. Zmiana opakowania to także krok w stronę klientów, dla których temat ekologii jest równie ważny. Świadomi konsumenci coraz częściej rezygnują z zakupów w sklepach, które nie zwracają uwagi na problem ochrony środowiska. Forma opakowania ma wielkie znaczenie, dlatego inwestując w kartonowe opakowania e-commerce, stawiasz swoją markę w pozytywnym świetle. Dzięki temu możesz zyskać uznanie swoich klientów, a także przyciągnąć grono nowych odbiorców. 

Jak opakowania zwiększają wydajność sprzedaży w e-commerce? Podsumowanie

Choć na pozór mogłoby się wydawać, że wybór konkretnego opakowania nie ma znaczenia w procesie sprzedaży i zysków firmy, prawda okazuje się zupełnie inna. Dzięki stawianiu na odpowiednie opakowania e-commerce możesz bez trudu pomnożyć zyski firmy oraz zwiększyć jej wydajność. Przekłada się to na jej prawidłowy wzrost oraz rosnącą rozpoznawalność i uznanie ze strony klientów. Dobrze dobrane pudełka umożliwią oszczędzenie czasu i pieniędzy. Zapewniają najwyższe bezpieczeństwo przewożonych produktów przy jednoczesnej lekkości i wygodzie pakowania. Warto przeanalizować dotychczasowe metody pakowania i zastanowić się, czy jedna drobna zmiana nie przyniesie wielu korzyści w codziennej pracy.
opakowania e-commerce
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie