Michał KrajniakMichał Krajniaksobota, 12 listopada 20221 minuta czytanialiczba wyświetleń: 554
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Opłata za oczekiwanie kuriera. Jak uniknąć?

Każdy, kto choć raz w życiu wysyłał paczkę wie, że zawsze trzeba za to zapłacić. Kwestia ceny wysyłki zawsze jest bardzo istotna – czasem nawet decyduje o tym, którego przewoźnika wybierze klient. Jakkolwiek choć za paczkę możemy zapłacić różną cenę, to powinniśmy zawsze pamiętać o istnieniu dodatkowych opłat, które mogą nas dotknąć w specyficznych okolicznościach. Warto więc wtedy pamiętać także o tym, że zawsze możemy uniknąć dopłat – w pewnych okolicznościach. Dziś omówimy sobie opłatę za oczekiwanie kuriera.
Opata-za-oczekiwanie-kuriera-Jak-unikn

Kiedy możemy dopłacać za paczkę?


Wysłanie każdej paczki będzie miało ustaloną cenę. Niestety już po jej uiszczeniu może okazać się, że będziemy musieli zapłacić „extra”. Skąd te dopłaty? Zawsze figurują one w regulaminie firmy i są obowiązkowe. Bardzo częstą dopłatą jest dopłata do tzw. paczki niestandardowej. Są to przesyłki, które mają nieregularny kształt albo są bardzo duże. Dopłata będzie również obowiązywała przy dużej wadze gabarytowej. Jeszcze innym przypadkiem jest sytuacja, w której nasz karton z przesyłką nie będzie zabezpieczony w odpowiedni sposób.

Kto uiszcza dodatkowe opłaty?


Nigdy nie jest tak, że tylko jedna strona będzie zobligowana do zapłacenia dodatkowo za paczkę. Niekiedy obciążenie to jest po stronie nadawcy/wysyłającego, a innym razem po stronie adresata/odbiorcy. Możemy płacić dodatkowo jako nadawca wtedy, kiedy mamy do czynienia z nadaniem paczki niestandardowej. Istnieją jednak okoliczności, w których to adresat z własnej winy zostanie obciążony dodatkowymi kosztami.
Opakowania do przesyłek pocztowych

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania do przesyłek pocztowych

Opłata za oczekiwanie kuriera – co to jest i jak nie płacić?


Opłata za oczekiwanie kuriera jest dodatkowym kosztem za przesyłkę, który będzie ponosił odbiorca przesyłki. Chodzi tutaj o oczekiwanie kuriera na to, aż odbierzemy od niego paczkę albo na to, aż będzie on mógł nam ją doręczyć – wszystko zależy od sposobu odbioru, jaki wybraliśmy. Przykładowo, jeżeli mamy odebrać przesyłkę od kuriera, a się spóźnimy – będzie naliczona dopłata. A jeśli będziemy umówieni na odbiór w domu, to wówczas może zdarzyć się tak, że z naszej winy kurier będzie na nas czekał i wówczas także wygeneruje się dodatkowy koszt.

Ile wynosi opłata za oczekiwanie na kuriera?


Opłata za oczekiwanie kuriera jest ustalana na podstawie taryfy danego przewoźnika. Za każdym razem należy sprawdzić ile ona wynosi w danej firmie. Przykładowo w DPD opłata ta zaczyna się już od 10 minut oczekiwania i narasta za każde kolejne 10 minut. Natomiast w FedExie czas ten wynosi 15 minut.

Jak uniknąć opłaty za oczekiwanie kuriera?


Rada jest bardzo prosta – wystarczy po prostu odebrać paczkę na czas. Powinniśmy za każdym razem dokładnie sprawdzić, czy danego dnia nie dostaliśmy maila i SMS-a z informacją o tym, że paczka dzisiaj zostanie doręczona. Musimy być wcześniej przygotowani. Jeżeli nie mamy możliwości zwolnienia się z pracy, to wcześniej za adres doręczenia powinniśmy wskazać adres miejsca pracy.
Opłata za oczekiwanie kuriera. Jak uniknąć?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie