Marta M.K.Marta M.K.wtorek, 12 kwietnia 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 8706
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Papierowe kwiaty. Zrób sobie hiacynt!

Za oknem wiosenny dzień, słońce świeci, kwitną ptaszki, śpiewają kwiatki… Nadszedł więc dobry czas, żeby poszukać świeżych inspiracji w świecie przyrody. Czy wiecie, jak zrobić kwiaty z papieru? Takie, które nawet późną jesienią będą przypominały o cieplejszych dniach? Jeśli chcecie się dowiedzieć, zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Papierowe kwiaty

Papierowe kwiaty kojarzą się przede wszystkim z delikatnością. I dużą ilością pracy. Dobór kolorowych arkuszy papieru. Misterne zwijanie bibułki. Mocowanie na drucianej łodydze liści wyciętych z kartek… Brzmi jak przepis na popołudnie pełne robótek ręcznych.

Źródło: screenrant.com

Papierowe kwiaty kojarzą się także z delikatnością. Dlatego tak silne wrażenie robią kadry z filmu Power of the Dog , przetłumaczonego na polski jako Psie pazury . Kontrast kruchości ręcznie wykonanego kwiatu z papieru i kowbojskiego gestu. Kontrast brutalności poganiaczy bydła i twórcy bibułkowych roślin. Napięcie, jakie tworzy się między nimi to naprawdę świetny moment na zadzierzgnięcie filmowego konfliktu.

Źródło: pastemagazine.com

Oglądając Psie pazury z pewnością nie dowiemy się, jak uważnie i spokojnie składać papier. Dlatego zostawmy za sobą niepokojące kontrasty dzikiego zachodu. I zabierzmy się za przygotowanie materiałów, które posłużą nam do przygotowania papierowych kwiatów.
Jaki papier pakowy szary do pakowania?

Źródło: newyorker.com

Kolorowy papier na kwiaty. Sprawdź.

Zacznijmy od hiacyntów

Otrząsając się z mrocznej atmosfery westernu, zwróćmy się ku hiacyntom. Tym razem nie tym filmowym , tylko kolorowym: białym, żółtym, pomarańczowym, łososiowym, różowym, czerwonym, fioletowym, a najbardziej - tym niebieskim!

Te radosne wczesnowiosenne papierowe kwiaty mogą wyglądać na bardzo pracochłonne. Jednak możecie mi wierzyć, nie jest tak źle! Podstawa sukcesu to nauczyć się, jak rolować ich papierowe płatki. Wtedy wykonanie jednego papierowego hiancynta zajmie wam nie więcej niż pięć minut.

Źródło: onelittleproject.com

Żeby przygotować cały bukiet, potrzebna wam będzie godzina wolnego. I nieco czystej, pustej przestrzeni na stole.

Źródło: tenor.com

Papier, nożyczki i co jeszcze? Materiały na kwiat DIY

Przygotujcie następujące materiały:

 • kolorowy papier lub brystol- naszym zdaniem najładniej wygląda bukiet złożony z różnokolorowych kwiatów, możesz więc przygotować więc kilka wersji kolorystycznych
 • zielony brystol- będzie potrzebny do wykonania łodyg papierowych hiacyntów
 • długie i ostre nożyczkido pocięcia papieru w paski, z których będziemy tworzyć główki i łodygi papierowych kwiatów
 • linijka oraz ekierka,żeby przyciąć papier do odpowiedniego wymiaru, a następnie odmierzyć nacięcia na płatki
 • ołówek
 • opcjonalnie także klej na gorąco do zabezpieczenia końcówek kwiatu DIY
 • opcjonalnie - jeden drut, taki do robienia swetrów

Czy wszystko już gotowe? Jeśli tak, zacznijcie od wycięcia z kolorowych papierów tylu pasków o wymiarach 20 x 5 centymetrów, ile kwiatów chcecie wykonać. A następnie wytnijcie tyle samo identycznych pasków z zielonego papieru. I tyle samo zielonych prostokątów o wymiarach 8 cm na 5 cm. Żeby nic się nie pomyliło, możecie ułożyć je na stole trójkami. Dwa zielone, jeden mały i drugi duży. A do tego trzeci, kolorowy pasek. A teraz, do dzieła!

Kolorowy papier na kwiaty. Sprawdź.

Instrukcja krok po kroku - hiacynt z papieru

Weźcie do ręki pierwszy kolorowy pasek. U nas będzie on niebieski jak wiosenne niebo . Odmierzcie 1 cm i zaznaczcie kropki na obu krótkich bokach papieru. A teraz połączcie je rysując delikatną linię równoległą do długiego boku kolorowego prostokąta. Natnijcie papier tworząc frędzle o grubości około pół centymetra. Uważajcie, żeby nie ciąć poza wyrysowaną linię! Rezultat będzie wyglądać tak, jak na obrazku.

Źródło: onelittleproject.com

Teraz czas na trudniejsze zadanie. Przygotujcie się na zawijanie! Najłatwiej będzie użyć do tego końcówki ołówka. Jeśli jednak boicie się, że pobrudzicie papier, możecie wykorzystać druty. Takie, jakich używa się do robienia swetrów i szalików.

Źródło: tenor.com

Po paru minutach zawijania i zakręcania otrzymacie taki oto, sympatyczny rulonik. Źródło: onelittleproject.com

Teraz czas na łodygę. Posmarujcie klejem jedną stronę zielonego papieru o wymiarach 20 cm na 5 cm. I szybko zabierzcie się za zwijanie! Kluczowe jest zwijanie pod kątem, po skosie. Dzięki temu papierowa łodyga kwiatu będzie wystarczająco długa i sztywna.

Źródło: onelittleproject.com

Jeśli już trzymasz w ręce taką oto łodygę, gratulujemy! Masz już wszystkie części niezbędne do złożenia w całość papierowego hiacynta DIY.

Źródło: onelittleproject.com

Posmaruj teraz klejem pasek z płatkami papierowego kwiatu. Musi to być jego wewnętrzna strona, tak, żeby płatki hiacynta ładnie wywijały się na zewnątrz. A teraz zacznij nawijać je na papierową łodygę rozpoczynając od góry i delikatnie schodząc w dół.

Źródło: onelittleproject.com

Ostatni etap przygotowania kwiatu to dodanie liści. Powstaną one z drugiego, mniejszego kwadratu zielonego brystolu. Zacznijcie od złożenia go w harmonijkę, w ten sposób:

Źródło: onelittleproject.com

A następnie odetnijcie nożyczkami rożek złożonej harmonijki, aby po rozłożeniu uzyskać liście.

Źródło: onelittleproject.com

Doklejcie liść do łodygi nawijając pod skosem i dokładnie dociskając kolorowy papier. I oto jest! Gotowy hiacynt z papieru DIY!

Źródło: onelittleproject.com
Dekoracje i ozdoby

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Dekoracje i ozdoby

Podsumowanie

Jak widzicie,wystarczy mały filmowy kontekst, i papierowy kwiat DIY nabiera zupełnie innego znaczenia!

neopak-papier-opakowanie-paczkaŹródło: tenor.com

Spróbujcie złożyć cały bukiet papierowych hiacyntów. Na pewno odwdzięczą się wam pięknym wyglądem w wazonie. Co prawda ich zapach nie będzie pewnie tak zniewalający jak żywych kwiatów… Ale z pewnością będą bardziej trwałe!

Kup teraz kolorowy papier na kwiaty!

Papierowe kwiaty. Zrób sobie hiacynt!
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie