Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczpiątek, 18 lutego 20228 minut czytanialiczba wyświetleń: 8422
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Pudełka z nadrukiem, a wizerunek Twojej markiPudeka-z-nadrukiem-a-wizerunek-Twojej-marki-


Wielu właścicieli firm wkłada masę pracy w budowanie pozycji swojej marki na rynku. Zwłaszcza na początkach drogi przedsiębiorstwa, każda reklama, pozwalająca dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów, jest na wagę złota. Jednak w dobie Internetu proste ulotki często nie mają tak dużego wydźwięku, jak duże kampanie w mediach społecznościowych. Co zrobić, kiedy firma jest na tyle mała, że nie posiada jeszcze funduszy na tak duże przedsięwzięcie reklamowe? Warto zacząć od czegoś prostszego, ale równie skutecznego. Jeżeli chcesz podnieść rozpoznawalność swojej marki przy niedużym nakładzie pracy i pieniędzy, rozważ nadruki na pudełkach. Nazwa firmy, logo lub znak rozpoznawczy na pudełku, w którym wysyłasz towar do klientów, to już krok do przodu przy zwiększaniu zasięgów. W jaki sposób nadruk na opakowaniach wpływa na wizerunek Twojej firmy? Dlaczego warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem? Tego dowiesz się w poniższym artykule. 

Pudełka tekturowe z nadrukiem


Tektura to materiał o wielu zaletach. Powstaje z makulatury, poddanej procesowi recyklingu, dzięki czemu do jej produkcji nie jest konieczne wycinanie drzew. Wyjątkowo lekka, a przy tym wytrzymała i odporna na niekorzystne warunki zewnętrzne, wilgoć czy brud. Na rynku dostępny jest szeroki wybór pudełek tekturowych o różnych wymiarach, dzięki czemu bez trudu znajdziesz idealny wariant dla siebie. Decydując się na opakowania z tektury, przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego. To pozwala postrzegać Twoją markę jako świadomą problemów wynikających z zanieczyszczenia planety. Przyciągnie  grono klientów, którym kwestia ochrony ekosystemu również nie jest obojętna. Pudełka kartonowe łączą w sobie wysoką jakość materiału, ekologię oraz niższe koszty wysyłki, związane z lekkością opakowania. To także produkt, który możesz ozdobić własnym nadrukiem. Ten nieduży detal będzie działał nie tylko jako przenośna reklama, ale także utrwalenie wizerunku Twojej marki. Produkt dostarczony do klienta w tak przygotowanym pudełku sprawi, że będzie on chętnie wracał lub poleci Twoją firmę dalej. Dzięki nadrukowi Twoja marka stanie się bardziej rozpoznawalna i nie zginie łatwo w tłumie innych, kartonowych pudełek.

Pudełko fasonowe z nadrukiem


Pudełka fasonowe to specyficzna odmiana tekturowych opakowań. Zaprojektowane w taki sposób, aby złożyć je samodzielnie, bez potrzeby korzystania z taśmy klejącej lub dodatkowych zabezpieczeń. Pudełka fasonowe tworzą elegancką formę z klapką, nadając przesyłce charakteru. W formie rozłożonej zajmują bardzo mało miejsca, dzięki czemu są łatwe w magazynowaniu. Wyprodukowane z tektury falistej o wysokiej gramaturze na poziomie 400 g/m2, co gwarantuje ich wyjątkową trwałość. Dostępne są w wielu rozmiarach oraz w różnych kolorach, co umożliwia Ci wybór pod kątem potrzeb Twojej marki. Zapewniają odpowiednią amortyzację produktów oraz ochronę przed gnieceniem. Niezwykła lekkość sprawia, że pudełko fasonowe nie wpływa na dodatkowe koszty wysyłki towaru. W dodatku może być wykorzystane wielokrotnie, ponieważ brak potrzeby zabezpieczania taśmą samoprzylepną zmniejsza szansę na ich zniszczenie w trakcie rozpakowywania. Karton to też doskonały materiał do personalizacji w formie nadruku. Zwiększa to wartość pudełka, nadaje charakter danej firmy oraz staje się znakiem rozpoznawczym. Decydując się na nadruk na pudełku fasonowym, zapewniasz sobie długotrwałą reklamę oraz formę przypomnienia dla klientów, którzy zachowają pudełko do własnego użytku.

Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Pudełko klapowe z nadrukiem


Pudełka klapowe to najbardziej popularny wariant kartonowych opakowań. Posiadają cztery ściany oraz dno i górę, które podzielone są na cztery mniejsze fragmenty. Aby móc korzystać z pudełka klapowego, należy nałożyć na zakładkę cztery fragmenty dna pudełka i zabezpieczyć je taśmą klejącą przed rozkładaniem. W ten sposób zyskujemy przestrzeń do zapakowania produktów. W celu zamknięcia pudełka wystarczy powtórzyć proces tak, jak przy zaklejaniu dna. I gotowe! Przy korzystaniu z pudełek klapowych niezbędna będzie taśma klejąca, która utrzyma karton w odpowiedniej formie i zabezpieczy przed rozłożeniem pod wpływem ciężaru lub nacisku. Pudełka klapowe występują w wielu wymiarach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz odpowiedni format do swoich potrzeb. Tektura falista, z której są zrobione, odznacza się dużą wytrzymałością, elastycznością i lekkością. Absorbuje wstrząsy i chroni zawartość przed uszkodzeniem w wyniku uderzenia lub nacisku. W dodatku wykazuje odpowiedni poziom wodoodporności i jest tworzywem ekologicznym. Tą często spotykaną formę pakowania przesyłek również można spersonalizować nadrukiem. Cała kartonowa powierzchnia może zostać zadrukowana w wybrany przez Ciebie sposób. Dzięki temu zwykły karton stanie się przenośną, tanią reklamą, zwiększającą zasięgi i szerzącą świadomość Twojej marki.

Pudełka na biżuterię z nadrukiem


Pudeka-z-nadrukiem-a-wizerunek-Twojej-marki--3Do pakowania ekskluzywnych towarów doskonale sprawdzą się różne rodzaje pudełek ozdobnych. Dostępne w wielu rozmiarach i kolorach, doskonale dopasują się do konkretnego produktu. Pudełka ozdobne są zrobione z tektury litej, która zapewnia im odpowiednią wytrzymałość, lekkość i elastyczność. W dodatku jest to materiał, który może w pełni zostać poddany recyklingowi, dlatego można określić go mianem przyjaznego dla środowiska. Również na pudełkach ozdobnych może pojawić się spersonalizowany nadruk, dzięki czemu staną się niepowtarzalne, a ich zawartość będzie kojarzona z Twoją marką. Do pakowania wszelkiego rodzaju biżuterii doskonale sprawdzą się mniejsze warianty pudełek ozdobnych, w tym również pudełka w kształcie poduszki. To specjalnie zaprojektowane pudełeczka z tekturki, które składa się, wciskając zaznaczone brzegi do środka. W ten sposób opakowanie zyskuje wypukłość, umożliwiającą schowanie w środku drobnego przedmiotu. Po zamknięciu z obu stron tektura wyglądem przypomina poduszkę. Do zamknięcia tego typu opakowania nie potrzeba taśmy klejącej lub innych zabezpieczeń. Odpowiednie zgięcie brzegów sprawia, że kartonik sam utrzymuje się w prawidłowej pozycji, nawet pod naciskiem produktu, znajdującego się w środku. Równie ciekawym rozwiązaniem są nieduże pudełka wykrojnikowe, które zamyka się poprzez zaczepienie dwóch bocznych ścianek na górze opakowania. W ten sposób tworzą na czubku swego rodzaju kokardkę. Do środka możesz schować zegarek lub kolczyki, a pakunek zwróci na siebie uwagę niecodzienną formą. Tego typu pudełka ozdobne mogą być później wykorzystane do przechowywania biżuterii w domu. 

Pudełka na pizze z nadrukiem


Pudeka-z-nadrukiem-a-wizerunek-Twojej-marki--4

W dzisiejszych czasach restauracji, które zajmują się dowozem pizzy, jest naprawdę wiele. W dużym wyborze łatwo można pominąć mniejszą markę, której pudełka nie wyróżniają się niczym wśród konkurencji. Samo pudełko na pizzę spełnia wszystkie niezbędne wymogi, pozwala utrzymać temperaturę jedzenia na dłużej, jest lekkie, a przy tym wyjątkowo wytrzymałe. Proste w transporcie oraz ekologiczne, ze względu na wykorzystanie tektury do ich produkcji. Jednak takie pudełko powinno odznaczać się czymś jeszcze, aby konsumenci mogli dobrze zapamiętać Twoją restaurację. Dlatego warto wykorzystać możliwość ozdobienia kartonowych pudełek własnym nadrukiem. Może to być nazwa firmy, logo lub cała szata graficzna, jak w przypadku dużych restauracji sieciowych, takich, jak Telepizza lub Pizza Hut. Dzięki poświęceniu czasu na odpowiednią grafikę, umieszczoną na pudełkach od pizzy, zyskujesz pewność, że Twoja marka dotrze do odbiorców i zacznie być kojarzona z Twoimi wyrobami. W ten sposób zapewniasz sobie dużą reklamę przy stosunkowo niewielkim koszcie.  

Pozostałe rodzaje pudełek z nadrukiem


Pośród dostępnych na rynku pudełek tekturowych, prawie wszystkie mogą zostać ozdobione personalizowanym nadrukiem. Jest to proste zagranie marketingowe, które poszerzy grono odbiorców oraz ich świadomość Twojej marki. W dodatku nie pociąga za sobą wielkich kosztów. Inne rodzaje pudełek, które również warto zadrukować, to:
 • tuby tekturowe — to specjalne opakowania w kształcie rulonu. Mają różną szerokość i długość, dzięki czemu możesz wybrać konkretny rozmiar pod własne potrzeby. Mocne i wytrzymałe, bez trudu poradzą sobie ze wstrząsami lub naciskiem w transporcie. Nie przepuszczają wilgoci, a otwory po obu stronach zamykane są plastikowymi denkami. To popularny rodzaj opakowań na płótna, plakaty, zdjęcia w większych formatach lub ryzy papieru. Doskonale sprawdzi się również do przedmiotów w podobnym kształcie lub niektórych butelek;
 • pudełka na wino — specjalne kartony wykrojnikowe, pozwalające na łatwe złożenie. Mają kształt prostokąta, dzięki czemu dopasują się do butelek o różnym wyglądzie. Tektura zapewni odpowiedni poziom amortyzacji w transporcie, dzięki czemu szkło nie będzie narażone na bezpośrednie uderzenia. W dodatku karton wykrojnikowy, w który zapakowane jest wino, nadaje całości elegancki i klasy;
 • kartony z paskiem klejącym — wygodne i proste opakowania e-commerce. Dzięki budowie wykrojnikowej mogą zostać złożone bez potrzeby użycia taśmy klejącej. Cechuje je dodatkowy pasek klejący, który zapewnia łatwe i skuteczne zamknięcie opakowania. Przy otwieraniu wystarczy jedynie oderwać wyznaczony pasek kartonu, aby móc cieszyć się jego zawartością. Klienci bardzo cenią sobie tego typu proste rozwiązania w pakowaniu;
 • kartony tubowe — specjalne, podłużne kartony wykrojnikowe, produkowane z tektury falistej. Wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, kartony tubowe doskonale sprawdzą się przy transporcie oraz przechowywaniu. Ich przeznaczenie to głównie materiały, kupowane i transportowane w zwojach lub elementy mebli czy dekoracji.

Dzięki decyzji o nadruku nadajesz opakowaniu unikalny charakter, pozwalając większej ilości odbiorców zwrócić uwagę na Twoją markę. W dodatku jest to zabieg wpływający na postrzeganie Twojej firmy jako profesjonalnej i dobrze zorganizowanej. Nadruk nie wpływa negatywnie na tekturę, jest trwały i prosty w uzyskaniu.

Inne produkty do pakowania z nadrukiem


Pudeka-z-nadrukiem-a-wizerunek-Twojej-marki--5Personalizowany nadruk może być stosowany nie tylko w przypadku pudełek. Dzięki tej opcji możesz stworzyć szereg własnych elementów do pakowania, które pozwolą na większe uwidocznienie Twojej marki. Jednym z nich jest taśma pakowa. Decydując się na taśmę z własnym nadrukiem, łączysz zalety taśmy pakowej z dodatkową formą marketingu, która nie kosztuje Cię zbyt wiele. Tego rodzaju taśmy mogą być zarówno papierowe, jak i z tworzywa sztucznego. Podobnie jak w przypadku pudełek, można nadrukować na nie wyłącznie logo i nazwę firmy, lub stworzyć całą grafikę, która będzie pogłębiać skojarzenia z Twoją marką.  Równie prostym manewrem reklamowym są personalizowane naklejki z własnym nadrukiem. Zamówienie dużej ilości tego typu dodatków do paczek wychodzi stosunkowo tanio. Z ich pomocą możesz zachęcić odbiorcę do wejścia na stronę, akcję w mediach społecznościowych lub podziękować za zakupy w Twoim sklepie. Tego typu sposoby nawiązania kontaktu z klientem zwykle sprawiają, że zyskujesz jego sympatię. Pozwala to przełamać pewną barierę między kupującym i sprzedawcą, co może skutkować tym, że klient chętniej dokona kolejnych zakupów. Jeżeli stawiasz również na sprzedaż stacjonarną, warto także zainwestować w torebki z papieru Kraft, ozdobione nadrukiem. W ten sposób nie dość, że decydujesz się na ekologiczną formę pakowania zakupów, to również kreujesz własną, ruchomą reklamę. Klient poruszający się z torbą z widocznym logiem staje się mobilną formą marketingu. Dzięki temu możesz dotrzeć do większego grona odbiorców, nie wkładając w to specjalnego wysiłku ani kosztów. Każda forma spersonalizowania opakowań do Twoich produktów sprawi, że zwiększysz szansę na wybicie się swojej marki.

Pudełka z nadrukiem - popularne modele 

W Neopak masz niesamowicie dużą ilość możliwości co do wyboru idealnego pudełka z nadrukiem. W zależności od typu Twoich produktów, możesz wybierać spośród wielu rozmiarów i kształtów opakowań. Do bestsellerów w naszym sklepie należą m.in.:
 • karton wykrojnikowy 150x100x50 mm - karton niedużych rozmiarów, który jest bardzo często wybierany przez branżę e-commerce do pakowania małych produktów. 
 • karton wykrojnikowy 300x200x50 mm - idealny do pakowania tabletów, książek, małych obrazów, ale nie tylko. Można wypełnić go atrakcyjną wizualnie wełną drzewną i pakować do niego mniejsze przedmioty.
 • czarne pudełko ozdobne - elegancki czarny kolor sprawia, że odbiorca paczki z pewnością zwróci na niego uwagę. Idealne do pakowania produktów premium. 
 • pudełko fasonowe 305x220x94 mm - lekkie pudełko średnich rozmiarów, do którego spakujesz wiele różnych produktów.
pudełka z nadrukiem
Wyślij emailem
 • Czy pudełko z nadrukiem to dobry sposób na reklamę ?

  Zdecydowanie tak, pudełko z nadrukiem to świetny pomysł na reklamę. Oprócz logo firmy można na nim też umieścić różnego rodzaju hasła reklamowe czy aktualne promocje. Jest bardzo tani sposób na reklamę firmy, nie potrzebujemy zbędnych dodatkowych rzeczy, aby zwrócić uwagę na swoją markę. Kiedy zdecydujemy się umieścić nadruk swojej firmy na kartonie, ważne jest to, aby wybrać karton naprawdę dobrej jakości.

  Takie kartony porządnej jakości i w korzystnej cenie w swojej ofercie ma sklep NEOPAK. Warto też zwrócić uwagę na rabaty, jakie oferuje firma przy zamówieniu większej ilości towaru, upust może wynosić nawet 9% wartości zakupów.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie