Marlena KopaczMarlena Kopaczwtorek, 1 marca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1179
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Papier kraft - historia i zastosowania

Papier typu kraft jest wytwarzany z celulozy siarczanowej. Do jego produkcji stosuje się włókna drewna. Najczęściej jest to drewno sosnowe. Papier kraft to materiał opakowaniowy o dosyć wysokim poziomie wytrzymałości na potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Często wykorzystuje się go w związku z tym do produkowania toreb papierowych oraz innego rodzaju opakowań. Papier typu kraft posiada taką zaletę, że może mieć bezpośredni kontakt z żywnością.

Papier


Dlaczego papier kraft jest ekologiczny?

Panuje powszechna opinia, że papier kraft jest materiałem opakowaniowym przyjaznym dla środowiska naturalnego. Skąd takie przekonanie? Wynika to po prostu stąd, że tego rodzaju papier w bardzo prosty sposób można poddać procesowi recyklingu. Najlepiej zainwestuj w papier eko kraft. Wtedy będziesz miał pewność, że pochodzi on w stu procentach z recyklingu. Warto również sięgnąć po taki papier, który uzyskał certyfikat FSC. Jest to świadectwo wydane przez Rainforest Alliance przy współpracy z NEPCon. Wymieniony tutaj certyfikat jest zapewnieniem, że w procesie produkcji papieru stosowane jest tylko drewno, które pochodzi z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób. W praktyce oznacza to, że w miejsce każdego drzewa wykorzystywanego do produkcji papieru kraft, od razu sadzi się kolejne. Takie podejście jest wyrazem odpowiedzialności i troski o dobro naszej planety.

Jaki używać papier szary pakowy makulaturowy?

Każdy z nas zdaje sobie już od wielu lat sprawę z tego, że ekologia przestała być hobby, a zaczęła być koniecznością. Jeżeli nie zaczniemy wspólnie dbać o nasze otoczenie, to zginiemy. Warto tutaj choćby pomyśleć przez chwilę o oceanach pełnych śmieci i plastiku, aby to dotarło do każdego z bolesną intensywnością. Smutne jest również to, że mimo naszych starań jako ludzkości i ochrony niektórych gatunków roślin i zwierząt, pewne gatunki i tak są skazane na zagładę. Wiadomo, że nie każdego jest stać na to, aby przeznaczać swoje pieniądze na organizacje ekologiczne albo swój czas na pracę jako wolontariat. Jednak zmiana codziennych nawyków jest w zasięgu każdego. Dlatego już dziś zamień torebki foliowe na torby z papieru kraft. W ten sposób dołożysz chociaż minimalną cegiełkę do ratowania świata.

Torebka

Czym się charakteryzują torby papierowe z papieru eco kraft?

Torby papierowe kraft najczęściej są produkowane z białego lub z tak zwanego szarego papieru pakowego. Papier może być w wersji naturalnej lub zabarwiany na dowolny kolor. Dodatkowo, jeżeli prowadzisz własną firmę, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że możesz do takiej torby z papieru kraft dodać nadruk i w ten sposób skutecznie zareklamować własne usługi.

Torebka kraft
Chcemy tutaj również bardzo mocno podkreślić, że oferowany rodzaj papieru kraft w sklepie internetowym Neopak wyróżnia się łatwością w nanoszeniu na niego dowolnych nadruków. Właśnie dlatego dajemy Ci gwarancję, że wszystkie elementy graficzne, jakie umieścisz na jego powierzchni, będą miały wyrazistą i intensywną barwę. Dodatkową zaletą dostępnych w naszym sklepie internetowym Neopak są wytrzymałe uchwyty. Mogą być skręcane albo mieć splot bawełniany. Niektóre sklepy internetowe oferują również torby z papieru kraft bez uchwytów.
Papier Kraft

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier Kraft

Jakie mogą być rodzaje toreb papierowych typu kraft?

Wspomnieliśmy już w gigantycznym skrócie, że torby papierowe typu kraft możemy podzielić na takie z uchwytami lub bez. Jednak teraz doszliśmy do wniosku, że jest to zdecydowanie zbyt duże uproszczenie. Dlatego opowiemy Ci coś więcej o torbach papierowych typu kraft. Mamy nadzieję, że ten temat Cię bardzo mocno zainteresuje.
Torby papierowe wyprodukowane z papieru kraft możemy podzielić na:     
 • Torby papierowe bez uchwytów (znajdują zastowanie w sklepach);
 • Torby papierowe z wykrawanymi uchwytami ( proste i eleganckie, służą do przenoszenia w nich przedmiotów o niewielkiej wadze).
 • Torby papierowe z dnem amerykańskim (mają wzmocnione dno, są idealne do przenoszenia przedmiotów o dużej wadze, często można je zobaczyć na targowiskach)
 • Torby doypack z papieru typu Standup: (posiadają wewnętrzną powłokę zabezpieczającą przed tłuszczem i wilgocią, nadają się do przechowywania żywności, są łatwe do otwierania dla wygody).

Sprawdź naszą ofertę z torbami papierowymi typu kraft:Nie jesteś przekonany do papieru kraft? Czym możesz go zastąpić?

Jeżeli z jakichś powodów nie odpowiadają Ci torebki z papieru kraft, to pomożemy Ci znaleźć dla nich odpowiednie zastępstwo. W końcu nasz sklep internetowy Neopak specjalizuje się w materiałach opakowaniowych. Dlatego nie masz się! Coś odpowiedniego na pewno się dla Ciebie znajdzie. Poza opakowaniami z papieru kraft w naszej ofercie mamy również torby foliowe oraz torebki wyprodukowane z papieru kredowego.

Mogą być one w wersji laminowanej lub nielaminowanej. Bez względu na to, jaki rodzaj torebki w ostateczności wybierzesz, to zawsze pamiętaj o tym, żeby korzystać z niej tak długo, jak to tylko będzie możliwe. To pozwoli Ci chociaż w minimalnym stopniu przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego oraz do poprawi stanu otaczającej Cię rzeczywistości. Może Ci się teraz wydaje, że to nic. Jednak prawda jest taka, że jeżeli każdy będzie miał właśnie takie podejście do sprawy, to na świecie zmieni się na plus naprawdę wiele.

Jeszcze kilka informacji podstawowych o papierze kraft

Już wcześniej udało nam się ustalić, że papier kraft jest papierem siarczanowym. Musimy tutaj jeszcze doprecyzować, że jest on wytwarzany z włókien pierwotnych albo z makulatury. Standardowo papier kraft występuje w dwóch rodzajach faktur. Pierwsza to gładka, a druga prążkowana. Chcemy tutaj również wspomnieć o tym, że papier kraft wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz jest uniwersalny. Na pewno fakt, że tego rodzaju papier ma bardzo wiele rozmaitych zastosowań powoduje, że jest on chętnie kupowany zarówno przez klientów prywatnych, jak również przez właścicieli firm. Papier typu kraft jest dostępny w naszym sklepie internetowym Neopak w kilku gramaturach i kolorach. Zresztą o gramaturach wspomnimy jeszcze więcej poniżej.

Papier typu kraft

Papier kraft najczęściej występuje w takich kolorach, jak: biały, beżowy, szary i czarny. Możliwa gramatura papieru typu Kraft to: 32, 50, 60, 70, 80, 90 oraz 100-125 g/m2. Papier typu kraft możesz kupić w naszym sklepie internetowym Neopak w arkuszach lub rolkach. Ostateczny wybór należy zawsze do Ciebie.

Jakie są właściwości papieru kraftowego?

Papier kraft charakteryzuje się licznych właściwościami. To właśnie one powodują, że jest on funkcjonalny oraz ma wiele zastosowań. Tego rodzaju papier jest na tyle gruby, że nie przepuszcza światła. Ma jednolitą powierzchnię. Ta jego cecha powoduje natomiast, że możesz na nim wykonywać różnego rodzaju nadruki. Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że papier typu kraft jest nie tylko papierem pakowym, ale również nośnikiem ważnych informacji oraz mega skutecznym materiałem reklamowym. Prawie jak ulotka, a może nawet jeszcze lepiej. Musimy tutaj wspomnieć jeszcze o tym, że jednocześnie będzie on służył do identyfikacji wizualnej Twojej marki.

Papier typu kraft

Jednak nie ma się, co oszukiwać. To inna cecha papieru kraft gra tutaj pierwsze skrzypce. Mamy tutaj na myśli oczywiście jego bardzo wysoką wytrzymałość. Może nie zdajesz sobie z tego w ogóle sprawy, ale sam papier jest o wiele bardziej mocny niż Ci się wydaje. Natomiast papier pakowy typu kraft jest dodatkowo wzmacniany. Dlatego, co logiczne jest jeszcze bardziej wytrzymały i odporny na obciążenia niż zwykły papier pakowy. Pragniemy tutaj dodać również, że papier kraft jest jednym z najlepszych materiałów opakowaniowych, jeżeli zależy Ci na ochronie środowiska. Wyróżnia się między innymi tym, że możesz go poddawać procesowi kompostowania oraz recyklingu. Jednocześnie bardzo specyficzne, prążkowego wykończenie jego powierzchni powoduje, że wyjątkowo dobrze przyczepia się on do taśm pakowych. Swoją drogą one również są dostępne w asortymencie naszego sklepu internetowego Neopak. Na pewno ten papier jest na tyle funkcjonalnym materiałem opakowaniowym, że z powodzeniem możesz go wykorzystywać zarówno w pracy, jak i w domu. Tak naprawdę, niezależnie od tego, w jakiej branży na co dzień działasz. Jednak nie są to wszystkie zalety papieru typu kraft, o których chcielibyśmy Ci tutaj wspomnieć.

Pragniemy Ci uświadomić również, że tego rodzaju papier ma na swojej powierzchni powłokę. Może ona pozostać w tak zwanym stanie surowym albo zostać pokryta laminatem. Modyfikowanie papieru Kraft polega przede wszystkim na nanoszeniu na arkusze papieru warstw wewnętrznych albo zewnętrznych. Zmieniają one początkowe właściwości papieru i zwiększają jego funkcjonalność. Dzięki temu papier może mieć o wiele więcej potencjalnych zastosowań. Dodatkowo chcemy tutaj jeszcze bardzo mocno podkreślić, że do najbardziej popularnych technologii nakładania warstw na papier Kraft należą: powlekanie, gumowanie, metalizowanie, oraz laminowanie.

Jakie są jeszcze inne zastosowania papieru Kraft?

Powyżej omówiliśmy już w maksymalnym skrócie najważniejsze właściwości papieru pakowego typu kraft. Teraz przyszła pora na to, aby połączyć je z dodatkowymi zastosowaniami. Dla większej przejrzystości tego artykułu, wymienimy je w punktach. Zanim do tego przejdziemy, to dodamy jeszcze tylko tyle, że papier pakowy Kraft doskonale się sprawdzi w naprawdę bardzo wielu branżach.

Możliwe zastosowania papieru typu Kraft to między innymi:
 • Produkcja kopert i opakowań stosowanych w sklepach spożywczych.
 • Wypełnianie opakowań. Tutaj jeszcze jedno słowo wyjaśnienia. Papier kraft bardzo dobrze zabezpieczy zawartość każdej przesyłki. Jest jednym z najlepszych i jednocześnie najbardziej ekologicznych wypełniaczy do paczek.
 • Możesz go używać jako przekładki, na przykład przy zabezpieczaniu palet z towarami.
 • Jest stosowany również jako materiał osłonowy w przemyśle lakierniczym.
Jeżeli chcesz zamówić bardzo wysokiej jakości papier typu Kraft, to zachęcamy Cię do zapoznania się ofertą naszego sklepu internetowego Neopak. Nie wiesz, co dokładnie wybrać? Chętnie Ci doradzimy! Wystarczy, że napiszesz lub zadzwonisz. Oferujemy różnego rodzaju papiery pakowe w atrakcyjnych cenach. Staramy się również zawsze dopasować konkretny rodzaj papieru do Twoich indywidualnych oczekiwań i potrzeb.
Papier kraft - historia i zastosowania
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie