Aneta BurzyAneta Burzysobota, 13 sierpnia 20227 minut czytanialiczba wyświetleń: 1581
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Pudełko na prezent. Jakie wybrać by oczarować?

Ciekawostką jest, że wręczanie sobie prezentów nie jest zwyczajem typowo ludzkim. Upominki wręczają sobie również zwierzęta, chociaż w tym przypadku jest to najczęściej element rytuałów godowych. Bardzo często przynoszenie prezentów samiczkom przez ich partnerów jest obserwowane wśród ptaków. Popularnym prezentem jest gałązka do umoszczenia gniazda, chociaż przykładowo wśród szpaków zaobserwowano przynoszenie samiczkom kwiatów. Zapewne także niejeden właściciel kota został kiedyś obdarowany przez swojego pupila prezentem w postaci świeżo upolowanej zdobyczy.

Zostańmy jednak w świecie ludzi, gdyż to nasz gatunek wyniósł zwyczaj dawania sobie prezentów na wyższy poziom. Przede wszystkim wymyśliliśmy dziesiątki okazji do obdarowywania siebie upominkami: urodziny, rocznice ślubów, różnego rodzaju jubileusze, święta i inne uroczystości religijne, śluby, randki, wyjście w gości, parapetówki, pępkówki, relacje dyplomatyczne, wydarzenia firmowe oraz oczywiście - „z okazji braku okazji”. I wiele innych ważnych wydarzeń w życiu. Poza tym człowiek, o ile nam wiadomo, jako jedyny gatunek na ziemi stworzył tradycję pakowania prezentów. W tym celu wymyślono wiele różnych rodzajów opakowań, w tym pudełka na prezenty. Zastanówmy się zatem jakie pudełko na prezent wybrać aby zaskoczyć i oczarować?

Czym powinno charakteryzować się pudełko na prezent?


Pudełko na prezent powinno być przede wszystkim estetyczne. Nie oznacza to, że musi być ono koniecznie kolorowe czy ozdobne. Chociaż te wciąż są pierwszym wyborem na zapakowanie prezentu, to obecnie popularność zyskuje pakowanie upominków w proste kartony z brązowej tektury. Takie opakowanie spodoba się osobom troszczącym się o środowisko naturalne. Aby nie było ono nudne można je uzupełnić surowym sznurkiem, przykładowo sizalowym lub jutowym.

Dobrze aby pudełko było dostosowane do okazji na którą prezent wręczamy. Większość pudełek ma charakter uniwersalny. Są jednak opakowania przewidziane na specjalne okazje jak na przykład pudełka świąteczne. Sprawdzą się one na zapakowanie prezentu pod choinkę, ale już niekoniecznie na czyjeś urodziny wypadające w maju.

Pudełka na prezent powinny się charakteryzować odpowiednią wielkością i wytrzymałością dostosowanymi do ofiarowanego przedmiotu.

Zasadą, której stosowanie dzisiaj traktuje się już dosyć luźno jest adekwatność opakowania do prezentu. Co to oznacza? Że jakość i styl opakowania powinny odpowiadać jakości i stylowi skrywanego upominku. Przykładowo - prestiżowy drogi zegarek należy zapakować w eleganckie opakowanie klasy premium, a skromny prezent w skromne opakowanie. Dzisiaj ważniejsze jest jednak aby pudełko zaskoczyło i oczarowało. Dlatego można się dowolnie bawić konwencją. Zapakujmy drogi zegarek w kartonowe pudełko z brązowej tektury makulaturowej i uzupełnijmy wypełnieniem z wełny drzewnej, a dla symbolicznego upominku z duszą dla bliskiej osoby możemy zaszaleć z gabarytami i formą.

pudełko na prezent, jakie wybrać by zaskoczyć i oczarować, pudełka, upominek, upominki, ozdobne, kolorowe, kaszerowane

Pudełka na prezent


Na rynku dostępny jest szeroki wybór pudełek na prezenty, które zapewnią doskonałą ochronę zawartości, estetyczny wygląd oraz proste i szybkie pakowanie. To m.in. szybkość i wygoda pakowania wyróżnia pudełka wśród innych metod pakowania prezentów. Dużo szybciej jest włożyć upominek do pudełka niż zawijać w papier ozdobny, chociaż oczywiście te dwie metody pakowania można łączyć. Pudełka dostępne są w wielu różnorodnych kolorach.

Osobom, które chcą pudełkiem na prezent zaskoczyć i oczarować a równocześnie mieć produkt efektowny i gotowy do użycia bez konieczności uzupełniania dodatkowymi materiałami, spodobają się z pewnością pudełka kaszerowane. Pudełka kaszerowane to pudełka z litej lub falistej tektury oklejone bardzo cienkim papierem. Papier ten często jest ozdobny lub pokryty oryginalnym deseniem. Dzięki temu uzyskujemy efektywne opakowanie o dużej sztywności.

Jeśli chcemy aby pudełko na prezent obok estetycznego wyglądu zyskało jeszcze dodatkowo zwiększoną odporność na wilgoć oraz wygląd produktu premium, warto wybrać pudełko laminowane. Pudełka laminowane dostępne są w różnych wariantach dzięki czemu dla naszego prezentu możemy wybrać model dyskretny, luksusowy lub wręcz krzykliwy. Można nabyć pudełko laminowane z gotowymi zewnętrznymi ozdobami lub zupełnie proste i minimalistyczne, które sprawdzi się bez dodatkowych ozdób lub z nimi.

Dla osób chcących zaskoczyć i oczarować minimalistycznym stonowanym opakowaniem prezentu, polecamy pudełka karbowane. Ich zaletą jest nie tylko wygląd ale również wzmocniona wytrzymałość. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kształtach, również w wersji sześciokątnej, na wino, z okienkiem, z uchwytem i innych. Tektura karbowana jest wielowarstwowa a równocześnie lekka. Karbowaną powierzchnię wyraźnie i przyjemnie czuć w dotyku, co będzie stanowiło dodatkowe zaskoczenie dla obdarowanego.

Jeśli wręczamy prezent, który chcemy aby od razu był widoczny, wybrać można pudełko z okienkiem. Takie opakowanie wywoła od razu reakcję obdarowanego ale również innych obecnych osób. Pudełka z okienkiem szczególnie dobrze sprawdzą się, w zależności od konkretnego modelu pudełka, do wyeksponowania upominku z kosmetyków, ubrań, wypieków, kwiatów czy wyrobów rękodzielniczych. Pudełka z okienkiem wykonywane są najczęściej z tektury brązowej lub karbowanej. Dostępne są również warianty pokryte laminatem.

pudełko na prezent, jakie wybrać by zaskoczyć i oczarować, pudełka, upominek, upominki, ozdobne, kolorowe, z oknem, z okienkiem, ze wstążką, laminowane, z szufladą, na kwiaty
Produkty ozdobne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Produkty ozdobne

Pudełka na specyficzne rodzaje prezentów


Niektóre rodzaje prezentów są szczególnie popularne ze względu na ich uniwersalność. Przykładem takich prezentów mogą być kubki, dla których dostępne są specjalne rodzaje pudełek. Pudełka na kubki pozwolą dobrze zabezpieczyć upominek. Częstym prezentem są również butelki dobrego wina lub innego alkoholu, dla których również dostępne są dedykowane opakowania. Opakowania na wino dostępne są w różnych wariantach - w postaci tradycyjnych kartonów, tekturowych tub a także drewnianych pudełek. Wręczając kwiaty można wybrać jedno z dedykowanych opakowań na kwiaty. Obrazy bywają upominkami najczęściej na bardzo szczególne okazje, jak śluby, okrągłe rocznice ślubów, jubileusze i okrągłe urodziny. Taki prezent zapakować można w karton na obraz a następnie dodatkowo ozdobić.

Jak wykończyć pudełko na prezent?


Jeśli wręczany przez nas przedmiot jest zapakowany w karton z tektury brązowej jako podstawowe opakowanie lub w oryginalne pudełko produktu, prezent zawinąć można dodatkowo w papier kolorowy lub ozdobny. Popularną sztuczką na umocowanie papieru jest skorzystanie z przeźroczystej taśmy biurowej. Jest to akceptowalne rozwiązanie, o ile taśmy tej użyjemy niewiele i nie będzie rzucała się w oczy. 

Bez względu na to, czy pudełko zapakujemy w dodatkowy papier czy skorzystamy z gotowego pudełka ozdobnego, można je dodatkowo przewiązać wstążką lub wstążką ozdobną. Można ewentualnie zastąpić ją rafią. Opakowanie można również ozdobić z zewnątrz kokardą lub kokardką ozdobną. 

 pudełko na prezent, jakie wybrać by zaskoczyć i oczarować, pudełka, upominek, upominki, ozdobne, kolorowe, papier ozdobny, etykieta, wykończenie, papier kolorowy

Czym wypełnić pudełko na prezent?


Jeśli podarunek jest delikatny, ma nieregularne kształty i może przemieszać się lub obijać w pudełku w podróży do obdarowywanego, warto zabezpieczyć wnętrze opakowania wypełniaczem. Na rynku dostępny jest bardzo bogaty wybór wypełniaczy do paczek, zważywszy jednak na fakt iż mamy do czynienia z prezentem, warto wybrać wypełnianiach do prezentów o wysokich walorach estetycznych:
 • sizal dekoracyjny to mocne włókno wykonane z liści agawy sizalowej, które w dekoracyjnej odmianie przypomina z wyglądu włosy, jest dostępne w wielu kolorach w tym naturalnym, a dzięki sprężystości nadaje się do wypełniania pudełek na prezenty;
 • rafia dekoracyjna produkowana jest z liści palmy iglastej, jest produktem naturalnym i ekologicznym, który doskonale będzie pasował do pudełka o naturalnym wyglądzie, przykładowo drewnianego pudełka na wino lub kartonu karbowanego;
 • wełna drzewna (wiolina) składa się z cienkich, długich włókien drzewnych, jest produktem ekologicznym dostępnym w wielu kolorach, w tym naturalnym, doskonale sprawdzi się jako wypełnienie pudełka z prezentem, przykładowo z eleganckim zegarkiem;
 • wypełniacz SizzlePak wykonany jest z papieru, dostępny w wielu kolorach a dzięki swoim właściwościom amortyzującym nada się do zabezpieczenia upominków ze szkła i ceramiki;
 • ekologiczny wypełniacz Skropak dostępny jest w wariantach ozdobnych w postaci różowych, zielonych oraz żółtych serduszek.

Wybierając kolorowy wypełniacz do paczek warto pamiętać, że kolory można łączyć. Można zaskoczyć i oczarować opakowaniem prezentu przykładowo w kolorach zgodnych z identyfikacją wizualną przedsiębiorstwa na wydarzeniach firmowych, lub w kolorach narodowych na spotkaniach dyplomatycznych.

pudełko na prezent, jakie wybrać by zaskoczyć i oczarować, pudełka, upominek, upominki, ozdobne, kolorowe, czarnem, czerwone, urodzinowe, ze wstążką, z kokardą

Dodatki do pudełek na prezent


Oprócz opisanych wyżej wypełniaczy, istnieje również wiele produktów którymi możemy wypełnić pudełko na prezent aby zaskoczyć i oczarować. Wyłożenie wnętrza pudełka bibułą ozdobną sprawi, że prezent będzie wyglądał jeszcze atrakcyjniej. Odpowiednio dobrana bibuła, która dostępna jest w wielu kolorach, doda elegancji i prestiżu. Jest atrakcyjna cenowo i stanowi dobry pomysł aby niewielkim kosztem podnieść atrakcyjność opakowania. Wybrać można bibułę w wersji gładkiej lub nieco skromniejszej - marszczonej. Bibułę można również zgnieść i użyć jako wypełniacza amortyzującego. Doskonałym pomysłem jest jej nasączenie aromatem do paczek.

Alternatywą dla bibuły może być filc dekoracyjny. Oprócz walorów ozdobnych jest on dobrym środkiem zabezpieczającym, jednak jest cięższy od bibuły. Filc jest elastyczny i można go przyszyć do innych materiałów, można więc z niego wykonać stosunkowo trwałe wykończenie wnętrza pudełka prezentowego. Można go również dowolnie przycinać oraz kleić.

Jeszcze innym materiałem ozdobnym dobrym do udekorowania wnętrza pudełka na prezent jest flizelina. Jest to delikatna tkanina z włókiem syntetycznych, miękka i przyjemna w dotyku. Dostępna jest w kilkudziesięciu kolorach w tym w wersjach cieniowanych.

Ekologiczne pudełka na prezent


Większość pudełek na prezenty jest przyjaznych środowisku. Wykonane są z z tektury falistej lub litej. Tektura jest produktem ekologicznym, gdyż wykonana jest albo w procesie przetwórstwa drewna, które przy prowadzeniu racjonalnego gospodarki leśnej jest surowcem odnawialnym, albo z surowców wtórnych w postaci makulatury. Pudełka takie nadają się więc również do recyklingu. Jeśli jednak trafią do środowiska naturalnego jako odpad, stosunkowo szybko ulegną biodegradacji. Największą ich zaletą jest jednak to, że mogą być używane wielokrotnie aż do ich zużycia się.
pudełko na prezent, jakie wybrać by zaskoczyć i oczarować, pudełka, upominek, upominki, kolorowe, ze wstążką, ozdobne
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie