Paweł SaigomadePaweł Saigomadeśroda, 23 marca 20227 minut czytanialiczba wyświetleń: 1384
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Opakowania do przeprowadzki

Opakowania do przeprowadzki - kartony, czyli jak spakować sprzęty RTV/AGD


Przeprowadzka to czas wytężonej pracy, w którym konieczne jest zadbanie o wiele rzeczy. Chociażby zmiana adresu wymaga załatwienia kilku formalności związanych z przemeldowaniem. Jednak nie o tym chcemy dzisiaj rozprawiać. Nie da się ukryć bowiem, że najwięcej pracy i czasu wymaga przygotowanie, zabezpieczenie, spakowanie i przewiezienie rzeczy z jednego miejsca, na drugie. Myślisz sobie, że "jakoś to będzie"? W takiej sytuacji możemy zaryzykować stwierdzenie, że będzie to Twoja pierwsza przeprowadzka. Uwierz nam, że warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć i spakować poszczególne przedmioty i urządzenia. Inaczej bowiem będziesz pakować książki, lampy oraz ubrania, a inaczej sprzęt AGD taki jak np. lodówka czy zmywarka do naczyń. Jak więc przygotować się do wyprowadzki? A co ważniejsze, jak zabezpieczyć sprzęt AGD i RTV na czas transportu? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy Cię do zapoznania się z nim. Jedyne co możemy Ci teraz zdradzić to informacja, że najważniejsze jest zapewnienie sobie odpowiednich materiałów i akcesoriów.

Sprzęty AGD i RTV

Materiały, które mogą Ci się przydać w zabezpieczaniu dużych sprzętów


Jak już wspomnieliśmy, ogromne znaczenie podczas przeprowadzki ma to, jakich materiałów do zabezpieczenia sprzętów użyjesz. Wydaje Ci się, że może to być stratą pieniędzy? Nic bardziej mylnego. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny - jeśli uszkodzisz lodówkę, pralkę czy zmywarkę koszt naprawy lub wymiany może być znacznie wyższy, niż zakup odpowiednich zabezpieczeń. Co więcej, uszkodzony sprzęt będzie nieestetycznie wyglądał w Twoim nowym domu. Dlatego zdecydowanie nie zalecamy mocno budżetowych rozwiązań. Co konkretnie mamy na myśli? Chociażby to, żeby nie zabezpieczać sprzętów workami. Nie zapewnią one przecież odpowiedniej ochrony przed uderzeniami, wstrząsami czy niskimi temperaturami. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to sprawdź tabelkę znajdującą się przy danym produkcie - kartonie, folii bąbelkowej, folii stretch, taśmie pakowej. Tam dostępne są informacje, ile możesz zaoszczędzić, kiedy zdecydujesz się na zakup większej ilości produktu. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla osób fizycznych, ale przede wszystkim dla firm przeprowadzkowych. Jeśli więc prowadzisz taką firmę, zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty. Jakich materiałów możesz potrzebować do zabezpieczenia sprzętów AGD i RTV?
 1. Folia bąbelkowa

 2. Folia stretch

 3. Kartony

 4. Taśmy pakowe

 5. Dyspensery i zaklejarki

 6. Profile ochronne

Kartony przeprowadzkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony przeprowadzkowe

Jak przygotować sprzęty AGD i RTV do transportu


Sprzęty AGD i RTV to mają różne wielkości. Należą do nich bowiem nie tylko pralki, lodówki czy zmywarki do naczyń, ale również kuchenki mikrofalowe, roboty kuchenne, odkurzacz czy blender. Z uwagi na gabaryty, wiele z nich wymaga specjalnego zabezpieczenia. Nie ma jednak kompromisu co do tego, że każde z tych urządzeń musi być odpowiednio zabezpieczone na czas przeprowadzki. Dzięki temu unikniesz uszkodzeń mechanicznych, a także kontaktu sprzętu z deszczem lub śniegiem. Co należy zrobić, aby odpowiednio zabezpieczyć te sprzęty?

Kartony i folia bąbelkowa - pakowanie sprzętów w kuchni

W pierwszej kolejności należy wyjąć wszystkie ruchome elementy - wyjmij z piekarnika blaszki a z lodówki półki. Chowając mikser, upewnij się, że wyjęte są mieszadełka. Dlaczego? Jeśli ich nie wyjmiesz, a w dodatku zupełnie zignorujesz i nawet nie zabezpieczysz, to mogą przyczynić się do uszkodzenia urządzenia podczas transportu. Wyobrażasz sobie znoszenie lodówki po schodach w kamienicy, kiedy znajdują się w jej wnętrzu szklane półki? Nam przychodzi to ciężko, a oczami wyobraźni widzimy od razu, w jakim stanie są te półki, kiedy otwierasz lodówkę już w nowym miejscu. Po pierwsze nie jest Ci potrzebne dodatkowe sprzątanie, po drugie warto unikać generowania kosztów. Co zrobić z tymi wyjętymi elementami? Na początek owiń folią bąbelkową. Zwłaszcza jeśli chodzi o elementy szklane lub delikatne i kruche. Dzięki temu zabezpieczysz je przed drganiami, które będą występowały podczas jazdy. Drobniejsze elementy, takie jak np. blender czy mieszadełka do miksera warto umieścić w kartonie. Dzięki temu wszystko będzie w jednym miejscu. A jak podpiszesz karton, to tym łatwiej będzie Ci się później odnaleźć.

Wszystkie ruchome elementy zostały już wyjęte i zabezpieczone. Co w takim razie należy zrobić w kolejnym kroku? Warto teraz przyłożyć się do pracy i zabezpieczy wszystkie drzwiczki. Ich otwieranie się podczas przenoszenia może być nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim niebezpieczne. W tym celu warto wyposażyć się w mocną i wytrzymałą taśmę klejącą. Zabezpiecz też uchwyty. Są to bowiem elementy, które narażone są bardzo na uszkodzenia i ukruszenia. Zresztą podobnie jak rogi urządzeń. Weź pod uwagę to, że nie tylko będzie to nieestetycznie wyglądało, ale może prowadzić do późniejszego rdzewienia urządzenia.

Lodówka - jak ją zabezpieczyć i jak transportować?


Z naszego artykułu możesz wywnioskować, że transport sprzętów AGD i RTV zwłaszcza tych gabarytowych nie jest rzeczą łatwą. Z przyjemnością pokarzemy to, chociażby na przykładzie lodówki. Jak już wiesz, zanim przejdziesz do jej zabezpieczania, musisz ją opróżnić. Nie powinno znajdować się w niej nic, co mogłoby się uszkodzić podczas przewożenia sprzętu do nowego mieszkania. Dlatego wszystko - włącznie z półkami, powinno zniknąć ze środka. Przy okazji przygotowań, możesz lodówkę odmrozić i umyć. Dzięki temu w nowym miejscu lodówka będzie od razu czysta i gotowa do użytku. Następnie należy zabezpieczyć drzwiczki przed otwieraniem się oraz ewentualne wystające elementy, takiej jak uchwyty. Owija się lodówkę folią bąbelkową oraz folią stretch. Czy to koniec zaleceń? To zależy, jak na to spojrzysz. Wiesz już jak zabezpieczyć urządzenie. W zasadzie może to być uniwersalne zalecenie dla wszystkich urządzeń w domu, jednak z pewnymi zmianami. Co mamy na myśli? Na przykład przed zabezpieczeniem pralki musisz pamiętać o tym, aby spuścić wodę z węży.

Kartony stojące na kuchennej podłodze

Zmierzamy jednak do tego, że musisz wziąć pod uwagę, iż urządzenia AGD takie jak np. lodówka, powinny być odpowiednio ułożone w samochodzie. I tak na przykład lodówka powinna stać w pionie lub być delikatnie pochylona. Nie wolno jej kłaść, gdyż grozi to trwałym uszkodzeniem urządzenia. Zanim ją włączysz w nowym miejscu, zaleca się, aby odczekać mniej więcej 2 godziny. W tym czasie czynnik chłodzący powinien wrócić do standardowego poziomu.

Podłączanie sprzętu AGD w nowym miejscu


Wyżej wspominaliśmy o tym, że zanim podłączysz lodówkę z powrotem do prądu, już w nowym mieszkaniu warto zaczekać 2 godziny. Warto tutaj doprecyzować kilka rzeczy. Te wspomniane dwie godziny to zupełne minimum, jakie powinno się odczekać. Wielu specjalistów zaleca przede wszystkim, aby odczekać z podłączaniem wszystkich sprzętów AGD, a nie tylko lodówki. Ponadto zalecenia mówią, żeby odczekać kilka godzin, a najlepiej całą dobę. Dlaczego ma to znaczenie? Wyjaśniliśmy po części na przykładzie lodówki, jednak nie tylko tego urządzenia to dotyczy. Sytuacja podobnie wygląda w przypadku zamrażarki. Nie należy też podłączać szybko telewizora, gdyż może nastąpić zwarcie.

Nie ukrywamy, że może to być pewnym utrudnienieniem, ale przecież warto, jest zaczekać, gdy alternatywą jest możliwość uszkodzenia sprzętu.

Przygotowana kuchnia do przeprowadzki - demontaż mebli

Zabezpieczenie i przewóz sprzętu RTV


Najlepszym sposobem na zabezpieczenie sprzętów RTV byłoby zapakowanie ich w oryginalne kartony. Jednak bądźmy szczerzy, kto ma miejsce na to, aby trzymać takie rzeczy w domu. Dlatego Neopak jako producent kartonów i opakowań z przyjemnością poleca Ci kartony przeprowadzkowe, które znajdują się w ofercie. Dostępne są kartony wykonane z 3-warstwowej lub 5-warstwowej tektury. W zależności od tego, co chcesz w nich schować, warto pod ręką mieć jeden i drugi rodzaj.

Czym charakteryzują się pudla do przeprowadzki? Są wytrzymałe i łatwe w przechowywaniu. Dzięki temu idealnie sprawdzą się tez w każdej firmie przeprowadzkowej. Wszystkie kartony wyposażone są w uchwyty, które umożliwiają wygodne znoszenie ich po schodach i pakowanie do samochodu. Możesz zdecydować się na kartony klapowe lub kartony wykrojnikowe. Dostępne są wersje bez zamknięcia, jak i z zamknięciem. Jak sam widzisz możesz bezproblemu dobrać kartony do swoich potrzeb.

Do zabezpieczania sprzętu RTV oprócz folii bąbelkowej mogą przydać się jeszcze wypełniacze do paczek. Pozwolą one na jeszcze solidniejsze zabezpieczenie produktów. W zależności od tego, czego potrzebujesz możesz wykorzystać wypełniacze Skropak lub wypełniacze papierowe w boksach.

Na koniec jeszcze dwie organizacyjne porady. Po pierwsze spakuj piloty oraz wszelkiego rodzaju inne dodatki do urządzeń w jeden karton. Unikniesz straty czasu na szukanie. Po drugie podpisz każdy karton. Uwierz nam, że będzie to z pożytkiem dla Ciebie.

Mężczyźni przenoszący lodówkę

Samodzielne przewożenie sprzętów, czy skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej?


Wiesz już, że zabezpieczenie sprzętów AGD i RTV nie jest ani szybkie, ani zbędne. Do tego wymaga to dobrej jakości materiałów, które pomogą w ochronie urządzeń. Możesz oczywiście sam to zrobić, ale możesz też wynająć firmę przeprowadzkową. Korzystają oni z wysokiej jakości materiałów. Skąd wiemy? Ponieważ swoją ofertę kierujemy również właśnie do takich firm. A produkty, które znajdziesz w naszym sklepie, są gwarancją jakości i niezawodności. Wszystkie urządzenia, takie jak dyspensery i zawijarki do taśm czy wózki schodowe są wykonane z wysokogatunkowych materiałów i w pełni sprawne. Dlatego zachęcamy wszystkich właścicieli form przeprowadzkowych do korzystania z naszej oferty.

Zastanawiasz się nad wynajęciem firmy przeprowadzkowej i chcesz wiedzieć, od czego uzależniony jest koszt przewozu sprzętów AGD i RTV? Wpływ na to ma wiele czynników, w tym np. ilość sprzętów, odległość do pokonania, zakres demontażu oraz montażu. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z firmą i ustalić szczegóły. Pamiętaj po prostu, że najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie sprzętów. Czy zrobisz to sam, czy profesjonaliści nie ma znaczenia. My swoje produkty oferujemy wszystkim zainteresowanym.

Skorzystaj z oferty sklepu Neopak i ciesz się najwyższą jakością


Szukasz solidnych kartonów przeprowadzkowych? A może potrzebujesz folii bąbelkowej, taśm pakowych i profili ochronnych? Wszystkie te produkty znajdziesz w naszym sklepie. Oprócz doskonałej jakości masz jeszcze pewność co do konkurencyjnej ceny oraz szybkiej realizacji zamówienia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu pond numerem telefonu 22 853 16 89 oraz adresem e-mail [email protected].

Kartony, w które zmieszczą się większe gabaryty:

Karton klapowy 500x500x750mm 3w
Karton klapowy 500x500x750mm 3w7,00
Do koszyka
Szybki podgląd
Opakowania do przeprowadzki
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie