Paweł SaigomadePaweł Saigomadeczwartek, 17 sierpnia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1618
Ilość komentarzy: 0

Pompony z bibuły - jak je zrobić?

Nie każdy musi lubić prace typu DIY. Jednak jeśli zaliczasz się do grona osób, które uważają, że tego typu zajęcia są przyjemne i odprężające, w poniższym artykule chcemy przedstawić Ci sprawdzony sposób na pompony z bibuły. Tego typu elementy mogą stanowić oryginalną dekorację domu. Co więcej, możesz też, szukając kreatywnej zabawy dla swoich dzieci, zachęcić ich do wspólnego tworzenia pomponów. Bibuła, jaką znajdziesz w sklepie Neopak dostępna jest w różnych kolorach. Ponadto do wyboru masz też dwie różne faktury tego materiału. Do wyboru jest bibuła marszczona i bibuła gładka. Szeroki wybór w połączeniu z ręczną pracą sprawia, że przygotowane przez Ciebie pompony będą jedyne w swoim rodzaju.

Podłużne kawałki bibuły w różowym kolorze

Jak przygotować się do robienia pomponów z bibuły?


W zależności od tego, jakiej wielkości pompony chcesz zrobić, możesz użyć do tego dwóch arkuszy, lub trzech, czterech, pięciu itp. Ich ilość będzie proporcjonalna rozmiaru pompona, który chcesz uzyskać. Pamiętaj też o tym, że nie musisz używać bibuły w jednym kolorze. Możesz mieszać arkusze do momentu, aż powstanie odpowiadająca Twojej wizji kolorystyczna wersja.

Jakie akcesoria przydadzą się do robienia pomponów?


Oprócz bibuły, do zrobienia pomponów przydadzą się również inne akcesoria - nożyczki, linijka i drut florystyczny. Nie powinno też zabraknąć czegoś, na czym można powiesić przygotowane już pompony. Może to być wstążka lub żyłka. Ciekawie mogą prezentować się też sznurki i nici. Jak widzisz do przygotowania pomponów nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Jeśli nie masz wszystkich akcesoriów w domu, większość z nich znajdziesz w sklepie Neopak.

Bibuła marszczona w różnych kolorach
Dekoracje i ozdoby

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Dekoracje i ozdoby

Jak zrobić pompony w domu?


Przeznaczoną na zrobienie pompona bibułę należy podzielić na stosunkowo niewielkich rozmiarów prostokąty. I tutaj pamiętaj, że wielkość tych kawałków papieru będzie zależała od tego, jaki chcesz zrobić pompon. Ważne jest zadbanie o to, aby wszystkie prostokąty były tego samego rozmiaru. Kolejnym krokiem jest składanie warstw bibuły w harmonijkę i przewiązanie jej mniej więcej na środku wybraną wcześniej wstążką lub żyłką. Po wykonaniu tej czynności przychodzi czas na zaokrąglenie boków harmonijki. W tym celu musisz obciąć boki bibuły, nadając im półokrągły kształt. To jednak jeszcze nie koniec. Ostatnim krokiem jest rozdzielenie warstwy bibuły. Trzeba zrobić to delikatnie i precyzyjnie - warstwa, po warstwie. Rozkładane kawałki materiału będą tworzyły w rezultacie przepiękny, kolorowy pompon.

Podsumowanie - pompony z bibuły, czyli sposób na ciekawą zabawę i oryginalną ozdobę dziecięcych pokoi


Jak wspomnieliśmy na samym początku, przygotowane własnoręcznie pompony z bibuły mogą tworzyć ciekawy element dekoracyjny w domu. Sprawdzą się idealnie np. w pokojach dziecięcych, dodając im uroku i fantazji. W dodatku mogą doskonale wpasować się w design pomieszczenia, dzięki szerokiemu wyborowi kolorów. W artykule przedstawiliśmy znany i sprawdzony sposób na przygotowanie pomponów z bibuły. Może Ty masz inny i chcesz się nim z nami podzielić w komentarzu? Jeśli tak, to zapraszamy serdecznie.
Biały pompon
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie