Michał KrajniakMichał Krajniakwtorek, 9 sierpnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1396
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Rafia naturalna dekoracyjna. Co to jest?

Zapewne wielu z nas słyszało o różnego rodzaju materiałach dekoracyjnych, których każdy może używać na co dzień. Często słyszymy o różnych tkaninach, które na przykład służą do produkcji firanek oraz zasłon. Kiedy indziej spotkamy się natomiast z zastosowaniem tego typu produktu przy tworzeniu obrusów czy narzut na mebli. Jednakże oprócz tego wszystkiego istnieje taki rodzaj materiału dekoracyjnego, który wcale nie jest oczywisty i który nie zawsze i nie przez wszystkich jest stosowany. A szkoda.
Rafia-naturalna-dekoracyjna-Co-to-jest

Produkt jak najbardziej naturalny!


Czy może być coś bardziej naturalnego w rodzinie materiałów dekoracyjnych niż rafia? Pytanie to nie jest bezzasadne, gdyż faktycznie ciężko szukać czegoś, co odpowiadałoby zarówno pod kątem właściwości jak i praktyczności tego produktu. Ale co to właściwie jest? Otóż rafia to materiał który jest pozyskiwany z włókien liści konkretnego rodzaju palm. Palmy te należą do gatunku rafia – stąd określenie materiału – i rosną w południowej części kontynentu. Drzewa te osiągają wysokość ponad 20 metrów, a największe znalezione liście mają rozłożystość przekraczającą 3 metry. Rafię pozyskuje się z tych liści, które już odpadły od palmy.

Rafia – produkt o szerokim zastosowaniu


Kiedy ludzkość odkryła, że może stosować liście rafii od razu zaczął wielki boom na tego typu produkt. Na samym początku ludzie tworzyli przy jej użyciu ubrania oraz obuwie. Okazało się ponadto, że rafia służy bardzo dobrze do wytwarzania najprostszych narzędzi. To, o czym teraz mówimy obejmuje pierwsze, i – nie bójmy się tego powiedzieć – dość prymitywne zastosowania. Dopiero z czasem i postępem technologicznym rafia znalazła dla siebie całe mnóstwo innych zastosowań i do dziś dzień wykorzystywana jest w wieloraki sposób w bardzo rozmaitych branżach.
Rafia dekoracyjna

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Rafia dekoracyjna

Gdzie powszechnie stosuje się rafię?


Istnieje przynajmniej kilka dziedzin i gałęzi gospodarki, gdzie ten wysoce ekologiczny, naturalny produkt znajduje dla siebie zastosowanie również i dzisiaj. Przyjrzeliśmy się pokrótce jak to wygląda z perspektywy tych wszystkich branż i jak można to ująć praktycznie. Będziemy zatem mówić on tym, jak rafia wykorzystywana jest we florystyce, w branży pakowniczej, a także dekoratorskiej.

Rafia we florystyce


Wielce praktyczne zastosowanie ma rafia we florystyce. Jest tak dlatego, gdyż surowiec ten idealnie nadaje się na wstążki. Takie wstążki stanowią więc udekorowanie wiązanek, bukietów i wieńców. Tak wykorzystana rafia podkreśli piękno kwiatów i na pewno uatrakcyjni całą kompozycję.

Rafia w branży pakowniczej


Już powszechnie przyjęło się, że rafia występuje jako wypełnienie kartonów. W praktyce stanowi ona znakomity amortyzator, dzięki któremu uchronimy naszą paczkę przed działaniem niekorzystnych czynników mechanicznych z zewnątrz.

Rafia w branży dekoratorskiej


Rafia odnajdzie się także w postaci wiązanek czy wstążek, które można umieścić pośród dekoracji zdobiących ściany, a nawet meble naszego domu. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie dobry smak.

Produkt bardzo ekologiczny


Jak łatwo się domyślić skoro rafia jest taka naturalna to z całą pewnością będzie też ona ekologiczna. Jest to intuicja jak najbardziej słuszna. Produkt ten ulega całkowitej biodegradacji, dzięki czemu korzystając z niego działamy w sposób w 100% przyjazny dla środowiska.
Rafia naturalna dekoracyjna. Co to jest?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie