Paweł SaigomadePaweł Saigomadesobota, 9 września 20235 minut czytanialiczba wyświetleń: 76
Ilość komentarzy: 0

Poradnik krok po kroku, jak zrobić kwiaty z bibuły

Coraz częściej wybieranym stylem, w jakim urządzane są wnętrza domów i mieszkań jest minimalizm. Jest to nurt związany z brakiem zbędnych mebli, dodatków oraz akcesoriów. Rzeczy, które mogłyby zagracać życiową przestrzeń. A jednocześnie takich, które zbierałyby tylko kurz. Jednak nawet w takim prostym wnętrzu, potrzebne są przynajmniej od czasu do czasu drobne dekoracje. A te, o których chcemy wspomnieć, nie kosztują zbyt wiele, jeśli chodzi o kwestie finansowe. Wystarczy bibuła marszczona, klej, nożyczki biurowe i kilka innych akcesoriów. Choć nie wydasz na nie majątku, to będziesz musiał poświęcić czas na ich zrobienie. Przyda się też cierpliwość i przynajmniej minimum zdolności manualnych. O jakich dekoracjach mowa? O kwiatach z bibuły. W tym artykule powiemy pokrótce, jak je zrobić.

Kolorowa bibuła marszczona w rulonach
 

Który sposób robienia kwiatów z bibuły wybrać?


Przeszukując internet, można znaleźć setki jak nie tysiące sposobów na własnoręczne zrobienie kwiatu z bibuły. Jedne z nich są mniej zaawansowane i skomplikowane, inne bardziej. Jeśli jednak są to Twoje początki, to warto wybrać prostą metodą. A przede wszystkim nie oczekiwać nie wiadomo jakich rezultatów. Stworzenie realistycznego kwiatu z bibuły czy krepiny wymaga praktyki. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprawiać swoje umiejętności, aż z czasem dojdzie się do takiego poziomu, który pozwoli na tworzenie niezwykłych kwiatów. Żeby Cię jednak nie zrażać, chcemy przedstawić jeden z prostszych sposobów. Co ważne również jeden z najszybszych. Dzięki temu jest szansa, że nie zniechęcisz się już na samym początku.
 

Czego będziesz potrzebował do stworzenia prostego kwiatu z bibuły?


Zdecydowanie na świecie są hobby, które kosztują znacznie więcej niż tego typu DIY. Do stworzenia kwiatka z bibuły musisz przygotować:
 • bibułę marszczoną (może to być również krepina włoska, którą znajdziesz w ofercie sklepu Neopak);
 • drut;
 • obcinaczki do drutu;
 • wata lub wełna;
 • nożyczki.
 
Bibuła marszczona

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bibuła marszczona

Pierwsze kwiaty z bibuły - nie przejmuj się niepowodzeniami


Ciężko stwierdzić, czy pierwsze zrobione przez Ciebie kwiaty z bibuły staną w salonie lub sypialni na honorowym miejscu. Być może znajdą się one w pudełku z różnego rodzaju pamiątkami. Siadając przy blacie, na którym zostały rozłożone wyżej wymienione materiały i akcesoria, również musisz zdawać sobie sprawę z tego, że czas, jaki trzeba będzie poświęcić na stworzenie pierwszych kwiatów może być nieadekwatny do wyniku, który uzyskasz. Jednak od czegoś warto zacząć, jeśli chcesz tworzyć swoje własne dekoracje.

Białe i czerwone tulipany z bibuły
 

Krepina włoska, czy bibuła?


Który materiał będzie lepszy do zrobienia kwiatu z bibuły? Wiele zależy od Twoich umiejętności, czasu, jaki chcesz poświęcić na pracę oraz zaangażowania. Jednak nie wszystko. Wybór odpowiedniej jakości materiałów także ma znaczenie. Oprócz tego warto jeszcze zastanowić się nad tym, czy lepiej będzie wybrać bibułę marszczoną, czy krepinę. Ten drugi rodzaj materiału jest grubszy w porównaniu z tradycyjną bibułą. Posiada więcej marszczeń oraz zagnieceń. Co więcej, jest też znacznie wytrzymalszy dzięki temu, że materiał, z którego został wykonany, charakteryzuje się wyższą gramaturą. Dlatego, możesz wykonać z niego środek kwiatka, a bibułę przeznaczyć na płatki. Jeśli jednak nie kupiłeś krepiny albo chcesz na początku sprawdzić po prostu czy będzie to Twój sposób na spędzanie wolnego czasu, możesz skorzystać z samej bibuły.
 

Kwiaty z bibuły marszczonej - jak je zrobić?


Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest wiele sposobów na samodzielne zrobienie kwiatka z bibuły. Dziś w prezentowanym artykule chcemy pokazać Ci jeden z łatwiejszych sposobów. Czytaj dalej, aby go poznać.
 

Jak zrobić płatki i środek do kwiatu z bibuły?


Pierwszym elementem, za który należałoby się zabrać (kolokwialnie mówiąc), są płatki. Przygotuj sobie pasek bibuły o rozmiarach mniej więcej 12x20 cm. Złóż go kilkakrotnie, aż powstanie niewielkich rozmiarów prostokąt. Następnie przytnij z jednej strony rogi. Dzięki temu płatki będą ładnie zaokrąglone. Chcąc następnie przygotować środek, wystarczy wyciąć z bibuły (lub jeśli masz w domu, z krepiny) kwadrat. Na środku przygotowanego materiału ułożyć uformowaną z waty lub wełny kulkę. Jeśli wycięty przez Ciebie kwadrat będzie zbyt duży, nie przejmuj się tym. Z nadmiaru materiału po prostu uformuj łodygę.

Kwiaty z bibuły marszczonej
 

Kolejne kroki przy tworzeniu kwiatu z bibuły marszczonej


Część pracy już za Tobą. Teraz nadszedł czas na użycie paska bibuły (jeszcze nie tego, który przygotowany był wcześniej). Należy go ułożyć w taki sposób, aby nie przywierał mocno do środka, a jednocześnie delikatnie otwierał się z góry. Jest to część zadania, która wymaga pracy i ćwiczeń. Im więcej kwiatów przygotujesz, tym łatwiej będzie dobierać odpowiednie zagięcia oraz kąty układania materiału. Kolejnym krokiem będzie owinięcie wcześniej przygotowanym drucikiem połączenia środka oraz kielicha. Ta część nie jest obowiązkowa. Może zdarzyć się tak, że wprawa, jakiej nabierzesz, będzie na tyle imponująca, że będzie można zrezygnować z użycia drutu. Ostatnim krokiem będzie wykorzystanie wyciętych wcześniej płatków. Jeśli chodzi o ich ułożenie, to masz w tym aspekcie pełną dowolność. Musisz tylko pamiętać o tym, że z czasem mogą one delikatnie się odgiąć.
 

O czym warto pamiętać, przygotowując kwiaty z bibuły?


Dla lepszego efektu, wybierając materiały do tworzenia kwiatów DIY, możesz postawić na krepinę oraz bibułę w różniących się od siebie kolorach. Dzięki temu środek będzie lepiej widoczny. Oczywiście dotyczy to także bibuły, jeśli to właśnie z niej tworzysz całą konstrukcję. Pod uwagę weź jednak, że nie wszystkie rodzaje kwiatów tego wymagają. Ponadto musisz pamiętać o tym, że nie ma obowiązku, aby dekoracje były realistyczne. Zresztą sam wiesz, co pasuje do Twojego wnętrza.
 

Czy można zrobić kwiat z samej krepiny włoskiej, zamiast z bibuły?


Oczywiście, przygotowanie kwiatu z krepiny jest możliwe. Materiał ten jednak charakteryzuje się trochę innymi parametrami. Oznacza to, że może on być cięższy w obróbce. Bibuła ozdobna będzie lepszym wyborem w przypadku przygotowywania płatków. Zwłaszcza na początku.

Kolorowa bibuła marszczona
 

Jak wykorzystać przygotowane własnoręcznie kwiaty z bibuły?


Wykorzystanie przygotowanych kwiatów w dużym stopniu zależy od tego, czy mają one dłuższe łodygi. Jeśli nie użyty został do tego drut i zrobiona jest jedynie kawałek bibuły z tworzenia środka, to raczej nie uda się zrobić bukietu. Takie kwiatki idealnie jednak sprawdzą się przy dekorowaniu różnego rodzaju pojemników lub koszyków. Pięknie prezentowały się będą również na girlandach. Kwiaty z długimi łodygami mogą posłużyć do tworzenia wiązanek, które umieszczone będą w wazonach. A jak długo mogą stać takie kwiaty? No cóż .... w zasadzie aż do znudzenia. A tak naprawdę do chwili, w której uznasz, że są już zbyt mocno zakurzone, aby wyglądać elegancko i schludnie. Bibuła marszczona nie jest raczej materiałem, który łatwo oczyścić. Dlatego raczej wygodniejszym rozwiązaniem będzie przygotowanie nowych kwiatków.
 

Podsumowanie - kwiaty z bibuły marszczonej DIY


Jak sam widzisz, przygotowanie własnoręcznie kwiatów z bibuły nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy odrobina cierpliwości, garść umiejętności manualnych oraz kilka przedmiotów, które z pewnością nie nadwyrężą mocno Twojego budżetu. Tego rodzaju dekoracje można ustawić w salonie lub sypialni. Jest to też ciekawy sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Możesz pomóc mu przygotować kwiaty na dzień babci lub dziadka. Z pewnością ucieszą się z takiego prezentu od serca. Ozdoby z bibuły można wykonać w kilku prostych krokach. Dlatego zachęcamy Cię do zabawy i twórczego spędzania czasu.
 

Co jeszcze znajdziesz wśród naszych artykułów na blogu?


Jeśli interesuje Cię DIY z użyciem bibuły, to być może chcesz dowiedzieć się więcej na temat samego materiału. Zachęcamy Cię w takiej sytuacji do przeczytania jednego z naszych artykułów - "Czym jest bibułka ozdobna? Wszystko, co trzeba wiedzieć!" A może masz pytania? W takiej sytuacji pomoże odwiedzenie zakładki Kontakt. Znajdziesz tam wszystkie dane niezbędne do wykonania telefonu lub napisania wiadomości email.
Tulipany z bibuły marszczonej
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie