Michał KrajniakMichał Krajniakwtorek, 6 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 712
Ilość komentarzy: 0

Opakowania na żywność – użytek domowy

Catering jest gałęzią biznesu, która rozwija się w Polsce już od wielu lat. Szczególnie catering zyskał na popularności w okresie pandemii koronawirusa, kiedy to w wyniku różnego rodzaju obostrzeń niemożliwe były wizyty klientów w restauracjach. Ale nawet w czasie, kiedy mamy pełną swobodę catering nie traci nic ze swej popularności. Mało tego – powstają nawet restauracje, które wyspecjalizowały się w przygotowywaniu posiłków na wynos tudzież dojazd do klienta. Wiadomo, że gotowe już posiłki trzeba w odpowiedni sposób zapakować. Nie będzie to jednak możliwe bez odpowiednich opakowań. Ale co, jeśli takich opakowań będzie w nadmiarze? Czy wówczas rozsądniej jest je wyrzucić, czy też użyć w jakimś pożytecznym celu?
Opakowania-na-ywno--uytek-domowy

Inne zastosowanie opakowań na żywność – czy to ma w ogóle sens?


Na początku musimy odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie: czy i w jakich okolicznościach sensowne będzie wykorzystanie opakowań na żywność w inny sposób, niż ich pierwotne przeznaczenie? Otóż, możemy tutaj wyróżnić parę sytuacji. Przykładowo mogą nam zostać takie opakowania po większej imprezie plenerowej, którą organizowaliśmy. Taka sytuacja jest dość zwyczajna, zwłaszcza, jeśli robiąc zakupy obawiamy się, że naczyń nie starczy dla gości i decydujemy się na większą liczbę opakowań. Jednakże takie imprezy nie odbywają się przecież regularnie, to raz, a dwa – taka sytuacja zdarzy się najprawdopodobniej latem. W innych porach roku takie przypadki raczej nie zachodzą, a jeśli już to bardzo rzadko. Innym rodzajem sytuacji jest przypadek, w której sami jesteśmy właścicielami restauracji, bądź prowadzimy biznes blisko związany z gastronomią. Wówczas możemy mieć na co dzień nadmiar różnego rodzaju opakowań żywnościowych. Tak czy inaczej – zapłaciliśmy już za ten towar, więc szkoda by było go wyrzucać, prawda? I tu właśnie wchodzi na scenę domowy użytek.

Sposoby na wykorzystanie opakowań na żywność w domu


Oczywiście nie wspominamy nawet o zużytych opakowań na żywność. Takie rzeczy należy od razu wyrzucać, aby zachowywać pełną higienę. Mówimy tylko i wyłącznie o czystych, niewykorzystanych opakowaniach na żywność. Ich użycie będzie w dużej mierze zależało od ich gabarytów oraz kształtu.

Jak wykorzystać opakowania na pizzę?


Opakowania na pizzę mogą służyć nam szeroko w zorganizowaniu zabawy dla dzieci. Warto zauważyć, że takie kartony posiadają sporo pustej, białej powierzchni, na którą możemy nanieść dowolne rysunki oraz napisy. I tak możemy się zabawić w poszukiwaczy skarbów. Wystarczy na kilkunastu wieczkach kartonów na pizzę umieścić wskazówki – w formie strzałek, rysunków, rebusów czy napisów – a następnie rozmieścić wieczka w różnych miejscach domu lub ogrodu. Takie wskazówki można za pomocą chociażby taśmy klejącej umieścić na różnych wysokościach, a niekiedy nawet w trudniej dostępnych dla naszych pociech miejscach.
Opakowania-na-ywno--uytek-domowy-1

Jak wykorzystać burger boxy?


Jest naprawdę bardzo wiele rozmaitych zastosowań opakowań na burgery. Zauważmy, że możemy na nie nakleić różne rzeczy, co już samo w sobie stwarza nam szerokie pole do manewru. Przykładowo możemy takiego burger boxa okleić papierem z miniaturkami biurka, w środku umieścić agrafki, spinki, naboje do pióra, gumki recepturki, itp. Dzięki temu dostaniemy mały, zgrabny sekretarzyk, który ze względu na swoją estetykę będzie mógł gościć w biurach nawet bardzo poważnej firmy.

Jak wykorzystać kubki styropianowe?


Będzie to przypadek, w którym np. zorganizowaliśmy dużą imprezę i zostało nam kilkadziesiąt niewykorzystanych, nawet jeszcze nieodpakowanych kubków na napoje. Tutaj również możemy wykorzystać je w zabawie z dziećmi. Mogą nam służyć w bardzo starej zabawie, jako słuchawki połączone sznurkiem, albo możemy je wykorzystać w pracach plastycznych, np. jako elementy robota.
Opakowania-na-ywno--uytek-domowy-2

Jak wykorzystać opakowania na ciasta?


Opakowania na ciasta również znajdą swoje zastosowanie w domu. Jako, że są one wykonane z tworzywa sztucznego OPS mogą zostać wykorzystane jako chociażby doniczki. Do takiego opakowania nasypujemy ziemi, a następnie zasadzamy nasze roślinki. Pamiętajmy jednak, by w tych opakowaniach hodować rośliny o niezbyt rozłożystym ukorzenieniu, ze względu na niezbyt duże gabaryty naszej domowej doniczki.
Doypacki na żywność

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Doypacki na żywność

Domowy użytek? Tak, ale z rozsądkiem!


Nie zawsze jest tak, że będzie nam na rękę używanie czystych opakowań na jedzenie do innych celów. Jeśli prowadzimy biznes w dobie kryzysu, to zastanówmy się, czy nie lepiej poczekać, aż nadmiar opakowań będzie nam przydatny – zwłaszcza jeśli mamy warunki do jego przechowywania. Tak czy inaczej każdy ma święte prawo do dowolnego dysponowania swoją własnością, więc jeśli interesuje Cię domowy użytek opakowań na żywność, to mamy nadzieje, że nasze pomysły okażą się owocną inspiracją.
Opakowania na żywność – użytek domowy
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie