Paweł SaigomadePaweł Saigomadepiątek, 6 stycznia 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 529
Ilość komentarzy: 0

Opakowania kartonowe zabezpieczające towar w łańcuchu dostaw

Jako sprzedawca musiałeś zainteresować się badaniami, które wskazują, na jakie czynniki konsumenci zwracają najczęściej uwagę podczas składania zamówień online. Do najważniejszych należą korzystna cena produktu i niskie koszty dostawy. A także atrakcyjne promocje i oferty specjalne, krótki czas realizacji zamówienia oraz wcześniejsze pozytywne doświadczenia. Na przykład w raporcie przedstawionym przez Gemius w 2022 roku próżno było szukać informacji, że opakowania mają jakikolwiek wpływ na decyzję zakupową. Oczywiście, nie jest to do końca prawda. Widoczne jest to, chociażby w tym, że coraz częściej konsumenci wręcz domagają się wykorzystywania produktów ekologicznych. Niemniej jednak nie myślą o tym za bardzo przed zakupem. Opinia na temat Twojej firmy, tworzona jest dopiero na podstawie tego, co zobaczą.

Załadunek busa kurierskiego

Dlaczego Ty powinieneś przejmować się odpowiednim doborem opakowań kartonowych i akcesoriów


Skoro Klient raczej nie zastanawia się podczas podejmowania decyzji o zakupie danego produktu o tym, w jaki sposób zostanie on zabezpieczony, to czy Ty również nie musisz tego robić jako sprzedawca? Nic bardziej mylnego. Ty powinieneś zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż właśnie Ciebie może to najwięcej kosztować. Co to dokładnie oznacza? A no to, że choć konsumenci, podejmując decyzję o zakupie, raczej nie zwracają uwagi na opakowanie, to już przy odbieraniu i rozpakowywaniu przesyłki robią to z całą pewnością. Co więcej, odpowiedniej jakości kartony oraz wypełniacze do paczek chronią znajdujące się wewnątrz produkty, a jako sprzedawca powinieneś najlepiej wiedzieć, że Klienci bardzo źle reagują na otrzymanie uszkodzonych produktów. Można znaleźć badania, które pokazują, że od 30% do nawet 50% klientów po otrzymaniu uszkodzonej paczki lub produktu przestaje składać zamówienia w danym sklepie, lub je znacznie ogranicza.

Wybieraj kartony wysokiej jakości i dbaj o relacje z Klientami


Opakowania niskiej jakości nie ochronią zawartości przesyłki przed uszkodzeniem. Zwłaszcza że nie raz widziałeś lub słyszałeś o tym, w jaki sposób traktowane są paczki przez kurierów czy pracowników sortowni. Oczywiście, nie wkładamy wszystkich do jednej beczki. Jednak nie da się ukryć, że często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji. Przedmioty znajdujące się w paczce są jeszcze bardziej narażone na zniszczenie, gdy nie korzystasz z różnego rodzaju dostępnych na rynku materiałów zabezpieczających. Chociażby takich jak: folia bąbelkowa, papier nacinany, skropak itp. Weź pod uwagę to, że sytuacje, gdy przesyłka dociera do Klienta uszkodzona, to nie tylko borykasz się z jego niezadowoleniem, ale również z reklamacją składaną do firmy kurierskiej. A przy słabym zabezpieczeniu paczki uzyskanie pozytywnego wyniku rozstrzygnięcia sporu może być wyjątkowo trudne. W jaki sposób uniknąć takich problemów? Wybierać wysokiej jakości opakowania kartonowe, które zabezpieczą towar w łańcuchu dostaw.

Zabezpieczanie kartonu taśmą przy pomocy dyspensera

Opakowania e-commerce

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania e-commerce

Inteligentne zarządzanie łańcuchem dostaw - znajdź opakowanie idealne dla swoich potrzeb


Czy wiedziałeś, że w zależności od odległości, jaka dzieli Cię, od odbiorcy przesyłki, paczka może przejść przez aż kilkadziesiąt punktów przeładunkowych w łańcuchu dostaw e-commerce? Przyznasz, że biorąc to pod uwagę, szanse na uszkodzenie znacznie wzrastają. Między innymi właśnie dlatego warto zastanowić się nad wybraniem idealnego opakowania. A także nad odpowiednim zabezpieczeniem przedmiotów, które mają znaleźć się w paczce. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego chcemy podpowiedzieć Ci, jakich błędów powinieneś unikać.

Wybieraj kartony, które są nie tylko solidne, ale również dopasowane rozmiarem do wysyłanych przedmiotów


Odpowiedni wybór rozmiarów kartonów ma tak samo duże znaczenie, jak zadbanie o wysoką jakość materiałów, z których został wyprodukowany, czy o to, aby taśmy pakowe, których używasz, były solidne i zapewniały bezpieczny transport. Czy to oznacza, że musisz mieć niezliczoną ilość różnych wielkości kartonów w magazynie? A co jeśli nie masz miejsca, aby przechowywać większe ilości opakowań? Na wszystkie te bolączki można zaradzić. W sklepie Neopak znajdziesz szeroki wybór kartonów. Jeśli chodzi o rozmiary, to dostępne są np. kartony A4, A5, A6 oraz A3. Możesz też skusić się na kartony regulowane - idealne gdy Twoje produkty są długie i stosunkowo wąskie jak np. plakaty, rolety itp.

Masz problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru kartonu dla produktów, które oferujesz swoim Klientom? Nietypowe zamówienia pomóc Ci może realizować producent kartonów Neopak. Zachęcamy Cię do skontaktowania się z Działem Obsługi Klienta.

Zabezpieczanie przedmiotu folią bąbelkową


Nie używaj zbyt mało oraz zbyt dużo wypełniaczy do paczek


Folia bąbelkowa, wypełniacze typu poduszki powietrzne, czy skropak, karton a na koniec owinięcie paczki kilkanaście razy folią stretch. Oczywiście, rozumiemy to, że paczka musi być dobrze zabezpieczona, jednak nie rób tego na wyrost. Na przykład umieszczając książkę w specjalnym opakowaniu, jakim jest owijka na książki i zabezpieczając je folią stretch, nie musisz umieszczać ich w foliopaku. Nie musisz też samej książki owijać folią bąbelkową. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz pieniądze na materiałach, ale również nie stracisz zbyt dużo czasu na pakowaniu zamówienia.

W ten sposób przechodzimy do trzeciego błędu, czyli utrudnień w dostaniu się do zawartości paczki.

Nie utrudniaj - dostęp do wysyłanego przedmiotu powinien być łatwy i przyjemny


Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki nie powinno oznaczać trudnego dostania się do niej. Karton obklejony taśmą, zabezpieczony folia stretch, a w środku każda butelka owinięta dziesięcioma warstwami folii bąbelkowej. Byłem z jednej strony wdzięczny firmie za tak zapakowane butelki z sokiem. Nie było najmniejszej szansy, aby któraś z nich się potłukła. Jednocześnie jak zacząłem to rozpakowywać, no cóż nie było końca odwijaniu.

Grafika auta dostawczego na mapie

Wybieraj odpowiednie akcesoria, pakuj produkty z głową i buduj przewagę nad konkurencją


Jak widzisz znalezienie złotego środka, jeśli chodzi o opakowania kartonowe, które zabezpieczą towar w łańcuchu dostaw, wcale nie jest takie łatwe. Możesz jednak metodą prób i błędów dojść do tego, co będzie najlepsze dla Ciebie oraz dla Twoich Klientów. Zamiast owijania dziesiątą warstwą papieru nacinanego butelki, może wystarczy jedna warstwa plus wykorzystanie przekładek? Sprawdź co będzie najlepsze dla Twojego biznesu.
Grafika wózka widłowego z paletą i kartonami na mapie miasta
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie