Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 1 sierpnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4221
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak zapakować słoiki z miodem na prezent?

Upominki mogą przybierać bardzo różną formę. Wszystko zależy od tego, jakie są upodobania osoby, którą chcemy obdarować. Jeżeli decydujemy się na wysyłkę artykułów spożywczych, to bardzo ważne jest aby były one wysokiej jakości. Kolejną bardzo ważną kwestią jest wysyłka opakowań szklanych, które – jak łatwo się domyślić – są kruche i mogą dość łatwo ulec zniszczeniu w trakcie transportowania. A jak jest w przypadku miodu? Czy w ogóle warto go wysyłać na prezent i czy wysyłka miodu w paczce to rzeczywiście dobry pomysł?
Jak-zapakowa-soiki-z-miodem-na-prezent

Czy miód może być prezentem?


Oczywiście, miód jak najbardziej nadaje się na prezent, jednakże pod pewnymi warunkami. Zdążyliśmy wspomnieć już o tym, że dobrze, kiedy artykuł spożywczy, który wysyłamy jest jak najwyższej jakości. Ta ogólna zasada dotyczy również jak najbardziej miodów. Dlatego też mówimy o miodach, które nie są miodami marketowymi, czy takimi, które stanowią w rzeczywistości zlewki/mieszanki różnych innych miodów i to najczęściej azjatyckiego pochodzenia. Zamiast tego należy wybrać miód rodzimego pochodzenia, najlepiej z domowych pasiek, pozyskiwany przez pszczoły z jednego konkretnego gatunku kwiatów. Z całą pewnością za takim prezentem będzie w parze szła odpowiednia jakość.

Kolejnym aspektem, który koniecznie musimy wziąć pod uwagę jest to, czy osoba, którą obdarujemy miodem rzeczywiście ucieszy się z takiego podarku. Pamiętajmy, że miodem powinniśmy obdarować kogoś, kto lubi używać tego produktu. Mowa tu o tym, że taka osoba może z powodzeniem wykorzystać miód jako słodzik do herbaty czy też przy przygotowywaniu dań. Osoba, która sama nie gotuje albo nie lubi słodkich rzeczy nie ucieszy się z takiego prezentu. Również nie trafimy, kiedy będziemy chcieli wysłać miód osobie uczulonej na ten produkt, bądź borykającej się z problemami zdrowotnymi, np. cukrzycą. Zawsze powinniśmy rozważnie dobierać prezent, co również tyczy się miodu.

Jak miód zachowuje się w transporcie?


Kiedy chcemy przewozić artykuły spożywcze powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy nie ulegną one zbyt szybko popsuciu. Mięso, ryby czy nabiał nie nadają się za bardzo na długie podróże, chyba, że w samochodzie-chłodni i to w odpowiednim dodatkowym zabezpieczeniu. A jak jest z miodem? Otóż, jeżeli chodzi o miód, który gatunkowo jest dobrej jakości, to nie mamy się czego obawiać. Możemy śmiało go wysyłać nawet na dalekie wojaże, bez względu na porę roku. Starczy jedynie, abyśmy się upewnili, że nasze słoiki z miodem są bardzo szczelnie zakręcone i że nic niepożądanego nie dostanie nam się do środka. Miód psuje się bardzo powoli. Świadczyć o tym może pewna ciekawostka historyczna. Otóż, kiedy w I połowie XX wieku panowała moda na dokonywanie odkryć archeologicznych w Egipcie, jedna ekipa znalazła w grobowcu pewnego faraona gliniane naczynia z miodem w środku. Badania wykazały, że miód ten ma blisko 5000 lat. Jednakże, pomimo tak zaawansowanego wieku produktu, był on cały czas zdatny do spożycia.
Opakowania na słoiki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania na słoiki

Pakowanie słoików z miodem – najlepsze sposoby


Będziemy już powoli przechodzić do najlepszych sposobów przygotowywania słoików z miodem do wysyłki. Zanim jednak omówimy sobie konkrety, pamiętajmy, że wybór odpowiedniego opakowania musi być podyktowany takimi czynnikami jak zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i amortyzacji, rozmiar pakowanego towaru czy jego wartość. Jeżeli mówimy o prezencie to bardzo istotne będą tutaj aspekty estetyczne.

Wstępne pakowanie słoików z miodem


Na samym początku musimy dokonać tzw. pakowania wstępnego. Na czym to będzie polegało? Otóż w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o podstawowe zabezpieczenie naszego słoika. W tym celu musimy użyć folii bąbelkowej. Jest to produkt wykonany w ten sposób, że pęcherzyki powietrza znajdują się blisko siebie, dzięki czemu folia stanowi idealną ochronę przed różnymi niekorzystnymi czynnikami mechanicznymi z zewnątrz. Po zastosowaniu folii warto jeszcze okleić nas słoik taśmą klejącą, tak aby wszystko trzymało się stabilnie.


Dobór opakowania zewnętrznego


Kolejną kwestią jest dobór adekwatnego opakowania zewnętrznego. Wszystko zależy tutaj od tego czy pakujemy pojedynczy słoik, czy większą ilość. Zacznijmy od większej ilości. Przykładowo może to być kolekcja różnych miodów, pochodzących z różnych kwiatów. Każdy ze słoików powinniśmy najpierw zapakować osobno, tak jak opisaliśmy to powyżej. Jednakże, aby potem móc je wszystkie zapakować razem musimy wybrać odpowiednio duży karton klapowy. Pamiętajmy, aby nie zostawiać pustej przestrzeni w kartonie. W tym celu warto użyć wypełniacza skropak.

Inaczej sytuacja ma się w takim przypadku, kiedy chcemy wysłać tylko jeden słoik. Wówczas możemy sięgnąć po tubę kartonową. Jej kształt idealnie dopasuje się do kształtu naszego słoika z miodem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż taka tuba uchroni nasz miód przed upadkami, uderzeniami, wstrząsami czy naciskami innych przedmiotów o dużej masie.
Jak zapakować słoiki z miodem na prezent?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie