Marlena KopaczMarlena Kopaczpiątek, 14 stycznia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2847
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Papier do pakowania – ekologiczne rozwiązanie

Ekologiczny szary papier nadaje się do pakowania prezentów oraz pozostałych przesyłek. Podpowiemy Ci, co powinieneś o nim wiedzieć, aby dopasować jego odpowiedni rodzaj. Na rynku jest ich kilkanaście. Na pewno dobrze znasz szary papier do pakowania i wielokrotnie z niego korzystałeś. Wykorzystywany jest on w bardzo wielu dziedzinach przemysłu, ale przyda Ci się również na co dzień w gospodarstwie domowym. Możesz go wykorzystywać na przykład do pakowania paczek świątecznych, owijania różnego rodzaju przedmiotów oraz do chronienia ich przed uszkodzeniami mechanicznymi. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że jedną z jego podstawowych zalet jest biodegradowalność. To właśnie ona sprawia, że ten papier jest przyjazny dla środowiska naturalnego.

papier szary


Papier pakowy dla każdego


Kolejnym jego niewątpliwym atutem jest atrakcyjna cena. Każdy może sobie pozwolić na zakup takiego papieru i na zapakowanie w niego prezentów. Z ozdobnym papierem z nadrukami jest już o wiele trudniej. Z każdym rokiem to pakowanie prezentów wychodzi drożej. Co musisz wiedzieć na temat szarego papieru pakowego? Jakie są jego podstawowe zastosowania? Czy ma on jeszcze jakieś zalety poza tymi już wymienionymi? Jakie rodzaje szarego papieru są aktualnie dostępne w sklepach internetowych. Postaramy się szczegółowo odpowiedzieć na wszystkie postawione tutaj pytania.

Papier kraftowy kolorowy


Czym jest szary papier pakowy? Jakie posiada właściwości?


Może jeszcze o tym nie wiesz, ale szary papier pakowy jest surowcem wytwarzanym w procesie recyklingu. Składa się przede wszystkim z biodegradowalnego komponentu. Mamy tutaj na myśli oczywiście makulaturę. W czasie produkcji papieru do pakowania przesyłek nie dodaje się żadnych chemicznych substancji. Dzięki temu szary papier pakowy jest uznawany za ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego.
Tego rodzaju papier ma właściwości pozwalające mu na odpowiednie zaizolowanie przedmiotu oraz zabezpieczenie go przed przenikaniem kurzu i brudu. Papier szary do pakowania wyróżnia się wyjątkową odpornością na rozrywania. Właśnie to powoduje, że jest on jednocześnie znakomitą ochroną dla rzeczy w niego owijanych. Trzeba tutaj wspomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej właściwości papieru. Mianowicie jest nią bez wątpienia antystatyczność. Dzięki temu, przedmioty, które mają kontakt z szarym papierem do pakowania nie elektryzują się. W ostatnich latach modnym zwyczajem zrobiło się pakowanie prezentów na święta Bożego Narodzenia w szary papier pakowy. Przede wszystkim, wiele osób skłania do tego jego biodegradowalność oraz estetyczny wygląd.

Rodzaje papieru
Papier pakowy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier pakowy


Jakie są rodzaje szarego papieru do pakowania?


Papier pakowy ogólnie rzecz biorąc, dzieli się na:
 • Papier makulaturowy;
 • Papier na rolkach;
 • Papier Kraft;
 • Papier natronowy;
 • Papier ozdobny;
 • Papier siarczanowy;
 • Papier półpergaminowy;
 • Papier celulozowy;
 • Papier świąteczny;
 • ZipaK™;
 • Papier nacinany;
 • Papier do pakowania.


Jakie zastosowania ma szary papier do pakowania?


Papier szary do pakowania nadal jest bardzo popularny. Jego zasłużona sława wynika przede wszystkim z tego, że jest uniwersalny. Możesz po niego sięgnąć w wielu bardzo różnych przypadkach.
Najważniejszym zastosowaniem szarego papieru do pakowania jest opakowywanie paczek i ich zabezpieczanie. Dzięki temu możesz je skutecznie ochronić między innymi przed zanieczyszczeniami oraz przed przypadkowymi zabrudzeniami. Szary papier pakowy daje Ci również możliwość ochronienia zawartości przesyłki przed zaciekawionymi spojrzeniami osób postronnych. W czasie pakowania, możesz zastosować szary papier pakowy również w celu zapełnienia wnętrz kartonów. Mowa tutaj o tych miejscach, w których są luki i wolna przestrzeń. Przesuwanie się przedmiotów, które znajdują się w paczce, mogłoby doprowadzić do ich uszkodzeń. Jest to szczególnie niebezpieczne w sytuacji, gdy wysyłasz do adresatów przedmioty szklane lub delikatne.

Prezenty w papierze

Tak, jak już wcześniej wspominaliśmy, szary papier do pakowania, jest atrakcyjny pod względem cenowym i bardzo wszystkim potrzebny. Sprawdzi się w naprawdę wielu sytuacjach. Szary papier pakowy znalazł zastosowanie między innymi w magazynach oraz w halach produkcyjnych. Możesz go z powodzeniem używać również jako przekładki. Dzięki temu będziesz mógł zabezpieczyć poszczególne warstwy towarów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Szary papier jest niedrogim i skutecznym sposobem, który pozwala na ochronę różnego rodzaju przedmiotów w czasie ich transportu.


Czy szary papier nadaje się do pakowania prezentów świątecznych?


Tak, jak najbardziej. Bardzo częstym zastosowaniem tego surowca jest właśnie ta czynność. Świadomość ekologiczna społeczeństw z każdym rokiem się zwiększa. W praktyce oznacza to, że pewnie Ty również chciałbyś się w jakiś sposób przyczynić do ochrony środowiska. Możesz to zrobić właśnie pakując w tym roku upominki dla bliskich w szary papier. Pragniemy tutaj również dodać, że tego rodzaju papier jest również bardzo chętnie wykorzystywany w przedszkolach oraz w szkołach. Zazwyczaj stanowi on podstawę dla tworzenia pierwszych dzieł sztuki przez rozradowane dzieci.
Bardzo szeroki zakres zastosowań oraz atrakcyjna cena powodują, że szary papier od wielu lat cjest chętnie wybieranym materiałem opakowaniowym. Zapewnia on znakomitą ochronę różnego rodzaju przedmiotów oraz produktów spożywczych. Różne rodzaje surowca dają Ci możliwość dopasowania grubości i długości szarego papieru do pakowania do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jakie zalety ma szary papier?


Kilka zalet szarego papieru do pakowania udało nam się już wymienić. Jednak to oczywiście nie są jeszcze wszystkie. Chcemy wspomnieć jeszcze o tym, że szary papier do pakowania, jest niewątpliwie łatwo dostępny. Znajdziesz go praktycznie w każdym miejscu, w którym są materiały do pakowania prezentów świątecznych. Chcemy tutaj również dodać, że możesz go często wyczaić również w pobliskim sklepie oferującym artykuły gospodarstwa domowego, w sklepie papierniczym albo w sklepie należącym do ogromnej sieci handlowej.

Kolejna istotna zaleta, której nie możemy tutaj pominąć od ekonomiczność. Szary papier pakowy zawsze będzie o wiele tańszy niż kolorowe papiery, torebki, czy gotowe opakowania na upominki dla najbliższych Twojemu sercu osób. W dodatku, gdy raz kupisz tego rodzaju papier, to z pewnością wystarczy Ci on na bardzo długo.
Szary papier pakowy jest wszechstronny i wielowymiarowy. Jego forma łączy się z bardzo dużą ilością możliwych rozwiązań i zastosowań. Możesz korzystać z papieru pakowego w tradycyjny i spokojny sposób albo trochę zaszaleć. Postaraj się, aby długo wybierane przez Ciebie prezenty, były również ładnie zapakowane. W sieci internetowej znajdziesz naprawdę mnóstwo pomysłów na zapakowanie prezentów na święta Bożego Narodzenia. Serdecznie zachęcamy Cię do skorzystania z nich. W dodatku, chcemy tu również wspomnieć o tym, że prezenty zapakowane w szary papier pakowy, mogą się prezentować naprawdę estetycznie. Wystarczy, że włożysz w to trochę więcej wysiłku niż zwykle. W dodatku, pewnie pozytywnie wpłynie na Ciebie informacja, że czerpiąc inspirację z sieci internetowej, każdego roku Twoje prezenty dla najbliższych zapakowane w szary papier pakowy mogą wyglądać zupełnie inaczej.

Szary papier do pakowania jest ponadczasowy. Pewnie zgodzisz się z nami. Chociaż w tej jednej, jedynej kwestii. Wiadomo, że trendy w pakowaniu prezentów zmieniają się, co roku, Raz będą modne reniferki, raz bałwanki, a jeszcze innym razem bombeczki. Raz będzie to czerwień, a w kolejnym roku cukierkowy róż. Gdy się nad tym głębiej zastanowisz, to pewnie szybko dojdziesz do wniosku, że trudno Ci będzie za tym wszystkim nadążyć. Zupełnie inaczej jest w przypadku szarego papieru do pakowania. On sprawdzi się absolutnie w każdej sytuacji. Nieważne, czy musisz teraz zapakować prezent dla kogoś na Walentynki, czy może na Boże Narodzenie. Wiele osób od lat uważa, że szary papier jest dla nich najlepszym rozwiązaniem do pakowania prezentów.


Z czym możesz połączyć szary papier?


Szczerze? Uważamy, że ze wszystkim, o czym sobie tylko zamarzysz. Do szarego papieru do pakowania możesz dodać na przykład: wycinanki, kolorowe brystole i kartony, oraz         etykiety samoprzylepne.


Czy pakowanie w papier jest eko?


Pewnie tak samo, jak wielu innych konsumentów myślisz sobie, że papierowe opakowania kosmetyków, najlepiej te szaro-brązowe, są rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska naturalnego. Ile jest w tym prawdy? Tak dla wyjaśnienia dodamy tutaj jeszcze tylko, że nie będziemy się tutaj zajmować składami kosmetyków, ani ich ekologicznością. Ten artykuł jest poświęcony wyłącznie szaremu papierowi ekologicznemu i jego rodzajom.

Obalimy tutaj jeden z najczęściej powtarzanych mitów. Polega on oczywiście na tym, że podobno każdy papier można poddawać procesowi recyklingu w nieskończoność.  Ile jest w tym prawdy?

Fakt jest taki, że nie każdy papier jest odpowiednim surowcem do ponownego przetworzenia. Do niebieskiego pojemnika pod żadnym pozorem nie możesz wrzucać: kartonów po mleku i napojach, papieru zabrudzonego lub zatłuszczonego, ręczników papierowych, zużytych chusteczek higienicznych, papieru toaletowego), pieluch jednorazowych, papieru lakierowanego i papieru powlekanego folią (na przykład po kremach do twarzy), papierowych worków po nawozach i materiałach budowlanych (cemencie), tapet, paragonów, rachunków i faktur, naczyń jednorazowych wykonanych z papieru.

To jest prawda, że papier ogólnie można poddać procesowi recyklingu. Jednak występują tutaj pewne ,,ale”. Nie może być on pobrudzony masą kosmetyczną, ani tłuszczem. Gdy papier jest zatłuszczony, to w niewielkim stopniu nasiąka wodą. To utrudnia przeprowadzenie całego procesu recyklingu. Nie można z niego wydzielić włókienek celulozy.

Papier ekologiczny

Na szczęście szary papier do pakowania już sam w sobie pochodzi z recyklingu. Zazwyczaj taki papier może być ponownie przetworzony od sześciu do siedmiu razy. Z jednej tony makulatury można otrzymać około 900 kilogramów wysokiej jakości papieru do pakowania. Zachęcamy Cię do jego zamawiania i wykorzystywania na wiele przydatnych sposobów!
Papier do pakowania – ekologiczne rozwiązanie
Wyślij emailem
 • Czy papier do pakowania zapewni bezpieczeństwo przesyłki?

  Papier do pakowania coraz częściej przebija się na szczyt różnego rodzaju metod pakowania produktów do wysyłki. Wiąże się to między innymi z tym, że każdy z nas coraz częściej zwraca uwagę na ekologię oraz dbanie o środowisko naturalne. Papier jest po prostu ekologiczny, można poddać go recyklingowi, można go użyć wielokrotnie.

  Warto wspomnieć o tym, że każdy z nas używa papieru do pakowania zazwyczaj w drugiej połowie grudnia, do prezentów, nawet tych, które mamy zamiar wysłać. Jak najbardziej papier pakowy sprawdza się w swojej roli i stanowi podstawową ochronę produktów, które chcemy wysłać.

  Papier do pakowania możemy kupić na stronie https://neopak.pl/biuro/papier-pakowy.
 • Gdzie kupić szary papier do pakowania?

  Szary papier do pakowania to produkt ekologiczny, a do tego idealnie wpisuje się w nurt zrównoważonego biznesu. Jeśli prowadzisz firmę, której nie jest obce dbanie o planetę i środowisko naturalne, szary papier do pakowania to doskonały sposób na podkreślenie tego faktu. Zamiast wysyłać swój towar zapakowany w plastikowe torby, możesz wykorzystać papier, który w dodatku prezentuje się bardzo estetycznie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na papier szary do pakowania. Oferujemy atrakcyjne ceny. 
   
 • Jak ekologicznie pakować prezenty?

  Istnieje szereg sposobów na pakowanie prezentów, jednak warto przy tym pamiętać o środowisku naturalnym. Aby prezent był zapakowany estetycznie, a jednocześnie w ekologiczny sposób, warto wykorzystać do tego celu szary papier do pakowania produkowany na bazie celulozy i bez dodatku barwników. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na opakowania ozdobne oraz papier pakowy. Z pewnością każdy znajdzie w niej coś odpowiedniego dla siebie. Gwarantujemy jednocześnie bardzo atrakcyjne ceny oraz korzystne rabaty dla stałych klientów.
   

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie