Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskasobota, 9 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 7057
Ilość komentarzy: 0

Przesyłka olx – płatność i wysyłka za pomocą aplikacji 

Przesyłka olx – jak wykonać płatność i zrealizować wysyłkę za pomocą aplikacji 


Planujesz zakupy na popularnym portalu ogłoszeniowym? Szukasz możliwości zaoferowania produktów swoim klientom w sieci? Olx daje ci wiele możliwości sprawnej obsługi transakcji kupna i sprzedaży z wykorzystaniem zintegrowanej przesyłki. Sprawdź, jakie to proste!

Jak wygląda przesyłka przez olx?Przesyłka OLX to usługa, dzięki której możesz bezpiecznie kupować i sprzedawać z dostawą. Sprawnie i komfortowo! Partnerami w tym procesie są:
 • Poczta Polska,
 • InPost,
 • Sendit — największa w Polsce platforma wysyłkowa. 

Przesyłka OLX jak działa?

Dodatkowo, Przesyłki OLX pozwalają na zakup przedmiotu na portalu OLX niczym w sklepie internetowym - z bezpieczną płatnością, możliwością śledzenia przesyłki, a także ochroną transakcji ze strony serwisu. Niemniej należy wiedzieć, że wszystkie Przesyłki OLX uruchomione przed 9 września 2020 roku są realizowane za pobraniem. Każda Przesyłka OLX włączona od 9 września realizowana jest z płatnościami online przez OLX.To proste -sprawdź, jak ustawić wysyłkę olx dla kupujących i sprzedających krok po kroku

W celu optymalnego korzystania z możliwości aplikacji warto w kilku prostych krokach ustawić na koncie możliwość realizacji przesyłki za pomocą olx. Instrukcja dla sprzedającego:
 • dodaj ogłoszenie z opcją „Z przesyłką olx”,
 • po powiadomieniu o kupnie twojego przedmiotu potwierdź realizację transakcji w zakładce „Twoje przesyłki /Sprzedajesz” i uzupełnij dane przesyłki podając punkt nadania,
 • po wygenerowaniu numeru przesyłki nadaj paczkę,
 • po dotarciu przesyłki i potwierdzeniu zgodności towaru z ogłoszeniem, otrzymasz przelew w ciągu maksimum 3 dni.

jak kupić przedmiot z przesyłką OLX

Instrukcja dla kupującego – jak kupić przedmiot z wysyłką olx? 

 1. kliknij w przycisk „Kup z przesyłką”,
 2. uzupełnij dane, wybierz punkt odbioru paczki i opłać zamówienie,
 3. po potwierdzeniu przez sprzedającego obserwuj status przesyłki w zakładce „Twoje przesyłki /Kupujesz”,
 4. odbierz paczkę, gdy jej status zmieni się na gotową do odbioru,
 5. po weryfikacji przesyłki potwierdź w zakładce Twoje przesyłki /Kupujesz, że przedmiot jest zgodny z oczekiwaniami (kliknij:„Przedmiot jest ok”),
 6. w razie, gdyby zakupiony przedmiot był niezgodny z ogłoszeniem, zgłoś w tej danej zakładce naruszenie regulaminu (kliknij:„zgłoś”). 

Zalety wysyłki realizowanej bezpośrednio z portalu. Bezpieczeństwo gwarantowane jest przez fakt, iż:
 • samodzielnie potwierdzana jest chęć sprzedaży i zawarcia transakcji — w dogodnym momencie,
 • nie trzeba podawać danych do przelewu, ponieważ środki są przesyłane do OLX, natomiast operator płatności OLX po odbiorze paczki wysyła pieniądze na konto bankowe,
 • ponieważ to Kupujący wypełnia samodzielnie dane do odbioru paczki, ryzyko pomyłki po stronie Sprzedającego jest znikome (odpowiedzialność leży po stronie osoby zakupującej towar).

Wygoda – obsługa transakcji sprzedażowych jest intuicyjnie prosta:

 1. w systemie czeka gotowa etykieta nadawcza, którą wystarczy przykleić na paczkę i zabrać do punktu nadania,
 2. nie opłaca się nadania paczki, zawsze robi to zakupujący towar, który od razu wie, ile zapłaci za przesyłkę,
 3. można skorzystać z trzech przewoźników: InPost, Poczty Polskiej oraz Orlen Paczki lub wybrać tylko jednego z nich do obsługi Twoich paczek,
 4. system umożliwia śledzenie statusu przesyłki na koncie w OLX (gdy zostanie odebrana, dowiesz się z zakładki Twoje przesyłki/ Sprzedajesz o zleceniu przelewu na Twoje konto bankowe).

Zarejestrowani operatorzy portalu coraz częściej wybierają ten rodzaj przesyłki, co wskazuje na zwiększającą się atrakcyjność nowej formy rozliczenia, zwłaszcza gdy chodzi o: pozytywny wpływ na zainteresowanie ogłoszeniami z wdrożonym rozwiązaniem,
fakt, iż wyszukiwarka ogłoszeń w OLX posiada specjalny filtr do wyszukiwania ofert tylko z opcją Przesyłki OLX. Zatem ogłoszenie wykorzystujące tę nowość znajdzie się w tym wyszukaniu, korzystną cenę obsługi transakcji i okresowe dodatkowe zniżki, które najczęściej mają wpływ na wolumen sprzedaży. Jeśli chcesz zapłacić za zakup na portalu, masz do wyboru kilka opcji:

Karta — podaj dane znajdujące się na karcie,
Blik — podaj kod Blik, który wygenerujesz na stronie lub w aplikacji banku,
Płatność telefonem — opłata zostanie dodana do Twojego rachunku telefonicznego.

Jednorazowe wprowadzenie danych podczas pierwszej transakcji kupna zostaje zapamiętane i nie wymaga zmian podczas procesowania kolejnych płatności.

Olx wysyłka
Magazyn

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Magazyn


Ile kosztuje wysyłka bezpośrednio z olx?


Podczas korzystania z Przesyłki OLX oraz Płatności OLX należy zwrócić uwagę na fakt, iż oprócz ceny przesyłki, w określonych kategoriach pobierane jest także wynagrodzenie za Usługę Serwisową. Wysokość wynagrodzenia zależy od:

ceny przedmiotu,
kategorii, w której przedmiot się znajduje,
rodzaju płatności,
gabarytu przesyłki.

Aktualnie, do 14 lipca 2022 roku trwa akcja promocyjna w kategoriach: Akcesoria rowerowe, Akcesoria dla psów (przesyłka w cenie 1 zł). Pamiętaj, by na bieżąco weryfikować nowe zapisy na stronie portalu sprzedażowego.

Podsumowanie


Jednoczesna obsługa transakcji i jej rozliczenie to optymalizacja, którą warto pokazywać znajomym, propagując nowoczesne podejście do klienta.Śledź nowości i podążaj za informacjami o kolejnych udogodnieniach dla klientów serwisu olx. Naprawdę warto!
OLX przesyłka co i jak?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie