Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaśroda, 20 kwietnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2360
Ilość komentarzy: 0

Papier makulaturowy. Kiedy stosować?

Papier makulaturowy. Kiedy stosować? 


Papier pakowy jest produktem, który uważany jest za bardzo uniwersalny. Używa się go nie tylko na magazynach, jako świetne zabezpieczenie delikatnych produktów, ale również jako element dekoracyjny w sklepach; na przykład papier makulaturowy używany jest w kwiaciarniach, aby odpowiednio zabezpieczyć bukiet kwiatów przed warunkami atmosferycznymi panującymi na dworze.
Papier makulaturowy to artykuł, o którym warto wiedzieć więcej – poznać jego przeznaczenie i zacząć używać w życiu codziennym. Nie tylko w firmie, na magazynie, czy w punkcie wysyłkowym, ale również w domu i biurze. Co warto wiedzieć o tym niezastąpionym produkcie? Do jakiego celu został on stworzony?

Czym jest papier pakowy makulaturowy i kiedy go stosować?


Papier makulaturowy to rodzaj papieru pakowego. Jest on najtańszą wersją tego rodzaju zabezpieczenia i pochodzi w 100% z recyklingu. Dzięki niemu łatwo i sprawnie zabezpieczy się zawartość przesyłki; wystarczy dobrze owinąć przedmiot, aby zapewnić mu wyjątkową ochronę i ochronić przed wstrząsami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Co ciekawe, papierem makulaturowym można owinąć również karton  – taki zabieg sprawi, że dodatkowo będzie on wyglądał estetycznie i elegancko. Taka praktyka najczęściej spotykana jest w małych, lokalnych firmach, które sprzedają produkty ekologiczne.
Papier makulaturowy to produkt stworzony do zabezpieczania kruchych przedmiotów – szczególnie tych najbardziej narażonych na warunki atmosferyczne i uszkodzenia powstałe na skutek nacisku. Jeśli w firmie niezbędny jest produkt uniwersalny, produkowany z najwyższej jakości materiału, a przy tym tani i solidny, to papier makulaturowy będzie najlepszym wyborem. 

Papier pakowy rolka

W sklepie internetowym Neopak dostępnych wiele różnych rodzajów papieru makulaturowego. Wszystko to po to, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami i wybrać najlepszą dla siebie. Jedną z nich jest papier pakowy gazetowy.
Nieodzowny jest szary makulaturowy papier do pakowania paczek.
Jest to bardzo prosty i znany rodzaj opakowania. Łączy on w sobie ekologiczność, ekonomiczność i komfort użytkowania. Papier gazetowy wyróżnia sposób produkcji – jako produkt makulaturowy jest on stworzony w 100% z odzyskanych surowców, a po użyciu może trafić z powrotem do recyklingu.  Jest on nieodłącznym elementem wyposażenia sklepów mięsnych, ogólnospożywczych i monopolowych. Idealnie sprawdzi się w sklepie budowniczym i kwiaciarni. Tak naprawdę można stosować go w wielu branżach. W każdej sprawdzi się tak samo dobrze. 

Zastosowanie papieru pakowego kraft

Innym rodzajem papieru makulaturowego jest prążek, czyli niezwykle wytrzymały produkt. Stworzony został z jakościowego surowca o gramaturze 80g/m2. Jak jego poprzednicy pochodzi z recyklingu. Polecany jest szczególnie firmom, którym zależy nie tylko na zabezpieczeniu produktu, ale również estetyce. W porównaniu do papieru gazetowego, w  papier makulaturowy można zapakować produkty przemysłowe, nie tylko żywność. Można go spotkać w antykwariatach, cukierniach i piekarniach.
Papier ten nie przepuszcza zapachów i wilgoci, dzięki czemu wybierany jest przez wiele firm.  Produkt zabezpieczony w prążek będzie zabezpieczony przed zagnieceniami i zarysowaniami. Ochroni równie dobrze płytę, jak i gazetę. Karton zawinięty w papier pakowy kraft nie zostanie przecięty przez ostre narzędzie. Jeśli firma szuka idealnego produktu do pakowania różnego asortymentu, to prążek jest właśnie dla niej. 

Materiałem idealnym do zabezpieczania paczek będzie papier osłonowy. Jest on bardziej wytrzymały niż jego poprzednicy wymienieni wyżej. Bardzo ciężko go uszkodzić podczas transportu. Przerwanie jest wręcz niemożliwe. Ochroni on karton, jak i jego zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki niemu zabezpieczyć można produkty o różnym kształcie i rozmiarze. Jego ogromną zaletą jest estetyczny wygląd – nie trzeba wybierać pomiędzy elegancją, szykownością, a użytecznością. Jeśli w firmie znajduje się dyspenser, to warto skorzystać z papieru osłonowego pakowanego na rolki. Wtedy użycie produktu jest niezwykle łatwe i sprawne. Wystarczy rozwinąć rolkę i korzystać ze wszystkich możliwości tego niezastąpionego artykułu. Warto dodać, że najbardziej charakterystyczną cechą papieru osłonowego jest duża lekkość. Tak samo, jak papier gazetowy nie przepuszcza on wilgoci, ani zapachów. Idealnie sprawdzi się do pakowania żywności i artykułów przemysłowych. 

papier osłonowy

Dla firm, które na pierwszym miejscu stawiają estetykę, stworzony został papier makulaturowy nacinany o nazwie Hexel Pack. Jest to wyjątkowy produkt o strukturze plastra miodu i szerokości 40 cm. Używane jest w wielu firmach  – szczególnie tych, które sprzedają bezpośrednią do klienta.  Produkt ten chroni przed różnego rodzaju wstrząsami, uszkodzeniami mechanicznymi i innymi nieplanowanymi sytuacjami, które zdarzają się podczas transportu. W sklepie internetowym Neopak sprzedawany jest papier nacinany nawijany na rolkę. Na jednej rolce znajduje się 250 metrów papieru w formie złożonej. Kiedy zostanie on rozciągnięty, otrzyma się aż 450 metrów produktu.  Tak ekonomiczny produkt starczy na bardzo długi czas. Nie trzeba się martwić, że nie starczy na wszystkie, wysyłane paczki. Papier pakowy nacinany charakteryzuje się przede wszystkim tym, że bardzo sprawnie dopasowuje się do przedmiotu – niezależnie od jego kształtu i posiadanych wystających elementów. Można powiedzieć, że zachowuje się on bardzo podobnie, jak folia stretch. 

Papier makulaturowy może być świetnym produktem do pakowania prezentów, ponieważ w Neopak dostępny jest w wielu ciekawych, intensywnych kolorach. Co ciekawe artykuł ten występuje w wersji, która posiada dwa kolory jednocześnie, na przykład na jednej stronie papier przybiera barwę zieloną, a na drugiej różową – ciekawe rozwiązanie dla osób, które lubią kolorowe prezenty.  Papier ten stworzony jest z wysokiej jakości materiału, pochodzącego w 100% z recyklingu. Jego gramatura wynosi 60 g/m², co sprawia, że jest on wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, a nawet wstrząsy. Obdarowywana osoba otrzyma nie tylko pięknie zawinięty podarunek, ale równie gwarancję, że nie został on uszkodzony w transporcie. Produkt ten pakowany jest w wygodne rolki, dzięki czemu pakowanie prezentów jest bardzo łatwe i nie zabiera dużej ilości czasu. Do papieru pakowego dekoracyjnego pasować będą inne elementy przeznaczone do pakowania prezentów, na przykład eleganckie kokardy i przyciągające wzrok wstążki. 


Papier pakowy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier pakowy

Jakie są zalety papieru pakowego makulaturowego? 


Każdy produkt dostępny w sklepie internetowym Neopak został odpowiednio wyselekcjonowany, co oznacza, że posiada on zalety. Warto poznać plusy każdego artykułu, ponieważ to one pokażą, czy jest on niezbędny w danej firmie.
Papier kraft również ma wiele zalet, dlatego wiele magazynów posiada pod ręką ten wyjątkowy produkt. Co warto wiedzieć o plusach papieru kraft typu makulaturowego? Papier pakowy nacinany

Pochodzenie z recyklingu – jest to o tyle istotne, że w obecnych czasach branża e-commerce oraz transportowa rozwija się z ogromną prędkością. Oznacza to, że coraz więcej wysyłanych jest paczek, które generują odpady i zanieczyszczają środowisko. Papier pakowy tworzony jest z materiałów pochodzących z odzysku, dzięki czemu po otrzymaniu paczki można wrzucić zabezpieczenie te do odpowiedniego pojemnika i czekać, aż ktoś da mu drugie życie. W porównaniu do plastiku papier jest surowcem, który prawidłowo wykorzystany nie wpłynie negatywnie na środowisko. 

Ogromną zaletą jest również cena. Obecnie kwota, jaką zapłacić należy za dany produkt, decyduje o tym, czy zostanie on zakupiony. Marki na całym świecie szukają wygodnych sposobów na oszczędzanie. Budżet musi się zgadzać, a produkty i tak trzeba kupić. Papier makulaturowy, dzięki pochodzeniu z odzysku, cieszy się niską ceną, a wysoką jakością. Warto po niego sięgnąć, aby zmienić dotychczasowy produkt używany do zabezpieczania przesyłek na tańszą opcję.  

Papier pakowy i jego ekologiczne zastosowania

Nie można zapomnieć o wyglądzie. Papier makulaturowy jest elegancki. Otula on pakunek niezwykłą estetyką i sprawia, że nawet najmniejsza paczka prezentuje się dostojnie. Produkt ten dostępny jest w wielu rodzajach, kolorach, a nawet fakturach, dzięki czemu łatwo dopasować można artykuł do indywidualnych potrzeb. W Neopak istnieje możliwość personalizacji danego przedmiotu – oznacza to, że firma zamówić może papier pakowy z własnym logo lub innym symbolem, z którym jest utożsamiana. 

Papier pakowy używać można na wiele sposobów. Nie tylko w firmie transportowej, ale i kwiaciarni, kawiarni, piekarni, a nawet w szkole. Można stosować go wszędzie, gdzie tylko znajdzie się pomysł na jego zastosowanie. W firmach wysyłkowych zabezpieczy on karton, a w sklepach spożywczych posłuży, jako produkt idealny do pakowania zakupionych przez klientów artykułów spożywczych. 

Rodzaje papierów pakowych

Istotny jest również fakt, że używaniepapieru makulaturowego nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Wystarczy kupić odpowiednią długość i szerokość, a pakowanie artykułów, które zostały sprzedane, będzie dobrą zabawą, a nie niechacianym obowiązkiem. 

Inne możliwości użycia papieru makulaturowego 

To nie koniec długiej listy możliwości, które oferowane są przez papier makulaturowy. Ten wyjątkowy, uniwersalny produkt użyć można do pakowania odzieży, tekstyliów i delikatnych przedmiotów, na przykład biżuterii. Ponadto papier typu kraft posłuży, jako element dziecięcej zabawy, ponieważ można na nim malować kredkami i flamastrami – tak udekorowany papier może być dobrym rozwiązaniem na personalizowany pakunek dla dziadków, czy rodziców.

Kiedy używać papier pakowy?

Papier makulaturowy jest stosowany również przez ekipy remontowe, na planach budowy i podczas domowego remontu. Zabezpieczy on meble oraz inne wyposażenie. Można używać go nawet w warsztatach samochodowych. Możliwości jest naprawdę wiele. Papier makulaturowy jest niezastąpiony, za to on zastąpić może niejeden produkt dostępny na rynku. Warto mieć go pod ręką, szczególnie kiedy prowadzony jest biznes wysyłkowy lub transportowy.
papier pakowy
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie