Michał KrajniakMichał Krajniakśroda, 17 sierpnia 20221 minuta czytanialiczba wyświetleń: 2951
Ilość komentarzy: 0

Ręczniki papierowe – gdzie wyrzucać?

Każdy z nas na pewno wiele razy miał w życiu okazję, aby skorzystać z produktu jakim są ręczniki papierowe. To bardzo niezawodna rzecz, która przydaje nam się podczas wszelakich porządków domowych, w trakcie gotowania, czy wykonywania wielu innych czynników. Ręczniki papierowe są bardzo chłonne, a ponadto pozwalają nam na zgarnianie różnych drobnych rzeczy i paprochów z różnego rodzaju powierzchni. Jednakże, kiedy taki ręcznik zostanie zużyty, zamoczy się, pobrudzi czy rozerwie, to pozostaje pytanie, gdzie go wyrzucić?
Rczniki-papierowe--gdzie-wyrzuca


Utylizacja ręcznika papierowego – czy to rzeczywiście wielki problem?


Kupując ręczniki papierowe zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, co będziemy z nimi robić kiedy już się zużyją. Najczęściej myślimy o tym, jak je będziemy wykorzystywać na co dzień. Wydawać by się mogło, że ręcznik to niepozorny przedmiot, wykonany z nieszkodliwego materiału. Dlatego też często spotykaną praktyką jest wyrzucanie zużytych ręczników razem z odpadami innego rodzaju w jednym śmietniku.

Materiał, z którego wykonany jest ręcznik


Materiałem, z którego wykonane są ręczniki papierowe jest celuloza. Czy ten materiał jest bezpieczny dla środowiska? Jak najbardziej. Celuloza ma to do siebie, że jest w 100% ekologiczna. Ręczniki papierowe same po czasie ulegną rozkładowi. To może naprowadzać nas na pewien trop, gdzie wyrzucać ręczniki. Czy myślicie może o pojemniku na odpady papierowe? To błąd! Poniżej tłumaczymy, gdzie wyrzucać zużyte ręczniki papierowe.

Gdzie wyrzucać nieduże ilości ręcznika?


Jeżeli ręcznik papierowy zazwyczaj służy nam w domu, przy różnego rodzaju czynnościach, to już po tym, kiedy wykorzystamy kolejny listek tego produktu, powinniśmy wyrzucić go do śmietnika, w którym trzymamy wszystkie śmieci mieszane. Pamiętamy zapewne, że selekcja śmieci wyróżnia takie odpady jak papierowe, biologiczne, metalowe, plastikowe oraz zmieszane. To właśnie do tych ostatnich powinniśmy wyrzucać ręczniki papierowe.

Gdzie wyrzucać spore ilości ręcznika?


Jeżeli prowadzimy firmę, w której masowo ręczniki papierowe schodzą w liczbie kilkudziesięciu czy nawet kilkuset metrów, to wówczas powinniśmy bądź to zainwestować w większy kontener na odpady zmieszane bądź kupić osobny pojemnik na ręczniki, a dopiero potem wyrzucać je w miejsce odpadów zmieszanych. Tylko w ten sposób możemy działać przyjaźnie dla środowiska. Pod żadnym pozorem nie wyrzucajmy ręczników do odpadów papierowych.

Dlaczego ręczników nie wolno wyrzucać do odpadów papierowych?


Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Otóż zanieczyszczone ręczniki papierowe mogą doprowadzić do zanieczyszczenia całej frakcji odpadów. W ten sposób możemy doprowadzić do tego, że inne materiały papierowe zgromadzone w przeznaczonym dla nich pojemniku nie będą już się nadawać do recyklingu. W ten sposób zaprzepaszczona zostanie także cała wcześniejsza selekcja śmieci papierowych, które znalazły się w kontenerze.
Ręczniki papierowe – gdzie wyrzucać?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie