Marlena KopaczMarlena Kopaczsobota, 5 marca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 3201
Ilość komentarzy: 0

Rolki kasowe termiczne – rodzaje i zastosowania

W naszej ofercie znajdują się rolki kasowe, które są bardzo potrzebnym elementem wyposażenia kas fiskalnych, terminali płatniczych, bankomatów, parkometrów. Możemy tak wymieniać jeszcze przed długi czas. Ogólnie chodzi o wszystkie urządzenia, które są przeznaczone do drukowania potwierdzeń. Tylko produkt o bardzo wysokiej jakości, zagwarantuje Ci czytelne oraz trwałe nadruki, na przykład na etykietach. Gdy wybierasz rolki do kas fiskalnych z naszego sklepu internetowego Neopak, to nie musisz się martwić tym, że szybko ulegną one uszkodzeniom mechanicznym.

Etykieta

Co warto wiedzieć o rolkach i papierze do kas fiskalnych?

W naszym sklepie internetowym Neopak mamy rolki kasowe i termiczne o bardzo różnej szerokości. Przede wszystkim są to papiery do kas fiskalnych o następujących szerokościach:
  • Szerokość rolek do kas - 28mm;
  • Szerokość rolek do kas - 37mm;
  • Szerokość rolek do kas - 57mm;
  • Szerokość rolek do kas - 80mm.
Właśnie takie szerokości są najczęściej spotykane w urządzeniach firmowych. Natomiast rolki termiczne do terminali mogą występować w postaci trzymetrowych nawojów. Mogą być sprzedawane w pakietach, na przykład po dziesięć sztuk. To najlepsza opcja, jeżeli zależy Ci na ekonomicznych rozwiązaniach. W ten sposób zrobisz sobie bardzo duży zapas rolek do kas.

Rolki termiczne


Gdy wybierasz materiały eksploatacyjne do kas, bankomatów lub terminali płatniczych, to musisz mieć świadomość, że poza atrakcyjną ceną równie ważna jest jakość tego rodzaju rolki. Jeżeli będzie na niej zbyt cienki papier lub niewłaściwie dobrany rozmiar papieru do kas może spowodować, że do niczego Ci się on nie przyda. Dlatego w sklepie internetowym Neopak mamy wyłącznie rolki kasowe o bardzo wysokiej jakości.

Jakie są najważniejsze rodzaje rolek kasowych?

Pierwsze to termiczne, czyli inaczej termoczułe. Wykorzystuje się je przede wszystkim w urządzeniach fiskalnych. Tak naprawdę bardzo niewiele jest kas, które byłyby w stanie obyś się bez tych rolek. Jeżeli chcesz mieć gwarancję, że potrzebna Ci jest rolka termiczna do terminalu, czy do kasy fiskalnej, to musisz porysować wcześniej używany papier. Możesz do tego wykorzystać na przykład własny paznokieć lub inny ostry przedmiot. Jeżeli po przeciągnięciu paznokciem rolka zmieni kolor, to będzie oznaczało, że masz do czynienia właśnie z termoczułym papierem.


Rolki kasowe


Drugi rodzaj to rolki kasowe chemiczne. Jest to znacznie bardziej innowacyjna odmiana offsetowych rolek do kas. Nie wymagają one stosowania barwiących kaset.

Trzeci już rodzaj to zwykłe rolki, nazywane również offsetowymi. Są one używane w urządzeniach kasowych igłowych starego typu. To papiery, na których napisy są po prostu nadrukowywane. Wtedy stosowane były również kasety barwiące.

W naszym sklepie internetowym Neopak z powodzeniem znajdziesz rolki kasowe termiczne. Pasują one do większości obecnie dostępnych na rynku drukarek oraz kas fiskalnych. Charakteryzują się one bardzo wysoką trwałością oraz wytrzymałością. Zostały one zrobione ze specjalnego papieru termoczułego. Na pewno możesz go bezpiecznie stosować w takich urządzeniach, jak na przykład terminale lub kasy fiskalne. Termoczułe rolki fiskalne mogą się różnić między sobą również gramaturami. Niektóre z nich mają nawet specjalne certyfikaty.


Rolki termiczne


Warto wspomnieć tutaj o jeszcze jednym rodzaju rolek. Mamy tutaj na myśli rolki samokopiujące. Są one dwuwarstwowe. Zostały stworzone z dwóch wstęg papieru. Pierwsza wstęga to papier offsetowy. Natomiast druga to papier samokopiujący. Ten drugi jest pokryty mikrokapsułkami S.C. Pod wpływem uderzenia pojawia się nadruk na papierze. Ten rodzaj rolek jest najczęściej stosowany w urządzeniach starego typu. Dzisiaj już coraz trudniej jest je spotkać. Mają wiele wad. Jedną z najważniejszych jest to, że są naprawdę głośne. Tak samo jak kasy z rolkami offsetowymi.
Rolki do kas fiskalnych

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Rolki do kas fiskalnych

Jakie mogą być zastosowania rolek do kas fiskalnych?

Rolki do kas fiskalnych mogą mieć naprawdę szerokie zastosowania. Są odpowiednie do wykorzystywania w wielu bardzo różnych urządzeniach. Mamy tutaj na myśli między innymi: kasy fiskalne, terminale płatnicze, bankomaty, parkometry, drukarki fiskalne, kasoterminale oraz pozostałe tego rodzaju urządzenia.

Papier do kas fiskalnych to obowiązkowe wyposażenie każdego sklepu, punktu usługowego oraz każdego, kto na co dzień sprzedaje produkty osobom fizycznym. Kasy fiskalne oraz rolki kasowe z pewnością przydadzą Ci się również wtedy, gdy jesteś dostawcą części samochodowych, gazu płynnego, wyrobów tytoniowych, perfum lub produktów jubilerskich wykonanych z metali szlachetnych. Lista usług, które są związane z obowiązkiem używania terminali płatniczych przez cały czas się rozszerza. Tak naprawdę praktycznie w każdej branży przyda się kasa fiskalna oraz specjalne rolki do niej przeznaczone.  Rolki kasowe to najważniejszy materiał eksploatacyjny w bardzo wielu urządzeniach.

Rolka

Jak wybrać rozmiar rolek do kas fiskalnych?

Może zaczniemy od tego, że kasa fiskalna ma określony rozmiar rolki. Jej wymiary podaje się za pomocą dwóch liter. Wygląda to w następujący sposób: A x B. A to szerokość. Natomiast B to długość rolki. To znaczenie znajduje się standardowo na zgrzewie albo na kartonie. Pierwszy z wymienionych tutaj wymiarów jest podawany w milimetrach. Natomiast drugi wymiar podaje się w metrach. Najczęściej spotykana wielkość rolek kasowych to 57 x 30.

Koniecznie musisz znać również rodzaj stosowanego papieru. W rolkach najczęściej używa się papieru termicznego. Jednak niektóre urządzenia wykonują nadruki na rolkach papieru offsetowego albo chemicznego. Kolejnym parametrem jest szerokość rolki. Musi być ona oczywiście dopasowana do szerokości głowicy drukującej. Ostatnim ważnym czynnikiem jest długość rolki. Zazwyczaj ma ona pewien zakres. Na rynku występują rolki kasowe o bardzo różnym nawoju.

Pamiętaj koniecznie również o tym, żeby czytać rekomendacje producenta! Znacznie ułatwi Ci to dopasowanie rolki do kasy.

Weź pod uwagę koniecznie również fakt, że rolki termiczne są wyjątkowym rodzajem papieru. Ma on dosyć specyficzne i wąskie zastosowania.

Z dalszej części tego naszego artykułu będziesz mógł się dowiedzieć, jakie są cechy charakterystyczne tego rodzaju papieru, gdzie się go najczęściej stosuje. Co sprawiło, że nagle stał się tak niesamowicie popularny? Może nie mówią o nim wszyscy, ale każdy, kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej w swoim sklepie zna go doskonale.

Czym się wyróżnia papier termiczny?

Pewnie jak na razie wiesz tylko tyle, że tworzy się z niego rolki kasowe termiczne. Taka podstawowa wiedza Ci w zupełności wystarczy. Jednak, jeżeli tak zwyczajnie jesteś ciekawy otaczającego Cię świata, to powinieneś się o nim dowiedzieć, coś więcej. Na pewno pomoże Ci to w wybraniu odpowiednich rolek kasowych przy następnej wizycie w naszym sklepie internetowym Neopak.

Inna, równie często używana nazwa papieru termicznego to rolki termiczne. Nie jest to najbardziej wszechstronny papier na świecie. Jeżeli zależy Ci na wykonaniu na nim nadruku, to musisz mieć dedykowane urządzenie. Powinno ono mieć możliwość drukowania przy wykorzystaniu wyjątkowej głowicy.

Kolejną cechą charakterystyczną tego rodzaju papieru jest to, że obraz otrzymuje się dopiero po wydruku. Dla uzupełnienia dodamy jeszcze, że jest to wydruk monochromatyczny, czyli jednokolorowy.

Pewnie nie zaskoczy Cię natomiast informacja, że papier termiczny standardowo występuje w formie rolek. Zależnie od jego przeznaczenia średnica i szerokość rolek mogą się w pewnym stopniu różnić.

Jakie są najpopularniejsze zastosowania papieru termicznego?

Powinieneś wiedzieć, że papier termiczny jest odpowiedni do trzech kategorii urządzeń. Do pierwszej z nich możemy z powodzeniem zaliczyć na przykład: kasy fiskalne, terminale płatnicze oraz automaty płatnicze. Są to wszystkie te urządzenia, które drukują różnego rodzaju rachunki oraz potwierdzenia transakcji. Do tej grupy w związku z tym należą drukarki fiskalne, kasy fiskalne, terminale do wykonywania płatności przy użyciu kart kredytowych i debetowych, bankomaty. Nie możemy tutaj zapomnieć również o automatach znajdujących się na parkingach.

W tego rodzaju urządzeniach bardzo często używany jest papier o niewielkich oraz wąskich rolkach. Ich szerokość standardowo nie jest większa niż 1200 mm.

A czym wyróżniają się drukarki etykiet?

W drukarkach etykiet wykorzystywany jest samoprzylepny papier termiczny. Bardzo często dzieli się go na etykiety, a następnie umieszcza na podkładzie. Etykiety termiczne stosuje się przede wszystkim do krótkotrwałego znakowania przedmiotów. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim przesyłki kurierskie. Zresztą o tych etykietach będziemy jeszcze pisali o wiele więcej w kolejnym artykule. Teraz tylko o nich wspominamy tak na marginesie.

Co powinieneś wiedzieć o faksach termicznych?

Z pewną dozą żalu musimy stwierdzić, że fakt w XXI wieku, nie jest już najpopularniejszym sposobem komunikowania się na odległość. Jednak, gdy taka sytuacja miała jeszcze miejsce, to prym wiodły właśnie faksy termiczne. Przede wszystkim wynikało to stąd, że były one niesamowicie ekonomiczne. Miały też prostą budowę i co za tym idzie były banalnie proste w obsłudze. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że nie było konieczności stosowania w nich dodatkowych materiałów eksploatacyjnych. Natomiast ilość części ruchomych ograniczono do absolutnego minimum. Obecnie w faksach termicznych najczęściej stosuje się papier o szerokości ok. 210 mm i nawoju od 10 do 100m.

Jakie są zalety i wady papieru termicznego?

Najważniejszą zaletą papieru termicznego są oczywiście bardzo niewielkie koszty druku. Charakteryzuje się on tym, że nie wymaga użycia dodatkowych materiałów eksploatacyjnych. Natomiast samo urządzenie drukujące jest banalnie proste w konstrukcji, solidne i niedrogie.

Kilka słów podsumowania

Mamy nadzieję, że wszystkie wymienione tutaj informacje dotyczące rolek kasowych termicznych dały Ci do myślenia. Staraliśmy się przedstawić je jak najbardziej szczegółowo. Na pewno teraz już dobrze wiesz, jakie rolki będą najbardziej odpowiednie do Twojej kasy fiskalnej.
Rolki kasowe termiczne – rodzaje i zastosowania
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie